HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

ohh rahat bi nefes aldık şükür.. hayırlı olsun ikizlerin kuzum :) kanaman ne durumda? doktorun ne dedi içerdeki sıvıyla ilgili?

Sivi ignelerden.. ohss yok cok sükür.. ama ohss
Gibi oluyo sivi o zamanla gidicek dedi insallah..kadin doktorlarin cogu maalesef tüp dalinda bilgili olmadigi icin bu siviyi tehlikeli görüyo dedi.. genelde dis gebelikte olurmus Allah korusunda.. brndeki ignelerden dolayi.. ve keseler cok sükür görüldü..

Kizlar geldim..
öncelikle dualariniz icin Allah razi olsun..
Inanin pozitifi görmekle kalmiyomus ..
Endiselerim kanama olunca artti..
birden pihti geldi gece 12 de.. adet oluyormus gibi,, paniklemedim basta ama sancilaninca cok daha korktum.. 1 saat kanamami takip ettim.. ardindan acile gittik.. ve maalesef bilgisiz bi doktora denk geldim.. karninda belirsiz sivi var dedi.. hamilelik var ama biseyler ters gidiyo diyince cok üzüldüm... ama sonrada rabbimd sigindim.. yasanicaklarin önüne gecemiyoruz.. tevekkül ettim.. yatis dediler.. kizim
Var biliyorsubuz zaten gece gece sürükledim acile.. yatmam dedim.. progestan ignesi verin dedim.. yok dediler.. sok oldum.. ters giden ne .. bilmiyoeum.. bilmiyorum denildi.. iyice iskillendim.. eve gidip beklicem dedim esime .. en azindan merkezime giderim kendi doktorum daha ii bilir.. saatler tabi gecmedi simdiye
Kadar.. ama napabilirim? Allah diledigince halk eder herseyi..
simdi ciktik.. cok aükür hersey yolunda.. 2 kese
Gördündü hamd olsun.. Allah herkese nasip etsin.. saglikla sihhatla kavusayim insallah.. endiselerim
Büyük ama ALLAHA SIGINDIM HER ZAMANKI GIBI.. suanda
Iyiz cok sükür..
Resmen sayfaları okurken gerilim filminde gibi hissettim ya :KK43: çok sevindim canım sağsalim eline al bebişlerini. Kanama kesildi değil mi? İstirahat mi dedi doktor? 6. Haftada mıydın canım?

Hay Allah yaaa. PembeHelvam PembeHelvam Rabbim seni ve yavrularını korusun. Dua edeceğim ben de inşallah.
yokhe yokhe canım benim. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Yaşın kaçtı acaba? Yer gök dua ile. Nolur dua etmekten vaz geçme. Istemekten vazgecme.e
Sağol canm her zaman dua ediyorum rabbime birgün nasip olur sanırım 27 yaşım

Gibi oluyo sivi o zamanla gidicek dedi insallah..kadin doktorlarin cogu maalesef tüp dalinda bilgili olmadigi icin bu siviyi tehlikeli görüyo dedi.. genelde dis gebelikte olurmus Allah korusunda.. brndeki ignelerden dolayi.. ve keseler cok sükür görüldü..
oh aman şükür canım. kanaman bitti mi? bir de transferin kaçıncı günündesin sen canım?

