Haydiiii çalışan anneler burada topanalım,dertleşelimmmm

offf offf off akşam bizde eşimle resmen plan proje çizdik

bazen kızıyorum kendimize nekadar çok herşeyi hesap ederek yaşıyoruz Allahım

bugünü yaşamadan ölüp gideceğiz

evin borcuydu araba almaktı 2.çocuktu sünnettii yoruldummm

bu arada 2.cocuk olursa eşim kendim bakmamı istiyo

Hayat şartları zor canım hesapsız yaşanmıyor ne yazık ki, ama biraz hayattan beklentilerde önemli, nasıl yaşamak istediğinde önemli...

Eğer amann nasılsa aç kalmam diye düşünerek bir hayat düşünürse kişi o ölçüde kazandığı yeter ama nefes almak yaşamak değildir sadece böylede bakmak lazım...

2. çocuk için eşinle hemfikirsiniz bu iyi bişey değilmi?

iyi ama bu senin kabahatin değil ki rahatsız olacak biri varsa bu o manyak
Olmuyo o valla bariz belli, teklif sözleşmesini bana getiriyor bunu inceleyip sonra kargoya gönderir misin dedi az önce :KK34:
Bak eğer bekar biri olsaydı derdim ki olabilir hoşlanmıştır etmiştir kibarca geri çeviririm.
Ama ewli :KK34:
Resmen cinsel anlamda istedi beni ya beni koyduğu sıfat zoruma gitti :KK42:

Olmuyo o valla bariz belli, teklif sözleşmesini bana getiriyor bunu inceleyip sonra kargoya gönderir misin dedi az önce :KK34:
Bak eğer bekar biri olsaydı derdim ki olabilir hoşlanmıştır etmiştir kibarca geri çeviririm.
Ama ewli :KK34:
Ama resmen cinsel anlamda istedi beni ya beni koyduğu sıfat zoruma gitti :KK42:

Orada iş için bir arada olmak zorundasın hali hazırda iş değiştirme lüksünde yok yani gerçekçi bakacak olursan bu adamla hem konuşacak hem aynı ortamda bulunacasksın ama önce sen kabul et şunu bu adam .....sizin teki, seninle ilgili bir durum değil, sonrada bırak Allah versin belasını düşünüp durma...

Hazmedemiyorum beni o sıfata yakıştırmasını :KK34:

haklısınn ama karaktersiz insan oldumu seni onu farketmez şahsına algılama sakın ,senden önceside vardır böylelerinin senden sonrasıda
Hayat şartları zor canım hesapsız yaşanmıyor ne yazık ki, ama biraz hayattan beklentilerde önemli, nasıl yaşamak istediğinde önemli...

Eğer amann nasılsa aç kalmam diye düşünerek bir hayat düşünürse kişi o ölçüde kazandığı yeter ama nefes almak yaşamak değildir sadece böylede bakmak lazım...

2. çocuk için eşinle hemfikirsiniz bu iyi bişey değilmi?
eşimle 2.çocuk konusunda hemfikiriz canım
tabi zamanı var
bakma konusunda k.validemi asla zorlayamam
oda oğlandan yoruldu o çalış bakarım demediği sürece teklif etmem
iş haklarımda önemli tabi
eşime dedim haklarımı öldürmek istemem diye
bakalım zamana bıraktık yaşayıp göreceğiz

zeliş çok doğru söylüyosun canım ama
ben annemin gibi bi hayat yaşamak istemiyorum
yıllarca çalıştı hırs yaptı ev mal mülk dolu
ee yemedikten sonra ne yapayım onu
sözde bizler içinn
ben 50-60ımdan sonra baba anne parasıyla rahat etmişim neye yarar
bende diyorum bazen evimi arabamı alayım bi düzen otursun çalışmayıp gezeyim çocuklarımla olduğu kadarıyla
annem babamdan kalan da çocuklarımın olsun onlara gelecek için yatırım yapacağım diye uğraşmam en azından

