Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

kızlar flormar hakkında kesin sonuç nedir yapıyor mu yapmıyor mu flormarın bir sürü ojesi ruju var bende nolur olmasınnnn :KK50:
bir de listelerin bazısında avon var bazısında yok , kesin olarak var mı yok mu kafam karıştı :/

Son düzenleme:
şuna kim kıyabilir Allah aşkına !

bunny11.jpg

yok böyle bişey ya :)

Son düzenleme:
kızlar flormar hakkında kesin sonuç nedir yapıyor mu yapmıyor mu flormarın bir sürü ojesi ruju var bende nolur olmasınnnn :KK50:
bir de listelerin bazısında avon var bazısında yok , kesin olarak var mı yok mu kafam karıştı :/

Araştıralım bakalım. :44:

Oriflame'in ilgili sayfasından bir paragraf:

''Oriflame Kozmetik olarak, kozmetik bileşenler veya kozmetik ürünler için hayvanlar üzerinde hiçbir zaman test yapmadığımız gibi, hayvanlar üzerinde test yapmayan hammadde tedarikçileriyle işbirliği yapıyoruz.''

Kataloğun arkasında, hayvanlar üzerinde test yapılmadığına dair bir simge ve açıklama da bulunmakta.

Avon'un yeni poşetlerinin üzerinde de hayvan deneylerine hayır tarzı bir mesaj var.
Ama Avon'un test yaptığı kesin.
O yüzden o ibareye ve Oriflame markasına güvenmeyelim derim.
Benim anlayamadığım bunu denetleyen bir mercii yok mu nasıl bu kadar rahat yalan ibareler ekleyebiliyorlar?
Dava açılsa kazanılır.

Flormar'dan gelen cevabı önceki sayfalara ekledim.
Avon da kesin olarak deney yapıyor artık.

Avon'un yeni poşetlerinin üzerinde de hayvan deneylerine hayır tarzı bir mesaj var.
Benim anlayamadığım bunu denetleyen bir mercii yok mu nasıl bu kadar rahat yalan ibareler ekleyebiliyorlar?
Dava açılsa kazanılır.

Ben birkaç yerde daha Oriflame'in test yapmadığını okumuştum ama % 100 bilemeyiz tabi.

greenjade ' in paylaşımı sayılır ufak bi dokunuş yaptım sadece..diş macununa alternatifimiz çıktı..deneyenlerin yorumları güzel..sanırım bu ayki katalogtan bir ürün bu

$oriflame.jpg

Dava açılsa kazanılır.

ladyevil o poşeti resmedebili misin?

Dava açılsa kazanılır.

flormarı okudum yapmıyoruz demişler doğruluğuna inanmak istiyorum , avon da kara liste oldu o zaman

Arkadaşlar hepimiz neler kullandığımızı liste halinde paylaşsak nasıl olur?
Bir liste oluşturalım temizlik ürünleri,cilt bakımı,makyaj... gibi ve kullandıklarımızı ekleyelim.
Şu an diş macunu,roll on,saç boyası sıkıntısı yaşıyorum ne kullanacağımızı bilemiyorum mesela
Böylece markalar netleşir.

Ben aklıma gelenleri yazıyorum herkes yazdıkça unuttuklarımızı da ekleriz.
Cilt bakımı:
Neyseki herhangi bir cilt kusurum yok umuyorum olmaz sivilce-leke gibi durumlarda kozmetik olarak ne kullanacağımı bilemiyorum çünkü.
Temizleyici olarak şu an için sadece doğal sabunlar kullanıyorum markalar Diolivos,Thalia,Taliani.
Diolivos hakkında bir fikrim yok.Ama oldukça şeffaf bir marka zaten küçük bir atölye hayvan deneyleri yapacaklarını sanmıyorum ama atölyesi yakınlardaymış en kısa zamanda ziyaret edip bizzat görüşmeyi düşünüyorum.
Thalia ve Taliani markalarında mutlu tavşan ve hayvanlar üzerinde test yapılmamıştır ibaresi var.
Thalia'yı internetten buldum ambalajı yok bende.
Resim:
kare_argan__13256_zoom.jpg

Mutlu tavşan görünüyor.

Taliani'nin ambalajını resmettim ibareyi aynen ekliyorum;
$300720122579.jpg $300720122578.jpg

Saç bakımı:
Dalan şampuan ve saç kremi aldım ayrıca Komili saç kremi var ama Komili net değil sanırım değil mi?
Dalan şampuan resmi:
$300720122577.jpg $300720122574.jpg
Bir de aktardan aldığım bir saç bakım yağım var (küçük markalara güveniyorum ama net bir bilgi yok elimde)

El kremi:
Yine Dalan marka aldım resmi:
$300720122583.jpg $300720122580.jpg

Makyaj malzemesi olarak pudra-fondöten Clinique fakat kanlı tarafa geçmeden önce almıştım,şimdi Catherine Arley ve Rapsodi pudra aldım
Rujlarım,göz kalemlerim,farlarım genelde Flormar,Golden Rose (Avon da var hala fakat temizken almıştım.:/ )
Rimel:pastel,Catherine Arley

Diş macunu:
Dediğim gibi sıkıntı yaşadığım bir konu bu Bim'de satılan powerdent adlı ürün kullanıyorum evyap tarafından üretiliyordu ama üretici firması değişmiş.
Temiz olmayabilir.