Cok gecmis olsun canim bebislere nenoluyor boyle annenizi uzmeyin bakimm

yokhe yokhe cok istemistim,.. buraya pozitif yazmani.. seninle bir sevinecektim... ama maalesef olmadi..
üzülme demicem.. tabiiki üzüleceksin.. bu senin dogal hakkin.. insan ogluyuz biz güclü olamiyoruz her zaman.. sana Rabbimden baska hickimse
Hibisey teselli olamaz.. O yüzden her zaman yaptigin gibi ONA SIGINACAKSIN... bu yol zor bi yol.. mesakkatli bi yol.. cokca sabir isteyen bi yol,. Cokta dua.. ama sen sabrettikce.. rabbim sana eeeen güzel hazinesinden sunacak nimetlerin.. buna inaniyorum..cünkü hic mevlam kulun üzülmesini istermi? O sonsuz merhamet sahibi Allah senin daha fazla üzülmeni istermi? Biliyorum.. her duanin bir karsigili var,, aynisi belki suanda gerceklesmiyor.. cünkü sana cok daha güzeli hazirlaniyor suanda..
Senin tahmin bile edemeyecegin bi kismet ., bi nasip.. bi evlat... saglikli sihhatli ve cok hayirli.. bu sabrin mükafati cok büyük olucak insallah...
seni bile sasirticak... Allah büyük...
belki benim cocugum var diye söylemesi kolay gelicek .. ama inan .. ben 50 santim
Boyunda bir evlat verdim topraga.. üstelik kalbi bagrimda durdu... ve ben hic bisey yapamadim.. hic bisey.. nasil bi aciydi anlatamam
Sana.. o yüzden bu yazdiklarim inan kolay gelmesin sana.. yazmamin sebebide seni kötü hissettirmek icin degil.. tam tersi.. sana umut olmak icin.. biz cok aciciz... hemde cok.. ben nasilki canimi verip oglumu hayata baglayamadiysam.. sende ömrünü versen.. Rabbim ol demedikten sonra olmuyo iste .. bazen vakti degil... vakit degil... bazen cok daha hayirli bi vakti ayarliyo mevlam.. "kulum
Sen eger sabredersen, ben seni cok daha büyük seylerler mükafatlandircam" o Hayirli zaman icin sabret... elinden geleni yap.. rahime cizik attir.. film cektir.. herseye baktir... ve sonrasi..

KÜN FEYE KUN..... teslim ol yaradana...

Resmen sayfaları okurken gerilim filminde gibi hissettim ya :KK43: çok sevindim canım sağsalim eline al bebişlerini. Kanama kesildi değil mi? İstirahat mi dedi doktor? 6. Haftada mıydın canım?

Hayat...
Cok seyler ögretiyor canim...
Buda tecrübe oldu diyorum...
kanamam var suan ama azar azsr.. evet maalesef evdeki kizimla istirahati nasil yapicam bilmiyorum :KK43:(( Allah yardimcim olsun.. 5.
Hafta olyuo..

oh aman şükür canım. kanaman bitti mi? bir de transferin kaçıncı günündesin sen canım?
Bugün transferin 22. günü..
azar azar var daha.. insallah bidaha hic olmaz..

Cok gecmis olsun canim bebislere nenoluyor boyle annenizi uzmeyin bakimm

Cok sagol canim..
Sen naptin? Yeni tedavilere yelken actin mi? Ikiz haberinide senden bekliyorum :-)

Çok sevindim gözün aydın canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.. şimdi bi kaç sorum olacak :) transferinin kaçıncı günüydü? Vajinal ultrasonlamı yoksa karındanmı gözüktü keseler? Kalp atışları duyuldumu? Gebeliğin 35.gününde kalp oluşuyormuş? Ve kanaman neden olmuş? Şimdi tamamen geçtimi? Off çok sordum ama :)

Çok sevindim gözün aydın canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.. şimdi bi kaç sorum olacak :) transferinin kaçıncı günüydü? Vajinal ultrasonlamı yoksa karındanmı gözüktü keseler? Kalp atışları duyuldumu? Gebeliğin 35.gününde kalp oluşuyormuş? Ve kanaman neden olmuş? Şimdi tamamen geçtimi? Off çok sordum ama :)

Bugün transferin 22. günü ..
kalp atisi icin daha cok erken dedi.. 10 gün sonraya insallah randevu verdi..
vajinal bakti canim.. kanama alani var mi diye .. yoktu cok sükür.. kanama rahimden dedi.. gebelige hazirlik icin icindeki tüm pihtilari atiyor
Dedi.. embriolari saglikli beslemek icin insallah.. zaten ikiz gebeliklerde cok oluyo kanama dedi.. insallah bidaha asla olmaz.. korkuyo insan..
simdi az az var.. sulandiricilari tamamen kestik.. ne igne ne coraspirin..
simdilik böyle ... darisi basina 2. kese icin

