Haziran-Temmuz -Ağustos ayında çift çizgiyi görmeyi umut edenler

cnm çok geçmiş olsun.inşallah bişi yoktur bebeğinde dualarımız seninle sende bol bol dua et.doktorların bazen dedikleri birbirini tutmuyo cnm.2.düzey ultrason daha yaptırmadın sanırım.onda daha detaylı inceleme yapılıyor.eğer istanbulda oturuyosan ve doktorun bi yer tavsiye etmezse yer tavsiye edebilirim 2.düzey için.
inşallah sağlıkla zamanında kucağımıza alırız bebeklerimizi.

çok teşekkür ederim.çok şükür kafaya takmıyorum.evet istanbulda anadolu yakasında oturuyorum.doktorumu değiştirdim.22.haftada gidicem 2.düzey herhalde ozaman ister.kendi muayenehanesinde var mı bilmiyorum.sen nereyi tavsiye edecektin.aklımda olsun.

canım strese girme bazen bikaç doktora gözükmekte yarar var birinin ölçümü diğerine uymuyor denilenler tutmuyor bu süreçte bebeğinde üzülmesin Allahın izniyle herşey yolunda olur amniyosentez yaptıran iki kişi oldu çevremde boş yere yapıldı dediler herşey normal çıktı bence dua et herşey yolunda olucak inş. ben ikili üçlü yaptırmadım ama doktorum ölçtü normal dedi kucağımıza alana kadar hiçbirimizin garantisi yok bebişlerimiz Allah a emanet:KK54::KK54:

sağol canım.iki doktora göründüm.ikisi de tavır olarak farklı değerlendirdi.bi tanıdığın akrabası var.jinekolog kendisi.''aslında bazen biz sorumluluk altında kalmamak adına hastaya olumlu konuşmak istemiyoruz'' demiş.anlayacağın bu testler de çoğu zaman fasa fiso.sen en doğrusunu yapmışsın.Herşey Allah'tan.Rabbim neylerse güzel eyler.Hakkımızda hayırlısı olsun.

çok teşekkür ederim.çok şükür kafaya takmıyorum.evet istanbulda anadolu yakasında oturuyorum.doktorumu değiştirdim.22.haftada gidicem 2.düzey herhalde ozaman ister.kendi muayenehanesinde var mı bilmiyorum.sen nereyi tavsiye edecektin.aklımda olsun.

cnm özelden yazıyım sana burda tel. no feln verilmiyo sanırım.

Kızlar gebeyken ateşlenmek i i deil die okudum biraz. Öle bi durumumuz olursa napıcaz?

Ben gebeliğimi 2 aylıkken öğrendim net olarak. O 2 ay içinde soğuk algınlıklarım oldu ilaç da kullanmadım geçti ama ateşli bir durum olursa nolur ki? Pek ateşim çıkmaz benim ama eylülde bi grip olmuştum o zaman yükselmişti ateşim. Neseki zate gebelik için bekleme süremdedim düşükten sonra.. Şimdi gebliğim 2.5 aylık oldu geçti bile. Bilgisi olan var mı ki? Hafif hafif öksürüorm. Eşim de keçi gribi olmuş sanırsam!

Kızlar gebeyken ateşlenmek i i deil die okudum biraz. Öle bi durumumuz olursa napıcaz?

Ben gebeliğimi 2 aylıkken öğrendim net olarak. O 2 ay içinde soğuk algınlıklarım oldu ilaç da kullanmadım geçti ama ateşli bir durum olursa nolur ki? Pek ateşim çıkmaz benim ama eylülde bi grip olmuştum o zaman yükselmişti ateşim. Neseki zate gebelik için bekleme süremdedim düşükten sonra.. Şimdi gebliğim 2.5 aylık oldu geçti bile. Bilgisi olan var mı ki? Hafif hafif öksürüorm. Eşim de keçi gribi olmuş sanırsam!

