Hayattan Keyif Aldıran Şeyler

Bende eskiden çok okurdum hatta biri bitmeden sonrakini alırdım :KK66: uzun zamandır okumuyordum açıkçası ama geçen ay spor salonuna yazıldım ve genelde sabah eşim beni işe giderken bıraktığı için rahat 1 saate yakın vakit oluyor ve ben o sırada salonun önündeki banka oturup bir güzel kitabımı okuyorum :KK66:
Evde pek fırsat olmuyor ama 320 sayfalık kitabımı haftada 2 gün 1er saatten toplam 8 saatte okumuş sayılıyorum :KK70:
Bir sonraki kitabıma karar vermeye çalışıyorum ( salı perşembe sabahları gidiyorum )

bende kızım uyuduktan sonra okuyorum 1 saat gibi zaman kalıyor.
tabi bazen yapılacak iş oluyor yada eşimle tv izliyoruz.
ne zaman fırsat yakalarsam işte.

bizim evlilik yıldönümümüz geçti, birşey yapamamamıştık, yoğun grip geçiriyorduk.
Sade bir yemeğe gittik, antibiyotik kullandığımız için de soft içeceklerle yetindik.
yavan geçmişti kısaca.

Şimdi telafi edeceğiz sanırım :KK68:

Yine ben geldimmmmmmmm :KK70:
Maşallah ufak ufak çoğalıyor Enerji böcükleri :KK70:
İnşallah çoook daha kalabalık olur burası :KK66:

Kesinlikle tavsiye ederim :KK66: evet ilk zamanlar çok zor geliyor hatta ben saat kuruyordum ( ne olur ne olmaz 3 tekrarlı ayarlıyordum kapatırsam diye :KK70: ) şimdi bünye öyle bir alıştı ki saat kurmadan direk dinç bir şekilde uyanıyorum :KK66:
Hem boşa dememişler erken kalkan yol alır diye :KK66:
Birde eskiler demiyormu; sabah seherinde kalkıp camları açıp evi bir güzel havalandırmak lazım hem sabah ezan saati melaikeler evlere doluşup o eve bereket ve huzur getirir diye :KK66:

Ben erken kalkamayı alışkanlık haline getirdiğimden beri herşey benim için çok daha güzel oldu :KK66: hem gün bana kalıyor sabahtan akşamın yemeğini dahi yapabildiğim için ( bu sabah mesela akşamlık kurufasülyemi haşladım herkes uyurken :KK66: geceden de evi toplayıp yatınca kendime vakit kalıyor sadece ilerleyen saatlerde süpürüp toz almak kalıyor genelde )

Aaaa klasik müziği bende severim :KK66: pek eşimin tarzı olmadığı için çok sık birlikte dinleme şansımız olmaz ama büyük kızım özellikle ders çalışırken dinler :KK66: hatta çok eski bir müzik setimiz var ufak :KK66: plak çaları da var üstünde tabi birde bir kaç tane plak var ( Mozart, Beethoven ve Bach ) Özellikle ders çalışırken çok rahatladığını kafasının daha rahat aldığını söylüyor :KK66:

Bende eskiden çok okurdum hatta biri bitmeden sonrakini alırdım :KK66: uzun zamandır okumuyordum açıkçası ama geçen ay spor salonuna yazıldım ve genelde sabah eşim beni işe giderken bıraktığı için rahat 1 saate yakın vakit oluyor ve ben o sırada salonun önündeki banka oturup bir güzel kitabımı okuyorum :KK66:
Evde pek fırsat olmuyor ama 320 sayfalık kitabımı haftada 2 gün 1er saatten toplam 8 saatte okumuş sayılıyorum :KK70:
Bir sonraki kitabıma karar vermeye çalışıyorum ( salı perşembe sabahları gidiyorum )

Hele bir de ince ince yağmur yağarsa yeme de yanında yat :KK66: gerçi erkeklerin çoğu sevmez yağmurda yürümeyi en azından evli olanlar :KK70:
Benimki direk der ahmak ıslatan bu diye bende derim kılçıksın işte diye :KK70: Romantizm fakiri dediğimde hemen gülüp ne yapayım benim özümde yok der ( gerçi var da fazla ortaya çıkarmaz devamlı isterim diye :KK70: )

