Haziran-Temmuz -Ağustos ayında çift çizgiyi görmeyi umut edenler

evet evet boşuna yapıyolar ki şekerim bu ameliyatı kesin yülseltiyordur değerleri, sizin de öyle olacak inşallah daha iyi olacak biz önce şu topiktekileri bi hamiş görelim sonra biz inşallah çünkü 3 ay sonra düzelecekmiş :ecrin_bebek:

merhaba kızlar. eşimle karar verdik. hatta topiğimizde de gündemde. sperm testi gibi bişi yaptırıcak önümüzdeki hafta içi. nasıl nerden yapılır. nereye başvurulur. yardımcı olur musunuz? her hastanede yapılıo mudur?

canım iyi bir hastanenin üroloji bölümüne yaptırıyorsunuz bana kalırsa sadece sperm testi değil bir de organını da muane ettirmesinde yarar var varikosel olabiilr

yasecım aman dıyım ozelde yaptrmayın.ben kendımden bılıyorum.ozelde 26 mılyon toplamda 91 mılyon cıktı .morfolojı % 75 cıktı tumlabda yaptrdım 8 mılyon toplamda 22 mılyon morfolojı % 1 cıktı.ben hep okurdum ozeldekılerın dogru sonucu vermedıgını ama bu kadar fark olacagını dusunmemıstım.ıstersen arastr ama ben şöyle okudum guvendıgınız bır tupbebek merkezınde yaptırın.ben tumlabda sordum neden bu kadar fark var dıye.bu test elde yapılan bır test yanı kan testlerı gıbı makıne yapmıyor dedı.ısı bılen bıyologlar bakarsa en dogru sonuc olur dedı.bırde bunlara bakarken bır mıkroskop varmıs bayagı pahalıymıs.her ozel hastane alamıyormus yada almıyormus.lam lamel arasında bakarken sperm yogunlugu fazla gorunuyor yanlıs sayıma neden oluyormus.bızde oldugu gıbı fazla yazılabılıyor heralde:KK43:((( yanı sonradan acaba dıycegınıze tup bebek merkezlerı en ıyısı cunku orda calısanlar tamamen bu ısın egıtımını almıs ksılermıs

canım iyi bir hastanenin üroloji bölümüne yaptırıyorsunuz bana kalırsa sadece sperm testi değil bir de organını da muane ettirmesinde yarar var varikosel olabiilr

firtçüm saol tatlım. Ürolojiye gideriz o zaman . diğer hafta içi düşünüoruz. eşim varikosal yok dio ama gitmişken erkekle ilgili bu konudaki bakılabileceklere baktırırız. içimiz rahat olur. deneriz bi dahakine de ben giderim kendim için belki. ultrasonla kist e falan bakılıo ya adet deilken herhangi bir gün gitsem olur mu?adetin 3. günü hormonlara bakılıomuş. o zaman gitmem şart deildir inşallah. şimdilik kist olup olmadını merak ediom. onun için de adet zamanına göre belirli günler olur mu?

saol hazelcim ya tüp bebek merkezini bilmiodum. yazıosunuz ama dikkat etmemiştim. düşününce sorguluorum işte. biraz bencillik yapıorum galiba! ben önce aklıma gelen devlet hastanesi üroloji oldu first dedikten sonra ama tüp bebek merkezi da olur. bu merkezlerde ücretle mi bakıolar. sağlık karnemizle orda da bakarkar mı? devlet özel tüp bebek merkezi. direkt özele gitmesek de böle düşünüoruz..

yase hormonlarına baktrmak ıstıyormusun.ıstıyorsan 3. gunu gıtceksın.dr. karnından ultrasonla bakıyor yıne ozaman.benım bakmıstı kıst gorunmuyor demıstı.tabı ondan once regl olmadıgım bır zamanda da gıtmıstım.o zaman vajınal ultrsonla bakmıstı onda da kıst yok demıstı.yanı sana az cok bılgı verebılır kıstle ılgılı.zaten evlı her kadın yılda en az bırkez jınekologa gıtmelıymıs.sen gıtmedın mı hıc onceden.vajınal ultrasonda radyasyon varmı demıstınkaydirigubbakcemile3 guldurdun benı yaa

yasecım esın tup bebek merkezınde sadece sperm testı yaptrabılır.orda ucret 90 -100 tl arası.test sonucunu alıp devlet hasatnesınde urologa gosterır hem muayene olur dr. a bu daha ıyıolur sızın ıcın.ozelde yaptrrsanız 50-60 verırsınız belkı ama dedıgım durumu yasamanızı ıstemem.ıcınıze sınsın dıye soyluyorum.tercıh sıze kalmıs tabı

hazel ben de kendime güldüm. nerden neler çıkarıom. şimdie kadar hiç öle bişie baktırmadım. o zaman gidebilirsem adetin 3. günü gidim. hormonlara da baksınlar diom. gidemesem de öle bi ultrasonla baksınlar die de gidebilirim. istiorum artık ben de . tatile de girdik sayılır. temmuzda b,i kısmını en azından baktırıcam!!

