Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

çok mantıklı iki şekilde de sorulmalı bence de birinde hayvan duyarlılığıyla deney yapmıyorsunuz değilmi diye sorulmalı diğeri cilt hassaslığıyla deney yapıyorsunuz değilmi diye sorulmalı (2.si mantıksız olduğunu biliyoruz ama böyle insanlar da var maalesef onlar yüzünden işkence oluyor zaten..)
bence bunu yapınca muallakta kalan markalar için az çok fikir edinmiş oluruz..

princess7 gerçekten teşekkürler Türk markalarına %100 güvenmemek gerekiyormuş.. o zaman ne diyorum yine doğal temizleyicilere dönmek gerek bunu yaptığımız da tüm sorunlar ortadan kalkacak

böcek kovucu olarak tvde bir ziraat mühendisinin önerisini söyleyeyim ismini unuttum ama tanınan biri... evdeki böceklere karbonat atınca bu doğal minerali yiyen böcek bir daha gelmiyormuş terkediyorlarmış..(evet her sorunun altından karbonat kalkıyo şaka gibi )
sinek kovucu olarak okaliptus yağını evde bitmiş olan elektrikli sinek kovucular var onlar içindeki zehiri temizleyip bu yağı katınca da sinekler gelmiyormuş..bunun gibi bi sürü öneri var internete..

evet naturtint annemin de saç diplerinde kabuklanma sorununu giderdi o da memnun dün ikinci boyasını aldı:))

bu arada biz de dianın çamaşır suyunu kullanıyoruz, banyo-tuvalet için, geçenlerde dergide ev temizliğinde doğal yöntemler diye bi yazı okudum popüler bi dergi ama hangisi hatırlayamıyorum, yazıyı bulunca burada paylaşırım

hatırladığım kadarıyla sodasan diye bi alman markası internet sitelerinde hayvan deneyi uygulamadıklarını yazmış inanılabilir(denize düşen yılana sarılır mantığı) yine ekover diye bi marka var o da hayvan deneyi yapmıyomuş ama bunların hiç biri setifikalı değil, bence bulunabilinirse ekover ya da sodasan hem ekolojik hem de hayvan deneyi yapmıyor diye tercih edilebilir, bunun dışında ben darda kaldığımda dia markalı ürünlerle eksikleri tamamlıyorum, mesela sıvı sabun aldım dün, hem de çok uygun fiyatlıydı...

oje çıkartmak için ben de mavala asetonsuz kullanıyorum şu an bitince eğer ki bulabilirsem şelale nin asetonsuz oje çıkarıcısını almayı düşünüyorum ama henüz hiç bi yerde rastlamadım...

yha kızlar ben narciso rodriquez in essence parfümüne bayılıyorum acaba o da yapıomudur hayvan üzerine deney ayh bi bilen varsa sölesin nolurrr yıkılırım vhallahi...

yha kızlar ben narciso rodriquez in essence parfümüne bayılıyorum acaba o da yapıomudur hayvan üzerine deney ayh bi bilen varsa sölesin nolurrr yıkılırım vhallahi...

bütün parfümlerde deney yapılıyor diyen, bilgisine araştırmalarına çok güvendiğim bir arkadaşımız var.

Peta'nın sitesinde hayvan deneyleri yapmadığı iddia edilen markalar var ama bana da pek inandırıcı gelmiyor.

BUAV diye bir site var incelemeni öneririrm.

bu arada narcissio rodriguez'i temizler listesinde bulamadım. yüksek ihtimalle deney yapılıyordur.

dün bende araştırdım sheseido ile yapıyomuş çalışmalarını sheseido malesef ki yapıyo ....allahın cezaları..aynısını biz onlara yapsak gözlerine çamaşır suyu damlatsak ...orasını burasını yolsak ..hiç mi akıl yok yha....vicadan yok.senin benim gibi canlı canı var kalbi var küt küt atan, bir konuşması yok diye kıyılır mı yha....inş deney yapanları ööteki tarafta o hayvanlar lime lime ederler onları....elleri kırılasıcalar....inş deney yaparken elin kolun tutulur...yarrabim öle bir mucize yarat ki vicdana gelsinler...