Araba kullanmak zaten benim en başlıca sevdiklerim arasında :KK66: hatta eşimin sülalede şakasına bana Şöför Nebahat derler :KK70: nereye gidilecekse şöför belli :KK70: hee aksiyon zaten hiç eksik olmaz ama her zaman derim benim diyen Taksiciden bile iddalıyım ( hee yolları bilme konusunda değil ama sora sora bağdat bulunur :KK70: )

Kesinlikle çok faydasını göreceksin :KK66:
Aslında sırayla her hafta bir gelen öneriyi hayatımıza geçirebiliriz :KK66:
Ben kızıma bir Hadis serisi almıştım dinimizi anlayacağı dilde öğretebilmek için ordaki kitaplardan birinde çok güzel bir uygulama vardı ; Hikayede evin Anne babası evlatlarına Hadisleri öğretebilmek için bir hadis kutusu yapmıştı :KK66: Her hafta o kutudan içinde hadislerin yazılı olduğu kapalı kağıtlardan birini seçip onun içinde yazanları 1 hafta boyunca hayata dahil ediyorlardı :KK66: Hem çocuklar hadisleri öğrenmiş oluyordu hemde Peygamber efendimizin sünnetlerini yerine getirmiş oluyorlardı :KK66: benim inanılmaz hoşuma gitmişti hatta kızlarımlada ilk fırsatta öyle bir şey yapmayı planlıyorum :KK66:
Ufaklık daha güzel öğrenmiş olur :KK66:

Bizde hayattan zevk almak daha enerjimizi arttırmak için o tarz bir şey yapabiliriz :KK66: Ne dersin :KK66:

İstanbulun neresindesin canım ona göre bir düşünelim :KK66:

Ayy sen hoşgeldin sen hep gel enerjik hatun ekşınlı kadın şöför nebahat :KK70:

Elinden gelmeyen bişey yok heralde ya :KK36:
Maşallah sana idolüm olmaya başladın :KK73:

Annemde yapar o sabahları cam açma işini :KK36: ev ferahlar bi :KK200:

Erken kalkmak candır ya bunu bende yapmalıyım :KK200:

Fikrine bayıldım valla biraz daha çoğalınca bi kişi bi öneri versin her hafta uygulayalım :KK49:

Haftasonu eşimle beraber kaçamak için rezervasyon yaptık...
Umarım güzel geçer... :KK68:

Ne güzel ya :KK36:

Başbaşa çok güzel geçer eminim

Niye ya :KK43: komik bi video açsan bile seni gülümsetir keyiflendirir.
Bi sorunun mu var ? Yda bi yakınını falan mı kaybettin ?
Yok cok sukur oyle seyler degil. Asosyal bi insanim
Calisiyorum yaptigim isi sevmiyorum
İzin aldim diyelim evden cikmiyorum
Gerci evet yalnizliktan keyif aliyorum :KK64:

Ayy sen hoşgeldin sen hep gel enerjik hatun ekşınlı kadın şöför nebahat :KK70:

Elinden gelmeyen bişey yok heralde ya :KK36:
Maşallah sana idolüm olmaya başladın :KK73:

Annemde yapar o sabahları cam açma işini :KK36: ev ferahlar bi :KK200:

Erken kalkmak candır ya bunu bende yapmalıyım :KK200:

Fikrine bayıldım valla biraz daha çoğalınca bi kişi bi öneri versin her hafta uygulayalım :KK49:

Ne güzel ya :KK36:

Başbaşa çok güzel geçer eminim

Beni utandırıyorsun :oops: İnşallah burası da çoook kalabalık olur da bir kaç kişiye faydamız dokunur :KK66: o bile bana yeter

Benim yapmaktan keyif aldigim hic bi sey yok :KK42:

Öyle deme mutlaka seninde keyif aldığın birşeyler vardır ama şu an belkide canın sıkkın olduğu için öyle hissediyorsundur :KK66:
İnsanın dönem dönem öyle hissettiği oluyor ama baktığın zaman gününe şükredecek ve keyif alabileceğin bir sürü şey vardır :KK60:
En basidi ben hep kendimi başkalarıyla kıyaslarım kötü anlamda değil tabiki ( fesatlık bakımından değil yani :KK48: )

