HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

Saat 11 de vurundum cedrotide. Evet sevmedim kızarıklık ve hafif kaşıntı var bi de hafif baş dönmesi var şu an. Korkum bu iğneden ben... 3 gün daha kullancam sen kaç tane kullanın bu igneden
canim ben önceki iki tedavimde de 5. gün başladım cedrotide ye yum toplanana kadar kullandim :KK43:

bu sefer bana 1 ay önce depo seklinde bi baskilayici igne yapildi decapeptyl diye suan hala onun etkisi devam ediyor

Merhaba arkadaslar, bende temmuz basinda tup bebege baslayacagim. Öncesinde hazirlik olarak eliza testlerini yaptirdim. Toxplazma igg, rubella igg, cmv igg 500 uzeri yani pozitif; Igm turevleri ise negatif cikti . Arastirmama gore bu hastaliklari gecirip bagisiklik kazandigimi gösteriyor . Pozitif değerin 500 gibi yüksek bir deger cikmasi korkuttu.

Sizlerden bu testleri yaptiran var mi?

Merhaba arkadaslar, bende temmuz basinda tup bebege baslayacagim. Öncesinde hazirlik olarak eliza testlerini yaptirdim. Toxplazma igg, rubella igg, cmv igg 500 uzeri yani pozitif; Igm turevleri ise negatif cikti . Arastirmama gore bu hastaliklari gecirip bagisiklik kazandigimi gösteriyor . Pozitif değerin 500 gibi yüksek bir deger cikmasi korkuttu.

Sizlerden bu testleri yaptiran var mi?
Yaptırdım. Hepsini geçirdiğim çıktı. Ama değer hatırlamıyorum canım.

9 adet yumos var. En büyüğü 15mm en küçüğü 9 mm. Çatlama önleyici iğne verdi. Pazartesi tekrar kontrol var. Tahmini yumurta toplama çarşamba günü. ... Bu arada gonal f i 112.5 tan 187.5 a cikardi

canım günün hayırlı olsun çarşamba toplanırsa en geç ertesi pazartesi transferin yapılır, sonra gelsin bebişşşş :)

benim de yarın sabah randevum var e2 bakılcak ve ultrason.. seninki de kısa protokoldü dimi canım?
bir an önce yumoşlar büyüsün de transferimiz yapılsıınn hayırlısıyla :)

canım günün hayırlı olsun çarşamba toplanırsa en geç ertesi pazartesi transferin yapılır, sonra gelsin bebişşşş :)

benim de yarın sabah randevum var e2 bakılcak ve ultrason.. seninki de kısa protokoldü dimi canım?
bir an önce yumoşlar büyüsün de transferimiz yapılsıınn hayırlısıyla :)
Evet kısa protokol canım ilk tüp bebek. Bugün biri gözümün önünde canlı canlı gebe olduğunu öğrendi hastanede 4. Tüp bebekmisssss

Evet kısa protokol canım ilk tüp bebek. Bugün biri gözümün önünde canlı canlı gebe olduğunu öğrendi hastanede 4. Tüp bebekmisssss
oyyy ne güzel darısı bizlere inşallah.. aynı durumu ben de yaşamıştım, ilk tüp bebek denememde göğşen hoca arayıp kan vermemi ve beta hcg baktırmamı istemişti, transferin 10.günüydü değerim 255 çıkmıştı, ordaki herkesle beraber ağlaşmıştık sevinçten :halay:

Valla kadın
oyyy ne güzel darısı bizlere inşallah.. aynı durumu ben de yaşamıştım, ilk tüp bebek denememde göğşen hoca arayıp kan vermemi ve beta hcg baktırmamı istemişti, transferin 10.günüydü değerim 255 çıkmıştı, ordaki herkesle beraber ağlaşmıştık sevinçten :halay:
Eşiyle konuşuyordu herkes onlara bakıyor tabi kimi gıpta ediyor kimi kıskanır. Karışık yani. Sonra ben çatlama önleyici iğnesi uygulamasını öğrenmek için onla birlikte içeri girdim ağlıyor hoca ile konuşuyor. Sonra ben özlem hanima sordum dedim kaçıncı denemesi kaç yumurtası vardı. O anda gogsen hoca özlem hanima yazdı mesaj. 4. Tüp bebekmis. Ve sadece 1 yumurtası çıkmış. 1 Embryo. . Ve hamile.... motive oldum. Ama 4. Olması ürkütücü beni biraz
güzel bi duygudur eminim..... :anneadayı:

