Hayatımın en zor günlerindeyim

Evet abimin haberi var sadece diğer aile üyelerine söylemedim yani yardım etmek isterler ama gelecek tepkilerden korkuyorum artık ömür boyu laf ederler abimde yardımcı olur ama onun da kendi evi işi var ve maaşı çok yok, özel ders bende düşündüm ama biraz öğrenci bulmak ve para biriktirmek uzatabilir gibi geliyor

Özel değilse nasıl ve ne kadar dolandırıldıniz?
WhatsApp a mesaj geldi bir numaradan bende bilmiyorum yani oylesine baktım telagramdan bir gruba üye oluyorsunuz işte ilk başta abone olarak para kazanıyorsunuz bende bin TL kadar kazandım sonra. İşte bir stoeye üye oluyorsunuz coin alma gibi bin TL yatırdım geri alabilmem için daha fazlasını yatirmam gerektiğini yazdılar yani nasıl inandım gönderdim bilmiyorum ama internetten araştırdım başka çok kişi daha bu tarz dolandirilmis. Telegramdan dikkat etmek lazım ne kadar dolandırıldim 30 bin kadar

Özel değilse nasıl ve ne kadar dolandırıldıniz?
Telegram üzerinden dolandırıldim, ilk başta abone olarak YouTube kanalları para kazanmak sonra Coin satın alma gibi bir site oraya bir miktar gönderdim sonra paramı çekebilmem için daha fazla yatirmami söylediler sonrası malûm alamadım tabi ki şikayette bulundum ama , otuz bine yakın gitti laram

Kredi kartı borcunuz ne kadar o ileride size çok sorun çıkarabilir gerekirse ailenizden de borç alıp kapatın
45 bin kadar oldu faiz ile avukat aradı bugün tek süre sonra icraya gidecek , yani şu an borç alabileceğim kişilerin maaş almamış abimden istedim . Yani 9 bin TL kadar ana para ödemem lazım ama hiç yok mecbur artık icraya itiraz edicem sonra param olunca ödeyeceğim borcumu

Babanızdan alamaz mısınız illaki verecek toparlayacak birileri vardır çok büyük bir borç değil kaldı ki ilk maasinizla da ödersiniz

Kredi kartı borcunuz ne kadar o ileride size çok sorun çıkarabilir gerekirse ailenizden de borç alıp kapatın
45 bin kadar oldu faiz ile avukat aradı bugün tek süre sonra icraya gidecek , yani şu an borç alabileceğim kişilerin maaş almamış abimden istedim . Yani 9 bin TL kadar ana para ödemem lazım ama hiç yok mecbur artık icraya itiraz edicem sonra param olunca ödeyeceğim borcunu
Babanızdan alamaz mısınız illaki verecek toparlayacak birileri vardır çok büyük bir borç değil kaldı ki ilk maasinizla da ödersiniz
Yok maalesef alamam o kadar çıkmaz büyük ihtimalle maddi durumu çok kötü değil ama bu kadar yok. Bir de gerçekten öğrenirlerse çok sıkıntı olur bir sürü soru , daha sonrasında sürekli konuşulacak bu konu başıma kakilacak biliyorum. Ondan çok çekiniyorum artık sonraki yasal süreci takip etmeye razıyım bakalım inşallah üstesinden kalkabilirim. Bir de biraz araştırdım ama emin değilim bu tarz konular atama da güvenlik soruşturması için engel teşkil eder mi bilmiyorum
Yani daha kötü olamam dedikçe oluyorum

Bence diğer aile fertleri ile paylaşın bu durumu en kısa sürede kalkar problem siz hep kendi içinizde yaşıyorsunuz stresi ve kimseden yardım beklemiyorsunuz işinizde yok nasıl Hall olucak bu kredi işi kendi kendinizi zora sokmayın durum bundan ibaret deyin yardım eli gelir herhalde abiden de abi diye beklentiye girme bende de var 2 tane daha 1 kuruşunu yemek nasip olmadı :) olmayacak da..