Temizlik ürünlerinden Calgon(yeni adıyla Finish) deney yapanlar listesinde kafa karışıklığı olmuş bu konuda sanırım bu net.

Dalin ürünlerini de kullanıyorum KOPAŞ Kozmetik bunu öğrenmeliyiz çoğu ürünü giriyor evimize (Dalin,Voila,Alix Avien,Sesu...)

Şuan aklıma gelenler bunlar

flormarı okudum yapmıyoruz demişler doğruluğuna inanmak istiyorum , avon da kara liste oldu o zaman

avon zaten peta nın kara listesinde, benim size nacizane tavsiyem cruelty-free ararken aynı zamanda size ve çevreye de duyarlı ürünler seçin avon ve benzeri pek çok marka maalesef paraben denen illeti hala kullanmakta, mümkünse hem cruelty-free hem de parabensiz ürünleri araştırın, ben öyle kullanıyorum!.. eğer merak ettiğiniz ürün grupları varsa bildiğim kadarıyla isimleri burada paylaşırım

avon zaten peta nın kara listesinde, benim size nacizane tavsiyem cruelty-free ararken aynı zamanda size ve çevreye de duyarlı ürünler seçin avon ve benzeri pek çok marka maalesef paraben denen illeti hala kullanmakta, mümkünse hem cruelty-free hem de parabensiz ürünleri araştırın, ben öyle kullanıyorum!.. eğer merak ettiğiniz ürün grupları varsa bildiğim kadarıyla isimleri burada paylaşırım

Sorman hata paylaş paylaş:KK1::KK1::KK1:

Peta ya da mail attım küçük şirketlerin -flormar- gibi niye olmadığını sordum... Deborah Milanoyu sordum.. Ve Avonun kara listede olmasına rağmen hala nasıl kendini masum gösterebldiğini sordum... Cevap gelince buraya yazarım...

physicians formula organik parabensiz, parfümsüz ürünleriyle ünlü ben 6 aydan uzun süredir pudrasını kullanıyorum yeni de allık ve rimelini aldım ba-yıl-dım. deneyimleri paylaşalım diye "PHYSICIANS FORMULA kullananlar ne düşünüyor?" diye başlık açtım orada queenofthenight adlı kullanıcı(kendisine buradan sevgiler) bu markanın aynı zamanda cruelty-free olduğunu yazdığında bir daha markaya aşık oldum:)) sadece makyaj ürünleri var, bunun yanı sıra the body shop temizler listesinde l'oreal e ait bi firma biliyorum ama şimdilik bu listeye göre hareket ediyosak deodry serisinin roll-on ve stick formu var ben stick kullanıyorum hem parabensiz hem alüminyumsuz(alüminyum koltukaltı ter bezlerini tıkayıcı özellik taşıyormuş ve kullanımla zamanla koltukaltında kararmaya sebep olabiliyomuş)! la roche posay kullanıyodum göz makyaj temizleyicisi olarak ama kara listede görünce artık almamaya karar verdim. yüz tonikleme için aviva gülsuyu kullanıyorum %100 doğal yazıyo üzerinde en son bim den aldım daha önce nereden almıştım hatırlayamıyorum. rosense önerenler de var ama onun da çakma ürünleri piyasada olabilirmiş bu yüzden rosense ürünlerini mutlaka yetkili satıcılardan alın diyolar(herhalde gül suyu için de hayvanları kullanmıyolardır) logona lip balm kullanıyorum dudaklarımı yiyorum yoksa, su gibi kullanıyorum bu yüzden yani ama cruelty-free mi onu bilmiyorum işte zaten ürün organik sertifikalı almanya dan ithal geliyo, sanmıyorum bi de bunun için hayvanlara kıysınlar ama tabi cruelty free ve sertifikalı bi şeyler varsa ki dün akşam rastladığım kadarıyla avalon ürünleri hem organik hem de cruelty-free ilk fırsatta denemek istiyorum. vichy den de caydım duş jelini kullanıyodum. bi de saç dökülme problemi yaşıyorum yine organik içerikli ve parabensiz, cruelty-free organix şampuanlara rastladım şu an down under naturals nude(parabensiz olanı) kullanıyorum bu bitince organix denicem sanırım; zaten physicians formula ile organix in yanlış hatırlamıyosam türkiye distribütörleri aynı ve sally hansen da. ama sally hansen her iki listede de bulunmuyo, sally hansen ve mavala ürünleri kullanıyorum yine zararlı kimyasallar içermedikleri için. nemlendirici olarak nivea nın pure&naturals serisinin nemlendiricisini kullanıyorum ama cruelty-free olup olmadığı hakkında şüpheler var sanırım ondan da vazgeçicem, banyoda hem yüz hem vücut peeling olarak topicrem peeling kullanıyorum çok etkili paraben de yok ama yine topicrem in her iki listede de ismi yok! el kremi olarak sante(sertifikalı ithal ürün) el kremi var ii gibi ama dedim ya sertifikalılar aynı zamanda cruelty-free mi bilemem. bi de cosmed kullanmayı düşünüyodum türk markası ve dermokozmetik ürünleri var özellikle saç dökülmesi için olan şampuanını merak ediyodum ama cruelty-free mi?, yine bilemiyorum maalesef...aklıma gelenler bunlar, yeni bilgiler bulursam paylaşmaya devam ederim
SONUÇ: içime sine sine kullandığım bi physicians formula var ne yalan söliim durum bu! bi de avalon denicem ilk fırsatta!

