Hayatımın en zor günlerindeyim

Ananascayi

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2022
55
33
26
İçimi dökmek için yazıyorum çünkü çok zor ve kötü haldeyim , çok mutsuzum başka kimseyle paylaşmıyorum.
Aslında kendi kendime bu duruma geldim bir nevi.
Şimdi işsizim bir iki ay önce bir akrabimizin yanında çalışıyordum ve onlarla kalıyordum başka şehirde . Aslında bana bir kötülükleri yok ama kendimi başka evde olduğum için rahatsız hissediyordum. Ayrıldım şimdi oradan aile evindeyim. Doğal olarak da işten de ayrıldım. Sınıf Öğretmeniyim özel okulda çalışıyordum.
26 yaşındayım ve bekarım . Atama bekliyorum gerekli puanı aldım mülakata girdim iyi geçti ama hala atama olmadı. Şimdi başka bir özel okulda çalışmaya başlarsam ve atama olursa nasıl ayrilcam ilkokul çocukları için sınıf Öğretmeni önemlidir. Yarı yolda bırakmak gibi oluyor. Onun dışında ücretli öğretmenliğe başvurucam daha başvuru başlamadı ama onun da kesinliği yok aramayabilirler. Eylül de atama olması çok zor duruyor mucize gerekiyor. Marketlere başvurdum bakalım ne yapacağımı bilmiyorum kendi mesleğimi yapmak istiyorum ama hayat ve belirsizlikler bu şekilde .

Gelelim neden kötüyüm, maddi olarak çok zor durumdayım iki tane kredi kartım vardı bir tanesini ödedim maaşim oraya gitti diğeri de artık yasal işleme tabi olacak.
Tamam biliyorum daha dikkatli olmaliydim ama oldu işte harcamlar aileme para gönderdim borcumu odeyemedim avukat aradı odemezsen yasal işlem icra olacak.

Çok sıkışmış ve zor durumdayım ,ve bir de çok utanarak itiraf ediyorum dolandırıldim. Telegram üzerinden hem de Allah'ım sen affet yani gerçekten nasıl öyle bir akil tutulması yaşadım onu da bilmiyorum kendi ellerimle verdim biriktirdiğim parayı borç ya almıştım.

Şikayette bulundum ama neye yarar ki .
Kendi salakligim gerçekten yani televizyon da falan izlerken derdim insanlar nasıl inanıyor falan. Okumuş etmiş bir insanım bugüne kadar hiç böyle bir şey yaşamadım.

Arkadaşımdan borç aldim o istemez çok yakın dostum çalışmaya başlayınca durumun müsait olunca verirsin dedi.

Şimdi sıfırdayım abimden borç alicam onlar da sıkıntı etmez verir ama herkesin kendi hayatı var borcu işi gücü var kimseye yük olmak da istemiyorum.

Kendimi bu duruma düşürdüğüm için kendimden nefret ediyorum.
Hiç tadım tuzum kalmadı
Para sıkıntısı çok zor
Instagram üzerinden ortak arkadaşlarımızın tanıştırdğı biri ile konuşmaya başlamıştım, çok efendi biri kafalarimiz da uyuyordu ama şu an kimseyle konuşmak istemiyorum.
Tek istediğim tüm borçlarımı ödemek bu durumdan çıkmak . Nefes alamıyorum kendimi hiçbir ise yaramaz hissediyorum.

Allah'ım sen beni affet ne biçim tuzağa düştüm diyorum. Bir mucize olması için dua ediyorum.

Böyle bir durumdayin yani okuyan olursa . Kredi kartlarina dikkat edin mümkün olduğunca uzak olsun. Ve dolandırıcılaea

Hala şoktayım gerçi param gitti en ihtiyacım olan dönemde kartimda bir kuruş yok.

Allah'ım sen yardım et bir yol goster bilmiyorum artık nasıl dizelicem

İlla öğretmenlik yapmak zorunda mısınız şu dönemde?

Madem atanabilme ihtimaliniz var,özel okul öğrencilerini ortada bırakmak istemiyorsunuz,paraya ihtiyaç var,o zaman geçici işlere başvursanız.

Benim gençliğimde günlük işler olurdu,marketlerde,fuarlarda…

Allahım yardımcınız olsun inşallah.

Keşke işten ayrilmasaydınız birkaç ay para biriktirip borçları halledene kadar biraz kendi rızanız ile çıktıysanız düşünmeden hareket etmişsiniz onun dışında dolandirilma olayı herkesin başına gelebiliyor okumak etmekle alakası yok,insanların buhranlı dönemlerinde özellikle kandirilmaya müsait oluyor bende yaşadım..Allah yardımcınız olsun böyle dönemler olabilir iş buldugunuz an rahatlarsiniz biraz sabredin arayışa devam

Teşekkürler amin. Aslında başvurdum yani migros bim haber bekliyorum olursa tabi ki ise baslicam bu durumda beğenmemek gibi bir lüks yok. Zaten öyle ise burun kıvıran biri değilim.

Doğru şu an onun pişmanlığını yaşıyorum ama geçti artık başka iş bulmak zorundayım. Dolandirilma yaşamanıza üzüldüm anlıyorum malesef sizi , çok utanıyorum böyle yaptığıma ama yapacak bir şey yok. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Yorumunuz için teşekkürler. Tanıdıklarima anlatmak çok zor bu yüzden biraz da dertleşmek için buraya yazmak istedim.

sizi o kadar iyi anlıyorum ki. uzun süredir bende aynı durumdayım maddi olarak ve bu çok zor bir süreç. ama herşey geçicidir sabredin mutlaka düzelecek, düzenli bir iş bulun çalışın atanana kadar. malesef şuan herşey çok zor. artık asgari ücretle geçinmek bile zor oldu. Allah yardımcınız olsun umarım düzelir herşey en kısa sürede.

Atama sayısının icindeymissiniz tebrik ederim bir tavsiye gecimin kolay olduğu küçük doğu illerini yazın hatta lojman imkanı varsa köy okullarını yazın gideriniz olmadığı için hem borçlarınızı öder hemde iyi bir para biriktirirsiniz sonra da tayin istersiniz. Olmuş olan şeyler için kendinizi üzmeyin. Abinizden de borç almadan çekinmeyin çalışmaya başlayınca zaten ödeyeceksiniz. Mülakatlar bitti çok da fazla uzatacaklarini düşünmüyorum bu atama isini .

Evet çok zor teşekkür ediyorum Allah yardımcımız olsun

Özel okula başlayın. Aramanız olursa zaten fes ediliyor sözleşme. Sizi direk 1. Sınıfa vermezler zaten.

Teşekkür ederim. Atama olması durumunda yazıcam yani şehir konusunda cekinmcem yok bu kadar emek vermişken hiç fark etmiyor benim için. Doğru olan oldu önüme bakmam lazım ama insan kendini suçluyor bakalım inşallah bu durumdan çıkabilirim.

İş olayını toparlarsın ama kredi kartını bir an evvel çözmen gerekiyor benim anlamadığım konu ailen borcunu biliyorsa neden yardım etmiyorlar ? Veya senin borca gireceğini bile bile neden istediler bu anne baba olarak çok saçma bir durum ben olsam evladımı zora sokmam yani özel ders felan verme şansın varsa öyle dene bakalım biraz olsun para geçer eline belki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…