Cilt Bakımı Ürünleri Hayvanlar Üzerinde Deney Yapan ve Kozmetik Firmaları

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

Canım body shop un durumu şöyle kendisi isim olarak yapmıyor evet fakat bu markayı loreal satın aldı. Hala yapmıyormuş hesapta the body shop fakat ne farkeder body shopın kazanması demek lorealin kazanması demek, yani hayvan deneyleri yapan bir markanın kazanması demek...

Bath and body works mesela yapmıyor, hangi şehirdesin bilemiyorum fakat Suadiye de var şubesi.
Kozmetik olarak örneğin gratiste essence, the balm...

bılgı ıcın cok tesekkurler canım.bu konuda hassasıyet gosteren tum arkadaslara tesekkurler.sonucta bızım makyaj malzemesı olarak kullandıgımız malzemeler,kısısel bakımımız ıcın onca para verıp aldıgımız urunler zavallı hayvanların acılarına maloluyor ve bu hic adıl degıl.zaten hayvan bunyesı ıle ınsan bunyesı de aynı degıl ve hayvan deneyıne secenek olarak farklı alternatıf de var ancak bu ısten koseyı donen adamların ısıne gelmıyor.
Body shopun yapılanmasında yaklasık 1 yıl once meydana gelen degısıklıkten haberdarım ve ben de alıp almamak konusunda cok ıkılemde kaldım,hatta bır sure body shopa da ugramadım ancak hayvanlar uzerınde denenmeyen marka sayısı o kadar azdı kı en azından kullandıgım urun ıcın baska bır canlının aci cekmemıs oldugunu bılmek yıne body shopu tercıh etmemde etkılı oldu.acıkcası body shopu tercıh etme nedenım test edılmıyor olmasıydı ancak zamanla kullandıgım urunlerınden memnun kalmam,urunlerın bıtkısel ıcerıgının olması,fıyatların cok ucuk olmaması(ozellıkle kampanya donemlerınde aldıım urunler cok hesaplıya gelıyor) benı bu markaya daha da yakınlastırdı ve dusununce markayı loreal alsa bıle urunlerı test etmesıne gerek var mı kı?sonucta markanın cogu urunu yıllardan berı aynı,kullanıyoruz zaten,neyını denıycekler.loreal,nıvea vb. Markalar ıse sureklı yenı bıseyler urettıklerınden test edıyorlardır.netıcede ben de loreale para kazandırmak ıstemesem de en azından urun bazlı dusunerek body shopu tercıh edıyorum.bununla bırlıkte bahsettıgın dıger markaları da arastırıcam ve tercıhlerım arasına eklıycem,sonucta bu ıslerde hıc parmagı olmayan markalar elbette oncelıklıdır benım ıcın

Ne güzel hassas itanlar olduğunu bilmek... Sonuçta kendi keyfimiz için onlara acı çektirmeye hakkımız yok.
Ben artık alanı da kullananı da (hatta uyardığım halde alabilenleri) gördükçe çok üzülüyorum... nasıl içleri acımıyor hiç anlamıyorum duyduğumda ilk bu hayvan deneylerini hemen tüm kozmetik alışverişlerini kestim ne olur ne olmaz diye bilmiyordum hangi marka yapıyor hangisi yapmıyor artık iyice araştırıyorum...

Ben de aynen senin the body shop gibi yves rocher a sevdalanmıştım, bu marka doğaya çevreye hayvanlara çok saygılı fakat biliyorsundur Çin piyasasına giren tüm markalara Çin hükümeti bu yaptırımı uyguluyor ve hayvan deneyi yaptırıyor. Ben de iyice araştırıp mailleştikten sonra karar verdim ki bir marka para kazanmak uğruna kendinden ödün veriyorsa istediği kadar iyi olsun, kullanmam daha iyi.
Mesela Urban Decay Çin piyasasına gireceğini duydu ve kullanan kadınlar protesto yaptı internet üzerinden kısa bir süre içinde bu marka duyuru yaparak Çin pazarına girmekten vazgeçtiğini açıkladı
Isteyen yapıyor yani deneysiz de oluyor

E,cin piyasasina giren firmalar çiin yasalri geregi urunleri deneye tabi tutmwk zorundaymis ama yanilmiyorsam da markanin piyasada olab urunleri degil de yeni urunleri icin gecerli,yani saten kullanimda olan urunler ici. Deney uygulamasi zorunlulugu yokmus,neyse,yazdigin markalarfan the balm'i arastirdim biraz oncelikle,sanirim cruelty free olmasinin yanisira bitkisel icerikliymis de,bu da guzel.ogrendigimiz markalari birbirimizle paylasmaya gizim idevam deneysiz olur elbet,urunlerini daha dogal,zararsiz iceriklerle donatsalar zaten bu kadar kaygilanmazlar diye de dusunuyorum,