Valla kadın

Eşiyle konuşuyordu herkes onlara bakıyor tabi kimi gıpta ediyor kimi kıskanır. Karışık yani. Sonra ben çatlama önleyici iğnesi uygulamasını öğrenmek için onla birlikte içeri girdim ağlıyor hoca ile konuşuyor. Sonra ben özlem hanima sordum dedim kaçıncı denemesi kaç yumurtası vardı. O anda gogsen hoca özlem hanima yazdı mesaj. 4. Tüp bebekmis. Ve sadece 1 yumurtası çıkmış. 1 Embryo. . Ve hamile.... motive oldum. Ama 4. Olması ürkütücü beni biraz
güzel bi duygudur eminim..... :anneadayı:

yok gözün korkmasın, ilki zor oluyor ama sonra bu kadar zor gelmiyor insana,, neler yaşayacağını biliyorsun çünkü, doktora sonsuz güveniyorsun ve geriye sadece ilaçlarını kullanmak ve dua etmek kalıyor..

ben de çok korkuyordum ilkinde, ya olmazsa ya yeniden yaptırmak zorunda kalırsam diyordum ama Allah sabrını veriyor canım.. bak o gördüğün kadının tek yumurtası varmış ve tutmuş, senin en az 9 yumurtan var, gönlünü ferah tut olumlu düşün her şey güzel olcak :)

beni de ekleyin listeye:)
ikinci deneme olacak -ilk deneme ve 2 aşılama kimyasal gebelikle sonuçlandı :KK43:
sebep pko
izmir kent hastanesi
ilk denememi mayıs ayında yaptım. 11 yumurta toplandı. 5i döllendi. 3.gün 1. kalite transfer edildi. 1 tane de 3.gün 1 .kalite donduruldu. Kalanlar 5.güne gitmedi. Dondurulmuşumla ara vermeden bir sonraki adetimle 2.denemeye başlıyoruz.
Doktorum bana internet şuan bilgi çöplüğü, hergün şunu bunu yiyelim iyi gelir diyenlere inanma. dengeli ve sağlıklı beslen demişti. bir tanıdığım da tepecik hastanesinde yaptırmıştı ilk denemesini. Ona süreç boyunca kesinlikle paketlenmiş birşey yemeyeceksin demişlerdi. Hazır yiyeceklerden uzak durmak lazım. ben de transferden sonra da sebze ağırlıklı beslenmeye çalışmıştım, kabız olmamak için. 10 gün de izin aldım dinlendim. Bu sefer daha sakin ve normal hayata adapte olmayı planlıyorum. Kafaya takmadan ilerleyebilirim umarım:)
son olarak ben bebek istediğimiz 1 yıl içinde 8 kilo verdim. PKO'da kilo vermenin çok olumlu etkisi olduğunu öğrendim. Şimdi kar kardır diyerek 1-2 kilo daha vermek niyetindeyim. Ramazan'ın da yardımı oldu tabi, biraz daha hafif hissediyorum kendimi. İnşallah uğraşlarımız karşılık bulur. Allah isteyen herkese tez zamanda annelik duygusunu yaşatsın.
Merhaba bende şuan tup bebek tedavisi goruyorum 3 asilama oldum bu ilk tüp bebek tedavim ins. son olur sizinle problenmlerimiz ayni 2. Asilamamla ve normal yolla toplam 4 kez kimyasal gebelik gecirdim genetik tarama yapildi ama problem yok ultrasonda PKO gozukuyorum ama kan sonuclarim PKO i onaylamiyormus
Suan acaba yinemi kimyasal gebelik olur diye dusunmekten kendimi alamiyorum

aynen :) zaten ultrasonda sayilan sayi da kesin degil bazen daha az ya da daha cok cikabiliyor sadece ortalama rakam oluyor.

