Haziran-Temmuz -Ağustos ayında çift çizgiyi görmeyi umut edenler

yasecim bana doktorum ilk gebelikte düşük oranı %15 ikincide %4 üçüncüde%1 dedi dördüncüde bu oran %50 ye çıkar tekrarlayan düşük tanısı koyulur dedi zaten düşkten sonra adetler düzensiz oluyo yani 3 ay falan ara vermek gerekiyor ben düşükten sonra 1 kez normal 1 kez ilaçla adet oldum sonrada 50 gün adet olmadım hamile kalmışım ama oda kimyasal yani sağlıksızdı (sonuçta düzenli yumurtalama olmuyordu) bence mutlaka ara ver 3ay falan herşeyin normale dönmesi için

kızlar bısı sorcam yaa.bende bıkactane folıkul varmıs.ama bnde 1 tane yumurta olusurdu normalde.bende bu yastan sonra pco olma ıhtımalı varmı.hıc kıstım yoktu.hormonlar normaldı.2 aydan berı pco olabılırmıyım.bılgısı olan cvp versın lutfen

saol toprak ya mantıklı evet. zate doktor demiş. garip ama öle demek.ben de yanlış mı hatırlıorum düşük yapınca diğer gebeliklerde düşük yapmamış olana göre risk artar die. belki yanlıştır..

hazel zate biçok yumrta olbilir bu normal. adetle atıosun ya adetle atılamayan olursa pco gibi bişi olsa gerek.. ben de tam bilmiorum. ama doktor vajinal muayenede söler. adetliken baktır.ne bilim ya da yumrta takibinde falan..ama bildim kadarıyla sonradan da olabilio olur yani benim öle oldunu düşünüorum. ama gebeliğe engel deil denio ki gebe kalmıştım biliosun.. anlamadım binokt kadınların çok azında olur denio ama sanki öle deil. çok şikayet var bence.. belki de dönem dönem olup geçiodur.. ondan az deniodur.. zate pco her şe denio ya kist olmasa bile başka bi sorunun varsa da pco denio. başka bişi bulunamıo ki.. belki de pco deil o kişi ama ufak bi sorunu oldundan öle denio. eğer sende çıksa bile yapılacak bişi yok hazelcim ya regl le atarsın ya da o kistlerle gebe kalıp doğurabiliriz de. 1 yıla kadar tabi. ama evham yaptın sanırım. doktor var derse vardır.. İnşallah yoktur ama inşallah da benimkiler yok olurrrrrrrrrrr......

bu arada en az iki adet dönemi korun sonra başlayın hemen denemelereopuyorumnanaktan

nisacım ben de 3. reglimde başlıcam çalışmalara bebek için yani ilk iki reglimde olmıcak deneme. Sanırım senin demek istedinde bu du di mi tatlım? Ayrıca bu senin ikinci gebeliğin deil mi? İlk gebeliğin hemen olmuş mudu. Düşük kaç aylıkken oldu ve sonra 3 ay verip de mi tekrar kaçıncı denemede kaldın? Biraz karışık oldu ama! Ne se ben de 3. reglimi oldumda o dönemki yumrtlama zamanlarımda ilk çalışmamı yapıcam. Rahim baya toparlanır heral. İnşallah o zaman fazla gecikmez gebe kalmam ve sağlıkla geçerrrrr.......

Merhaba hanımlar,
ne zamandır yazamadım. Yase, toprakceylin okudum da çok üzüldüm. Hayırlısı olsun diyelim, bir dahaki sefere sorunsuz hamilelik yaşarsınız inşallah.
Hazelcim sizde yine birsürü dertle uğraşmışınız, su parası filan. Geçmiş olsun. Son sorularını gördüm de, yazayım dedim. Endişelenme normal bir durum o boyutta folikül görmeleri. Hatta iyi bile bildiğim kadarıyla çünkü tüp tedavisinde filan onlara bakarak başarı oranı söyleyebilirler. Şöyle düşün, aslında hazırda bekleyen bir sürü folikül vardır, ancak her ay bunlardan bir tanesi öne çıkar ve yumurta olur. Benim de en son kontrolde sağda solda bir sürü görünüyordu. Hatta normal üstten USG de görüldü. Bence moralini hiç bozma. Biliyorsun durumlarımızdaki morfoloji olayı filan biraz benziyor. Eşin tedavi de oldu üstelik, daha bekleme süresini de aşmadınız. Beklemek en zoru tabi ama peşin peşin üzülme canım. Ben bu ay preseed kullandım ya, tavsiye ederim. Spermleri koruyucu etkisi var, yaşama sürelerini arttırıyormuş. Kullanımı da rahat ve sorunsuz.

