Haziran-Temmuz -Ağustos ayında çift çizgiyi görmeyi umut edenler

saol canım . devlete gidicek. ürolog varmış. ürologsada bakar o zaman..vaikolsale ultrasosonla bakmalatı şart mı*

Yasecim aslında hazel daha bilgili bu konularda. Aslında sanırım muayenede anlaşılıyor esas ama önlem olsun diye USG istiyorlar. Başlangıç aşamasında vb. birşeyse görülsün diye. Eşimin muayenede doktor şüphelenmiş biraz, olabilir demiş o yüzden USG istemiş. USG de de çok başlangıç aşamasında varikosel demişler ama daha üroloğa gösteremedi sonuçları.

bende imkan varsa devlet tavsiye ederim çünkü varikosel gözle anlaşılmayan bişimiş ama doktor hemen var dedi normalde baya detaylı bi ultrason varmış ondan sonra yorum yapılıyomuş burda tanıştığım bi arkadaş demişti nasıl anladığınada şaşırmıştı ama tabii biz devam etmedik o yüzden bilgim yok

Çok geçmiş olsun canım. Dopler USG denen şeyi yapıyorlar, damarlardaki kan akımına bakıyorlar. O şekilde görülüyor.

Yasecim aslında hazel daha bilgili bu konularda. Aslında sanırım muayenede anlaşılıyor esas ama önlem olsun diye USG istiyorlar. Başlangıç aşamasında vb. birşeyse görülsün diye. Eşimin muayenede doktor şüphelenmiş biraz, olabilir demiş o yüzden USG istemiş. USG de de çok başlangıç aşamasında varikosel demişler ama daha üroloğa gösteremedi sonuçları.

Çok geçmiş olsun canım. Dopler USG denen şeyi yapıyorlar, damarlardaki kan akımına bakıyorlar. O şekilde görülüyor.

saol canım USG ddin ultrason di mi sölim elle gözle yok dese bilem baktırsınn..

bu ay 4. deneme olcak.başlarda sayoılırız. inş. tutar . pas da geçebilir tutabilir de bakalım görücezz..

hayırla tutar inşallah

efnanım varıkoselı gozle anlarsa dr. ozaman bıraz ılerlemıs demek.sadece ultrasonla anlasılan ve gozle farkedılmeyen varıkoseller spermler olumsuz etkı etmıyorlarmıs.oyuzden ultrasona gerek yok.dr. gozle ve elle muayenede var derse varıkosel var demek gerekır.bızım dr. teoman bey ultrason falan ıstemedı.gerek yok dedı.gercı bız ozelde ultrasonda cektrmıstık.ama amelıyat ıcın sadece ultrasonda bellı olan ve gozle muayenede bellı olmayan varıkoseller 1. derece oluyor.amelıyata gerek olmuyor dıyor.yanı o varıkoseller baslangıc sevıyesındeymıs.

anladım canımm inşallah bi sorun olmazda bende kavuşurum bebişe değerler normal çıkınca üstünde durmadık çünkü bazen bazı doktorlar maddiyat olarak sorun olmasada ameliyat falan diyolar mış çok korktuk tabii

kızlar size birşey anlatacagım bu gün benim doum günümdü eşim bir süpriz hazırlamış ayyyyy şok oldum işden geldi bende mutfakdayım hiç cıkmadım dışarı sonra kendi geldi öptü falan bende salata yapıyorum sonra bende yatak odasından bişey istedi ben kızıyorum sanki kendin alamıyormusun diye söylene söyle odaya gittim kapıyı acınca ne göreyim canım yaaa mumlarla süslemiş her yeri yatagın üzürinde de bir pasta ve hediyesi cok duygulandım agladım heyecandan.hiç beklemezdim

denizcim nice senelere cnm.biraz geç oldu ama.inş yeni yaşında bebişinde seninle olur.

selam arkidişler ben de geldim. doktorda . mutlu oldum. hematoloji ve biyokimyadan sonra diğer 2 teste normal çıktı. doktor bunları 1 yıldan sonra yaparız ama sen istedin için yapyık dedi. ben de dedim kisti duyunca yaptırmak istedim dedim. en azında bunların normal oldunu bilmek stresimi azaltır dedim. i i demişim di mi? bu rarada sooğan da kürünü yapmamda sakınca görmedi. bitkisel istersen yapabilirsin dedi. kistim geçebilirmiş de. ilki geçmez demişti ama bu geçebilir de dio. bi sorun yok merak etme dio. anladım bunlar çok yumurta olunca onlara kist mi ne diolar. 1 tane ya da 2 tane ii olursa olur gebelşk dedi. 1 tane de yeter ya. en son 3 tanediler benimkiler. 2 tanesi şansımı artırır belkim ne bilim belkş avantajlı bi durumdur. yaşasınn iyimserlik. genelde kötümserimdir de..

sonuçların ii çıkmasınna çok sevindim cnm inş sperm testininde sonuçları ii çıkar.