cnm geçmiş olsun dikkat et kendine.
aynı durumu geçen hafta ben yaşadım pazartesi gecesi öksürük başladı salı günü ateşlendim.ateşim 39 ve üzerine çıkıyodu hemen o gece doktora gittik.minoset verdi ateş düşürücü olarak.evdede vardı ama ben bilmediğim için içmemiştim doktor keşke içseydin ateşin düşerdi dedi.o gün 4 saatte bir içtim ertesi günde 6 saatte bir.ateşim geçti ertesi gün ama malesef hala öksürüyorum ve boğazlarım kötü.ciğerlere inmiş biraz onun için öksürük şurubu ve antibiotik verdi doktorum.
sen dikkat et kendine cnm bol bol meyveni tüket.benim bebeğim hastalıktan dolayı beslenememiş bil.inşallah yakalanamadan atlatırsın sen.ama bi durum olursada hemen doktora başvur.

cnm geçmiş olsun dikkat et kendine.
aynı durumu geçen hafta ben yaşadım pazartesi gecesi öksürük başladı salı günü ateşlendim.ateşim 39 ve üzerine çıkıyodu hemen o gece doktora gittik.minoset verdi ateş düşürücü olarak.evdede vardı ama ben bilmediğim için içmemiştim doktor keşke içseydin ateşin düşerdi dedi.o gün 4 saatte bir içtim ertesi günde 6 saatte bir.ateşim geçti ertesi gün ama malesef hala öksürüyorum ve boğazlarım kötü.ciğerlere inmiş biraz onun için öksürük şurubu ve antibiotik verdi doktorum.
sen dikkat et kendine cnm bol bol meyveni tüket.benim bebeğim hastalıktan dolayı beslenememiş bil.inşallah yakalanamadan atlatırsın sen.ama bi durum olursada hemen doktora başvur.

aysucum evet ya ben minoseti tamamen unutmuşum. Rahatsızlandığımda da gebelik ihtimaline karşı kullanmıştım minoseti az da olsa. Ara ara aspirin de almıştım. Doktor zararsız demişti hatta ilk kontrolümde kendi sormuştu! Saol aysu..

Bu arada 2. kontrolüm de olmadı. Bakalım belki başka bi yere daha görünürüm. Sık da gitmeyi sevmiorum ama daha kimsye sölemedik. Karnım çıkıo sanki. Sölim diourm artık. Biraz daha büyüsün sürpriz olsun diom ama yapamıcm galiba bu yüzden de! B i kalp atışlarını tekrar emin de olalım e karnım da belli olmaya başladı bile. Sölemek gerek artık diorum..

aysucum evet ya ben minoseti tamamen unutmuşum. Rahatsızlandığımda da gebelik ihtimaline karşı kullanmıştım minoseti az da olsa. Ara ara aspirin de almıştım. Doktor zararsız demişti hatta ilk kontrolümde kendi sormuştu! Saol aysu..

Bu arada 2. kontrolüm de olmadı. Bakalım belki başka bi yere daha görünürüm. Sık da gitmeyi sevmiorum ama daha kimsye sölemedik. Karnım çıkıo sanki. Sölim diourm artık. Biraz daha büyüsün sürpriz olsun diom ama yapamıcm galiba bu yüzden de! B i kalp atışlarını tekrar emin de olalım e karnım da belli olmaya başladı bile. Sölemek gerek artık diorum..

ayyy maşallah canım bebişine ve sana..ne güzel göbüşün çıkmaya başlamış benimki 7.ayda çıkmaya başlamıştı:KK1: söyle bence de herkes sevinsin:KK16::KK16:

kızlar umarım hepiniz çooook iyisinizdir.gerçi kimsecikler uğramıyo artık buraya :KK59::KK59:herkes unuttu topiğimizi...bende geliyorum bakıyorum bakıyorum çıkıyorum öyle...bu haftadan sonra okula gitmeyecem bende inşallah artık doğum nadasına çekilmemin vakti geldi:KK6::KK6: annemin tabiriyle kırıp dizimi evimde oturacam.kadıncağızın aklı çıkıyo hergün araba kullanmamı ve o kadar kalabalık sınıflarda ders anlattığımı düşündükçe:KK1:..çok dua edin kızlar inşallah normal olsun doğumum inşallah sağlıklı bir şekilde dünyaya getirebileyim oğluşumu...ve kızlar zenci olmasın bebeğim son zamanlarda hep rüyamda zenci bebek doğurduğumu görüyorum eşim ailem herkes beni terkediyo :KK59::KK59::KK60::KK60:ağlasammı gülsemmi bilemiyorum bazen...sanırım sıyırmaya az kaldı...lohusalığımı düşünemiyorum bile:KK60:

Gebelik haberleri gesinnn hadiiiiiiiii..

aysucm geçmiş olsun çok bebek hastayken beslenememiş demiştin. Kalıcı bi durum yoktur heral..

toprakk sen de i i sindir umarm. 1 kere gittim doktora 2 li test ve ense kalınlığını merk ediorm ben de cinsiyetini etmiorm nedense erkek diodm hepsi erkek olsun! İçime hala öle doğuya sadece. Nasip. Eşinin yanına gidebildin mi artık..

