HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

Hadi hayırlı haberleri bekliyoruz,hemşire bana tamamen bayılmayacaksın hissizlik olacak söylenenleri anlayıp yapabilirsin demişti yaşayıp göreceğiz artık
Işlemden önce o kadar korkmuştum ki uyanınca sevinçten deliye döndüm.Korkulacak bişey yokmuş ama ben tamamen bayıltılmaktan yanayım.

Şu an yine hastenadeyim ... e2 ve LH için herşey yolundadir inş. Kızlar. ... iğneler 6. Gunum

E2 1 gün içinde 525 ten 796 ya çıkmış. Çatlama önleyici iğne alacağım. Ve 12 de vurulacagim. . . Hayirlisi olur ins

benim de bugün 8. günüm. yarin kontrol var belki yarin belli olur opu. pazartesi ya da sali günü filan olur diye tahmin ediyorum. aslinda en kolay asama bunlar, en zoru transfer sonrasi :deli: ben transfer sonrasi kafayi yiyorum resmen :deli: düşünsem fazla kafaya takiyorum diye kiziyorum kendime, düşünmesem hic bilinç altima yer etmiyorum diye evham yapıyorum. en ufak agri sizi da olumsuz düşünüyorum. onu mu yesem bu nu mu, o mu zararlu bu mu derken stres topu oluyorum :olamaz:

benim öncekiler tazeydi kimyasal gebelin oldu. merkez degistirdim simdiki doktor sen de ikisini de denemek lazim dedi sanirim yeterli embriyo olursa önce taze denicek. bi de benim hep 5. gün embriyosu konmuştu bu sefer 3. gün embriyosu deneyelim dedi.

senin nasil olcak?

Benim opu belli olmadı ya senin ? Pazartesi 10.5 mm di perşembe 16 olmuş. Cumartesi yani yarın tekrar kontrolüm var. Büyük ihtimal pazartesi opu olur dedi doktorum. Benim süreç biraz daha uzun olacak. Nasip olur da 5.güne sağlıklı embriyolar gelirse onlar acgh ye gidecek. Ordan da sağlıklı gelirse era yapılacak. Bunların sonucuna göre de transfer. Herhalde benim eylül ekim bulur transferim.

Benim opu belli olmadı ya senin ? Pazartesi 10.5 mm di perşembe 16 olmuş. Cumartesi yani yarın tekrar kontrolüm var. Büyük ihtimal pazartesi opu olur dedi doktorum. Benim süreç biraz daha uzun olacak. Nasip olur da 5.güne sağlıklı embriyolar gelirse onlar acgh ye gidecek. Ordan da sağlıklı gelirse era yapılacak. Bunların sonucuna göre de transfer. Herhalde benim eylül ekim bulur transferim.
benim de pazartesi 9mm idi persembe 14mm olmus benim de yarin kontrol var. benim de muhtemelen sali ya da carsamba opu olur. senin de güzel büyümüş yumlar masallah. kac yum var saydi mi doktor? e2 bakti mi?

acgh yi biz bu sefer için istemedik zaten doktor da sart değil dedi insallah bu tedavi artik olumlu olur da gerek kalmaz. erayi da doktor gerek yok dedi senin zaten tutunma oluyor dedi... ama sen iyi yapiyorsun her yönden tedbirli olmak iyi. geç olsun güç olmasin derler yaaa. geç olsun ama sonuc poZitif olsun, saglikli gebelin olsun :KK66:

benim de pazartesi 9mm idi persembe 14mm olmus benim de yarin kontrol var. benim de muhtemelen sali ya da carsamba opu olur. senin de güzel büyümüş yumlar masallah. kac yum var saydi mi doktor? e2 bakti mi?

acgh yi biz bu sefer için istemedik zaten doktor da sart değil dedi insallah bu tedavi artik olumlu olur da gerek kalmaz. erayi da doktor gerek yok dedi senin zaten tutunma oluyor dedi... ama sen iyi yapiyorsun her yönden tedbirli olmak iyi. geç olsun güç olmasin derler yaaa. geç olsun ama sonuc poZitif olsun, saglikli gebelin olsun :KK66:

Amin inşallah hepimizin en tez zamanda sağlıklı gebelikleri olsun. Benim 3 sağlıklı embriyo transferi oldu. Başta 2 sonradan 1. Bende hiç tutunma gerçekleşmedi o yüzden era ile belki transfer tarihim değişirse en azından tutunma gerçekleşir. Ya o ölçtüğü şeyler yumurta sayısı mı ?? Yani o folikül değil mi yumurtalar onun içinde değil mi ? Bu konuyu hiç bilmiyorum. Sayı söylemedi ben de sormadım onların yumurta olduğunu bilmiyordum ölçülenin yani. E2 hep bakılıyor ama sonuç hiç sormadım bilmiyorum. E2 neyi gösteriyor?