Orada iş için bir arada olmak zorundasın hali hazırda iş değiştirme lüksünde yok yani gerçekçi bakacak olursan bu adamla hem konuşacak hem aynı ortamda bulunacasksın ama önce sen kabul et şunu bu adam .....sizin teki, seninle ilgili bir durum değil, sonrada bırak Allah versin belasını düşünüp durma...
Tamam:KK14:

haklısınn ama karaktersiz insan oldumu seni onu farketmez şahsına algılama sakın ,senden önceside vardır böylelerinin senden sonrasıda

eşimle 2.çocuk konusunda hemfikiriz canım
tabi zamanı var
bakma konusunda k.validemi asla zorlayamam
oda oğlandan yoruldu o çalış bakarım demediği sürece teklif etmem
iş haklarımda önemli tabi
eşime dedim haklarımı öldürmek istemem diye
bakalım zamana bıraktık yaşayıp göreceğiz

zeliş çok doğru söylüyosun canım ama
ben annemin gibi bi hayat yaşamak istemiyorum
yıllarca çalıştı hırs yaptı ev mal mülk dolu
ee yemedikten sonra ne yapayım onu
sözde bizler içinn
ben 50-60ımdan sonra baba anne parasıyla rahat etmişim neye yarar
bende diyorum bazen evimi arabamı alayım bi düzen otursun çalışmayıp gezeyim çocuklarımla olduğu kadarıyla
annem babamdan kalan da çocuklarımın olsun onlara gelecek için yatırım yapacağım diye uğraşmam en azından

Aslında memleketimizde kadın olmak zor çünkü işte çalışıyor olmamız erkeğinki gibi sorumluluklarımızı bitirmiyor kadınları çoğu evdeki işin çocuk bakımının tamamını üstleniyor oldu mu sana tonla iş hal böyleyken hayattan zevk almaya ne zaman ne heves kalıyor.

Benim annemde çalıştı yıllarca biliyor musun işten koştura koştura gelirdi veli toplantılarına ve bu durum bana hep artı değer kattı. Her halukarda kendi başıma kimseye bağımlı olmadan yaşamayı öğretti, yada bilmiyorum bana öyle geliyor.

İnsan kazandığını güzel değerlendirmeyi de bilmeli tabi birde, çocukların geleceği yerine bugünlerine yatırım gerekiyor bak görüyorsun daha minicikken, dizinin dibindeyken bir sürü masrafları istekleri oluyor.

Ama ben şöyle düşünüyorum insan yaşadığı hayatta mutlu olmalı bir daha gelmicez ki dünyaya, eğer evde durmak seni mutlu edecekse ne diye sırf maddiyat için çalışasın ki...

Kendim için düşünüyorum Allah bir mecburiyet vermezse çalışamayacağım bir hayat düşünemiyorum kendim için en azından gençliğimde yani, çalışmalıyım ama bu noktada rahat çalışmak için çaba harcıyorum tabi ki...

İş hayatım, çevrem, kendi maddi kazancım ve tabiki de harcama özgürlüğüm olmalı, istediğimi yapabilmeliyim sözün özü.

Ayy ne çok yazdım ama hep başka işlerle uğraşarak yazdım vefam kopukluklar olmuş olabilir :))))

Aslında memleketimizde kadın olmak zor çünkü işte çalışıyor olmamız erkeğinki gibi sorumluluklarımızı bitirmiyor kadınları çoğu evdeki işin çocuk bakımının tamamını üstleniyor oldu mu sana tonla iş hal böyleyken hayattan zevk almaya ne zaman ne heves kalıyor.

Benim annemde çalıştı yıllarca biliyor musun işten koştura koştura gelirdi veli toplantılarına ve bu durum bana hep artı değer kattı. Her halukarda kendi başıma kimseye bağımlı olmadan yaşamayı öğretti, yada bilmiyorum bana öyle geliyor.

İnsan kazandığını güzel değerlendirmeyi de bilmeli tabi birde, çocukların geleceği yerine bugünlerine yatırım gerekiyor bak görüyorsun daha minicikken, dizinin dibindeyken bir sürü masrafları istekleri oluyor.

Ama ben şöyle düşünüyorum insan yaşadığı hayatta mutlu olmalı bir daha gelmicez ki dünyaya, eğer evde durmak seni mutlu edecekse ne diye sırf maddiyat için çalışasın ki...

Kendim için düşünüyorum Allah bir mecburiyet vermezse çalışamayacağım bir hayat düşünemiyorum kendim için en azından gençliğimde yani, çalışmalıyım ama bu noktada rahat çalışmak için çaba harcıyorum tabi ki...

İş hayatım, çevrem, kendi maddi kazancım ve tabiki de harcama özgürlüğüm olmalı, istediğimi yapabilmeliyim sözün özü.

