Haziran-Temmuz -Ağustos ayında çift çizgiyi görmeyi umut edenler

murebdu bende bugun dr. agıttım.14. gunum olmasına ragmen dr sagda bıkactane 7-8 mm yumurta oldugunu soyledı.ben de bu ay yumurtlama olmıycakmı acaba.cts yada pazar progesteron testı yaptrmam gerek.offf hem esımde hemde bende sorun var.ne yapıcam ben yaaa.klomen kullansam esımde sorun var bı ıse yaramaz.ben dıyordum hıc hamıle kalamıycam dıye.mafoldumbenmafoldumben

hazel sen bütün tetkitleri yaptırmamış mıdın? Nerden çıktı sende sorun oldu doktor mu dedi? Kisttin de yok. Rahmin tertemiz daha kolay gebe kalabilirsin eşinin probleminde düzelme olursa. Doktor yumurta var demiş . O zaman nie yumurtlamayasın. 21. gün testi bu kadar önemli demek. Sadece o aya mahsus mu yoksa her daim mi sonuç çıkıo doktora sorabilirsen canım ya?

Ben de bıraktım artık . Rabbim hayırlısını versin. Gebe kalabilmem gecikmedi ama devam ettirmek bebeğin durumu düşük tehlikesi kalbi atması vs. bunlar da var. Hemen klomen düşünme doktora bırak .. Klomen de bi yerde gerek yoksa alma yani. Sonra mecbur kalınır sabırsızlık olursa başvururuz. Bana gene doktor her şe normal dedi.. Kısmet. Bebek hastalıklı olduğu için düşük olmuştır yüzde doksan dedi. ama ben kistten diorum. kist büyüdü ya off. inşallah dier gebeliğimde tam tersi olur...

bak show tv de bak bi .. gebelikten de bahsedilio. Hkkımızda hayırlısı ne se o olsun ..

kızlar bısı sorcam.bende hıc kıst gorulmemıstı sımdıye kadarkı muayenelerımde.rahım fılmımde gayet temız cıkmıstı.yalnız bugun 14. gun olmasına ragmen dr. sagda bıkactane 7-8 mm yumurta var dedı.kıst olsa anlasılırdı degılmı.yanı kıst ve yumurta bırbırınden farklı gorunume mı sahıp oluyor.yoksa ayırtedılmeyebılır mı yumurtlama donemınde.cunku sagda bıkac kucuk yumurta demesı kafamı karstrdı

merak etme canım ben tecrübe ettim.kist olsa hemen söyler.doğum kontrol hapı verirdi.yumurtan küçük sadece.belki geç ovulasyon oluyodur.yada bu ay böyle olmuştur.

yasecım herseyım normaldı ama yumurta takıbı bır kez yaptrdım ondada 18. gun gıttıgımde catlamıstı yumurtam.zaten yumurta catlasada 1 hafta sonra adet oluyorum.yanı bu da bır sorunmus ve benım gerızekalı dr. um hıc bısı demedı.yumurtlamadan sonra 12 yada 14 gun gecmelıymıs adet olana kadar.benım 1 hafta gecıyor.bana bısıler garıp geldıgı ıcın bırdaha gıttım dr. a bu seferde bu cıktı.ya 14. gunum ve 8mm şok oldum.

bu arada yumurtan var ne demek.yumurtası olmayandamı oluyor anlamadım yaa.her kadının zaten yumurtası var ama gelısmeyen de olabılıyor degılmı

kızlar bısı sorcam.bende hıc kıst gorulmemıstı sımdıye kadarkı muayenelerımde.rahım fılmımde gayet temız cıkmıstı.yalnız bugun 14. gun olmasına ragmen dr. sagda bıkactane 7-8 mm yumurta var dedı.kıst olsa anlasılırdı degılmı.yanı kıst ve yumurta bırbırınden farklı gorunume mı sahıp oluyor.yoksa ayırtedılmeyebılır mı yumurtlama donemınde.cunku sagda bıkac kucuk yumurta demesı kafamı karstrdı

öle bişi varsa bence doktor ayırt eder. ama kist le yumurta aynı olabilio sanırım . yani fazla ve gereksiz yumurta kist oluo. aslında o kistler de yumurta olabilio. benim durumum buna benzer bişidi öle demişti doktor ama hazel sen de nası bilemem. zate o bi kaç yumurtadan genelde 1 tanesi büyümüo mu??? ne bilim hazel ya ben de bariz kist olmasına rağmen doktorlar sorun yok diodu gebe kalmak için. gebe kaldım ama bu sefer kist belki de gebeliği devam ettirmedi onu da bilmiorum. ama gene engel bişi yok dio doktor. doğal yollardan yeterince denemek gerekio sanırım.. sonuçlardan haberdar edersin. ben de takip düşünüorum bakalım işten fırsatım olursa..hala daha 2011 de anne olabiliriz... İnşallah..