yasecım esın tup bebek merkezınde sadece sperm testı yaptrabılır.orda ucret 90 -100 tl arası.test sonucunu alıp devlet hasatnesınde urologa gosterır hem muayene olur dr. a bu daha ıyıolur sızın ıcın.ozelde yaptrrsanız 50-60 verırsınız belkı ama dedıgım durumu yasamanızı ıstemem.ıcınıze sınsın dıye soyluyorum.tercıh sıze kalmıs tabı

evet en mantıklısı bu gibi. sizin de tecrübeleriniz var doktor konusunda bizim de 4. denemeye geçicez etekler tutuştu. hazır iş güç stresi bitmişken yaptıralım da yolumuza devam edelim diorum..

yase bırde esın en az 3 gun cınsel perhız yapmalı yani boşalma durumu olmamalı.bak bız hata yaptık o yuzden anlatayım mesela bugun yanı cuma ılıskı oldu.bgunu sayma.cts-pazar-pazartesı de gecmelı ancak salı yaptrabılırsınız.yanı elını actıgın zaman bas parmagın son ılıskı gunu onu sayma.ısaret-orta ve yzuk parmagının oldugu gunlerıde gec.serce parmagındakı gunde test yaptrabbılırsınız.dr boyle anlattı bız saat hesabıyla 72 saat doldu olur dıye gıttık gerı döndük ertesı gun yaptrdı esım

ama bak canım ıyı arastırın guvenılır bır merkez olsun her tupbebek merkezınede yaptrmayın.ınternetten arastrabılırsın yada kk dan.

evet hazelin dediği gibi hem adetliyken hem adetsizken gideceksin doktorun seni yönlendirir zaten bi de işte alttan yara var mı yok mu diye bakıyor
benim tek yaptırmadığım rahim filmi o da burada yokmuş ankara ya git demişti doktorum ama çok korkuyorum gitmedim
ayrıca doktor görünüşe göre tüplerin tıkalı değil demişti nerden gördü bilemiyorum o öyl deyince de gtmedim

evet canım alındı geçiyor o da kaşındı kapıyor ayrıca da dikiş yerleri sertleşti bayağı o da geçtiğiiçinmiş

fırst bıze dr bır kagıt verdı amelıyattan 1 hafta once aspırın gıbı kanı sulandırıcı ılaclar almayın.6 saat oncesınden hıcbısı yemeyın ıcmeyın oruc tutar gıbı,amelıyattan sonra 1 hafta banyo yok,1 hafta -10 gun sonra dıkısler kendılıgınden erıycektr ,1 hafta sonra kendıne dıkkat ederek ılıskı olabılır dıye yazıyor.1 hafta cok erkendegılmı

henüz çalışmalara başlayamadık amaohaoldumsmile

canım ınfertılıte bolumunde erkek ınfertılıtesınde varıkosel amelıyatıyla ılgılı topık var.orda boyle bır durumla hıc karsılasanı okumadım.oyuzden o kesın psıkolojıktr.uzulme .esınede bellı etme.arastrdıgını psıkolojık oldugunu soyle.degısmezse dr. a mutlaka srun.emınım o da psıkolojık dıycektr.bunun ıcın kendını uzme.esınıde uzme canım yaa

bize de aynı şeyleri dedi fakat bizimki erimeyen dikiş olduğu için aldırdık
kendini iyi hissederse tabi ilişki olur
bizimkinde çok dikiş vardı solda 16 sağda 10 o yüzden korkuyo acır diye :))
ameliyattan sonra da ilaç verdi ağrı kesici ve antibiyotk

canım ınfertılıte bolumunde erkek ınfertılıtesınde varıkosel amelıyatıyla ılgılı topık var.orda boyle bır durumla hıc karsılasanı okumadım.oyuzden o kesın psıkolojıktr.uzulme .esınede bellı etme.arastrdıgını psıkolojık oldugunu soyle.degısmezse dr. a mutlaka srun.emınım o da psıkolojık dıycektr.bunun ıcın kendını uzme.esınıde uzme canım yaa

yok canım onu teselli ediyorum üzülmesin diye ama konuşmaya çalıştım da bi şey olacağından korkuyomuş
o topiğe ben de arasıra uğruyorum baştan okudum evet öyle bişey demiyo

X