Doktoruma sayi olayını özellikle sordum dediki yapilan araştırmalara göre toplanan yumurta sayisi 20ye kadar arttikca elde edilen gebelik sayisi artiyor ama 20yi geçtikçe gebelik olusma sayisi düşüyor.

benim de ilk tedavide 11 ikincide 9 yumurta toplandi.

ne guze meslektasiz. ben de öğretmenim ama suan çalışmıyorum. özel okulda çalıştım 5 sene simdi ara verdim. branşım fen.sizin?
Şurda yaniliyorsun 20 ye kadar yumurta olunca gebelik sayisi artiyor diye bisey yok ornegin doktor 15 tane yumurta topluyor ama hic dollenme olmuyor cunku yumurta kalitesiz oluyor onemli olan toplanan yumurta degil dollenip kaliteli olmasi 20 tanenin hepsi kaliteli olmuyorki eliyorlar

Bende 2. Deneme yapmayi dusunuyorum bu ay. Dondurulmustan..yarin kontrole gidecem transfer bayrama denk gelmezse tedaviye baslarim insallah

Şurda yaniliyorsun 20 ye kadar yumurta olunca gebelik sayisi artiyor diye bisey yok ornegin doktor 15 tane yumurta topluyor ama hic dollenme olmuyor cunku yumurta kalitesiz oluyor onemli olan toplanan yumurta degil dollenip kaliteli olmasi 20 tanenin hepsi kaliteli olmuyorki eliyorlar
yok yok cnm yok mesajim yanlış anlasilmis. yumurta sayisi arttikca olusacak embriyo ihtimali arttigi icin gebelik olusma ihtimali ariyormus istatiksel olarak ama 20den fazla oluşan yumurta sayisinda kalite düşmeye başladığı icin gebelik elde edilme orani azaliyormus. bunlar genel istatikler tabiki kisiye gore değişir. ayrica bunlari ben degil doktorum söyledi senelerin tup bebek doktoru prof adam yanlış bilgi vermez heralde...

ben hep 20-30 yumurta toplananlara ozeniyordumdum da 20den fazla olan sayinin pek de istenen bi durum olmadigini anlatmak icin soylemisti doktorum

tabiki önemli olan sayi değil kalite

yok yok cnm yok mesajim yanlış anlasilmis. yumurta sayisi arttikca olusacak embriyo ihtimali arttigi icin gebelik olusma ihtimali ariyormus istatiksel olarak ama 20den fazla oluşan yumurta sayisinda kalite düşmeye başladığı icin gebelik elde edilme orani azaliyormus. bunlar genel istatikler tabiki kisiye gore değişir. ayrica bunlari ben degil doktorum söyledi senelerin tup bebek doktoru prof adam yanlış bilgi vermez heralde...

ben hep 20-30 yumurta toplananlara ozeniyordumdum da 20den fazla olan sayinin pek de istenen bi durum olmadigini anlatmak icin soylemisti doktorum

tabiki önemli olan sayi değil kalite
Valla canim ben 2yil icinde cok doktor gezdigim icin oncelikle prof.olmasi hic onemli degil benim ilk tüpü yapan prof.du ama bence meslege birakmali diye dusunuyorum hii negatif aldigim icin degil sadece yapilmasi gereken cok sey varmis vee daha oncede bi cok prof.gittim kimse hsg filmini cektir bile demedi taki bir uzman gorene kadar ve cok doktor gezdigim icin bence uzmanlarin cogu prof.lara 10 basar artik hic prof.mu degilmi bakmiyorum onceden cok onem verirdim ayy prof.olsun diye simdi onemsemiyorum verdigim paralar haram olsun cogu işi ticarete dökmüş ama dedigin dogru 20 yi gecerse kalite azalir

Kizlar bugün pek araniza katilamiyorum iftara misafirim var malzm hazirliklar..