benım artık hıc ama hıc umudum kalmadı.eger bırdahakı yaza kadar gebe kalamazsam tupbebek denıycem.tabı o da tutarsa.o kadar sanslıyım kı.çölde kutup ayısı rastlar bana .yani okadar sanssızım offf kızlar aklımı bozmak uzereyım.cok ıstıyorum rabbım ne olur yardım et

kızlar sız ne zaman yumurtluyorsunuz.hıc takıp yaptrdınızmı.ben nısanda ılk ovulasyon testı kullanmaya basladıgımda 12. gun cıft cızgı gordum .ertesı gun test yapım sılıklesmeye baslamıstı.bırdahada test yapmadım.sonrakı ay myısta 14. gun gordum cıft cızgıyı bırdaha test yapmadım..ama eger 15. gun catladıysa ben 27. gunde regl oldum .zaten oncekı aya gore 2 gun sonra catladıysa reglımde 2 gun gecıktı.sonrakı ay yanı hazırandan sonra durumum 18. gunlere kaymaya basladı.bu neden olabılır kızlar yaa.herseyım normal cıktı.sorun olsa yıllardan berı cıkardı heralde.hazıranmdakı yumurta takıbınde 18. gun yumurtam catlamıstı.ve sonrası ıste boyle.yanı 3 aydr bu durum var sanırım.neden bır anda degısebılırkı boyle.anlamadım.belkıde ben 12. gunde gordum cıft cıxgıyı ama o da 18. gunde catladı olabılır yanı.

hazelcim ya diodum ya hep doktorlar rahat 1 yıl demedisen takmıolar ki biz de belki stres yaparız die. ama. nette bakıorum gebelik düşünmeden önce tetkitleri yaptırın dio. nese bu durum şaşırtmadı beni yani doktorun seni olabilecek çıkabilcek bizim bilemeyebileceğimiz her şei sölememesi. benim yumurtlamada ve sonraki adet zamanım normal oluodu. ama senin kısa gibi evet sen de erkenden çatlamıodu ama regl de hemencik oludun. bu bi sorun olabilir. ama doktorlar takmıo işte. 21. gün testi yaptır ne çıkıcak bakalım.. adetin 14. günü yumurta olması çok normal ya bunu neden taktın anlamadım.. şöle ki bazı aylar yumurta yeterince olgunlaşamayabilio ve gebelik düşünüosan o ay da pas geçebilio erkek normalse bile. Bu da normal bişi. Ama sen takipte ol. İnşallah bu aylık bişidir.. ben de 2 kere bi olim düşünürum ne alemde rahmim olcak die. şimdilik rahatım..

kızlar sız ne zaman yumurtluyorsunuz.hıc takıp yaptrdınızmı.ben nısanda ılk ovulasyon testı kullanmaya basladıgımda 12. gun cıft cızgı gordum .ertesı gun test yapım sılıklesmeye baslamıstı.bırdahada test yapmadım.sonrakı ay myısta 14. gun gordum cıft cızgıyı bırdaha test yapmadım..ama eger 15. gun catladıysa ben 27. gunde regl oldum .zaten oncekı aya gore 2 gun sonra catladıysa reglımde 2 gun gecıktı.sonrakı ay yanı hazırandan sonra durumum 18. gunlere kaymaya basladı.bu neden olabılır kızlar yaa.herseyım normal cıktı.sorun olsa yıllardan berı cıkardı heralde.hazıranmdakı yumurta takıbınde 18. gun yumurtam catlamıstı.ve sonrası ıste boyle.yanı 3 aydr bu durum var sanırım.neden bır anda degısebılırkı boyle.anlamadım.belkıde ben 12. gunde gordum cıft cıxgıyı ama o da 18. gunde catladı olabılır yanı.

durumunu olduğunudan daha vahim gördüğüne inanıyorum.tabiki yumurtası olmayan kadınlar var.senin yumurtan olması çaresiz olmadığını gösteriyor.büyük ihtimal doktor testten sonra karar verir.yumurta tembelliği olabilir.tedavisi olmayan şeyler değil bunlar canım benim.çok fazla düşünmekten kendini çaresiz görüyorsun .inan tedavi olacağın bir durum varsa bugün bebeğine bir gün daha yakınsın.o yüzden moralini bozma.herşey güzel olacak.

hazel ya yumurtlama çatlama vs. karışık biraz ya. ne bilim çatlamayan olgun yumurtala da oluodur ve kist oluodur bi ihtimal. doktorların ağzından cımbızla laf çıktından artık biz üretiooz napalım.. diorum 15 aydır denedik olmadı dicez ya da töbe yaa 2 düşük kürtaj olduk atıcaz biraz yoksa tık yok vala doktorlarda. böle şeler düşündürtülar ya ama gene de doğruyu sölemekten alamıoz işte . ne se inşallah önemli bi sorun çıkmaz . varsa bile tedavi olursan gebelikte sağlıklı olma olasılığı artar. bu da ii yane..

