Hayatımı mahfeden iki kadın şimdi benden yardım bekliyor!

Sakın gitme. İyice mahvolur psikolojin, boşver herkes ettiğini çeker

Merhaba arkadaşlar evet konuya geçeyim biri üvey annem, çocukken hep dövdü hakaret etti en ufak birşeye öldüresiye dövdü onun yüzünden bende travma oluştu çoğu gece ağlayarak uyanırım yada düşünür düşünür ağlarım yaptıklarını çocukluğumu gençliğimi herşeyimi elimden aldı okumama bile izin vermedi et yiyemezdim zorla yedirdi sevdiğinden degil bitsin diye düşünün çocuktum etek git diye döverdi kapandım bu sefer herkesin içinde esarbimi çeker açardı rencide ederdi kör derdi göz sorunum var diye ve kardeşlerim de öyle dalga geçerdi o evde hiç bir zaman huzur bulamadım ve kaçtım şuan ameliyat olacak bel fıtığından 18 yaşında kızı var beni çağırıyorlar gel diye sınavım var dedim gecistirdim
Bir diğeri kv de büyük iftiralar attı bana üstüne dogumumda hiç kimsem yoktu bir tas çorba bile koymadı önüme beraber yaşıyorduk üstüne laf ederdi sabah akşam yatıyor diye hala da beni kötüler herkese dalga geçer Kürt olduğum için küçümser onun yüzünden çok büyük travmam oldu özellikle doğumda onun öyle lafları vardı ki yılan soksa o kadar can yakmaz şuan onda katarakt çıkmış oda 1 haftaya ameliyat olacak kızları var eşim diyor ki köye gidelim hem yardım edersin diyor sınavım var dedim zoruma giden şey ben tam 4 ay boyunca tek başıma kaldım 2 bebekle ne baba tarafı ne kv bir kuruş yardım etmediler hep vakıf vs getirdi çok zor zamanlararim oldu çocuktum hastalandığında üvey annem zorla döve döve iş yaptırdı birşeyin Yok diye evlendim gene çok büyük bir hastalık geçirdim kv bırak bakmayı bir tas sıcak yemek vermedigi gibi kızlarıyla dedikodumu ettiler şuan ikiside benden yardım bekliyorlar kv de eşim sen çok vijdansizsin bu hastalık diyor bana ama benim de iki çocuğum var ve onun kızları her hafta ondalar yapsam bile yarın öbür gün yine aynı olur
Sana psikolojik şiddet uygulayan, aldatan büyücü heriften mi öğrenecekmişsin vicdanı ? Çok vicdanlıysa kendi baksın. Bedava vicdan satmak en kolayı tabi kimseye kaptırmaz o rahatı. Kendisine halen karılık ediyorsan oturup şükür etmeli, hala vıdı vıdı ediyor.

Eşimle zaten hiç bir şekilde ortak yönümüz Yok ona göre ben sabahtan akşama kadar uyuyorum şehirde olduğum için yaşadıklarımı anlatım en ufak kavga da zaten seni üvey anan yetiştirmiş ne karısı olacanki diyen biri at gözlüklü biri boşanmayı düşünüyorum ama mesleği elime alınca oda herşeyin farkında ama ana kuzusu anası için ölen biri
Sanırsın kendi fildişi köşklerde mürebbiyelerle büyümüş haspam. Doğuran da ortada büyüten de ortada. Kendi varoşluğuna yansın önce.

Elimden geldiğince tepkimi koyuyorum kv ye karşı gitmeyerek tabi ama biryerden sonra eşim iyice cirkinlesiyor mecbur kalıyorum bazen
Eşin annesinin yaptıklarının farkında değil mi? Bana hastayken bu muameleyi yapanlara ben niye iyi davranıyorum. Merhameti olmayana neden merhamet edecekmişim ya. Kaynana olsaydı da eli öpülesi olsaydı. Gitsin kızları baksın. İnsan yarınını da düşünecek arkadaş bir gün gelir eline düşerim elden ayaktan düşerim diye ona göre insan olacak bu kaynanalar nedir böyle okuyoruz buralarda.

