Haziran-Temmuz -Ağustos ayında çift çizgiyi görmeyi umut edenler

hazel sen 21. gün testi yaptırmayacak mısın? Regl başlangıcından say. 1 gün sonra da 22. gün de olur sorun olmaz dio doktorlar. Yumurta çatladı gün falan gitmen gerekmez ki. Bizim tahmin ettimiz gibi olmuo bazen. Bu sanırsam progesteron mudu nedi o test.. Doktor da saçmalamış..

BENCE SENDE hazelcim luteal faz eksikli midi nedi ondan yoktur ya yumurtlaman oluo . çatlamada biz kendimizce bilioruz.. çatlıodur. ngününe her an içimizde ne oluo bitio bakamayız ya. ayrıca regl döngüsü seninkinden bile kısa olup gebe olup çocuk sahibi olanlar var. eğer kist oluşumu görülürse o da biliosun gebe kalmaya engel olmıcaktır.. hi bi sorun olmasa da sebepsiz yere de gebe kalınamayabilir. o yüzden çok ciddi olmadıkça tama fazla kafana . Rabbimin bildi var elbet. Zamanı vardır canım. Üzülme bu kadar. Ben bile durumumu normal karşıladım ne kadar istiodum biliosun. Umutsuz olursan umutsuz sonuçlar çıkar.. hep olacana inan ki olsun di mi!!!!!!!!

yasecım evet 21. gun testı progesetreon testı.ama bu 28 gunde regl olan 21. gunde yaptırıyor.aslında bu test adetten 1 hafta once yapılmalıymıs.evet bencede 1 gun sonra olsa ne olurkı degılmı.

canım ınternetten arastrdım luteal faz eksıklıgı yumurtlamadan sonra en az 11 gun gecmelıymıs adete kadar bende 1 hafta gecıyor adet oluyorum.rahım kendını gebelıge hazırlayamıyormus bu kadar kısa surede.zaten progesteron eksıklıgınden dolayı kısa oluyormus.buda kadınların % 3unde ınfertılıte nedenıymıs.aslında bu progesteron takvıyesıyle buyuk ıhtımal duzelırmıs ama tek sorun o olsa.ya yumurtalarımda gelısemeyıp catlamıyorsa.gercı catlardı hep ama belkı ayda bır olan bır durumdur bu.

o kadar doktora gittin sordun hazel ya eminim başka ne yaptırmam gerekir die sormuşundur doktorlara!! Bu testi hiç mi sölemediler. Ne se se yaptır bi de o aya mahsus bi sonuç mu her ay deişebilen bişi mi die bi sorsan diorum. Ayrıca hormon testleri normaldi ya senin. onun dışında mesela ben de eliza lab. ve de biyokimya mı dı nedi onlardan yaptırmıştım. karaciğer fonksiyonları da var onda. bunları da yaptır yaptırmadısan . sonra başka bişi kalmıo sanırım. kistte de çok mühim deilse engel deil diolar zate ki inşallah o yoktur, olmamıştır sende . üzüntü olucak çünkü. inşallah yolundadır her şe canım..

yasecım evet progesteron sadece bu aya ozgu cunku mesela gecen ay yumurtam catladı.ama bu ay heralde catlamıycak ozaman sonuc daha farklı dusuk cıkar yanı.gecen ay bol ıncır yedım.hazıranda enson gıttıgmde yumurta takıbıne yumurtam catlamıstı.temmuz basında kıstım falan yoktu en son.zaten hıc olmamıstı.agustosta ne oldu.ıncırlermı bukadar cok yumurta yaptı.ama bu kadar cok yumurta gelısmedıkten sonra bır ıse yaramadı.gercekten oyle dengemızı bozuyoruz ıncırdı bal tarcın corekotuydu.bunlar denge bozuyor gercekten.ben bal tarcın corekotu kullandıgım ay benım 6. gunden sonra kahverengı pıhtılar geldı hep 10. gune kadar.hıc oyle olmamıstım.sımdı bılmedıgım bısı var bu ay yumurtalar buyumezse yıne 25. gundemı adet olucam acaba.yoksa adetım gecıkırmı yumurtlama olmadı dıye

ya yase okadar dr. agıttım ama hep kendı arastrmalarımla ıstedım testlerı.onlar yapalım demedıler kı.progesteronu bılıyordum ama yumurtam catladıgı ıcın yaptrmadım hıc.bırde luteal faz eksıklıgını de bılmıyordum ama bu kadar kısa surede adet olup yumurtamın gec catlaması garıp gelomıstı.sonra ates olcme topıgınde kızlar soyledı boyle bısı olabılır ve bu kadar kolay bır nedenden belkı cocugun olmuyordr dedıler.arastrdım gercekten oyle.dun dr. a da sordum o da gebelıgı engelleybılır dedı.gercı dr. hep olumsuzdu ama.yanı ben arastrmasam bosuna esımle saf saf 1 yıl daha kaybedecektık.en azından onunkıne cozum aradık.bende olan sorunlara cozum arıyorum.yaa varya kendımı survıvorda hıssedıyorum.bebege ulsamak ıcın bı suru engel cıkıyor ve hepsını tek tek temızlıyorum.bakalım dokunulmazlık kımın olacak.yada kım galıpe gelecek benmı yoksa zalım kadermı:eek:naniknanik