yaptrcam canım ya cts yada pazar progesteron testı yaptr dedı dr.bakalım ne cıkacak.ha bırde sunu soylıyım 10-11 ve 13. gunlerımde o cektıkce uzayan akıntım oldu benım ama bu ne ıs anlamadım.dr sol tarafında bısı yok dedı.şoyle bısı olabılırmı.sımdı benım sol tarafımdakı yumurta catlamıs olupta sagda da kucuk yumurtalarım olabılırmı.bu mumkunmu acaba.cunku yumurta bellı buyukluge gelmeden cektıkce uzayan akıntı gormek mumkunmu bırde onuda merak edıyorum

hazelcm bişey soracam sana.ben henüz tahlil film falan hiçbir kontrol yaptırmadım.neler yapmak gerekiyo?seninle deneme sayımız aynı.

canım adetın 3. gunu hormon tahlıllerı-fsh-lh-tsh-prolaktın -testesteron.adetten 1 hafta once progesteron.bu yumurtlama olmusmu olmamısmı onu gosterıyormus.ve ben bırtek bu testı yaptrmadım ve yumurtlama sorunum olma olasılıgı cıktı.ama duzenlı adet oluyorum bu da ayrı bır konu.hormon testlerımde normal cıkmıstı.ve bırde rahım fılmı.erkektede sperm testı ve urologa muayene

bırde sunu soylıyım 10-11 ve 13. gunlerımde o cektıkce uzayan akıntım oldu benım ama bu ne ıs anlamadım.dr sol tarafında bısı yok dedı.şoyle bısı olabılırmı.sımdı benım sol tarafımdakı yumurta catlamıs olupta sagda da kucuk yumurtalarım olabılırmı.bu mumkunmu acaba.cunku yumurta bellı buyukluge gelmeden cektıkce uzayan akıntı gormek mumkunmu bırde onuda merak edıyorum

kızlar bu konuda bılgınız varmı

kızlar merhaba.
yaklaşık 8-9 gündür yoktum.evde badana vardı.heryer karıştı.anca toparlandık valla.öldüm yorgunluktan.

nisa_86 ve denizcim sizleri tebrik ederim.

yasecim çok üzüldüm cnm.hakkında hayırlısı.inşallah 2.gebeliğinde bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.

hazelcim tam olarak bi bilgim yok ama bence soldaki yumurtan çatlamış olabilir.çünkü belirli olgunluğa ulaşmış yumurta çatlar diğerlerini beklemez.inşallah en kısa sürede seninde meleğin gelicek buna inanıyorum.

aysu canım benim kısmet deilmiş napalım. İnşallah senin gebeliğin çok ama çok güzel gider ce sağlıkla bebeeğini kucana alırsın tatlım..

hazelcim ben gene temizlik işlerine girişim dedim ya ağda falan işte! önümüzdeki hafta doktora gidicem bi de hazır bi sorunum yokken ! Pek bi bilgim yok ki .yumurtalama akıntısı falan hakket ya çatlayınca mı olur. ya da belli bir olgunlukta olması şart mı akıntı olması için. her ay da deişebilir ya takılmamak lazım ciddi bişi çıkmazsa.

sizleri merak ediorum ama tatil bitio artık . gisemde yazma fırsatım nasıl olur bilemem. herkesin rabbim gönlüne göre verir inşallah..

beklemedekiler ne durumda acaba!! gebelerimiz nasıllar meraktaım tabii..

slm kızlar hazelcim moralini yüksek tut canım
yasekasecim biliyorsun düşükten sonra gebelik şansın daha yüksek oluyomuş rahim toparlanıncaolumunekankayizsmile
kızlar merhaba.
yaklaşık 8-9 gündür yoktum.evde badana vardı.heryer karıştı.anca toparlandık valla.öldüm yorgunluktan.

nisa_86 ve denizcim sizleri tebrik ederim.

olumunekankayizsmilesağol canım nasılsın nasılgidiyorguclubacismile

yasekasecim biliyorsun düşükten sonra gebelik şansın daha yüksek oluyomuş rahim toparlanıncaolumunekankayizsmile

öle mi neden ki? gebelik şansı derken gebeliği devam ettirme şansı mı gebe kalma şansı mı? ikisi de önemli tabii de gebe kalmam zor olmadı ki beklemedim bi aydı ve 4. denememdi ki ilk 2 denemede bile belki farkında olmadan pas geçmişizdir. yani Rabbim nazardan saklasın gebe kalmam zor olmadı ama devam ettirebilmekte ayrı bir süreç tabii ve de zor! devam ettirebilmekten yana mı dedin ya sonuçta kisttm vardı kist belki yok olmuştur bilmiorum şimd,lik ama düşükten sonra diğer gebelik daha da riskli olmaz mı hiç düşük olmamasına göre. kişiden kişiye belli olmuo ama bana olumlu da olumsuz da olsa yüzdesi az olan yane az olasılıklı durumlar vuruo sankimm..

duydunuz mu hiç ya düşükle kistlerini atanar var mıdır?

İnşallah bi sonraki gebeliğimde böle olmaz. Sonuna kadar gider..azcık da olsa kan görmem ya off çok acı.. her tuvalete gittinde acaba mı? of ki ne off. ilk gebeliğimde korktum başıma geldi. bi daki sağlıkla geçer umarımm..

X