Tabii canım zararsız içerik olsa hem hayvanlar da zarar görmez kim bilir neler var o ürünlerin içinde :18:
Doa kozmetik duymuşsunuzdur mutlaka kk de epey ünlü :) onun ürünleri güzel canım cilt bakımı konusunda

İlk defa duydum canim,curielty free miymis urunleri?
Bu arada ben de cok sasiriyorum ve kiziyorum bu konuda duyarsiz olanlara,o fotograflari gor up de haln nasil o urunleri alabiliyorlar anlamiyorum

İlk defa duydum canim,curielty free miymis urunleri?
Bu arada ben de cok sasiriyorum ve kiziyorum bu konuda duyarsiz olanlara,o fotograflari gor up de haln nasil o urunleri alabiliyorlar anlamiyorum

Turk markası zaten canım her şeyleri doğal ve deney vs yapmıyorlar

Turk markası zaten canım her şeyleri doğal ve deney vs yapmıyorlar

Hmmm,iyi,bir bakayim ona da,epey bir marka cikiyor gibi arastirdikca,yine de yetmiyor acikcasi,bu deneyle devam eden markalar ve onlari tercih eden kullanicilar oldukca icimiz rahat etmiycek ,

Bu arada bath and body works'un yuz bakimi icin urunu olmadigini goruyorum,doayi da aradtiricam ama yine bahsettigim noktaya geldik,secenek az,mesela ben ozellikle yuz icin nemlendirici krem,tonik vb.urunlr kullaniyorum ve bu alandaki urunler icerisi de curielty free olan marka sayisi az

Ben de kullanıyorum cildim kuru ne yazık mı şimdi kış geliyor yoğun nemlendiricilere ihtiyacım oluyor
Mesela bugünlerde alacağım nemlemdirici kış için araştırıyorum
Temizleyici doanınkini kullanıyorum
Mesele sadece hayvan testleri de değil ben loreal mesela hayvandan deneyi yapmasaydı da nemlendirici temizleyici için kullanmadım bu markayı kimyasallardan ötürü

Aynennn,bana da hitap etmiyor markette,orda burda satilan markalarin urunlerimi kullanmak. Gerci konuyu ben atim,belki sana sormam abest olucak ama aydinliga kavusturamadigim bir konu oldugundan ve sen de konu hakkinda yeterince bilgi sahibi o.dugundan sana sormak istiyorum,sebamed cilt bakim urunlerini de begenirim ben v bazi yerlerde sebamedin de curielty free oldugu bilgisi mevcut ama kesin gibi gelmedi bana,bilgin var mi sebamed hakkinda

ben de bunu sormuştum eczacıya hayvan deneyi yapmadığını söylemişti sebamed markasının ama emin olamadım çünkü kadın bana vichy için de yapmıyor demişti yapıyor

kesin bir bilgim yok yani ne yazık ki

Anladim cnm,tesekkurler

valla kızlar ben forever livingin bütün ürünlerini bu yüzden kullanıyorum onlarda crueltyfree die bi sertifika var yani hayvanlar üztünde test edilmemiştir ve %100 doğaldır die bi araştırın memnun kalcaksınız

nerden satın alıyorsun bu markanın ürünlerini acaba?

urunu arastırdım.cruelty free olduguna daır ınternette bır bılgı bulamadım ama temsılcılık sıstemı ıle pazarlanan bır urunmus

urunu arastırdım.cruelty free olduguna daır ınternette bır bılgı bulamadım ama temsılcılık sıstemı ıle pazarlanan bır urunmus

temsılcı mı murat bey?

ben biraz reklam amaçlı olduğunu düşünüyorum canım, şampuanımı buldum sonunda biraz pahalı ama hem içerik hem yapısı hem cruelty free oluşuyla gönlümü kazandı, gratiste satılıor giovanni diye bir şampuan çok memnun kaldım

cilt bakımında ise hala aramalardayım dermalogica tavsiye edildi ama epey pahalı ürünleri...

giovannı hemi italyan markası sanırım.sampuanda bıoblastan memnun kaldım,hayvan dostu mudur acaba?şımdı dusundum de hayvan deneylerı nedenıyle agrı kesıcı bıle almazken sampuanda hıc dıkkat etmemıstım.hıc aklıma gelmedı hayvan deneylerı yapılabılecegı.
Kozmetıkte ısparta gulbırlık'ın rosense markası da ıyıdır.turk malı olduguna gore temız de olabılır dıye dusunuyorum :-/

Evet bu Türk markalarına tek tek liste hazırlayıp mail atmayı düşünüyorum deney yapıp yapmadıklarıyla ilgili, dönerler herhalde...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…