Merhaba arkadaşlar evet konuya geçeyim biri üvey annem, çocukken hep dövdü hakaret etti en ufak birşeye öldüresiye dövdü onun yüzünden bende travma oluştu çoğu gece ağlayarak uyanırım yada düşünür düşünür ağlarım yaptıklarını çocukluğumu gençliğimi herşeyimi elimden aldı okumama bile izin vermedi et yiyemezdim zorla yedirdi sevdiğinden degil bitsin diye düşünün çocuktum etek git diye döverdi kapandım bu sefer herkesin içinde esarbimi çeker açardı rencide ederdi kör derdi göz sorunum var diye ve kardeşlerim de öyle dalga geçerdi o evde hiç bir zaman huzur bulamadım ve kaçtım şuan ameliyat olacak bel fıtığından 18 yaşında kızı var beni çağırıyorlar gel diye sınavım var dedim gecistirdim
Bir diğeri kv de büyük iftiralar attı bana üstüne dogumumda hiç kimsem yoktu bir tas çorba bile koymadı önüme beraber yaşıyorduk üstüne laf ederdi sabah akşam yatıyor diye hala da beni kötüler herkese dalga geçer Kürt olduğum için küçümser onun yüzünden çok büyük travmam oldu özellikle doğumda onun öyle lafları vardı ki yılan soksa o kadar can yakmaz şuan onda katarakt çıkmış oda 1 haftaya ameliyat olacak kızları var eşim diyor ki köye gidelim hem yardım edersin diyor sınavım var dedim zoruma giden şey ben tam 4 ay boyunca tek başıma kaldım 2 bebekle ne baba tarafı ne kv bir kuruş yardım etmediler hep vakıf vs getirdi çok zor zamanlararim oldu çocuktum hastalandığında üvey annem zorla döve döve iş yaptırdı birşeyin Yok diye evlendim gene çok büyük bir hastalık geçirdim kv bırak bakmayı bir tas sıcak yemek vermedigi gibi kızlarıyla dedikodumu ettiler şuan ikiside benden yardım bekliyorlar kv de eşim sen çok vijdansizsin bu hastalık diyor bana ama benim de iki çocuğum var ve onun kızları her hafta ondalar yapsam bile yarın öbür gün yine aynı olur
İkisine de tırnağımin ucuyla yardım.etmezdim.ama sen vefalı veya yardımsever biriysen git yanlarında dur yanı ne deyim kendi vicdanina kalmış

Eşin annesinin yaptıklarının farkında değil mi? Bana hastayken bu muameleyi yapanlara ben niye iyi davranıyorum. Merhameti olmayana neden merhamet edecekmişim ya. Kaynana olsaydı da eli öpülesi olsaydı. Gitsin kızları baksın. İnsan yarınını da düşünecek arkadaş bir gün gelir eline düşerim elden ayaktan düşerim diye ona göre insan olacak bu kaynanalar nedir böyle okuyoruz buralarda.
Eşim o zaman tepki veriyordu ama nafile kendi yemek getiriyordu bana lphusayken eşim

İkisine de tırnağımin ucuyla yardım.etmezdim.ama sen vefalı veya yardımsever biriysen git yanlarında dur yanı ne deyim kendi vicdanina kalmış
Memleketime gitmem imkansız 11 saatlik yol otobüsle iki çocukla asla hem sınava sadece 25 gün kalmışken kvye de kızları bakar eminim sınavım var derim gene ki bu bahane gerçek ben sınava gireceğim dediğimde oğluyla bir olup uzaya çıkacak sanki diyip alay etmişlerdi kendimi geçtim onlara inat kazanacam bu sınavı inşallah yani şöyle vijdan meselesine gelirsek te ben ocakta spral taktım taa şimdiye kadar kontrole dahi gidemedim bir Allah'ın kulu yok çocuğuma emanet edebilecegim ki bakmıyorlar da eşime de tek guvenemiyorum aklı bir karış havada