Bilmiyorum herşeyi araştırıyorlar. Şu an sağlıklı düşünüyorsunuz böyle bir risk almaya değer mi borç çok değil inaninki bulurlar ne kadar arkanizdan konuşacaklar. Aile bu zor zamanlar için yok mu ne yapın edin sonraki süreci beklemeyin burcunuzu kapatın. Babanız halleder durumu anlattiginizda siz onun evladısiniz. Şu şekilde düşünün bjnun için işinizi kaybedersiniz bu durumdan hiç cikamayacaksiniz

Abiniz ile ilgili duruma üzüldüm, insanın ailesi bazen el den daha yabancı hissettiriyor. Bende şimdi öyle hissediyorum. Toparlanır mi bilmiyorum. Belki ama asla söyleyemem kendimi biliyorum. Zaten kendimi yeterince ve çokça suçluyorum ve nefret ediyorum. Ama söylersem manevi yönden daha kötü olucam ve unutamivam mantıklı değil biliyorum ama ilerdeki yasal veya icra gibi şeyler ailem kadar korkutmuyor beni

Kumar oynamadın değil mi ? Garip telegramdan nasıl dolandırabilirler ? Nasıl bir yöntem ve siz buna inandınız merak ettim ? Ayrıca ben aileye çevreme arkadaşlarıma yeteceğim diye ... Hayatımda ilk defa bir dönem borca girmiştim . Pahalı hediyeler dışarı çıktığımda hesap ödemeler ve asalak bir sevgili ... Ben fazla kazanıyorum diye sürekli her şeyi ben ödüyordum oteller tatil sürekli ben eve bırakıyorum vs . Üstüne 2 arkadaşım borç istedi 2 3 ay yoktur aralarında hayatımda en güvendiğim kendimden bile diyordum çok dürüstlerdi . Yüklü miktarda borç verdim o dönem arabamı satmıştım alkol problemi yüzünden korkuyordum arabaya binerim birine zarar veririm diye .Tabi arkadaşlarım kumar oynamış ve icralıkmış ... o parada öyle gidince kredi kartları limitlerim yüksek her yerde para ordan çek ona yatır derken 800 bin kadar eksiye girmiştim. Bir yıl gibi bir sürede 3 milyona yakın para gitti 800 bin içeri girdim ... ilk fark ettiğimde 7 ay falan psikolojik olarak çöktüm .Hep kazandığım harcadığımdan fazlaydı yatırım yapıyordum ... Alkol sorunum olduğunda bunlarda yanında geldi . Şimdi tekrar düzelttim artık sadece alkol ve sigaraya günde 1000 civarı gidiyor ... Alkol bırakınca mutsuz oluyorum alkol ile de artık karaciğerim problemler çıktı çok zayıfladım günde 1 defa yiyorum . Direk eve geçince vodka ile sarhoş olana kadar içip sızıyorum ... İş değiştirdim bide performansıma göre kazanacağım bir işe girdim sabit maaşı eski işimle aynı yıl sonunda kardan prim alacağım ... Fabrika kuruluyor şu an bende arge müdürü olarak çalışıyorum . Yaş 33 hayattan hiç beklentim yok . Kimse ile tanışmak bile istemiyorum . Arkadaşlarımla vakit geçiremiyorum . Yurt dışı iş teklifi geldi eski iş yaptıklarımızdan kabul etmedim . Yaşayamıyorum . Depresyondayım tedavi işe yaramıyor ... Sadece sevilmek ve ortak aktiviteler yapmak güzel bir çevrem olsun özel günleri kutlamak vs iyi şeyleri istedim yanımda biri olsun istedim narsist birisi ile 2 yılda bu hale geldim. Şimdi kimseye güvenmiyor sadece hayata isyan ediyorum . Benden ders çıkar ... Şansa bir yatırımımdan kurtardım ama böyle devam ederse gene dibe düşeceğim . çünkü böyle giderse ne işim ne çevrem ne hayatım olacak . Benim kadar ağır durumda olmadan kendine gel . Ve her şey güzel olacak diyip unut yoluna giriyor para işleri bir şekilde . Ben 3 defa kendimi sıfırladım . Birinde aileye yardım ev ve tarla aldık . Birisinde alkollü rulet oynadım izmirde orta semtte 2 daire parasını yedim . En son da iş çevre ile aslında erken emekli olmak için yatırım yapmıştım eurobond hisse bes altın vs . Hepsi gitti ... Şimdi bir ev bir araba koca bir yalnızlık ... ailemi bile görmek istemiyorum gidince onlarıda üzüyorum hep bahanelerle gitmiyorum yakın değiller bana zaten 4 saatlik yol uzaktalar . 30 undan 9 una kadar yıllık izinim var plan yapamıyorum bile sadece bir koltukta içip içip sızacağım . Tek keyif aldığım biraz içince müzik dinlemek hayatım bu kadar berbat ...

