Hayatımın kararında bana yardımcı olur musunuz

Konuyla alakasız olacak ama tam benim eşimi anlatmışsın ve oda boğa burcu gerçekten çok zor çalışma konusu.

bence yazdığın olumsuz yönleri içinde en dikkat edilmesi gereken tüm tartışmalarda kendini haklı görmesi. ikincisi de 'ben erkeğim yaparım' mantığı. bende sözlüyüm ve benimkindede nerdeyse yazdığın tüm olumsuz özellikler mevcut. ama ben çalışkan olmasını sorumluluk sahibi olacağı yönünde iyi özellikleri arasında görüyorum. bir haftadır aramız limoni ve tamamen haksız olduğu bi konuda hala üste çıkmaya çalışması nedeniyle belkide en çok ilk madde dikkatimi çekti

benimki koç bense ikizler burcuyum. burçlardan çok anlamam ama burda söylenenlere göre benim çok konuşarak onu bezdirmem gerekirken o beni bezdiriyor:) ne zaman bi tartışma çıksa (büyük-küçük mesele farketmez) haklıyım demesede her zaman kendi düşüncesini öyle bıkmadan savunur ki ben ya konuşmayı keserim, yada 'tamam lanet olsun yeterki sus artık' modunda kabul ederim. hiç bi tartışmadan ağzımın tadıyla çıktığımı hatırlamıyorum- ki 5 yılı devirdik bizde.

ben erkeğim yaparım demesini biliyorsa, sen de bayansn şu hakkındır, sana şöyle muamele etmem gerekir diye düşünüyosa o zaman tamam. ama benimki gibi hem ben erkeğim, yaparım, söylerim deyip hemde erkeğim ama aynı zamanda naz makamından da sen kalk ben oturayım diyorsa fena. iyiki konuyu açmışsın. özellikle ben erkeğim durumu tüm türk erkeklerinde kendini gösterirken belki nasıl yola getireceğimizi de buluruz

canım sorma yaa ben haklı da olsam kendisine göre hep o haklı oluyor.
ben artık çoğu zaman alttan almıyorum, haksız oldugumu da düşünse kendisi yaklasmak zorunda kalıyor. çünkü taviz vermiyorum.
günde 5saat uyuyabiliyor, çok yoruluyor, bir sürü insanın ağız kokusunu çekiyor diye bazen alttan alıyorum ben de.
kendisi pek nazlıdır. annesi öyle yetiştirmiş. gak der suyu getirilir, guk der yemeği...
ona böyle iyi davranayım, 2cilve yapayım bir ömür sorun çıkmaz.
ama bişeye de kızsam sen durduk yere ağzımızın tadını bozdun diye bir sürü söyleniyor...

erkeğim,yaparım konusuna gelince de; bu lafı söylüyor ama bişey yaptığı da yok. yani yapsa haberim mutlaka olur çünkü annesi yaptığı herşeyi bana anlatıyor. evden işe, işten eve... izne kalırsa çoğu zaman dinlenmeyi bırakıp benimle vakit geçirir...

beni en çok "hep ben haklıyım" havaları ve aşırı mantıklılığı üzebiliyor.
mesela; ben onun yanına gitmiş oluyorum, soruyorum nabzını ölçmek için 5trenine mi bineyim 4trenine mi bineyim... her zaman erken olan treni söyler. bu da benim moralimi bozuyor. sonra da kızıyor madem verdiğim cevabı beğenmeyeceksin sorma diyor.
ama işte insan istiyor ki bir sonraki trenle göndersin, yanımdan ayrılamasın falan...
neymiş eve karanlıkta gitmemi istemiyormuş o yüzden öyle demişmiş o haklıymış, ben sorun çıkarıyomusum...
en son bu konuda tartısmıstık,burda konu da açmıştım...