Bugün transferin 22. günü..
azar azar var daha.. insallah bidaha hic olmaz..
inşallah canım.. 11 kiloluk kızımı kaldırıyorum filan diyordun, aman koru kendini, bu süreçte mümkün olduğu kadar az kaldır kızını, nasıl zor olacak anlayabliyorum ama kardeşleri için :KK36:

yokhe yokhe cok istemistim,.. buraya pozitif yazmani.. seninle bir sevinecektim... ama maalesef olmadi..
üzülme demicem.. tabiiki üzüleceksin.. bu senin dogal hakkin.. insan ogluyuz biz güclü olamiyoruz her zaman.. sana Rabbimden baska hickimse
Hibisey teselli olamaz.. O yüzden her zaman yaptigin gibi ONA SIGINACAKSIN... bu yol zor bi yol.. mesakkatli bi yol.. cokca sabir isteyen bi yol,. Cokta dua.. ama sen sabrettikce.. rabbim sana eeeen güzel hazinesinden sunacak nimetlerin.. buna inaniyorum..cünkü hic mevlam kulun üzülmesini istermi? O sonsuz merhamet sahibi Allah senin daha fazla üzülmeni istermi? Biliyorum.. her duanin bir karsigili var,, aynisi belki suanda gerceklesmiyor.. cünkü sana cok daha güzeli hazirlaniyor suanda..
Senin tahmin bile edemeyecegin bi kismet ., bi nasip.. bi evlat... saglikli sihhatli ve cok hayirli.. bu sabrin mükafati cok büyük olucak insallah...
seni bile sasirticak... Allah büyük...
belki benim cocugum var diye söylemesi kolay gelicek .. ama inan .. ben 50 santim
Boyunda bir evlat verdim topraga.. üstelik kalbi bagrimda durdu... ve ben hic bisey yapamadim.. hic bisey.. nasil bi aciydi anlatamam
Sana.. o yüzden bu yazdiklarim inan kolay gelmesin sana.. yazmamin sebebide seni kötü hissettirmek icin degil.. tam tersi.. sana umut olmak icin.. biz cok aciciz... hemde cok.. ben nasilki canimi verip oglumu hayata baglayamadiysam.. sende ömrünü versen.. Rabbim ol demedikten sonra olmuyo iste .. bazen vakti degil... vakit degil... bazen cok daha hayirli bi vakti ayarliyo mevlam.. "kulum
Sen eger sabredersen, ben seni cok daha büyük seylerler mükafatlandircam" o Hayirli zaman icin sabret... elinden geleni yap.. rahime cizik attir.. film cektir.. herseye baktir... ve sonrasi..

KÜN FEYE KUN..... teslim ol yaradana...
Bu güzel düşünce ve umut dolu sözlerin için çok teşekkür edrim :dua:bir donmuş daha var onu yapmdan herşeye bktırcam dediğin gbi zamnı gelince en güzeli gelck ama eşim ve kndi ailem değil eşin ailesi çevresi hadi bu takdiri ilahide onlara anlatamıyorsunki dersini başlyacaklar yine neden olmadı niye olamamış şunu yapın bunu edin üstelik örnek vercekler bu böyle yaptı oldu şu şöyle yaptı oldu demeye :kızgın:sabrım var olmasına ama çok zor süreçlerden geçiyoruz hep bir umut arıyoz adetim ne zman gelir bilemem ama bende poklikiat over var o yüzden soğan kürü ve incir kürü denycem inş birdakine tedaviye bile gerek kalmadan yollar rabbim ama olmasada tedaviyle olsun ne deyim onada kabulüm olsunda hayırlısıyla :dua:senin ikizlerin inş sağlıklı sıhatli hayırlı bir evlat olsunlar sana kucağında sevdirsin rabbim inş

Son düzenleme:
inşallah canım.. 11 kiloluk kızımı kaldırıyorum filan diyordun, aman koru kendini, bu süreçte mümkün olduğu kadar az kaldır kızını, nasıl zor olacak anlayabliyorum ama kardeşleri için :KK36:

Evet kizimVar oda pirpir evin icinde dönen ...onu ihmal edemem.. yüregim el vermez..
Elimden geldigince kollucam
Canim.. gerisi takdiri ilahi.. mevlAm yardimcim olsun...