oje çıkartmak için ben de mavala asetonsuz kullanıyorum şu an bitince eğer ki bulabilirsem şelale nin asetonsuz oje çıkarıcısını almayı düşünüyorum ama henüz hiç bi yerde rastlamadım...

selale aseton uni markasina ait..uni markasinin butun islak mendillerinin arkasinda tavsan logosu var (fotosunu cekip bi resm hazrladim) ama selale asetonda tavsan logosu yok bununda fotosunu cektm ama 2gundr evimde net olmadgndan yukleyemiyorum..sselaleden baska alix avieninde asetonu var ama ondada tavsan resmi yok, rujlarinda var halbuki..tavsanli bi aseton bulamiycaz galiba..

Kalporganic cok guzl paylasmlarda bulunuyosun saol..net gelse bi toparlama yapicam cep tlfnundan cok zor oluyor..

Bir örnek vereyim,Nyx Markası petanın listesinde temiz ama logo olduğu halde üretim yeri Çin olan ürünleri var.Peta benim içinde %100 güvenilir değil artık.

Bende Gülşah aseton var A101 den almıştım gayet de güzel baktım şimdi tavşan yok ama Türk malı...:44: Ama bilmiyorum ki temiz mi değil mi...

Bende Gülşah aseton var A101 den almıştım gayet de güzel baktım şimdi tavşan yok ama Türk malı...:44: Ama bilmiyorum ki temiz mi değil mi...

tavşan logolu türk markası bulmak o kadar zor ki... şu yoklukta inanmaktan ya da kendini öyleymiş gibi avutmaktan başka çare göremiyorum, offff...

bu arada geçenlerde gratis e uğramıştım, burada biri giovanni şampunların bazılarında zıplayan tavşan göremediğini söylemişti, kim olduğunu hatırlayamıyorum,kusura bakmasın nolur, ama gerçekten raflardaki şampuanlarında leaping bunny yok saç kremlerinde var ama... bu ne şerbet bu ne lahana turşusu anlamadım... e hani giovanni buav sertifikalıydı??? annem raftaki şampuanların sertifikasyondan önce üretilmiş olabileceğini söyledi, evet bu da bi ihitmal ama ne düşüneyim bilemedim...:44:

senin gibi paylaşımlarda girişimlerde bulunabilmek ne mümkün princess sen bi de buna mesai harcıyosun resmen, gıptayla bakıyorum, izliyorum...sen böle bi konu açmasan ben neeeerden öğrenecektim... ve öğrenecekti buradaki pek çok insan... ben de o kadar sıkıntı çekiyorum ki marka bulmakta ve elbette bu durumdan hala hayvanların işkence altında olmalarından vicdanım temiz dediğimiz markaları alırken bile rahat değil, ben almasam bile başkaları o markaları destekliyo, onlar da vahşete devam ediyolar işte öğrendiğim ne varsa buraya yazıp sormaya çalışıyorum, çalışıyoruz...ama sen öyle şeyler yapıosun ki takdire şayan, senin vesilenle, bilgilenmemize sebep olan herkese teşekkürler...

ya insanları bakım ve kozmetik ürünlerinden vazgeçirmek kolay da temizlik ürünleri söz konusuysa kimse pek fedakar davranmıyor.
çevremdekiler, ailem falan domestos olmasa napar bilmiyorum.aynı yalan dünya dizisindeki anne karakteri gibi nerdeyse çamaşır suyuyla yatıp kalkıcaklar.
keza deterjan,yumuşatıcı gibi ürünler de öyle

ya sorma o çamaşır susuz temizlik anlayışı benim tanıdıklarımda da var ama annemi biraz alıştırdım doğru yerde kullanmaya...sen de böyle yapmalısın, öğrenmenin yaşı yok bir de arkadaşlar yeri gelmişken belirtmek isterim, dezenfeksiyon için bile çamaşır suyu 1 birim çamaşır suyuna 9 birim su eklenir,tani 1 litre suyunuz varsa 0,1litre=100ml çamaşır suyu hayli hayli yeter... ya bizim millette ne meraktır su gibi direk her yere çamaşır suyu sürmek, anlamış değilim, milletçe temizlik hastasıyız kabul edelim, genlerimizde var(kendimden biliyorum)... ama geçecek bu günlerde geçecek

aynen öyle.bi de bağımlı tinerciler gibiler.eğer ortalık çamaşır suyu kokmuyosa ev temiz değildir anlayışları var.

