Hayatımı mahfeden iki kadın şimdi benden yardım bekliyor!

Babanız siz eziyet çekerken neredeymiş bir de anne dedirtiyor 🤬 yerinizde olsam umurumda olmazdı ikisi de… “merhamet etmeyene merhamet edilmez”
Daha küçük olduğumuz için anne derdik ona şimdi de öyle ağız alışkanlığı malesef o Sabah çıkar gece gelirdi işten çoğu zaman bilemezdi ama ben evlendikten sonra söyledim söyle yaptı böyle yaptı diye yalan konuşma buyuktunuz o zaman madem öyle bana niye söylemedin dedi kapattı aslında herkes biliyor du sadece bilmemezlikten gelindi

InsAllah bir an once mesleginizi elinize alir esinizden de kurtulursunuz. Elinizden geldigince kayinvalideylede uvey anneylede gorusmeyin travmalariniz icin yardim alin. Allah yardimciniz olsun
Maalesef travma ile ilgili bende çok istiyorum çünkü artık sinirli biri haline dönüşüyorum gün geçtikçe bunları kontrol altına almak çok iyi olurdu ama şuan imkansız gibi birşey iki çocukla suanlik erteliyorum 😔

InsAllah bir an once mesleginizi elinize alir esinizden de kurtulursunuz. Elinizden geldigince kayinvalideylede uvey anneylede gorusmeyin travmalariniz icin yardim alin. Allah yardimciniz olsun
Üvey anneyle çok uzağım zaten yılda bir kere giderim oda kardeşim için kv ise evli olduğum sürece böyle ana kuzusu bir eş olduğu sürece mecbur kalıyorum bazı şeylere ama gene elimden geldiğince görmüyorum özel günler birde hastalık vs hariç

Yazdıklarınıza çok üzüldüm. Asla gitmeyin, kesinlikle şöyle karşı çıkın gibi büyük laflar etmeyeceğim. Çünkü herkes aynı şartlarda veya aynı tepkiyi gösterebilecek durumda olamıyor. Ama siz gitmeyin.

Her iki kadın da bir damla merhameti bile hak etmiyor, ikisi de sizi ‘kızı’ saydığı için değil işini gördürmek için istiyor bunu siz de yazmışsınız zaten. Hatta eşiniz ve annesi sınava hazırlanmanızı baltalamak için bile bile yapıyor bile olabilir.

İnatlaşarak, olay çıkararak ille de gitmem demeniz evdeki huzuru bozup sınava çalışmanıza da engel olabilir. Zaten çocuklarla da yeterince zor oluyordur. Ama ‘benim sınavım var gidemem’ demek sizi evinizde zora sokacaksa her seferinde gerekirse başka bahaneler bulun, çocuk hasta deyin vs.

Dik durmaya, yolunuzdan dönmemeye devam edin. Umarım çok güzel bir geleceği böyle adım adım işler ve kurtulursunuz.
Çok teşekkür ederim eşim istemiyor derslere YouTube den hazırlandığım için faturayı bile ödemiyor sırf çalışmayyim diye ama ben hallediyorum fatura işini vakite gelirsek sabah ezanından sonra çalışıyorum birde öğle çocukları bir yatırıp işi gücü bırakıp ders başı yapıyorum ne zaman ki uyanırlar o zaman ev di yemekti hallediyorum böylelikle iyi oluyor şükür bir ara bana takmıştı sabah gelip yat derdi ama şükür şuan sabah erkenden köye gider gece gelir eşim buda benim işime gelir gelene kadar aramam gel bile demem sadece sorun olan git gide cirkinlesiyor onada ben tepki verince olay büyüyor vermeyince de pişman oluyor ama neye yarar

Eşimle zaten hiç bir şekilde ortak yönümüz Yok ona göre ben sabahtan akşama kadar uyuyorum şehirde olduğum için yaşadıklarımı anlatım en ufak kavga da zaten seni üvey anan yetiştirmiş ne karısı olacanki diyen biri at gözlüklü biri boşanmayı düşünüyorum ama mesleği elime alınca oda herşeyin farkında ama ana kuzusu anası için ölen biri
Keşke çocuklukta yaşadıklarınızı unutacak sevip sarmalayacak koca olsaymış
Üzüldüm yaşadıklarınıza
Şuanki konuda sonuna kadar haklısınız, saygı ve sevgi hakedene verilmeli
Bundan sonra umarım hayatınız daha iyi olur 🌸

