Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Kızlar ben göz makyajımı badem yağı ile temizlemeye başladım.Kk okumuştum.Göz kalemini çok rahat çıkartıyor,aynı zamanda kirpiklerde besleniyor :KK52:.Tüm yüze denemedim tüylenme falan yapar diye.Denemek isteyenler olabilir diye yazdım tabi iyi bir marka ve soğuk pres olmasına dikkat arkadaşlar.
Hem doğal hem de cf ürün var mı yüz için?

AUBREY ORGANICS var, aubrey organics türkiye yazıp aratırsanız online alışveriş sitesi çıkıyor...

Konumuz içerisinde konuşuldu diye hatırlıyorum.
Türkiye de hayvanlar üzerinde test yapmak yasak sadece üniversiteler bu yasak kapsamı dışında.Hatta bu nedenle kimi firmaların üniversitelerle çalıştığı ve üniversiteler aracılığıyla deney yaptırdığı konuşuldu.
Yanlışım varsa eğer bilgisi olan arkadaş düzeltsin lütfen.

Türkiye'de kozmetik sektrnde deney yasak ama dediğin gibi kozmetik de olsa bazı ünilerde yapılıyormuş.

diğer sektörlerde yapılabiliyor zaten :KK43:

Son düzenleme:
Aubrey Organics'in güneş ürünleri de var arkadaşlar...

birsürü ürün var incelemek lazım :KK9:

Canım aldıklarının fotolarını koyabilirmisin sana zahmet ben Ocak ayında Ankara ankamal de ki watsonsdan superdrug in yüz temizleme jelini aldım yesil gibi kabi hic köpüğünü göstermedi nemlendirici vardı oda kirişiklik icin dediniz Olgun ciltler icin söze uygun degil dedi bende sordum bana göre var mı diye artık getirmiyorlar goz kremide vardı gelmeyecek krem serisi dedi keske gelse
Senin aldığın hangi watsons hangi sehir
Ankara'da en büyük ankamal watsons hiçbir sey yok sorsan getirilmeyecek diyorlar sınır oluyorum

Canım soğuk pres dediğin ne bilmiyorum ama ben
Goz temizleme bebak acı badem sütü
Makyaj ve banyoda fln yüz temizlemeye watsonsda asılan superug markasının yüz temizleme jelini kullanıyorum memnunum 8.90 di fiyatı
Doa kozmetigin de yuz temizleme jeli var ayrıca istersen

Soğuk pres bitkilerin kimyasal işlem yapılmadan,çok yüksek ısıya tabi tutulmadan hazırlanması ve bu sayede vitamin mineral kaybına uğramadan ,özü zarar görmeden hazırlanmasına deniyor bildiğim kadarıyla bu nedenle yağlarda soğuk pres tercih edilmeli.
Bebak ın temizleme sütünde paraben var ,bu nedenle almamayı tercih ediyorum .
ersağ ın temizleme sütü var bende cildi güzel nemlendiriyor fakat gözlerimdeki siyah kalem ,rimeli tamamen temizlemiyor.
dün badem yağıyla temizledim,kalıntı bırakmadı.
superdrıg ve doa yı inceleyeceğim ,teşekkürler.

Türkiye'de kozmetik sektrnde deney yasak ama dediğin gibi kozmetik de olsa bazı ünilerde yapılıyormuş.

diğer sektörlerde yapılabiliyor zaten :KK43:
deney yapilmis urunler bu pazara girebiliyosa o zaman bizim kesinlikle boyle bi logoya ihtiyacimiz var.

Watsonsa Twitter Dan yazdım superdrug gunes urunleri gelecek mı dedim Mayıs ayında gelecekmiş yupp yupp cok sevindim
Ayrıca çirkin kadın yoktur az makyaj vardır blogunun sahibi de cf li urunler kullanıyor kendisine danıştım gunes kremini
Bana jasön ve audrey alabilirsin dedi
Bir de murad markasını
Jasön baktım yüz icin değilde vücut icin var internet de 36 lira
audrey icin haniz bakmadım
Murad her zaman oldugu gibi pahalı 100 lira oda %20 inmiş fiyatı

AUBREY olacak yanlıs yazmısım
bu markadan herkes cok memnun her seyı cok guzelmıs
jasön markasınında

Birşeye dikkat ettim bu hayvan testi yapılan markaların hepsinde paraben,sls vücuda zararlı ne kadar kimyasal varsa var.Doğal ve organik ürünlere yönelmeye çalışıyorum ama öğrenciyiz devamlı almaya paramız yetmiyor ve Türkiye'de her markayı bulamıyoruz ne yazık ki.