Üzülme!..
Dert etme can!..
Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan, ...yürüyebiliyorsan... Ne mutlu sana!.. Elinde olmayanları söyleme bana...
Elinde olanlardan bahset can!… Üzülme!..
Geceler hep kimsesiz mi geçecek?..
Gidenler dönmeyecek mi?..
Yitirdiğin her ne ise; bir bakarsın yağmurlu bir gecede..
Veya bir bahar sabahında karşına çıkmış...
Bil ki! Güzellikler de var bu hayatta...
Gel Git’lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?..
“Hüzün olgunlaştırır” ...“Kaybetmek sabrı öğretir”...
(Hz. Mevlana)

Üzülme!..
Dert etme can!..
Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan, ...yürüyebiliyorsan... Ne mutlu sana!.. Elinde olmayanları söyleme bana...
Elinde olanlardan bahset can!… Üzülme!..
Geceler hep kimsesiz mi geçecek?..
Gidenler dönmeyecek mi?..
Yitirdiğin her ne ise; bir bakarsın yağmurlu bir gecede..
Veya bir bahar sabahında karşına çıkmış...
Bil ki! Güzellikler de var bu hayatta...
Gel Git’lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?..
“Hüzün olgunlaştırır” ...“Kaybetmek sabrı öğretir”...
(Hz. Mevlana)

çok güzela.s.a.s.

hazel ya genelde her ay yumurtlama olur zate ama bazı aylar illaki yumurta gelişmemiş olabilir. incir vs. onları d a zate abartmadan ve ara vereek yapmak lazım. hiç yapmasan da yumurta gelişir ve gebe kalınır. ben de az ama dkkatlice yapmıştım. körü körüne abartmamak lazım. doktorlar da haklı her türlü olasılığı nasıl sölesinler. 21. güün testi her ay da yapmak zor ya kan vericeksin her ay. 1 yıl die ondan diolar heral. çünkü her ay deişir diosun. zate bazı aylar yumurta takibinde bile pas geşti belli oluomuş. ne se gebe kaldık çocuk hastalıklı mı birleşme sırasında kromozomlarda sorun çıkar çocuk gelişmez düşer. gelişir kalbi atmaz ne bilim ya sabır işi bunlar. eskiden 15-20 yaşında evlenildinden her şe için kadınların bolca vakti oluomuş tabii.. o da ayrı bi şi tabii. Olacaksa olacaktır elbet.Tedbiri aldıktan sonra fazla yapıcak bişi yok ki daha çok geç deil öle bence..

ultrason kağıdında her iki overde 7,5 mm yazıyor.herhalde yumurtalardır di mi.adetin 1.günüydü.bakalım 1 eylül de klomenle ne olacak.merak eden var mı bilmiyorum ama ben yazarım.:KK1:

bi de kızlar adetim gece başladı pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 04.00 de .pazartesini reglin 1.günü dedi.

hazelcim konuşmalarınız okudum bugüne kadar kaç tane doktora gittin cnm?ve nerdeki doktorlara gittin?
benim bu konular hakkında hazla bi bilgim yok 21. gün testi yaptırmadım hiç ama lütfen olumsuz düşünme cnm.sen doktorların dediklerinede fazla takılma.benim 2 arkadaşımada sizin çocuğunuz olmaz direk tüp bebekliksiniz dedi farklı doktorlar ama her ikisininde kendiliğinden bebekleri oldu tedavisiz.doktorlar tüp bebekten para kazandıkları için direk oraya yönlendiriyolar cnm bunlara sakın takılma.üstelik senin ne kistin var nede yumurtlama problemin.eminim eşininde sperm sonuçları düzeldiğinde seninde bebeğin gelicek.

slm kızlar. bugün 29. günüm. bu ay tek belirtim göğüslerimde ağrı ve şişlik. adet olacağımdaki gibi. hayırlısı bakalım. bu ay adet olursam aşılama olacak.

slm kızlar. bugün 29. günüm. bu ay tek belirtim göğüslerimde ağrı ve şişlik. adet olacağımdaki gibi. hayırlısı bakalım. bu ay adet olursam aşılama olacak.

miraycım hayırlısı inşallah aşılamaya gerek kalmaz güzel haberler bekliyoruz senden cnm.
inşallah meleğin seninledir.

X