Hayattan soğudum

Strawberry95

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2014
726
192
29
Konu çenemde geçmek bilmeyen ağrılı kaşıntılı ve iltihaplı sivilceler, lütfen konum taşınmasın bu benim için gerçekten hiç geçmek bilmeyen bir dert, çare bulamasam bile dertleşmek istiyorum ..24 yaşındayım şekerli, paketli abur cubur yemem doğal beslenmeye özen gösteririm ama özellikle 2 yıldır -son 1 yıldır daha da şiddetlendi- çene bölgemde beyaz iltihaplı ağrılı siivilce çıkarıyorum, arttık insan içine çıkmak istemiyorım , kapatıcıyla kapanmıyorlar , sıksam iyice yayılıyolar ve çok acıyolar , öğretmenim okula bile bi kaç kere böyle gitmek zorunda kaldım :KK43: sevdiğim biri var ama hal böyleyken konuşmayada cesaretim yok ,çok kötü bi durum benim için, arkadaşlarım bi yere buluşmaya çağırıyolar gitmek gelmiyor içimden, dışarıda bi işim oluyor bıktım bu beyz sivilcelrden sürekli hassasiyet hissediyorum hasta gibiyim sürekli bakıyorum da kimsede yok böyle büyük beyaz iltihaplı sivilcelerden önceden sadece hastalık dönemime yakın bir iki tane çıkar geçerdi şimdi daha büyük çıkıyolae geçiyolar ama 1 hafta veya çok kısa bir zmn sonra yine aynı, bıktım artık hiçbişey yapmak içimden gelmiyo bu aralar o kdr düşünür oldumki insan içine çıkmak istemiyorum çare olarak napıyosunız diceksiniz temiz de tuttuğuma inanıyorum lavanta sabununyla yıkıyorum lavanta çayı içiyorum doktora git diceksiniz hiç iyi şeyler duymıyorum verdikelri ilaçlar hakkında ama artık ciddi ciddi düşünüyorum çünkü gerçekten çok bıktım haykırmak istiyorım çok sıkıldım sosyal hayatım sıfırlanacak gibi oluyo :KK43: çok merak ediyorum acaba gerçekten geçicek mi tamamen bu iğrenç çeneden kurtulacak mıyım çaresiz hastalık yok derlermiş sizce nasıl bi yol izlemeliyim çok bıktım ...

Dr a gitmelisim görümcemde de vardı ağır bir ilaç kullandı düzeldi ama kullanırken dahada artıyor dudaklar falan kabuklanıyor ama geçiyor simdi bi sorunu yok şükür :KK66: sıkarsanız da limon kolanyası veya limon sürün kurusun ama bence durumunuz drluk

İmex al eczaneden reçetesz de alyon 15 ₺ bişeydir sürünce içini kurutyr sivilceyi yani 2/3 güne düzenli sür bende iki yanamaçıkmıştı boğz altı dolmuştu alerji gbi arkm önerdi sürdüm geçti inş yarar