Posedion sağlıkla gelsin inşallah oğlun i i dileklern için saol! Hala daha sölemedim kimseye. Bi doktora gidicektim kadın doğumcu o da gebemiş ve düşük tehlikesi varmış ciddi bi durum sanırım. Olmıcakmış. Bida da gidemedim başka yere ilk gittim doktordan 15 günüm var gitmeme bekliorz. 2 li test ve cinsiyetini öğrenince söleriz artık napalım..

:nazar::nazar: Yasecimmmm çoooooooooooook tebrik ederim çok sevindim sağlıcakla bir süreç geçirmen dileğiyle herşey yolunda olacakkkk inş. Allah ın izniyle bol kalsiyum almayı ihmal etme:KK1::KK1::emir_bebek::KK49:

Rabbim bebek isteyen herkese nasip etsinnn inş. bizde oğluşumla izne çıkmak için gün sayıyoruz teyzeleri hepiniizi öpüyoruz:KK16::KK54:

Cnm çok saol. SAğlıkla kucana alıçaksın inşallah bebeğini dinlen bol bol..

herkese merhaba
yase tebrik ederim çok sevindim.Allah sağlıklı ve hayırlı bi şekilde kucaklamayı da nasip etsin.
uzun süredir yazmıyorum.gebeliğim iyi gidiyor derken 20 gün önce bebişimin kafasında 2 tane kist old.öğrendim.cinsiyetini öğrenmek için gitmiştim.herşey yolundaydı ikili testi başka bir yerde yaptırmıştım iyi demişlerdi.kisti gören doktor,ikili testim 1/2800çıkmasına rağmen, correct mom değeri 2,37 çıkmış.çok da iyi diyemeyiz dedi.şok üstüne şok geçirdim.down sendromu riski varmış.3 lü test yaptır dedi.yaptırdım.1 hafta nasıl geçti hatırlamıyorum.üçlümü de beğenmedi.1/346 çıktı.amniyosentez yaptır dedi.başka da bişey demedi.başka bir doktora gittim.ikilin iyi dedi,kistin bir kaybolmuş,bi tanesi duruyor dedi.bebeğin gelişimi normal dedi.üçlün de kötü değil dedi.amniyosentez yaptırabilirsin.bu senin kararın,test sonucuna göre aldırmayı düşünürsen o zaman sen bilirsin dedi.biz doktor olarak her olasılığı hastaya söylemek zorundayız ama ben bebeğinin iyi olacağına inanıyorum dedi.Ben de inanıyorum ama tabi herşey insan için.amniyosentez yaptırmadım.yaptırmayı düşünmüyorum.kafamı takıp üzülmek de istemiyorum.Allah'a tevekkül ettim.bekliyorum.bu arada oğluşum olacakmış.abisi dört gözle bekliyor.dua edin lütfen.

Cnm amniyosentez de yaptırabilirsin aslında gerkliyse. Artık tıp çok ilerledi. Ben iyi olacağından eminim öle hissediorum ama sonucu görünce belki rahtlarsın biraz! BEN DAHA O SÜREÇLERE GELMEDİM. 2 li test vee ense kalınlığı nası çıkıcak bakalım.. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin..

yasecim benim bebeğim 5 gün önde gidiyodu rahatsızlandığımda yemek yiyemedim doktora kontrole bi gittim 5 gün önde giderken 1 gün geride kalmış çok önemsemedim ama 1 hafta sonra tekrar gittim 5 gün geride çıktı.şimdi düzenli besleniyorum gene haftaya cuma randevum var gene inşallah gününde çıkar.kalıcı bi durum şimdilik yok cnm.