Daha önceki yorumlarda bir arkadaşın söylediği gibi bu sorun olarak maddelere ne kadar tahammül edeceğin önemli.Bazı bayanlar için dağınıklık çok büyük problem iken bazıları hiç sorun etmez bunu.
1-Bende oldukça fevri insanım senin erkek arkadaşında olduğu gibi benin nişanlımda çoğu zaman alttan alıyor.Fevri davrandığım için haklı olsamda haksız duruma düşüyorum.Ve ilk adımı her zaman benim atmam gerekiyor yanlış anlama özür dilemek değil ilk adımdan kastım.Belki fevri davranıp ilk başta derdimi anlatamadığımdan ilk benim aramam gerek anlatınca sıkıntımı eğer haklı olduğumu düşünürse özür diler ama düşünmezse kesinlikle geri adım atmaz özür dilemezde.belki erkek arkadaşında böyledir.Belki fevri olduğundan haklı olsanda sinirlendiğinde kendini ifade edemiyosundur ona.Neden haklı olduğunu anlayamıyordur.Kendini sorgula bakalım.
2-Mantığıyla hareket etmesinden şikayet emişin ama gördüğüm kadarıyla sende mantığına yatmayan bir sevgiliyi sorguluyosun acaba doğru mu yapıyorum diye. 'aşık oldum,evleneceğim kim ne derse desin' diyemem demişin.sevgilinin sınavı var diye çalışıp seni görmeye gelmemeseine neden alınıyosun anlamadım.Sonuçta ikinizin gelecek hayatı için çalışıyor.Belki bir an önce hayata atılmak var kafasında.Sınavı olduğu halde seni görmeye gelip dersi geçemese eminim bu daha büyük bir sorun olurdu.Hangisi olsa daha mutlu olursun çalışıp bir an önce okul dönemini geride bırakıp senle yaşama başlasamı yoksa sana zaman ayırdığı için okulda yeterince başarıyı gösterememiş birisi olduğundamı?
3-Kadın sesini yükseltmezse evde sorun çıkmaz mantığında ama alttan alanda o oluyormuş.Evlilik karşılıklı iki tarafın birbirine tahammül etme alttan alma işidir.Kadın diye kısıtlaması garip tabi ama öyle düşünüp alttan almamazlık yapmıyor sölediğine bakılırsa.
4-Kızlara nazlı derler ama kız arkadaşının onla ilgilenmesinden nazını çekmesinden hoşlanmayacak erkek yoktur bence.Anneleri tarafından el bebek gül bebek büyütüldükleri için başlarda oluyor sanırım böyle sonraları oturur yerine bence
5-bunun için bişey diyemeyecğim neden istemiyor onu sorman gerek seni kıskandığı için mi yoksa siyasi görüşten mi.
6-buna yorum hakkaten
7-Bu sorunda erkek arkadaşına hak vermiyor değilim.Sana zarar gelmesinden korkuyodur belki.Birde onun erkek olduğu için yapabileceklerini senin neleri yapmayacklarını öğren bence.
8-Dağınık diyorsun ama temizliğine oldukça dikkat ediyormuş sölediğin kadarıyla.Onun sana yemek olayında yaptığını sende ona dağınıklık konusunda yap.Sözlerinle baskı yapmadan empoze et benim sevgilim bizim evimizde yapmaz bilir benimde çalışacağımı bana yardım eder gibi.Erkekler evde garip olabiliyorlar bi topic vardı erkeklerin evde iş yapmasıyla ilgili bi erkek evde yemek yapabiliyorken ev toplamayla hiç ilgilenmiyor veya tam tersi olabiliyor.Bazı bayanlar ise kesinlikle evde hiç bir şeye karışmalarını istemiyor.Kesinlikle çözülebilecek bir konu bence.
8-sende ona empose etmeye başla 'biz her akşam 1-2 yemek çeşidi yeriz zamanım olursa 3. yaparım diye'

erkek arkadaşının söylediğin beğendiğin yönleri ise her kızın erkeklerde görmek isteyeceği şeyler.

Son düzenleme:

canım böyle uzun uzun yazıp vakit ayırdıgın için çok teşekkür ederim öncelikle.
evet benim tahammül sınırlarıma bağlı biraz biliyorum.
ben şu ana kadar tahammül ettim bunların hepsine.
2.5 sene oldu ve bazen beni çok kızdırsa da hem mantıgım, hem kalbim ondan vazgeçemedi.
bir de bizim karşılaşmamız, ikimizin de birbirimizle karşılasmadan önce ettiğimiz bir dua falan çok ilginç.

ben onların evine gidip geldikçe görüyorum ev halini, davranıslarını. o yüzden biliyorum yani evde nasıl davranır, ne yapar, ne eder.
benim yanımda rahattır öyle kasmaz kendini.
o yüzden tahmin ediyorum ki dağınık olacaktır ilerde de. babası öyle alıştırmış. adam "erkek adam iş yapmaz, o görev kadınlarındır" deyip duruyor. hatta onların evinde bir keresinde sevgilimden su istemiştim, o da getirmişti. ben gittikten sonra babası sevgilime kızmış neden getirdin diye

3çeşit yemek de diyor ya mesela, annesi genelde hazır çorba yapar, bir pilav bir de basit bir yemek. bunlar benim en fazla 45dk mı alır:44: bazen diyorum ki keşke yemek yapmayı bilmiyorum deseydim