sanırım benden bahsediyorsunuz yer silme tuvalet küvet mutfak mermerler bulaşık makinesine bile çalıştırırken tablet artı çamaşır suyu dökerim yani çamaşır susuz bir temizlik temizlik değil benim için .. bu konuda çok abartıyorum biliyorum ama içime sinmiyor 6 kiloluk büyük domestoslardan alıyorum eve hep dün tetik diye türk markası olan bir çamasır suyu aldım koyu olanlardan arıyordum buldum ama ne derece güvenilir bilmiyorum domestos almaktansa türk malı almayı tercih ettim ama yinede içim rahat değil

two che icine sinmesede domestostan baska bi urun alman cok guzel..domestosun arkasinda o kdr sey yaziyorki uyari adina, tuylerim diken diken oluyor onlari hayvanlara yaptiklarini dusununce..o aldiginda isini gorur diye dusunuyorum (titizler icin zordur tabi ama yapabilecegimiz bsy yok suan icin piyasada hangi temiz marka varsa onu almak zorundayiz vicdanimiz rahat etsin diye)

inanci olanlar icin sormak istiyorum ciddi anlamda dusunuldugunde testlerde kullanilan hayvanlarin haklari kimden sorulacak diger dunyada? Ne dusunuyosunuz bu konuda? Isin vicdani boyutunun yanisira dini boyutuda cok onemli..ben bu soruyu program yapilirsa canli yayinda sormak istiyorum acikcasi..

Bu arada ben suan stajyerim..meslegimle ilgilide bir is yapabilirim pratik acisindan ama cok is yapan bi guzellik marketinde (adini bulamadim) gratis yada watsons gibi de olabilir baska turlu bunyesinde birsuru firma bulunduran bi yerde olabilir, en azindan 1ayligina girip calismak her urun soranada hayvanlar uzerinde test yapmayan markalardan onerip bunuda belirtmek istiyorum..bu fikir ciddi ciddi var aklimda..stajim oldugu icin yari zamanli bi is olsun istiyorum bakalim

buarada cepten grdgim iicin bazi seleri eksik yada yanlis yazmis olabilirim kusura bakmayin

two che icine sinmesede domestostan baska bi urun alman cok guzel..domestosun arkasinda o kdr sey yaziyorki uyari adina, tuylerim diken diken oluyor onlari hayvanlara yaptiklarini dusununce..o aldiginda isini gorur diye dusunuyorum (titizler icin zordur tabi ama yapabilecegimiz bsy yok suan icin piyasada hangi temiz marka varsa onu almak zorundayiz vicdanimiz rahat etsin diye)

inanci olanlar icin sormak istiyorum ciddi anlamda dusunuldugunde testlerde kullanilan hayvanlarin haklari kimden sorulacak diger dunyada? Ne dusunuyosunuz bu konuda? Isin vicdani boyutunun yanisira dini boyutuda cok onemli..ben bu soruyu program yapilirsa canli yayinda sormak istiyorum acikcasi..

Bu arada ben suan stajyerim..meslegimle ilgilide bir is yapabilirim pratik acisindan ama cok is yapan bi guzellik marketinde (adini bulamadim) gratis yada watsons gibi de olabilir baska turlu bunyesinde birsuru firma bulunduran bi yerde olabilir, en azindan 1ayligina girip calismak her urun soranada hayvanlar uzerinde test yapmayan markalardan onerip bunuda belirtmek istiyorum..bu fikir ciddi ciddi var aklimda..stajim oldugu icin yari zamanli bi is olsun istiyorum bakalim

buarada cepten grdgim iicin bazi seleri eksik yada yanlis yazmis olabilirim kusura bakmayin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…