Gebelik haberleri gesinnn hadiiiiiiiii..

aysucm geçmiş olsun çok bebek hastayken beslenememiş demiştin. Kalıcı bi durum yoktur heral..

toprakk sen de i i sindir umarm. 1 kere gittim doktora 2 li test ve ense kalınlığını merk ediorm ben de cinsiyetini etmiorm nedense erkek diodm hepsi erkek olsun! İçime hala öle doğuya sadece. Nasip. Eşinin yanına gidebildin mi artık..

Posedion sağlıkla gelsin inşallah oğlun i i dileklern için saol! Hala daha sölemedim kimseye. Bi doktora gidicektim kadın doğumcu o da gebemiş ve düşük tehlikesi varmış ciddi bi durum sanırım. Olmıcakmış. Bida da gidemedim başka yere ilk gittim doktordan 15 günüm var gitmeme bekliorz. 2 li test ve cinsiyetini öğrenince söleriz artık napalım..

sağol canım iyiyim şükür kavuştum eşime eş durumu atamam çıktı hemde evimin yanındaki okula artık bebeğimi babasıyla beraber büyütebileceğim çok şükür

selam güzel arkadşlarımm
10.02.2011 gece 23.05te oğlum dünyaya geldi beklenen doğum tarihinden iki hafta önce geldi yavrum kontrol için gittiğim hastaneden 2 gün sonra oğlumla çıktım çok şküür çatı dar olduğu için sezeryanla dünyaya geldi miniğim herşey güzel Allaha şükür artık oğlumla çok rahat ilgilenebiliyorum dikişlerimde ii hamdolsun darısı bekleyen arkadşlarıma Allah koaly ve sağlıklı doğumlar nasip etsin
herkese bu gzeülliği tattırsın inş

YASE canım çok sevindim :KK64::KK64: aynı zamanda düşük yapmıştık ve aynı zamanlarda gebe kaldık ense kalınlığı ölçüldü canım 1.2 çıktı çok şükür normal kan verdik oda 9 şubatta çıkacak hemde kontrolümüz var o gün inşallah herşey güzel olacak bu sefer rabbim yavrularımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin:nazar:
maşallah bebeğine tatlım inşallah sağlıcakla kucağına alırsın..hem Rabbimin size bir sınavıydı o ve o sabır sınavını başarıyla geçtiniz..Rabbim tüm bebişleri korusun..:KK16::KK16:
Kızlar tatildeim. Hemen bi girip bakim dedim yeni bi gelişme var mı die. Yok sanırım. Gebelik ve doğum haberleri de gelmeye başlar umarım.

Çok şükür bu sefer i i gidior gebeliğim. Bi sonraki randevuda da bebeğimi görünce daha da emin olucaz sanırım.. Ama zaman da çabuk geçio sanki. Hakkımızda hayırlısı..
:nazar::nazar:maşallah..ilk seferde öyle oldu her defasında öyle olucak diye bişey yok bu sefer herşey çok güzel olacak inşallah...ilk zamnalrda aylar gün gibi çok çabuk geçiyo ama sonlara yaklaşınca saatler bile bir yıl oluyo:KK59:ben mesela artık iyice bunaldım hamilelikten..doğurmak istiyorumm:26:
sağol canım iyiyim şükür kavuştum eşime eş durumu atamam çıktı hemde evimin yanındaki okula artık bebeğimi babasıyla beraber büyütebileceğim çok şükür
:KK64::KK64:ne güzel haberlerini alıyorum tatlım..bebekler kısmetiyle gelir derler maşallah seninki daha ilk andan itibaren berketiyle kısmetiyle müjdeler,yle geliyo:KK70:
selam güzel arkadşlarımm
10.02.2011 gece 23.05te oğlum dünyaya geldi beklenen doğum tarihinden iki hafta önce geldi yavrum kontrol için gittiğim hastaneden 2 gün sonra oğlumla çıktım çok şküür çatı dar olduğu için sezeryanla dünyaya geldi miniğim herşey güzel Allaha şükür artık oğlumla çok rahat ilgilenebiliyorum dikişlerimde ii hamdolsun darısı bekleyen arkadşlarıma Allah koaly ve sağlıklı doğumlar nasip etsin