üstüme başıma dikkat etmesi, siyasi görüşünden kaynaklanmıyor. sadece kıskanıyor. neden sadece benim görmem gereken yerlere başkaları baksın ki diyor. ama mini etek ve göğüs dekoltesi dışında istediğim herşeyi giyinirim. yani öyle dar, kolu açık falan demez. ama ben mini etek çokk severim. kendime de çok yakıstırırım. o da kalın çorap giyersen eteklerini de giy diyor. ben kalın çorap sevmiyorum ama

valla kötü yönleri genelde anne-babasından kaynaklanıyor bence. annesi diğer oğluna bu kadar hizmet etmiyor. hem diğer oğlu çok düzenlidir. ama sevgilimin üstüne çok düştüğü için neden ben yapayım ki şimdi annem var, ilerde de eşim mantığında. tabi babasının katkısı büyük bunda.
evde annesi susmuş susmuş da bugünlere gelmişler. babası çok aksidir. annesinin ağzı var dili yok. annesi suskun biri oldugu için benim hakkımı aramama, ona sesimi yükseltmeme sinir oluyor.

Canım malesf klasik bir insan diye prototipi yok..hepimizin olumlu yada olumsuz yönleri var.yani sevgilinde seni böyle maddelese inan birçok madde çıkar..insanız çünkü..işte evlilik burda zor yada kolay ouyor.birden bambaşka bir insanla aynı evi paylaşıyorsun budurumda her iki tarafında birbirini törpülemesi gerekiyor.törpülenen hep sen olursan mutsuz olursun..
Sevgilinin anlattığın olumsuz dediğin özellikleri çok büyük problemmiş gibi görünmüyor bence şimdilk haklı olduğun konularda haklı olduğunu kabul ettirebilirsen yeterli.Alttan almakta tartışma sırasında çok kötü bişey değildir.
.(ama mesela benim eşimde bi tartıştığımamız olduğunda tamam sen haklısın der çıkar işin içinden ben buna bile kızarımm ikna edemediğimi düşünüyorum ya )

Senin de söylediğin gibi sadece aile kaynaklı sorunlar.Bence en güzeli otur anlat sıkıntını ben seni seviyorum tamam ama bak benim kafamda böle soru işaretleri var de. Aslında ortada çok büyük sorunlar yok ama işin içine aile girecekse büyük sorunlar olabilir. Mesela hani sevgilin seni kırmadı evde ortaklaşa yapmaya başladınız işi tutki babası yada annesi geldi üstüne o iş yaparken kıyamet kopar bence.
Annesini de anlamıyorum madem eziliyor sana neden destek olmuyor oğlum böle olmaz diyip çeki düzen vermemiş oğluna.Kıskanmasına filan bişey diemeyeceğim o istesede yapamayacağı bir şey kıskanmamak.Ailesiyle beraber mi ouracaksınız evlenirseniz birde nereliler sevgilin

evet canım malesef klasik insan diye bişey yok. olsa ne güzel olurdu :86:
bazen diyorum ki ben bu adamla evlenmeyi düşünmesem de başkasıyla evlensem, e diğeri çok mu mükemmel olacak? ben ne dersem "tamam karıcım" mı diyecek? demeyecek...
bazen de diyorum ki bu adam çok mükemmel, onu boşa üzüyorum...
yavaş yavaş onun nabzına göre şerbet vermeyi öğrendim sanırım.. birşeyi ne şekilde söylersem nasıl tepki verir çözüyorum artık...aslında ona nazlı diyorum ama ben de çok nazlıyımdır. o naz yapıyor, ben de bir yandan naz yapıyorum. en sonunda gelip kendisi konusuyor

bana da bazen yeter ki sus sen haklısın dediğinde daha çok sinir oluyorum hatta ben kızarken sırıttığında onu boğmak istiyorum

canım azeri asıllılar. İzmir doğumlu sevgilim.
annesi aslında beni çok sever birbirinizi üzmeyin der ama işte çok baskın bir karakter olmadıgı için yönetemiyor çocugunu. babası da erkeklik egosunu okşayıcı seyler söylüyor arada.
evlenirsek ailesiyle oturmayacağız. memur olacağımız için hangi şehre atanırsak orda olacağız mecburen.
valla sevgilim evi süpürürken babasının onu görmesi kıyamet alametidir bence de

olmayacak şey yok bence oda olur ilerde ailesiyle oturmıcaksanız çok sorun olmaz aranızda bence sevgilin seni seviyor belli aptal birinede benzemiyor sana bağlı.Senin üzülmemen için yapabileceklerini yapacaktır.

herkesin iyi ve kötü yönleri vardir aslinda
kimse dört dörtlük olamaz
seviyomussunuzda saygiliymis düsünceliymis
3 cesit yemekde yapmak kolay degil ama
evlenmeme sebebide olamaz sanirim
orta yol bulunur bir sekilde

olmayacak şey yok bence oda olur ilerde ailesiyle oturmıcaksanız çok sorun olmaz aranızda bence sevgilin seni seviyor belli aptal birinede benzemiyor sana bağlı.Senin üzülmemen için yapabileceklerini yapacaktır.