Keşke çocuklukta yaşadıklarınızı unutacak sevip sarmalayacak koca olsaymış
Üzüldüm yaşadıklarınıza
Şuanki konuda sonuna kadar haklısınız, saygı ve sevgi hakedene verilmeli
Bundan sonra umarım hayatınız daha iyi olur 🌸
Çok teşekkür ederim ama işte bazen hayat bize tercih etme şansı vermiyor eşimle evlendiğimde aslında o kadından kurtulmak için evlendim eşim 33 ben 17 yaşındaydım en büyük etken de yaş farkı galiba sandım ki bu dünyada o evde ne yaşadığım kadar kotu bir hayatım olmaz daha ne olabilir ki zaten çocukluğum kötü geçti herhalde herşey daha güzel olur diye düşündüm ama bazen bir olay diğerinin arkası gibi oluyor

Ya ben hiç duygusal birisi değilim valla benim için özel olmayan birisi hastaymış bilmem ne hiç umrumda değil kaldı ki sevmediğim birisi olacak. Asla elimi sürmem. Ölürse ölür kazık çakacak hali yok. O konuda kendinizi suçlu hissettirmelerine izin vermeyin lütfen. Ne münasebet ki öyle bir kadını arayıp geçmiş olsun diyorsunuz babanız için? Çok iyi baba olsaydı da yaptırmasaydi bunları size. Neyse benim aklıma asıl diğer konu takıldı,
Okulu kazanirsaniz eğer nasıl okumayı planlıyorsunuz? Çocuklara bakacak kimse yok sanırım, eşiniz de iş bulmayın diye destek olmayacakmış.

Ya ben hiç duygusal birisi değilim valla benim için özel olmayan birisi hastaymış bilmem ne hiç umrumda değil kaldı ki sevmediğim birisi olacak. Asla elimi sürmem. Ölürse ölür kazık çakacak hali yok. O konuda kendinizi suçlu hissettirmelerine izin vermeyin lütfen. Ne münasebet ki öyle bir kadını arayıp geçmiş olsun diyorsunuz babanız için? Çok iyi baba olsaydı da yaptırmasaydi bunları size. Neyse benim aklıma asıl diğer konu takıldı,
Okulu kazanirsaniz eğer nasıl okumayı planlıyorsunuz? Çocuklara bakacak kimse yok sanırım, eşiniz de iş bulmayın diye destek olmayacakmış.
AÖF olarak artık internet öyle ilerledi ki isteyene ev okul gibi hatta daha verimli bence

Hiç muhatap olmayın benim de üvey annem var hepsi öyle değildir tabi ama benimki de çok çok kötü bir üvey anneydi ölse bir bardak su vermem

İnşallah biran evvel kazanırsınız. Ve şu tüm pisliklerden kurtulup evlatlarınız ile sağlıklı bir hayat yaşarsınız. Allah yardımcınız olsun.

Ne kayınvalideye ne de üvey annenize bakmayın. Kimsesiz değiller gitsin kızları baksın ! Etme bulma dünyası diyin anlayana iyi laftır ama onlarda o anlayış nerdeeeeee

Merhaba arkadaşlar evet konuya geçeyim biri üvey annem, çocukken hep dövdü hakaret etti en ufak birşeye öldüresiye dövdü onun yüzünden bende travma oluştu çoğu gece ağlayarak uyanırım yada düşünür düşünür ağlarım yaptıklarını çocukluğumu gençliğimi herşeyimi elimden aldı okumama bile izin vermedi et yiyemezdim zorla yedirdi sevdiğinden degil bitsin diye düşünün çocuktum etek git diye döverdi kapandım bu sefer herkesin içinde esarbimi çeker açardı rencide ederdi kör derdi göz sorunum var diye ve kardeşlerim de öyle dalga geçerdi o evde hiç bir zaman huzur bulamadım ve kaçtım şuan ameliyat olacak bel fıtığından 18 yaşında kızı var beni çağırıyorlar gel diye sınavım var dedim gecistirdim
Bir diğeri kv de büyük iftiralar attı bana üstüne dogumumda hiç kimsem yoktu bir tas çorba bile koymadı önüme beraber yaşıyorduk üstüne laf ederdi sabah akşam yatıyor diye hala da beni kötüler herkese dalga geçer Kürt olduğum için küçümser onun yüzünden çok büyük travmam oldu özellikle doğumda onun öyle lafları vardı ki yılan soksa o kadar can yakmaz şuan onda katarakt çıkmış oda 1 haftaya ameliyat olacak kızları var eşim diyor ki köye gidelim hem yardım edersin diyor sınavım var dedim zoruma giden şey ben tam 4 ay boyunca tek başıma kaldım 2 bebekle ne baba tarafı ne kv bir kuruş yardım etmediler hep vakıf vs getirdi çok zor zamanlararim oldu çocuktum hastalandığında üvey annem zorla döve döve iş yaptırdı birşeyin Yok diye evlendim gene çok büyük bir hastalık geçirdim kv bırak bakmayı bir tas sıcak yemek vermedigi gibi kızlarıyla dedikodumu ettiler şuan ikiside benden yardım bekliyorlar kv de eşim sen çok vijdansizsin bu hastalık diyor bana ama benim de iki çocuğum var ve onun kızları her hafta ondalar yapsam bile yarın öbür gün yine aynı olur
Ben olsam görüşmem