Konu çenemde geçmek bilmeyen ağrılı kaşıntılı ve iltihaplı sivilceler, lütfen konum taşınmasın bu benim için gerçekten hiç geçmek bilmeyen bir dert, çare bulamasam bile dertleşmek istiyorum ..24 yaşındayım şekerli, paketli abur cubur yemem doğal beslenmeye özen gösteririm ama özellikle 2 yıldır -son 1 yıldır daha da şiddetlendi- çene bölgemde beyaz iltihaplı ağrılı siivilce çıkarıyorum, arttık insan içine çıkmak istemiyorım , kapatıcıyla kapanmıyorlar , sıksam iyice yayılıyolar ve çok acıyolar , öğretmenim okula bile bi kaç kere böyle gitmek zorunda kaldım :KK43: sevdiğim biri var ama hal böyleyken konuşmayada cesaretim yok ,çok kötü bi durum benim için, arkadaşlarım bi yere buluşmaya çağırıyolar gitmek gelmiyor içimden, dışarıda bi işim oluyor bıktım bu beyz sivilcelrden sürekli hassasiyet hissediyorum hasta gibiyim sürekli bakıyorum da kimsede yok böyle büyük beyaz iltihaplı sivilcelerden önceden sadece hastalık dönemime yakın bir iki tane çıkar geçerdi şimdi daha büyük çıkıyolae geçiyolar ama 1 hafta veya çok kısa bir zmn sonra yine aynı, bıktım artık hiçbişey yapmak içimden gelmiyo bu aralar o kdr düşünür oldumki insan içine çıkmak istemiyorum çare olarak napıyosunız diceksiniz temiz de tuttuğuma inanıyorum lavanta sabununyla yıkıyorum lavanta çayı içiyorum doktora git diceksiniz hiç iyi şeyler duymıyorum verdikelri ilaçlar hakkında ama artık ciddi ciddi düşünüyorum çünkü gerçekten çok bıktım haykırmak istiyorım çok sıkıldım sosyal hayatım sıfırlanacak gibi oluyo :KK43: çok merak ediyorum acaba gerçekten geçicek mi tamamen bu iğrenç çeneden kurtulacak mıyım çaresiz hastalık yok derlermiş sizce nasıl bi yol izlemeliyim çok bıktım ...
Ben 28 yaşlarına kadar hep sivilceliydim. Sanki ergen yaştayım da bu kadar çıkmış ve bir yürlü gitmedi. Nasıl ki oğluma hamile kaldım o kadar yıl var olan sivilcelerim gitti, bir daha da olmadı.

Sana hamile kal demiyorum😁 ama geçer illaki.

Ben 28 yaşlarına kadar hep sivilceliydim. Sanki ergen yaştayım da bu kadar çıkmış ve bir yürlü gitmedi. Nasıl ki oğluma hamile kaldım o kadar yıl var olan sivilcelerim gitti, bir daha da olmadı.

Sana hamile kal demiyorum😁 ama geçer illaki.
:) ne güzel siz kurtulmuşsunuz ben çok utanıyorum bu sivilcelerden iğrenç görünüyolar sevdiğim adamla bile konuşmaya cesaretim yok

Bu sivilcelerin bircok sebebi olabilir.Ornegin ben aci yedigimde yuzumde cikar ve haftalarca kaybolmaz.Esim kereviz yediginde boynuna kadar sivilce cikar alerjik tepki veriyor.Sizin de mutlaka bi sebebi vardir en iyisi dr a gidin

Bende özellikle çene bölgemde ucu olmayan sivilceler çıkıyordu ve beze gibi kalıyordu canımı da çok acıtıyordu bir çok maske denedim fayda etmedi en son bir çare kuru maya ve soda maskesini denedim hem izleri geçirdi hemde kuruttu birde ben bildiginiz büyük beyaz sabunla yüzümü yikiyordum o dönemde oda kurutuyor yüzü çok kurursa az bir miktar nemlendirici işi çözer geçmiş olsun doktora gitmeyi ihmal etmeyin :)

Bu sivilcelerin bircok sebebi olabilir.Ornegin ben aci yedigimde yuzumde cikar ve haftalarca kaybolmaz.Esim kereviz yediginde boynuna kadar sivilce cikar alerjik tepki veriyor.Sizin de mutlaka bi sebebi vardir en iyisi dr a gidin
Hayır acı flan asla yemem hiçbişeye alerjim olduğunuda düşünmüyorum çünkü 2 yıl önce ne yiyorsam şimdide aynı yiyorum

Çene bölgesinde çıkan sivilceler hormonlarla ilgilidir. Pcos var mı sizde? Pcos sivilceleri de irinli ve ağrılıdır. Endokrinolojiden hormonlarınıza baktırın bence. Sonra da kadım doğum. Çay ağacı yağı da kurutuyor diyorlar ama ben pek etkisini görmedim.