Ayy ne çok yazdım ama hep başka işlerle uğraşarak yazdım vefam kopukluklar olmuş olabilir :))))

çok doğru çok güzel yazmışsın canım
mesela benim veli toplantıma hiç annem gelmedi
hiç akşamları beraber ailece aynı zamanda sofraya oturmadık
pazar kahvaltılarımız bile ailece sayılıdır
ben bunların özlemini çektim hep zeliş
çocuklarıma böyle bi hayat vermek istemiyorum
çalışmayı çok seviyorum
ben üretken bi kadınım
ama şimdi bu zor koşullarda çalışrken 2.çocukta hepten zor olacak
düzenimiz yok
şimdilik oğlan anasınıfına babannesinin oraya gidiyor ama o okulun eğitimini çok beğenmiyorum
onun geleceği dersleri hayatıda önemli benim için
kafam karışık zelişş
belki diyorum biraz çocukları büyütüp bi ufak dükkan açarım kendime

ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINNNNNNN

bende iyiyim canım
oğlumda iyi bir ara rahatsızdı
senin kuzu nasıl

GEÇmiş olsun canım aman havalr pek fena

benim ki haftasonu nere gitsem diye paln yapıyor paşamm başka işimizyokk

çok doğru çok güzel yazmışsın canım
mesela benim veli toplantıma hiç annem gelmedi
hiç akşamları beraber ailece aynı zamanda sofraya oturmadık
pazar kahvaltılarımız bile ailece sayılıdır
ben bunların özlemini çektim hep zeliş
çocuklarıma böyle bi hayat vermek istemiyorum
çalışmayı çok seviyorum
ben üretken bi kadınım
ama şimdi bu zor koşullarda çalışrken 2.çocukta hepten zor olacak
düzenimiz yok
şimdilik oğlan anasınıfına babannesinin oraya gidiyor ama o okulun eğitimini çok beğenmiyorum
onun geleceği dersleri hayatıda önemli benim için
kafam karışık zelişş
belki diyorum biraz çocukları büyütüp bi ufak dükkan açarım kendime

Canım sıkıntılarımızı endişelerimiz paylaşmak için buradayız öyle değil mi? Hepimizin kafası karışık veya zor zamanalrı oluyor dönem dönem.

bizde ise tam tersiydi durum, bütün akşam yemekleri birlikte yenir, hafta sonu mutlaka birlikte kahvaltı edilir, hatta birlikte başka başka şeyler yapardık. Bu biraz da bizim elimizde aslında çocuklar başta nasıl alışırsa öyle devam ediyor.

Önünde zamanın var canım birden yüklenme kendine zaman geçtikçe önünü daha iyi görmeye başlarsın...

ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINNNNNNN

GEÇmiş olsun canım aman havalr pek fena

benim ki haftasonu nere gitsem diye paln yapıyor paşamm başka işimizyokk

senin oğlan büyüdü maşallah yasmin yalnız da takılıyor artık...

vefam yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum
ama bunları şimdiden düşünerek bugününü kendine eziyet etme
ben kendi adıma öyleydim artık günümü
yaşıyorum plan plan nereye kadar
yarına çıkacağımızın garantisi yok

Canım sıkıntılarımızı endişelerimiz paylaşmak için buradayız öyle değil mi? Hepimizin kafası karışık veya zor zamanalrı oluyor dönem dönem.

bizde ise tam tersiydi durum, bütün akşam yemekleri birlikte yenir, hafta sonu mutlaka birlikte kahvaltı edilir, hatta birlikte başka başka şeyler yapardık. Bu biraz da bizim elimizde aslında çocuklar başta nasıl alışırsa öyle devam ediyor.

Önünde zamanın var canım birden yüklenme kendine zaman geçtikçe önünü daha iyi görmeye başlarsın...

hep öyleler canım benimkide yesin içsin gezsin ve tv izlesin

hiç ssormayın kızlarrrrrrr

göndersem bir dert göndermesem bir dert

benim annem ticaretle uğraşıyordu zeliş
saati vakti yoktu işinin
kırtasiye üzerineydi dükkanımız
hele okul sezonları eve 2de gelip sabah 5de gidiyordu toptancıdan kitap almak tedarik etmek için
çokşükür h.sonları ben oğlumlayım o kadar kötü değil şartlarımız ama bazen pes ediyorum bazen güçleniyorum işte
sağol arkadaşım dinlediğin için
zaman en doğru kavram yaşamadan bilinmez....

yapı meselesimi huymu bilemedim

artık atmak istiyorum bende şu omuzlarımdan plan programı

akışına göre yaşamak istiyorummmmmm

X