bu isin iki cozumu var biri bu testleri yapan firmalari boykot ederek bu testlerden vazgecilmesini saglamak, ikincisi devletin bu testlerin yapilmasini yasaklamasi.hayvanlar icin ölüm yasalari cikaran hukumetin bunu yasaklamasi su an uzak bi ihtimal sanirim.bari logoyu zorunlu hale getirsinler de hangi urunu alip almayacagimizi bilelim.
Bu arada Avrupa Birliginde testler yasaklanmis diye duydum.Belki AB uyum surecinde bi gelisme olur bu konuda ulkemizde.

o zaman deney yapanlar da sırf zorunlu diye logoyu alırlarsa?

Doa kozmetik balmumu vs var diye bazi arkadaşların aklında soru işaretleri vardı doa kozmetik bugün açıklık getirdi

Doa kozmetik facebook sayfasindan alintidir
-------
Katı Parfümler

Sevgili doa severler katı parfümler neden yok diye soruyorsunuz. Hayvanlar üzerinde test yapmamak yetmez, hayvansal hammaddeler kullanmayalım VEGAN marka olalım kararı gereği, katı parfümlerde bulunan balmumu yüzünden üretmeme kararı aldık. Alternatif hammadde olarak petrokimyasal katı parafin kullanmak istemiyoruz, bir kaç alternatif madde için çalışıyoruz. kısa zamanda bir çözüm bulacağız.
--------
Takdir ettim valla doa kozmetigi bosuna sevmiyorum :)

Doa kozmetik balmumu vs var diye bazi arkadaşların aklında soru işaretleri vardı doa kozmetik bugün açıklık getirdi

-------
Katı Parfümler

Sevgili doa severler katı parfümler neden yok diye soruyorsunuz. Hayvanlar üzerinde test yapmamak yetmez, hayvansal hammaddeler kullanmayalım VEGAN marka olalım kararı gereği, katı parfümlerde bulunan balmumu yüzünden üretmeme kararı aldık. Alternatif hammadde olarak petrokimyasal katı parafin kullanmak istemiyoruz, bir kaç alternatif madde için çalışıyoruz. kısa zamanda bir çözüm bulacağız.
--------

Bende çok sevindim,teşekkürler hassasiyetleri için .
Artık rahatça alışveriş yapabileceğim.
Paylaşım için sana da teşekkürler gsm_lee.

Kafayı yiyecek duruma geldim yemin ederim.Bir iki video çok çok üzdü beni
you tube da faceden paylaşabileceğimiz bir video önerir misin princess?
O üzerinde deney yapılan zavallı hayvanları görünce sanki evladımmış gibi içim sızladı...

-------
Katı Parfümler

--------

Helal olsun doa kozmetiğe de bu yakışır. Seviyorum kendilerini hem de eskisinden de fazla şimdi:KK16:

Kafayı yiyecek duruma geldim yemin ederim.Bir iki video çok çok üzdü beni
you tube da faceden paylaşabileceğimiz bir video önerir misin princess?
O üzerinde deney yapılan zavallı hayvanları görünce sanki evladımmış gibi içim sızladı...

ben kaztüyü giyecekler için yapılan videoyu biliyorum.youtube de olması lazım ama hepsini izlemedim çok etkilendim ve kötü oldum.

o zaman deney yapanlar da sırf zorunlu diye logoyu alırlarsa?
esas zorunlu olmazsa kafalarina gore logoyu kullanabilirler.zorunlu olursa birtakim denetimler,prosedurlerden sonra logoyu kullanmasina izin verilir.Kafasina gore logo kullanmaya kalkan da birtakim yaptirim ve cezaya tabi tutulur.
Su anki haliyle cani isteyen logoyu basar,biz de bakar aa ne guzel tavsancik der alisverisimizi yapariz.

esas zorunlu olmazsa kafalarina gore logoyu kullanabilirler.zorunlu olursa birtakim denetimler,prosedurlerden sonra logoyu kullanmasina izin verilir.Kafasina gore logo kullanmaya kalkan da birtakim yaptirim ve cezaya tabi tutulur.
Su anki haliyle cani isteyen logoyu basar,biz de bakar aa ne guzel tavsancik der alisverisimizi yapariz.

Hak veriyorum size, asıl denetimi olmazsa tavşanı kafalarına göre basabilirler. Logonun verilmesi demek bu meselenin denetleneceği anlamına gelir, yani en azından öyle olması gerekir

--------------------mesaj tekrarı-------------------------------------------------------------------------

Son düzenleme:
X