Sana ufak bir örnek vereyim;
Dün akşam haberleri izlerken bir haberde bir adamcağızın bir kaza sonucu iki ayağını ve bir kolunu kayıp ettiğini ve bugünki teknoloji sayesinde yapay da olsa el ve ayaklara kavuşmuş ve çok büyük bir azim gösterip yardım almadan yürümeye ve eliyle birşeyleri kaldırmaya başladmış o_O
O an direk derin bir nefes aldım o tanımadığım adam için dua ettim hatta eşime ya Helal olsun şu abiye başkası olsa ben bittim diye dibe vururdu ama azimle devam etti :KK66: bizler sağlıklıyken herşeyi kafaya takıyoruz ( gerçi ben takmamaya çalışıyorum ama arada benimde oluyor tabi )
İnan o an kahvemi elime alıp ağzıma götürebilmek yada mutfağa gidip kahvemi hazırlayabilmek bile çok büyük bir nimet olduğu kesinleşti :KK66: Rabbime şükretmek için bir sebep daha :KK66: sırf bunu düşünerek bile yaşayınca insan her attığı adımdan daha fazla zevk alıyor :KK66:

İçinde anlam veremediğin sıkıntıların varsa bol bol dua et canım :KK66: inanıyorum seninde yüreğine RAbbim ferahlık verecektir ve sende etrafına daha bir keyif alarak bakacaksın :KK66: ufak şeylerin bile insanı mutlu edebileceğini anlayacaksın :KK66:
Ne olur ukalalık olarak algılama :KK66: Hocada değilim Alimde değilim Prof hiç değilim ama şu 37 senelik hayatımda ( 18 senelik evlilikde bitti ) okadar çok şey yaşadım ki seni çok iyi anlayabiliyorum :KK66: senin o tek cümlen bana çok şey anlattı :KK22: geçmişte inanılmaz ama bende hayattan bezmiş hiç birşeyden zevk almayan biriydim ama sonra öyle bir abla girdi ki hayatımda ( her Allahın günü RAbbime şükürler ediyorum onunla yolumuzu kesiştirdiği için ) resmen beni uçurumun kenarından aldı ve onun değimiyle içimdeki Banuyu ortaya çıkarmama yardımcı oldu :KK68::KK68::KK68::KK68:
Asla hakkını ödeyemem onun :KK68:

Hee belki senin durumun o şekilde değildir tabiki de ama ne bileyim bir an içimden geldi yazdım :KK66:
Rabbim gönlünden geçenleri sana hayırlı olarak nasip eder inşallah....Aminnnnnn

Eğer bir hatam varsa hakkını helal et canım :KK66:

selam kizlar :KK54: topik çok güzel olmuş. Ben de örgü örmeyi seviyorum, bu siralar amigurumi oyuncak örmeyi öğrendim, biraz uğrastirici ama sonunda ortaya 3 boyutlu birşey çıkınca mutlu oluyorsunuz:KK16:. Onun disinda kitap okumak beni mutlu eder, tv de bir tane dizim var takip ettiğim ve bilgi yarismalari izlemeyi severim. Hep iş haricinde kurslara gitsem diye heves ederim ama yanima birini bulamadigim icin hep yalan olur.:KK20:

Helal olsun ne demek. Cok guzel yazmissiniz
Biseylerden zevk almak ayri sukretmek ayri sey.
Rabbime hep sukrediyorum ztn
Ama hani diyosunuz ya muzik dinliyorum kahve iciyorum bu benim zevkim
Boyle seyler bana zevk vermiyo ki normal bi durum

İstanbulun heryeri güzel ya orda olmak bile bi keyif bence :KK70:
Bana göre öyle de eşim pek sevmiyor ona sevdirebilmek için güzel yerlere götürmek istiyorum ama ben de yıllardır İstanbuldan uzağım pek bi yer bilmiyorum:KK51:

Dışarı çıkamıycaz galiba yemeğe gidelim dedik hazırlanırken çocuk uyudu hala uyuyor yağmur da çok var puffff

Eki Görüntüle 2059501

Sohbahar :KK200:

En sevdiğim mevsim :KK200:

Sırf sonbahardan dolayı şu sıra ayrı bi keyifliyim :KK200:

Dışarı da heryer böyle yapraklarla dolu.
O yapraklara basınca çıkan çıtırtı sesi ve havanın ferahlığıyla hayattan keyif almaya çalışalım :21:
Ben yazı severim diğer mevsimleri hiç sevmiyorum diğer mevsimlerde de sevecek birşeyler bulmam lazım yaz bitince mutsuz oluyorum:KK61:

X