absynthcım canım benımde ustten bakıldı zaten.bılmıyorum ınsallah kıste donusmezler.bende hıc kıst gorulmemıstı ama korkuyorum yınede

kızlar buarada dun esım su parasını gerı alabılmıs.sukur.ama bugunku sorunlarımdan ona sevınemedım bıle.zaten bızımkısı esegını kaybedıpte bulunca sevınmeye benzedı.kızlar bızım bır akraba var.babası amelıyat olacak ankaraya gıttıler.1 yasında bebegı var kız.cok ama cok seker ve cok akıllı.bıze bıraktılar bakmaya kımse yoktu.ya kendı evladım gıbı sevıyorum.tum gun onunlayız.esımde cok sevıyor.kendı yavrumuz olsa ne sevecek dusunemıyorum.onunla oynuıyor falan.hep dua edıyoprum rabbım bızede ver dıye.rabbım buyuk.ınsallah duyar sesımızı

bu en umutsuz zamanımda ılac gıbı geldı.ama cok uzuluyorum yınede benım de bır tane yavrum olsa dıye.evın nese kaynagı.rabbım herkese bu mutlulugu yasatsın.kımsenın kucagını bos bırakmasın

Son düzenleme:

Canım üzülme.Allahın izniyle olacak tabi.normal çiftlerde bile 1 yıl bekleniyor biliyorsun.eşin daha yeni ameliyat oldu.biraz zaman ver kendinize.Sonra bugünleri unutacaksın bile.

slm murebdu.bısı sorcam canım.ben adetten 1 hafta once progesteron testı yaptrcam ama pazar gunune denk gelıyor.ozeller pazar gunude muayene edıyormu.ben pzt yaptrsam gec olurmu

yarın klomene başlıyorum.1 eylülde doktora gidicem.yumurta takibine başlıcam.içimde hiç hamile kalıcam gibi bir heyecan yok.hayırlısı olsun.bazen diyorum şimdi çok istiyosun Allahın nasip etmemesinin bir nedeni vardır mutlaka.ya diyorum olur ama hayırsız olursa ya da sağlıksız.o zaman ne yaparım.Allahım sen en doğruyu bilirsin.Hayırlısını nasip et.Bizlere kaldıramayacağımız yük verme.Bir yerde okumuştum.Peygamber Efendimiz Allahım zahmetsiz evlat nasip et diye dua edermiş.Aslında pek çok şeyi aynı anda ifade eden çok kısa bir dua.''Allahım bizlere zahmetsiz evlatlar nasip et.''

slm murebdu.bısı sorcam canım.ben adetten 1 hafta once progesteron testı yaptrcam ama pazar gunune denk gelıyor.ozeller pazar gunude muayene edıyormu.ben pzt yaptrsam gec olurmu

hazelcim benim gittiğim yer özel ve pazarları kapalı.sadece acili açık.büyük ihtimal laboratuvarlar kapalı olur.cumartesi gidebilirsin diye düşünüyorum.doktorunu da bir ara sor bence.

canım 1 gun sonra olmazmı yaa cunku ben tam 18. gunumde genelde yumurtluyortum.test gunumde 18. gun.hem pazara denk gelıyor hem 17. gun yanı cts daha catlamamıs olur ve belkı 1 gun sonra catlıycak dıye testte catlamamıs gorunebılır.oyuzden oyle dıyorum.

canım ınsallah hamıle kalırsın ınsallah.evet bende cok ıstıyorum ama hep saglıklı ve hayırlı evlat olsun dıyorum.rabbım kabul eder ınsallah dualarımızı.bızde herkes gıbı saglıklı olsun ısterız.kım ıster kı yavrusunun saglıksız olmasını.herskese verdıgı gıbı bızlerede verır ınsallah zahmetsız evlatlar amin

canım bilmediğim için seni yanlış yönlendirmek istemiyorum.en iyisi doktorunu arayıp sor canım.

ya dunku dr. tam bı sinirdi.adama yumurta takıbıne geldım dıyorum usg de bakalım demıycektı nersdeyse.bırde moralımı bozdu.esıne sperm testı yaptrdınızmı dedı.soyledım morfolojı % 2 dedımooo cok dusukmus dedı.pekı dedım bende luteal faz eksıklıgı vars atedavısı varmı dedım.progesteron takvıyesı verılır.pekı duzelme olurmu dedım.matematıksel bısı degılkı hemen pat dıye kessın.bılemıyorum dedı.zaten olmazsa tup bebek yaptrırısınız dedı.ne kadar kolay soyledı tupbebek yaptırırsınız.ıcıme oturdu.yanı okadar umutsuz vakamı dedım.yanı ısın özü cts yada pazar dedı.ama ben pazar yaptramıycam ıcın pzt olsun dıyorum.ona kalsa cts de olur dıyor.dunden berı cok kotuyum.bu karanlıklar ne zaman aydınlıga cıkacak bılmıyorum.ama ben gıttıkce dıbe cokuyorum.sorunlar pesımı bırakmıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…