:nazar::nazar::nazar::KK71:maşallah.:KK43::KK43:ne güzel Rabbim evladını sana bağışlasın hayırlı uzun ömürler nasip etsin:KK70::KK70:

selam güzel arkadşlarımm

:KK9::KK9::KK9::KK9: çok sevindim canım sağlıcakla büyütürsün bebeğini in. Rabbim anneli babalı büyütsün:KK16::KK16:

:nazar::nazar:maşallah..ilk seferde öyle oldu her defasında öyle olucak diye bişey yok bu sefer herşey çok güzel olacak inşallah...ilk zamnalrda aylar gün gibi çok çabuk geçiyo ama sonlara yaklaşınca saatler bile bir yıl oluyo:KK59:ben mesela artık iyice bunaldım hamilelikten..doğurmak istiyorumm:26:::KK70:

canımmm sanada epey az kaldı Allah yard. olsun kolayca bir avazda doğum nasip etsn:KK54::KK54:

kızlar bizde dün dr kontrolümüz vardı..3400gr olmuş oğluşum boyuda 50cm olmuş :nazar::nazar:ama baş ve karın çevresi 41 haftalık bebek ebatında dedi drum:18:bir an çok korktum bi sıkıntısı var sandım çünkü 1 hafta 10 gün ilerde dese neyse tam 5 hafta ilerde olduğunu söyledi...normalde 2 haftaya bir gidiyorduk kontrole haftaya tekrar gel dedi bebeği artık daha sık kontrol etmemiz lazım dedi..doğğumum normal olabilir demi dedim çok içaçıcı bakmadı ama haftaya kesin belli olur dedi...kızlar biliyorum korkmak mantıksız ama korkoyurum sezaryenden bunca sıkıntısını çektikten sonra normal doğumu yaşamak isityorum..karnımda öyle çok büyüyo ki artık tek başıma yataktan kalkamıyorum eşim elimden tutup kaldırıyo:KK59::KK59:oğluşumda çok yaramaz bir sağa bir sola toplanıyo karnım sertleşiyo canımı acıtıyo...dualarınızı bekliyorum kızlar...hepinizi kocaman kocaman:KK54::KK54::KK54:Allah'a emanet olun.inşallah en kısa zamanda güzel haberlerinizi bekliyorum:KK70:

:KK9::KK9::KK9::KK9: çok sevindim canım sağlıcakla büyütürsün bebeğini in. Rabbim anneli babalı büyütsün:KK16::KK16:

canımmm sanada epey az kaldı Allah yard. olsun kolayca bir avazda doğum nasip etsn:KK54::KK54:

:KK70::KK70:seni çok özlemişim kız...keşke öyle olsa ama benim oğluş biraz koca kkafalı teyzesi nasıl olacak diye korkuyorum...ee sen napıyosun nasılın?bebişimiz nasıl?

kızlar bizde dün dr kontrolümüz vardı..3400gr olmuş oğluşum boyuda 50cm olmuş :nazar::nazar:ama baş ve karın çevresi 41 haftalık bebek ebatında dedi drum:18:bir an çok korktum bi sıkıntısı var sandım çünkü 1 hafta 10 gün ilerde dese neyse tam 5 hafta ilerde olduğunu söyledi...normalde 2 haftaya bir gidiyorduk kontrole haftaya tekrar gel dedi bebeği artık daha sık kontrol etmemiz lazım dedi..doğğumum normal olabilir demi dedim çok içaçıcı bakmadı ama haftaya kesin belli olur dedi...kızlar biliyorum korkmak mantıksız ama korkoyurum sezaryenden bunca sıkıntısını çektikten sonra normal doğumu yaşamak isityorum..karnımda öyle çok büyüyo ki artık tek başıma yataktan kalkamıyorum eşim elimden tutup kaldırıyo:KK59::KK59:oğluşumda çok yaramaz bir sağa bir sola toplanıyo karnım sertleşiyo canımı acıtıyo...dualarınızı bekliyorum kızlar...hepinizi kocaman kocaman:KK54::KK54::KK54:Allah'a emanet olun.inşallah en kısa zamanda güzel haberlerinizi bekliyorum:KK70:

maşallah tosun paşaya canım inş. en hayırlısı olur hakkında bebeğin gelişiminin önde olmasına ne dedi cnm iyi birşey beslenmenle alakalı dye biliyorum en sağlıklısı olsun hakkınızda stres yapma cnm bnm:KK16::KK16::KK16:

X