HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

HAvuz sistemi hakkınızda bilgi var mı kızlar?
Canim sende durumlar nasil? Aradilari mi bidaha? Adet olmayi beklicen dimi..

Bugün doktorum aradı,embriyolarını biri 4 biri 3 hücreli,2inci gün embriyosu. Şansımızı arttırmak adına havuz yöntemi yapalım adet olduğunda dedi. Onu düşünüyorum ben de. Yani istersen bunlarıda transfer edebilirim ama benim fikrim havuz dedi. Kafam karıştı.

Bugün doktorum aradı,embriyolarını biri 4 biri 3 hücreli,2inci gün embriyosu. Şansımızı arttırmak adına havuz yöntemi yapalım adet olduğunda dedi. Onu düşünüyorum ben de. Yani istersen bunlarıda transfer edebilirim ama benim fikrim havuz dedi. Kafam karıştı.

Hic bilmiyorum canim..
neymis havuz sistemi? Bide neden onu uygun görüyo söyledimi?

Mrb kizlar .. benim ilk denemem .. 8 yumurtadan 6si dollendi ama biri embriyo olarak 6. Gun embriyosu olarak donduruldu .. adetimin ikinci gune gidecegim 18. Gun transfer olcak ama cok korkuyorm tek embriyom var ve ilk denemem ama madden coktuk dolayisiyla birdaha deneyemem :KK43: ins olumlu sonuc alirim ama transfer sonrasi yapilmasi gerekenleri deneyimleyenlerle konusmak istedim .. transfer olupda bebegi tutunan veya tutunamayanlar neden olur hata nerede ne yapmamiz gerekir konusalm mi ?

Canım az embriyosu olanlarda kaliteli embriyoyu bulmak için uygulanan bir yöntem.bir kaç ay daha yumurta toplanıp embriyolar oluşturulup donduruluyor.onların içinden en kalitelisi seçilip transfer yapılıyor.genelde yumurta rezervi az olanlara uygulanıyor.hatta ilaçsız opu yapılıyor ya da klomenle yapan doktorlarda var.

Mrb kizlar .. benim ilk denemem .. 8 yumurtadan 6si dollendi ama biri embriyo olarak 6. Gun embriyosu olarak donduruldu .. adetimin ikinci gune gidecegim 18. Gun transfer olcak ama cok korkuyorm tek embriyom var ve ilk denemem ama madden coktuk dolayisiyla birdaha deneyemem :KK43: ins olumlu sonuc alirim ama transfer sonrasi yapilmasi gerekenleri deneyimleyenlerle konusmak istedim .. transfer olupda bebegi tutunan veya tutunamayanlar neden olur hata nerede ne yapmamiz gerekir konusalm mi ?
Canim diger embriolar ilerlemedimi? Onu anlayamadim.. ne güzel 6 tanesi döllenmis..
sana sayfa 302 deki mesajimi okumani tavsiye ederim .. :-)
Rahat kafa cok önemli transferden sonra..
ilk üc gün cok iyi kolla kendini.. sonra rutin hayata devam.. agir kaldirma cok agirda ev isi yapma.. saglikli beslen ve booool su :-)

Amin canim amin.. kimse yasamasin...
Sen naptin canim? Kan verebilcekmisin? Ikna edebildin mi esini?

Amin canim cemi cümlemize.. sende nasil gidiyo igneler? Kontrol ne zaman?

Cok sagol canim amin... sen nasilsin? Nasil geciyor ignelerle?

Benimde icimden sana ikiz geciyo canim.. hadi hayirlisi.

Cok sagol canim.. gerginlik son safhada oluyo ama Allahtan gelene boynumuz kildan ince... zor olucak ki imtihan olsun dimi? Rabbim elbette verir bir kolayligini... ona sigindim
Herseyimle...
sen bu arada yenisin galiba? Hos geldin aramiza :-) kusura bakma kendi derdimden seni görmemis olabilir... sendeki durumlar
Nedir?

Cok sagol canimsin.. gonalf menapur canim.. yani genel anlamda hormon igneleri.. korkma clexane degil yani :) sen gördün mü keseyiiiiii hic anlatmiyorsunnn
Hahah kizz nasilda anladin ne kastettigimi :KK70: bugun gordum cnm kesesini ve yolk u falan. 10 gun sonra kalp atisina cagirdi insallah. Yavrularimizi sag salim alalim kucagimiza kanamasiz :dua:

freyja1979 freyja1979 canim ciktin mi kontrolden? Haberlerini bekliyorummmm....
Evet canım sagolasin 11mm lik minnoş bir kesemiz var hamdolsun kalp atışları için açe et.e dedi haftaya yine çağırdı ama yine de duyamayabiliriz en geç öbur hafta dedi çok şükür darısı kalp atışlarına insallah
Sen ne yaptın

Amin canim amin.. kimse yasamasin...
Sen naptin canim? Kan verebilcekmisin? Ikna edebildin mi esini?

Amin canim cemi cümlemize.. sende nasil gidiyo igneler? Kontrol ne zaman?

Cok sagol canim amin... sen nasilsin? Nasil geciyor ignelerle?