Bu güzel düşünce ve umut dolu sözlerin için çok teşekkür edrim :dua:bir donmuş daha var onu yapmdan herşeye bktırcam dediğin gbi zamnı gelince en güzeli gelck ama eşim ve kndi ailem değil eşin ailesi çevresi hadi bu takdiri ilahide onlara anlatamıyorsunki dersini başlyacaklar yine neden olmadı niye olamamış şunu yapın bunu edin üstelik örnek vercekler bu böyle yaptı oldu şu şöyle yaptı oldu demeye :kızgın:sabrım var olmasına ama çok zor süreçlerden geçiyoruz hep bir umut arıyoz adetim ne zman gelir bilemem ama bende poklikiat over var o yüzden soğan kürü ve incir kürü denycem inş birdakine tedaviye bile gerek kalmadan yollar rabbim ama olmasada tedaviyle olsun ne deyim onada kabulüm olsunda hayırlısıyla :dua:senin ikizlerin inş sağlıklı sıhatli hayırlı bir evlat olsunlar sana kucağında sevdirsin rabbim inş :eek:

En cokta o zor degil mi? Laf anlatmak....
Aslinda hic tedavi oldugunu söylemicen.. böyle insanlar var madem etrafinda bidahaki tadivinde hic bahsetme.. hamile kalirsan hayirlisiyla
O zaman söylersin.. zaten yipratici bi dönem.. bide laf anlatmakla cok yipratma kendini...

H Hope01 canim sana teselli verirken bendede kanama oldu...
Sen nasil oldun?

Merhaba canımcım..Öncelikle gözünüz aydın,çok sevindim inanki.
Çok da geçmiş olsun kanama insanı alt üst eden bi şey 3 gündür psikolojim alt üst sabah tuvalete gitmek istemiyorum,bu sabah yine devam ettiğini görünce oturup ağladım.Ama Allah a sığınmaktan başka da bi şey gelmedi elimden.Bugün pazartesi olduğundan merkeze gittim ve doktoruma muayene oldum.Karından gözükmedi ama alttan muayenede keseyi gördük çok şükür,tek kese gözüküyor ve bi sorun da gözükmüyomuş.10 gün rapor verdi dinlenmem lazımmış evdeyim yatıyorum paso.

Kanama azar azar devam ediyo ama sanki rengi biraz koyulaştı kahverengiye döndü.Progestan iğnelerle başım belada olduğu için yürüyemediğim için doktoruma adeta yalvardım yapmiim diye o da o zaman kapsül kullan dedi ama iyi mi yaptım bilmiyorum...

Sen de dinlenmelisin imkanlar dahilinde.Yoksa geçmiyo anladığım kadarıyla.Sen kan sulandırıcı kullanıyor muydun bu arada kesti mi doktorun?

Merhaba canımcım..Öncelikle gözünüz aydın,çok sevindim inanki.
Çok da geçmiş olsun kanama insanı alt üst eden bi şey 3 gündür psikolojim alt üst sabah tuvalete gitmek istemiyorum,bu sabah yine devam ettiğini görünce oturup ağladım.Ama Allah a sığınmaktan başka da bi şey gelmedi elimden.Bugün pazartesi olduğundan merkeze gittim ve doktoruma muayene oldum.Karından gözükmedi ama alttan muayenede keseyi gördük çok şükür,tek kese gözüküyor ve bi sorun da gözükmüyomuş.10 gün rapor verdi dinlenmem lazımmış evdeyim yatıyorum paso.

Kanama azar azar devam ediyo ama sanki rengi biraz koyulaştı kahverengiye döndü.Progestan iğnelerle başım belada olduğu için yürüyemediğim için doktoruma adeta yalvardım yapmiim diye o da o zaman kapsül kullan dedi ama iyi mi yaptım bilmiyorum...

Sen de dinlenmelisin imkanlar dahilinde.Yoksa geçmiyo anladığım kadarıyla.Sen kan sulandırıcı kullanıyor muydun bu arada kesti mi doktorun?

Cok sagol canim.. rabbim korusun miniklerimizi.. hepimizin..

Benimde kahveye dönemye basladi.. insallah bidaha asla olmaz..

Bende kapsüle devam ediyorum..

Sulandiricilari tamamen kesti doktorum heleki coraspirin 1 hafta daha etken gösteriomus
Vücudda.. o yüzden clexanida kanama
Kesilince devam dedi..

X