hayırla tutar inşallah

anladım canımm inşallah bi sorun olmazda bende kavuşurum bebişe değerler normal çıkınca üstünde durmadık çünkü bazen bazı doktorlar maddiyat olarak sorun olmasada ameliyat falan diyolar mış çok korktuk tabii

amin inş. bu ay olamadı ağustos olsun da temmuz ağustos farketmicek benim için..

selamm kızlar geçmişi okurken baya zaman geçti.bende bugün doktora gittim.daha önce özel muaynaneye gidiyodum bugün türkiye hastanesinde arkadaşımın doktoruna gittim.reglimin 12. günüydü ve yumurta göremedi.dün sol tarafımda ağrı vardı diyince çatlamışta olabilir dedi.eski doktorum hiç ii değilmiş ben buna karar verdim hiç bi testim yoktu elimde sadece hemogram ve tsh.hormon testi istedi ama adetin 2. günü aç gel dedi.eşiminde sperm testini yaptırdığımız yer detaylı bakmamış.etilerde bi tüp bebek merkezini önerdi.adı fertijin.kendide tüp bebek uzmanıymış zaten orayla çalışıyomuş.bu testi dikkate almıyorum dedi.sen hormon testini yaptır eşinde sperm testini sonuçları getir bi bakalım dedi.başkada hiç bişi demedi.canım sıkıldı biraz aslında ama napalım beklicez.çalışmalara devam.eşiminde bi daha test istediklerini duyunca sinirleri bozuldu çok geriliyo zaten.rabbim bizlerede nasib etsin birer bebiş hayırlısıyla en tez vakitte.

aysucum ama dogru demıs dr. cunku sız test cok tutarsızdı.hareket ve morfolojı cok ıyı ama sayı cok dusuktu.bencede bır daha baktırın.ben dıycektım ama dr. degılım.moral bozmak ıstemedım.yanlıs bakmıs olabılırler.olsun en dogrusunu ogrenceksınız yaa.onemlı olan bu.mecbur cok stres altında kalıyoruz tabı bu tetkıkler esnasındaınsallah sorun yoktr da bebısler gelır bır an once

aysucum ama dogru demıs dr. cunku sız test cok tutarsızdı.hareket ve morfolojı cok ıyı ama sayı cok dusuktu.bencede bır daha baktırın.ben dıycektım ama dr. degılım.moral bozmak ıstemedım.yanlıs bakmıs olabılırler.olsun en dogrusunu ogrenceksınız yaa.onemlı olan bu.mecbur cok stres altında kalıyoruz tabı bu tetkıkler esnasındaınsallah sorun yoktr da bebısler gelır bır an once

haklısın cnm.bende farkettim bi anormallik olduğunu ama daha önce yaptırmadığımız için bişi diyemedim.erkekler bi başka oluyolar çok stres yapıyolar ama napalım yapıcak bişşi yok inş ii çıkar herşey.ama yoruluyorum artık stres tüketiyo insanı.
senin eşin nasıl oldu cnm?dikişler ne zaman alınıcak?

canım bu sapık konusu nedir?? merak ettimm..

edammm hoşgeldin :emir_bebek:
ne alemdesin? aklım sizde, iyi haberler için gözlerim arıyor vallahi kaydirigubbakcemile3
ekini de göremiyorum. Artık bugün yarın size angajeyiz kaydirigubbakcemile3

Dün gece sapık dadandı sayfamıza, huzurumuzu kaçırdı. Bugün yine girip yine saçmalamış. Benim 3 çocuk var, size de yapayım vb. Neyse boşver, sapık işte.

edammm hoşgeldin :emir_bebek:
ne alemdesin? aklım sizde, iyi haberler için gözlerim arıyor vallahi kaydirigubbakcemile3
ekini de göremiyorum. Artık bugün yarın size angajeyiz kaydirigubbakcemile3

Dün gece sapık dadandı sayfamıza, huzurumuzu kaçırdı. Bugün yine girip yine saçmalamış. Benim 3 çocuk var, size de yapayım vb. Neyse boşver, sapık işte.

h.b cnmmmmmmm :)
valla evdeyim tatlım yaa eşimi göreve gönderdimm evi topladım biraz..
valla yarın günüm ve benim 5 gündür belirtiler devam ediyor bakalım ne olacak..
bayan mı yapmış bunu??ayy nasıl insanlar var yaa böyle tutarsız davranıyorlarr..

h.b cnmmmmmmm :)
valla evdeyim tatlım yaa eşimi göreve gönderdimm evi topladım biraz..
valla yarın günüm ve benim 5 gündür belirtiler devam ediyor bakalım ne olacak..
bayan mı yapmış bunu??ayy nasıl insanlar var yaa böyle tutarsız davranıyorlarr..

yok erkek canım sempatiksalakcinni

selam arkadaşlar k.bakmayın apar topar çıkmak zorunda kaldım. yasekase sen de k.bakma benim eşimde de varikosel vardı ameliyat oldu ameliyattan önce sayı 10.milyon idi şimdi 60 milyon oldu.eşinizin spermogramı düşük çıkarsa üroloğa gitmenizi öneririm.

X