beni seviyor canım eminim bundan evet. ailesiyle ilgili problem yaşayacağımızı sanmıyorum ki zaten akrabaları o kadar çok şehre yayılmış ki ve nerdeyse hiç biriyle görüşmüyorlar. annesi,babası bir de erkek kardeşi var o kadar. inşallah birbirimizi mutlu ederiz canım

herkesin iyi ve kötü yönleri vardir aslinda
kimse dört dörtlük olamaz
seviyomussunuzda saygiliymis düsünceliymis
3 cesit yemekde yapmak kolay degil ama
evlenmeme sebebide olamaz sanirim
orta yol bulunur bir sekilde

3çeşit yemek kolay değil evet ama yemek seçmiyor ve 2gün önceden kalan yemeği bile yiyor bu yüzden azıcık kafam rahat
inşallah herşeyin orta yolu bulunur. babası aklını kurcalamasa bari daha fazla

ya açtığın konulara baktım da daha önce gelecekle ilgili hayallerinden bahsediyor ama evlenme teklifi etmiyor demişin teklifi aldın mı merak ettim.Birde tanışmanız nasıl oldu teadüfmü

ya açtığın konulara baktım da daha önce gelecekle ilgili hayallerinden bahsediyor ama evlenme teklifi etmiyor demişin teklifi aldın mı merak ettim.Birde tanışmanız nasıl oldu teadüfmü

valla canım devamlı evlilikten bahsediyor. annesine de söylemiş. ama evlenme teklifi daha gelmedi.
ben şimdiden bir fikrim olsun ki evlenme teklifi aldığım anda ne diyeceğimi bilemeyip öyle kalakalmayayım diye düşünüyorum. ya da eğer ortada gelecekteki mutluluğumu etkileyecek bir durum varsa, bu ilişki tamamen ciddileşmeden yolumu çizeyim diyorum...
tanışmamız valla çok büyük tesadüflerle oldu.
ben bile inanamıyorum hala bu kadar tesadüfün nasıl bir araya geldiğine...

o zamaaan bunu olumsuz kısmına yazmayacaksın.

o zamaaan bunu olumsuz kısmına yazmayacaksın.

ama canımı sıkıyor ve tartısıyoruz bu yüzden...daha ayın 3ünde çok fena tartıstık bu mantıklı hali beni deli ediyor istiyorum ki bir gün de çılgınlık yapsın...

yaa nasıl söylesem ki :44: benim hiç sevmediğim bir burç. ikizler.
bu yüzden kararsızlıkları çok oluyor

anladım canım bende pek sevmem yazdıklarında kişi nerdeyse benim sevgilimle aynı yapıda gibi o yüzden sordum burcunu benim sevgilim boğa burcu

Canım anlaınca ben de boğa sandm,benim erkek arkadaşımla hemen hemen aynı özellikte ve kesinlikle ikizlere uymuyor bence.Yükseleni boğa olabilir

Tatlım,kendi iç sesini dinlemelisin şüphelerin varsa,ilk tartışmanızda "keşke" demeye başlarsın.

iç sesim sustu bu aralar konuşmuyo canım...
ben bu adamı görünce içim eriyor onu biliyorum sadece...
uzaktayken özlüyorum, sesini duyunca hazine bulmuş gibi seviniyorum...
ama haksız yere beni üzdüğünde içim öyle acıyor ki, telefon elimde öyle kalakalıyorum...
hissizleşiyorum...
az önce nişan için para biriktirmekten bahsetti...bu ay çalışıp kenara para atacakmış...
ama ben kararsızım işte, belki de haketmiyorum onu...
hem diyorum ki bir an önce benim olsa, bir an önce evlensek...bazen de diyorum ki ya evlenince tüm büyü biterse...ya ben devamlı yanında olunca beni daha az severse...

Son düzenleme:
bence su madde de iyi yönlerde olmali
" 2_ mantıgıyla hareket etmesi. örneğin; beni çok özlemiş burnunda tütüyorum ama bir yandan da ders çalışması lazım. o dersini çalışır,bitirir, kafası rahat eder sonra beni görmeye gelir.
sonucta hayatta bunlarda önemli valla bende böyle olmak istiyorum..
"

Ben en çok "ben erkeğim yaparım sen kadınsın yapamazsın" a takıldım. Evlenince mesela arkadaşlarıyla çıkıp sizi evde tek bırakma düşüncesi olur mu ki bunu sordunuz mu hiç?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…