Peki ilaçların yan etkisini gördünüz mü
Ya, benim kullandığım ilaç çok bilindik bir ilaç. Ismini vermem doğru mu bilmiyorum, ilk akla gelen ilaç. Birçok kişi yan etkisini hissettiğini, neredeyse depresyona girdiğini falan söyler ama en ufak bir değişiklik görmedim ben kendimde ya. Tek değişiklik yok olan sivilcelerimdi. Çok iyi giden bir süreçti benim için. Fakat doktorumu iyi seçmiştim. Sanırım dozajları iyi ayarlamak önemli olan kısım. Lütfen doktora git.❤

Doğum kontrol hapı kullanasaya kadar benimde öyleydi. Korunmaya başlayınca kayboldu hepsi. Doktora gitmelisin. Neler yaşadığını tahmin edebiliyorum. Yemek masasından ağlayarak kalktığımı bilirim ☺️

ilaç tavsiye etmeyin arkadaşlar nelere neden olacağını bilemezsiniz, basit hafif, hem de doktor tarafından sadece sınav kaygısı için verilmiş bir kızı ne hale getirdiğini görmek isterseniz haber linki bırakıyorum.kimin vücudunun neyi tolere edip etmeyeceğini bilemezsiniz. ilaç ismi vermeyin. pişman olursunuz.

doktorun hiç bir kabahati olmamasına rağmen böyle.(bunu bilemezdi)

R ile başlayan o malum ilaç sanırım sizi bu kadar düşündüren.
Tahlilleri vb. doğru düzgün yapılıp incelendikten sonra, genellikle doktorların yazdığı ilk ilaç oluyor.
Çevremde de olsun çok kişi kullandı, malum yan etkilerini yaşadılar bitti gitti bebek gibi oldu suratları.

Ben de ağır akne sorunu yaşadım senelerce, aynı ilaç bana da yazıldı ve fakat başladığım halde yan etkilerine dayanamayıp (Daha ağır seyretti bende) sanırım ilk iki ayı bile geçirmeden bıraktım-bıraktırıldım, geçmiş zaman.
Akne problemi basit görülse de, ne kadar özgüven kırıcı bir şey olduğunu bilirim, üstelik bunun kimliğin olan bir yerde, yani yüzde yaşanması ve hiçbir şekilde gizleyememen... Evet, daha can sıkıcı ve psikoloji gıdıklayıcı bir şey.

Kar-zarar hesabı yapacak, artık doktorunuza da güvenecek, yola çıkacaksınız.
Uzun vadede bu psikolojiyi kaldıramam, bitiyorum diyorsanız, ilacı düşüneceksiniz. Sonra bir de kompleks haline getirdiklerinizi temizlemeniz dert olacak başınıza.

Benim eski alışkanlıktı, saçlarımı yanaklarıma bırakmadan, önüme getirmeden sokağa çıkmazdım, bu huyumdan vazgeçmem baya zamanımı aldı ki hala daha saçlarımı arkaya toplamak ilk tercihim olmuyor. Sıcağa katlanabilecek olsam, bırakacağım ve üstelik şu an yüzümde sivilcenin ssi yok, eh bir miktar karizmatik izlerim var ama öyle seviyorum.
Onları da sevmem yine zamanımı aldı.

Ay benim sağlık maceralarım bitmez, ayaklı hastane gibi kadınım... Vay ne çilem varmış diyorum bazen buralara yazarken. :))

Yani işte aşılamaz bir durum değil, her iki yoldan da bunun çözümü gelecek, iz tedavileri, kremler de dahil olmak üzere.

Ancak bir yol, daha masraflı (Daha çok iz kalacağı için), dış müdahaleli, psikolojik götürüsü daha çok, bekleme zamanı uzun ama ilaç risksiz olacak, diğer yol bir miktar ilaçların yan etkisi riskli, daha çabuk, masrafsız olacak.
Karar da sizin ve doktorunuzun.

Geçmiş olsun.

Bir kadin dogum ve endokrin uzmanina gozukmelisin. Yuksek olasilikla testosteron seviyen yuksek. Caresi var yani. Yumurtaliklarina mutlaka baktir.

Dr a gitmelisim görümcemde de vardı ağır bir ilaç kullandı düzeldi ama kullanırken dahada artıyor dudaklar falan kabuklanıyor ama geçiyor simdi bi sorunu yok şükür :KK66: sıkarsanız da limon kolanyası veya limon sürün kurusun ama bence durumunuz drluk
O bahsettiginiz ilaçtan bende kullanmıştım
Kim ürettiyse allah razı olsun😍

X