Haklısın biliyorum nasıl hissetiğini ama derdini söylemeyen de dermanını bulamaz.. abi konusunda bende yalnız hissediyorum ama beklemiyorm da artık birşey. Kimse ne yaşadığını bilmiyor ve bu kredi borcunu ailen için yaptıysan zamanında şimdide el uzatma sırası onlarda. Daha fazla vakit geçmeden harekete geçmen gerekiyor yine sen bilirsin ama doğru yapmıyorsun bence..

Ben bu olayı atlamışım normal alışveriş borç harç olarak algıladım kredi olayını dolandırılmakta kötü tabi avukatla bu konuyu daha detaylı konuşanız belki bi çözüme kavuşur ..

Yorumunuz için teşekkür ederim, bilmiyorum belki konuşurum şu an iş arıyorum umarım bulabilirim. Yani yaptığım her şey yanlış bu aralar biliyorum. Bakalım hayırlısı ne olacak

Yorumunuz için teşekkür ederim, bilmiyorum belki konuşurum şu an iş arıyorum umarım bulabilirim. Yani yaptığım her şey yanlış bu aralar biliyorum. Bakalım hayırlısı ne olacak
Kendinizi kötü hissediyorsanız psikoloğa gidip destek alabilirsiniz kafanız da rahatlar hemde yol gösterirler iyi hissedersiniz kendinizi.. yalnız ve çaresiz hissetmek daha kötü ama bu bir süreç elbet geçecek

borç alın bir şekilde kk ödeyin icralık olmayın sonra senelerce bankalarla sorun yaşarsınız
Telegram üzerinden nasıl dolandırıldınız ?

Kumar oynamadım , coin alım satım gibi bir siteye para yatırdım. O şekilde para kaybettim. Yani bunu bir şekilde hallettim ama şimdi de kredi borcu çıktı. Bilmiyorum sizinki kadar yüksek meblağlar yok. O şekil kazancim mal varlığım falan da yok. Yani kendi kendime yapabileceğim yanlışlar.
Siz kendiniz demişsiniz ben 3 defa kendimi sıfırladım diye. Bunu basarmissiniz. Arkadaş ihanetini düşünemiyorum bile. Çok kötü bir durum. Ama şu an bir işiniz var arabanız var eviniz var. Bunlara sahip de olamayabilirdiniz.
Bence geçmişi değiştirmezsiniz benim gibi , yanlış kararlar verildi hatalar yapıldı güvenilmemesi gereken kişilere güvenildi. Ama bunlar için çok geç . Ben önüme bakicam yanlışlarımdan ders alicam bir daha yapmam umarım. İçki alkol konusunda bilgim yok belki profesyonel yardım alabilirsiniz.

Bir yaştan sonra aile ile bağlar zayıflıyor kopuyor kendi ailenizi kurabilirsiniz yeni insanlarla tanışabilirsiniz.
Plan yapmak için yanınızda illa biri olmasa da olur tabi tek gezmek çok can sıkıcı ama kendiniz için bir şeyler yapın.
Allah yardımcımız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…