Memleketime gitmem imkansız 11 saatlik yol otobüsle iki çocukla asla hem sınava sadece 25 gün kalmışken kvye de kızları bakar eminim sınavım var derim gene ki bu bahane gerçek ben sınava gireceğim dediğimde oğluyla bir olup uzaya çıkacak sanki diyip alay etmişlerdi kendimi geçtim onlara inat kazanacam bu sınavı inşallah yani şöyle vijdan meselesine gelirsek te ben ocakta spral taktım taa şimdiye kadar kontrole dahi gidemedim bir Allah'ın kulu yok çocuğuma emanet edebilecegim ki bakmıyorlar da eşime de tek guvenemiyorum aklı bir karış havada
Insallah kazanırsın. Uzay kapsülü de kaynanana kapak olur

Insallah kazanırsın. Uzay kapsülü de kaynanana kapak olur
Odleri kopuyor çabalıyorum ya ee meslek sahibi olursam illa başka şehre gidecem birde artık hizmetçi kalmicak onlara hele eşim hiç bir şekilde istemiyor biliyor ki meslek sahibi olduğum zaman düzelmedigi halde ki duzelmicek bosanacagimi onun için konuşsun dursunlar bende bu çaba olduğu sürece inşallah kendimi geçtim iki çocuğumun benim gibi yaralı büyümesin ve sağlıklı maddi manevi bir hayatları olsun en önemlisi ruh gibi bir anneye sahip olmasınlar diye çabalıyorum inşallah da başaracağım

Ayağıma kurban ederim gene gitmem
Çok yürekten söylüyorum inşallah kazanır atanirsin amin
KPSS ortaöğretim de üniversite beni kabul etti ama çocuklara bakacak kimse olmadığı için öyle kaldı geri teptim şuan iki yıllık önlisans kazanıp ordan da işe girip dört yıla tamamlar tümden memur olurum inşallah zor birşey değil herkes yapıyor bunu

İkisinin de cehenneme kadar yolu var. Yerinde olsam gitmem, baktım mecbur kaldım yalandan kendimi sakatlar film falan cektiririm:)

Eşimle zaten hiç bir şekilde ortak yönümüz Yok ona göre ben sabahtan akşama kadar uyuyorum şehirde olduğum için yaşadıklarımı anlatım en ufak kavga da zaten seni üvey anan yetiştirmiş ne karısı olacanki diyen biri at gözlüklü biri boşanmayı düşünüyorum ama mesleği elime alınca oda herşeyin farkında ama ana kuzusu anası için ölen biri

O zaman gitsin annesine kendi baksin odun herif

Babam aradı Sabah annenj ara sabahtan beri kızım aramadı diye konuşuyormuş ameliyat olacak ti üvey anne bu arada anne dediği aradım bende mecburen
Babanız siz eziyet çekerken neredeymiş bir de anne dedirtiyor 🤬 yerinizde olsam umurumda olmazdı ikisi de… “merhamet etmeyene merhamet edilmez”

InsAllah bir an once mesleginizi elinize alir esinizden de kurtulursunuz. Elinizden geldigince kayinvalideylede uvey anneylede gorusmeyin travmalariniz icin yardim alin. Allah yardimciniz olsun

Yazdıklarınıza çok üzüldüm. Asla gitmeyin, kesinlikle şöyle karşı çıkın gibi büyük laflar etmeyeceğim. Çünkü herkes aynı şartlarda veya aynı tepkiyi gösterebilecek durumda olamıyor. Ama siz gitmeyin.

Her iki kadın da bir damla merhameti bile hak etmiyor, ikisi de sizi ‘kızı’ saydığı için değil işini gördürmek için istiyor bunu siz de yazmışsınız zaten. Hatta eşiniz ve annesi sınava hazırlanmanızı baltalamak için bile bile yapıyor bile olabilir.

İnatlaşarak, olay çıkararak ille de gitmem demeniz evdeki huzuru bozup sınava çalışmanıza da engel olabilir. Zaten çocuklarla da yeterince zor oluyordur. Ama ‘benim sınavım var gidemem’ demek sizi evinizde zora sokacaksa her seferinde gerekirse başka bahaneler bulun, çocuk hasta deyin vs.

Dik durmaya, yolunuzdan dönmemeye devam edin. Umarım çok güzel bir geleceği böyle adım adım işler ve kurtulursunuz.

X