Cilt Bakımı Ürünleri Hayvanlar Üzerinde Deney Yapan ve Kozmetik Firmaları

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

Zaten gunes koruyucu kremler icin de acildigi sezon kullanin,sonraki yila birakmayin derle de pekcok yerde cil baki. Uzmanlqri gunduz nemlendiriciniz koruma faktorlu olsun dedikleri icin ben de onem veriyorum bu konuya,tonii olarak da ersagin yagliya donuk ciltler icin olwn tonigiyle doanin lavanta suyu arasinda kaldim,lavanta suyu sivilce olusumunu da engellermis

Web sitelerinde acikca bu hilgiyi paylasmamalari kafa karistirici ozellikle ersagin sitesinde dogaya dost oldu,klarina,insan sagiligi icin zararli kimyasal icermeyen urunler urettiklerine air ayrintili bilgiler mevcutken neden hayvan deneylerine karsi tutumlarini da belirtmemisler k :18: bu arada benicildim karma ve sivilce sorunum var,yuzumrekileri kurutmaya calisiyorum ve kuuttuktan sonra kullanmaya basliycegim nemlendirici Reng tekrar sivilcelenme yaparsa diye korkuyoru,o, yuzden sordum argan yagli nemlenririciyi,ama senin cilt kuruymus

Bu arada afillicigim sen mail aticaktin firmalara'va mi yanit donen ?

Son düzenleme:

Canım rosense ve flormar a attım aklında başka firmalar varsa söyler misin bunlardan cevap gelmedi henüz. Ben tonin olarak lavanta suyunun içine %5lik laktik asit ekledim daha ilk haftadan yüzündeki tüm pürüzler gitti çok aydınlık oldu ama ben sadece t bölgeme uyguluyorum tonin gözeneklerim bile küçüldü şaşırtıcı valla

Benim sivilcelerine de deva Doanın kükürtlü sabunu oldu canım çıksa bile ertesi gun kalmıyor hemen sönüyorlar tavsiye ederim

Son düzenleme:

Deney yapmadıklarını düşünüyorum , yerli firma Türkiye de üniversiteler hariç , deney yapmak yasak.
üniversitelere yaptırmadıklarını düşünüyorum. Dışardan temin ettikleri hammaddeler konusunda ise yapılmadığı sözüne inanarak kullanıyorum. Özellikle temizlikte alternatif bulmak zor.haklısın sitede yazmamaları soru işareti ama şimdilik alternatif bulana kadar devam edicim sanırım. Sponsorum şirkette çalışıyor , kendisi de deney yapılmadığını söylüyor.

Karar senin canım hangisi içine sinerse .Krem cildine nasıl gelir bilemem tabi netten kullanıcı yorumlarına bakmak gerek.
Ayrıca aynı markanın anti akne kremi var . Kardeşimin cildi sorunlu ona aldım, memnun kaldı . Sanırım devamlılık istiyor .

Bu arada kullanıp memnun kaldığınız aklım varmı?

Flormar ın çoğunluk hissesini yves rocher satın aldı. Deneylere ilgili 'markanı kendin seç 'konusunda paylaşıldı. Yves Rocher deneyci.

Flormar ın çoğunluk hissesini yves rocher satın aldı. Deneylere ilgili 'markanı kendin seç 'konusunda paylaşıldı. Yves Rocher deneyci.

Yves rocherın aldığını bilmiyordum. Şöyle bir durum var mesela the body shop cruetly free görünse de benim gözümde değil... Lorealin satın aldığı bir marka her ne kadar yapmasalar da loreale kazandırmak her türlü alışveriş. O yüzden flormarı öğrenmem iyi oldu teşekkürler

Evet maalesef çok var böyle .Benim aklıma da hacışakir geldi. Bizden diye biliriz ama palmolive-colgate grubu satın aldı.

kukurtlu sabun da ıyıymıs evet.ben s.arası yolculukta durak yaptıgımız bır yerden kayısı sabunu almıstim.onun faydasını goruyor gıbıyım.tam gecene kadar devam edıcem.kukurtu de denıym bu sabun bıtınce.lavanta suyu gozenek de sıkılastırıyormus.tam bana gore.tonık kullanmaya da korkarım artık bu sıvılce sorunundan sonra.
Ben de bu aksam maıl atayım olmazsa.bebak var,arko baska aklıma gelırse yazarım

yves rocher kesın deneycı mıymıs?satıs danısmanları aksını ıddıa edıyor.tabı çin pazarına gırdıler dıyeceksınız ama kararsız kalıyor ınsan.kendılerı redetmese,neyse.bır de %100'e yakın bıtkısel ıcerıklı oldugunu belırttıklerınden ne gerek var kı deney yapıyorlar dıye dusunuyorum

Evet maalesef çok var böyle .Benim aklıma da hacışakir geldi. Bizden diye biliriz ama palmolive-colgate grubu satın aldı.

ıste buna cok sınır oluyorum ben de.

Maalesef Çin pazarına girmek demek , deney yapmayı kabul etmek anlamına geliyor. Malum artık hepimizin bildiği deneyi zorunlu kılan yasa. Bir çok marka laf ebeliği yaparak deney yapmıyoruz yazıp , yasaların zorunlu kıldığı durumlar hariç notunu ekliyorlar. Eskiden deney yapmayan bir çok marka Çin pazarı uğruna bu kanlı eyleme dahil oldular. Mesela avon .