Benimde icimden sana ikiz geciyo canim.. hadi hayirlisi.

Cok sagol canim.. gerginlik son safhada oluyo ama Allahtan gelene boynumuz kildan ince... zor olucak ki imtihan olsun dimi? Rabbim elbette verir bir kolayligini... ona sigindim
Herseyimle...
sen bu arada yenisin galiba? Hos geldin aramiza :-) kusura bakma kendi derdimden seni görmemis olabilir... sendeki durumlar
Nedir?

Cok sagol canimsin.. gonalf menapur canim.. yani genel anlamda hormon igneleri.. korkma clexane degil yani :) sen gördün mü keseyiiiiii hic anlatmiyorsunnn
İyi geçiyo iğneler, bugün daha kolay vurdum
Dün sanırım panik yapmıştım kanamış ve iz kalmıştı, bugün bişi olmadı çok şükür canım
Sadece çok başım ağrıyo dünden beri

Ayyy kuzum benimm:dua:kız bir yavrum daha var dondurucuda :KK48:bu sıcakta buz gbi annesini bekliyor onunla müjdeler inş rabbim beni üzldüm ağladım geçti bitti o yavrumu kucaklarım inş o umudum hala maşallah çok sevndim kucğında sevdirsin inş allahım :dua:
Amin canım bak ne güzel senin dondurulmuşun varmış kuzum benim 10larca yumurta toplandığında bile dondurulacak kalitede embriyolarım olmadı hepsini imha ettiler.. inşallah buzluktaki yavrun evlat hasretini dindirir :))
Evet canım sagolasin 11mm lik minnoş bir kesemiz var hamdolsun kalp atışları için açe et.e dedi haftaya yine çağırdı ama yine de duyamayabiliriz en geç öbur hafta dedi çok şükür darısı kalp atışlarına insallah
Sen ne yaptın

Hayırlı olsun canım hadi darısı kalp atımına inşallah :))

:KK61::KK61:Çok isterdim olucak hisediyorum var demeyi korkuyordum yine aynı şeyleri yaşamaktan ağlayıp üzlmekten ama ne kadar üzlmeycem desemde üZülüyorum işte :KK61::KK61:sonuç: 0.1 çıktı kanda umut etmiştim belki olur diye ama yine üzlen oldum belki dedim bu kez takmazsam olur hevslenmezsen olur dedim :KK61:hep karamsar dedinz :KK61:bilmiyordunzki ben hep hevslenince yarım kaldı kaybettim kim isterki karmsar olmayı belki bu kez böyle yaprsam olur dedim belli etmek istemdim ama ben çok umutluydum olmadı bak :cry:eşim daha bilmiyor eve gelince diycem neye üzleyim ben şimdi olmadığınamı eşime mi herkese laf anlatmayamı:KK61:
Uzulme diyemem canim Rabbi. Yardimcimiz olsun insallah kendiliginden gelir

Canim ben havuz sistemiyle embiryo sayimi arttirdim opu oluyor tekrar regl oluyorsun ve birdaha tedaviye basliyorsun tekrar toplama oluyor amac kaliteli embiryo sayisini arttirmak ben 1. Opuda 1 2. Opuda 5 embiryom olmustu bana iyi geldi yani

Merhaba hayirlisi olur hakkinda insallah ben aslinda cok arastirma yaptim sayilmaz kemalbey asil doktorum ama bayramda izinliydi kendisi murat hoca ve hasan hoca takip yapti opu kemal hoca yapacagim demisti ama o da izin donemine denk geldi hasan hoca yapacakmis simdilik bir sıkıntı yasamadim. Hastane ilgili yeterince. Basta kemal hoca icin cok diretmistim ama olmadi yarin opu var hem yumurta toplanacak hem rahimde egrilik var o duzeltilecek hem de polip var denilmisti baska bir hastanede ona bakacaklar ins kolay gecer
Çok teşekkürler verdiğin bilgiler için, tel de Kemal beyin izinde olduğunu söylediler o yüzden ancak bu Cuma'ya randevu verebildiler, cuma gidip görüşücem ben de Kemal beyin yapmasını istiyorum ama yoğunluluğundan diğer dr larda kontrol opu gibi işlemleri yapabiliyormuş, bakalım hayırlısı merkezle ilgili güzel şeyler duydum inşallah bu kez mutlu sona ulaşabilirim. Sana da bol şans diliyorum.

Sen ne yaptın
Cok sevindim canimmmm.. insallah pitpitlarida duyariz.. ben bugün dinlenme
Modundayim.. esim sagolsun destek oluyo..

Hahah kizz nasilda anladin ne kastettigimi :KK70: bugun gordum cnm kesesini ve yolk u falan. 10 gun sonra kalp atisina cagirdi insallah. Yavrularimizi sag salim alalim kucagimiza kanamasiz :dua:
Masallah bende gitsemmi doktora kese gormeye bana 12 sine randevu verdiler baska yere gitsemde gorsem mi ayni zamanda transfer olduk. Biz simdi kac hafta sayiliyoruz cnm

X