Son düzenleme:
Aman yarabbim nasil bir vahset bu! Mideme kramplar girdi resmen dayanamiyorum yavrucuklarin dehset dolu bakislarina...
Kizlar hepinizden Allah razi olsun.ben bu Konuya as once tesadufen rastladim.
Beni taniyan bilir biyoloji ogretmeniyim alanimda doktora yapiyorum ve kimyasallara karsiyim ve evime aldigim her urune gida da dahil olmak uzere COK dikkat ederim COK vakit harcarim bu tarz konulara.
Size kendi cabalarimla buldugum hem temizlik hemde kozmetik firmasindan bahsedebilirim eger reklam oldugunu dusunuyorsaniz lutfen gerisini okumayin cunku Ben herkes dogru ya saglikli ve guvenilir urunlere yonlensin diye bikac Konuya yazdim AMA COK tePki aldim dolayisiyla artik markanin adini vermekten korkar oldum.
Uzun Uzun yazicam kusura bakmayin bunu insanlik gorevim olarak goruyorum.
Bu Marka tamamen bitkisel organik hayvanlar uzerinde denenmeyen hatta iceriginde hayvansal madde kullanilmayan(cogu urunun icinde nemlendici vs katki maddesi olarak hayvani malzeme ozelliklede domuz kullaniliyor) bunu da helal sertifikasi alarak ispatlamis bir TURK markasi...
Artik market temizlik reyonlarindan hiic urun almiyorum hem dogayi koruyorum hem sagligimi hem butcemi herseyden onemlisi hayvanciklari koruyormusum bunuda sizden ogrendim COK tesekkur ediyorum duyarli arkadaslara.
Markanin ismini bu mesajimda vermek istemiyorum tepkileri almamak icin eger gercekten ilgilenen olursa buraya yazilan yorumlara gore yazarim

Ev temizliği: Amway'ın çok amaçlı temizlik ürünü, Karbonat , elma sirkesi
Şampuan sabun krem:doa kozmetiğin ürünleri
Güneş koruyucusu: Forever markasınınki
Diş macunu : powerdent (bimdeki)

Çamaşır deterjanım perwoll onu bilemiyorum kara listede de görmedim yapmadığına dair bilgim de yok. Alternatifiniz varsa çamaşır deterjanı konusunda önerilere açığım

sayenizde arkadaşlar alıcağım ürünlerden vazgeçtim evdekilerinde çoğunu bitmeden attım arayış içindeyim anway bulaşık deterjanı bulaşık mak. deterjanı ve genel temizlik için olanı ayrıca diş macununu kullanıyordum ve artık devam edicem
şampuanda en son sebamede geçmiştim kimyasalı az diye ayrıca roll-on olarak onu alıyordum bu gidişle hep ona devam edicem
banyoda dalan antik zeytin yağlı kalıp sabuna başalmıştım duş jelleri kimyasal diye
makyaaj ürünü olarak oriflame kullanıyordum sanırım yine kullanacağım
çoğu parapen içerdiği için bebak acı badem sütü makyaj temizleme sütünü ve acı badem kremini kullanıyordum ve memnunum tavsiye ederim
çamaşırlar için rinsonun sıvı deterjanını acenin çamaşır suyunu kullanıyordum malesef memnundum ama vazgeçmeliyim
camsil olarak camsil şişesine sirkeli su doldurmuştum cam ve aynaları öyle temizliyorum şimdilik aklıma gelen bunlar arkadaşlar artık hayvan deneylerine ve çevre insan sağlığı için zararlı olanları hayatımdan çıkartmaya çalışıyorum

Ev temizliği: Amway'ın çok amaçlı temizlik ürünü, Karbonat , elma sirkesi
Şampuan sabun krem:doa kozmetiğin ürünleri
Güneş koruyucusu: Forever markasınınki
Diş macunu : powerdent (bimdeki)

Çamaşır deterjanım perwoll onu bilemiyorum kara listede de görmedim yapmadığına dair bilgim de yok. Alternatifiniz varsa çamaşır deterjanı konusunda önerilere açığım

PERWOLL SENSITIVE MAGIC markası 2002 yılında ilinden toplam 1 sınıfta tescil edilmiş olup marka sahibi HENKEL KGAA'dir.
Ve malesef Henkel deney yapıyor....

X