Bildiğim kadarıyla uygun fiyatlı olarak alix avien , gabrini deney yapmıyor. Bunlar diğer konudan aklımda kalan.
Lush ürünleri de güzel , fiyat olarak biraz yüksek .

Önceki mesajımda harf hatası olmuş , güzel allık arıyorum bende.

Senin için zor olmayacaksa , belki emin olduğumuz markalar listelenip ,konunun ilk mesajına yazılabilir . Ara sayfalarda sonra bulmak kolay olmayabilir. Konuyu okuyan kişilerde rahatlıkla isimlere ulaşabilir .

Son düzenleme:
yanı o kadar cok belırsızlık var kı marka yazmaya korkar oldum.deney yapmadıgını bıryerlerden ogrenıp sonra da deneycı çıkan markaları yazıp da suca ortak olmak da var.yıne de elımden gelenı yapıp guncel ve dogru bır lıste hazırlamaya calısacagım

Ben markaları öncelikle buav int. Sitesinden kontrol ediyorum .üründe buav ın resmi tavşan logosu varsa tereddüt etmeden alıyorum. Bdıh sertifikası olanlarda doğal ve deney yapılmadığının göstergesi. Bunlar yoksa ve alternatif bulamazsam en azından resmi olmasa da herhangi bir tavşan logosu ya da deney yapılmıyor yazısına istinaden alıyorum. Tabi çin de satış/üretim yoksa .
Şimdilik elimden bunlar geliyo maalesef .

canım akne karsıtı urunler genelde bu ergenlık cagı ıcın uygun oluyor.yas ılerledıkce ırıtasyona neden oluyor bu urunler cıltte.bu yuzden argan yaglıyı deneyebılırım ama web sıtelerınde bu bılgıyı paylasmadıkları surece benım gozumde body shoptan cok da farklı bır yerde olmıycakları ıcın daha once kullandıgım body shop nemlendırıcımı tekrar alabılırım.loreale aıt olsa da hayvan deneyı yapmadıklarını acıkca belırttıklerı ıcın sıtesınde acıkca belırtmeyen markadan daha az guvenılır sayılmaz.
Allık olarak cok zaman once golden rose almıstım,deney konusundan haberım olmadıgı donemlerde.o bıtınce de essense alıcam ınsallah.makyaj malzemesınde essense'e gecıyorum

Anladım canım ben bildiğim kadarıyla paylaşıyorum. Haklısındır , ben kullanmadığım için yorum yapamıyorum
Marka olarak alternatifler arasında en yapmıyordur dediğimizi tercih ediyoruz mecburen. Keşke bizim yasalarımız da bu konuda bişeyler olsa da aldığımız ürünler işimize sinse.

Ben aklıma geldikçe logolu marka paylaşmaya çalışıcam , deney konusu ne kadar yazılsa , o kadar insanın haberdar olması olasılığını arttırır.

Son düzenleme:

canım allık olarak kesinlikle the balm ın allıklarını öneririm hem çok kalıcı hem uygun fiyatlı (yani indirimsiz 27 tl sık sık indirime giriyor gratiste.) hem talk paraben içermiyor hem de cruetly free ve bence tüm ürünleri harika farından allığına fırçasından rujlarına kadar

The balm ürünlerinde logo mu var ? Biraz bakındım nette cf bilgisine ulaşamadım.

kesınlıkle katılıyorum.elımızden geldıgınce paylasmak gerek.bu konuda sen ve afıllıkiz ozellıkle cok duyarlı davrandınız zaten.konuyu ben actım ama ben bılmedıgım pekcok sey ogrendım ve daha da ogrenıyorum sızlerden kızlar.

The balm ürünlerinde logo mu var ? Biraz bakındım nette cf bilgisine ulaşamadım.

the balm'ı ben de arastırdım ancak hıcbıryerde boyle bır bılgıye ulasamadım.o yuzden de emın oldugum essense'ı tavsıye ettım.
Kızlar benım bu konudakı gorusum hıcbır fırma kendını 1 adım one cıkaracak bır bılgıyı saklamaz.bır markanın curıelty free olması da onu 1 hatta belkı bırkac adım one cıkaracagına gore ben hayvan deneyı yapmayan fırmaların her fırsatta,her ortamda bunu vurgulayacagı ınancındayım.bu yuzden de urunlerının ambalajında logo olmayan,curıelty free olduklarını web sıtelerınde duyurmayan markalardan emın olamıyorum.sızlerın fıkrınız nedır bu konuda?

Bırkac fırmaya maıl attım ben de kızlar.donus olursa sonucları paylasacagım.yanıt vermeyen fırma adlarını da paylasacagım ayrıca

keşke herkes bu konu da duyarlı olsa bu markalardan vazgeçebilse ve firmalar da buna bir son vermek zorunda kalsa. fiyatları dudak uçuklatan ve en kaliteli ürünlere sahip olduğunu söylenen mac bile bunu yapıyormuş. resmen firma kalmıyor geriye kullanılacak olacak iş değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…