Hiç muhatap olmayın benim de üvey annem var hepsi öyle değildir tabi ama benimki de çok çok kötü bir üvey anneydi ölse bir bardak su vermem
Maalesef tabi herkes öyle değildir vijdan merhamet sahibi tanıdığım çok üvey anne var bunlar gibisi insanlıktan nasibini alamamış kişiler insan ölü insanı kıskanır mi ölmüş annemi bile kıskanan bir kadından ne beklenir ki

Anne eşinin annesi izin alsın gitsin baksın . Katarakt operasyonu zor bir sey değil kızları yardım edebilir zaten . Üvey annene de asla bakma . Sana yaparken düşünecekti.

Tabi zora gelince sizi kullanmak için iletişim kurarlar. Ne pis insanlar ya. Yardımcı olmayın onlar size bu kadar kötü olmuş. Kendi çocuklari yardımcı olsun.
Birde bu eşiniz sizi aldatan gel diye yalvaran değil miydi ne hadsiz ki böyle vicdansız diyor size

Maalesef tabi herkes öyle değildir vijdan merhamet sahibi tanıdığım çok üvey anne var bunlar gibisi insanlıktan nasibini alamamış kişiler insan ölü insanı kıskanır mi ölmüş annemi bile kıskanan bir kadından ne beklenir ki
Benimki de aynı durumda merhamet yoksunu bir ruhu hasta maalesef. Sıkmayın canınızı kendileri olmak ceza olarak yeter onlara. Ama bari utanıp bir şey beklemeseler öyle de yüzsüzler

Çok teşekkür ederim eşim istemiyor derslere YouTube den hazırlandığım için faturayı bile ödemiyor sırf çalışmayyim diye ama ben hallediyorum fatura işini vakite gelirsek sabah ezanından sonra çalışıyorum birde öğle çocukları bir yatırıp işi gücü bırakıp ders başı yapıyorum ne zaman ki uyanırlar o zaman ev di yemekti hallediyorum böylelikle iyi oluyor şükür bir ara bana takmıştı sabah gelip yat derdi ama şükür şuan sabah erkenden köye gider gece gelir eşim buda benim işime gelir gelene kadar aramam gel bile demem sadece sorun olan git gide cirkinlesiyor onada ben tepki verince olay büyüyor vermeyince de pişman oluyor ama neye yarar
Siz dediğim gibi size uzun vadede en çok faydası olacak tutumu seçin eşinize karşı. İnsan sinirleniyor, üzülüyor, karşılık vermek istiyor illa ki ama bunlar sizi ders çalışmanızdan alıkoyacak sonuçlara sürükleyebilir. Siz daha iyi bilirsiniz eşiniz neye nasıl tepki verir. Size en bulaşmayacağı şekilde ilerleyin. Bu belki cevabı yapıştırıp geçmekten daha zor bir yöntem ama zamanı gelene kadar, amacınıza ulaşana kadar idare ede ede, bahane bula bula yolunuzda ilerleyin ve lütfen sınavı kazanıp meslek sahibi olduğunuzda ‘aman düzelir mi acaba, düzeliyor mu yoksa’ deyip bir şans daha vermeyin.

Size bunca zorluk yaşatanın, emeklerinizle dalga geçenin iyi gününüzde hayatınızda yeri olmasın lütfen. Size her türlü cefayı reva görüp sizin başardıklarınızla sefa sürmelerine izin vermeyin.

Tabi zora gelince sizi kullanmak için iletişim kurarlar. Ne pis insanlar ya. Yardımcı olmayın onlar size bu kadar kötü olmuş. Kendi çocuklari yardımcı olsun.
Birde bu eşiniz sizi aldatan gel diye yalvaran değil miydi ne hadsiz ki böyle vicdansız diyor size
Maalesef üvey annem çok çirkef biri kv de de beni neyine rakip goruyorsa hep bir beğenmiyor öyle

X