9 adet yumos var. En büyüğü 15mm en küçüğü 9 mm. Çatlama önleyici iğne verdi. Pazartesi tekrar kontrol var. Tahmini yumurta toplama çarşamba günü. ... Bu arada gonal f i 112.5 tan 187.5 a cikardi
masallah :) herkesin tedavisi ne kadar farkli yaa :))) benim de dün 12 tane filan yum saydi en büyüğü 14mm ama benim e2 289 çıktı. benim de gonal f 187.5tan 150ye sonrada 125e düşürdü. insaaaalllhhh hayirli sonuclar aliriz cnm :)

Amin inşallah hepimizin en tez zamanda sağlıklı gebelikleri olsun. Benim 3 sağlıklı embriyo transferi oldu. Başta 2 sonradan 1. Bende hiç tutunma gerçekleşmedi o yüzden era ile belki transfer tarihim değişirse en azından tutunma gerçekleşir. Ya o ölçtüğü şeyler yumurta sayısı mı ?? Yani o folikül değil mi yumurtalar onun içinde değil mi ? Bu konuyu hiç bilmiyorum. Sayı söylemedi ben de sormadım onların yumurta olduğunu bilmiyordum ölçülenin yani. E2 hep bakılıyor ama sonuç hiç sormadım bilmiyorum. E2 neyi gösteriyor?
aynen cnm aslinda ölctüğü folikul yumurta icinde ama biz halk dilinde yumurta diyoruz :)))) sen bayaga bilimsel yaziyorsun meslegin nedir?

masallah :) herkesin tedavisi ne kadar farkli yaa :))) benim de dün 12 tane filan yum saydi en büyüğü 14mm ama benim e2 289 çıktı. benim de gonal f 187.5tan 150ye sonrada 125e düşürdü. insaaaalllhhh hayirli sonuclar aliriz cnm :)
LH kaç çıktı senin canım benim 14. Onun için çatlama önleyici iğne ekledi.

Aa evet benim e2 almış başını gitmis

sanirim e2 ile ultrasonda sayilan yumurtalari kiyaslayip ona göre doktor ilac dozunu ayarliyor. yumurta sayisi ve kalitesi ile dogru orantili olarak e2 artiyor. aslinda en iyisini yapmissin bilmeyerek. ben kafama takiyorum sonra acaba e2 az mi filan diye...

era isteyerek cok iyi yapmissin.

LH kaç çıktı senin canım benim 14. Onun için çatlama önleyici iğne ekledi.
galiba 0.08 di benim lh. ben öncesinde 2buçuk ay baskilayici tedavi gördüm cnm ondan benim lh ta e2 de düşük gidiyor. ayriyetten baskilayici igne kullanmadigima cok sevindim çünkü daha önce cedrotide kullandim cok yakan ve kaşıntı kabarti yapan bi igneydi sevmiyorum :KK43:

aynen cnm aslinda ölctüğü folikul yumurta icinde ama biz halk dilinde yumurta diyoruz :)))) sen bayaga bilimsel yaziyorsun meslegin nedir?[/QUOT

Evet biraz okudum da dediğin gibi folikül içinde de genelde 1 yumurta olurmuş.Yani yumurta demekte yanlış olmazmış:) Yarın kontrol esnasında sayısını soracağım :) İlkinde 17ydi ama sonuç elde edemedik. Sayı tabiki bu işte şansı arttırıyor iyi bir şey ama sayılara çok takılmamak gerek. 1 olsun ve ele avuca gelen bir bebek olsun sonunda yeterki. Öğretmenim ben ya siz?

galiba 0.08 di benim lh. ben öncesinde 2buçuk ay baskilayici tedavi gördüm cnm ondan benim lh ta e2 de düşük gidiyor. ayriyetten baskilayici igne kullanmadigima cok sevindim çünkü daha önce cedrotide kullandim cok yakan ve kaşıntı kabarti yapan bi igneydi sevmiyorum :KK43:
Saat 11 de vurundum cedrotide. Evet sevmedim kızarıklık ve hafif kaşıntı var bi de hafif baş dönmesi var şu an. Korkum bu iğneden ben... 3 gün daha kullancam sen kaç tane kullanın bu igneden

aynen :) zaten ultrasonda sayilan sayi da kesin degil bazen daha az ya da daha cok cikabiliyor sadece ortalama rakam oluyor.

Doktoruma sayi olayını özellikle sordum dediki yapilan araştırmalara göre toplanan yumurta sayisi 20ye kadar arttikca elde edilen gebelik sayisi artiyor ama 20yi geçtikçe gebelik olusma sayisi düşüyor.

benim de ilk tedavide 11 ikincide 9 yumurta toplandi.

ne guze meslektasiz. ben de öğretmenim ama suan çalışmıyorum. özel okulda çalıştım 5 sene simdi ara verdim. branşım fen.sizin?

X