Nasilsiniz iyimisiniz? Adet bekleyenler ne durumda? Safaklari kac?
Igne vurulanlar ilk morluklar göbekte basladimi?

Beni hala merkezden aramadilar.. bilgide vermiyolar zaten embriolar hakkinda.. tamamen süpriz yani benimkisi.. Allah kerim diyorum.. teslim oldum..

Valla canim ben 2yil icinde cok doktor gezdigim icin oncelikle prof.olmasi hic onemli degil benim ilk tüpü yapan prof.du ama bence meslege birakmali diye dusunuyorum hii negatif aldigim icin degil sadece yapilmasi gereken cok sey varmis vee daha oncede bi cok prof.gittim kimse hsg filmini cektir bile demedi taki bir uzman gorene kadar ve cok doktor gezdigim icin bence uzmanlarin cogu prof.lara 10 basar artik hic prof.mu degilmi bakmiyorum onceden cok onem verirdim ayy prof.olsun diye simdi onemsemiyorum verdigim paralar haram olsun cogu işi ticarete dökmüş ama dedigin dogru 20 yi gecerse kalite azalir
bende suan kadar 14 doktora gittim cnm cok haklısın sana cok katılıyorum:KK43: doktorlara güvenim tamamen sarsilmisti ama suan ki doktorum bana güven veriyor insallah olumsuz bi durum olmaz izmirin en iyi tup bebek doktorlarindan biri diye gittim bende prof olmasindan ziyade... benim ilk aşılama da yumurta takibini gerektigi gibi yapmadigi icin yumurtanin catlamasini kaciran doktorum bile oldu üstelik uyarmamam ragmen o tarihe çatlar benim yumurtam dememe ragmen :KK43:

:KK42::KK42:Selam kızlar..opuya geri sayım başladı benim için...Topu topu 4 folikülü olan biri için 20 li rakamlar çok uçuk geliyor :oha:umarım 4 folikülden sağ salim minik bi melek nasip eder Allahım..Umut umutsuzluk karışık bi ruh halindeyim..:KK42:

:KK42::KK42:Selam kızlar..opuya geri sayım başladı benim için...Topu topu 4 folikülü olan biri için 20 li rakamlar çok uçuk geliyor :oha:umarım 4 folikülden sağ salim minik bi melek nasip eder Allahım..Umut umutsuzluk karışık bi ruh halindeyim..:KK42:
canim benim sen sayiya takilma önemli olan kaliteli olmasi. ben de cok embriyom olsa da şöyle 4-5 tanesini dondurup yedekte tutsam diye heves ettim hep yoksa bize lazim olan 1-2 saglam embriyo :KK66:

Canimmmm.. tekrar ediyorum ama...
sende.. bende.. sadece 1 folikülden yaratildik.. hiiiiiic üzülme arkadasim.. benimde 4 folikülüm toplandi.. ve döllendi... suanda kizim evde yaramazlik yapiyor.. :-) moralini nooooolur yüksek tut.. bebislerin icin güclü ol... Allah saglikli evlatlar versin.. ikiz icin dua ediyorum sana..

Hiç stres yapma benim de ilk tedavim de 4 yumurta toplandı 4 üde doluydu ve 3 ü döllendi 2 si 1. Kalite transfer oldu be tuttu, sonu düşük oldu ama olsun önemli olan kalite, bu tedavimde de tahminim sayı aynı olucak duam kaliteli olması için, insan psikolojisi içimden keşke daha çok olsa demiyor değilim çok olunca insanın içi daha rahat olucakmış gibi geliyor sadece

Kızlar bu arada bugün iğnelerimin 7. Günü 2 gündür su gibi akıntım var çamaşırım ıslak sürekli, ilk tedavim de transferden sonra da böyleydi bu aşama da nasıl dı hiç hatırlamıyorum, siz de durum ne ??

X