Hayatı zehir edenler...

off off... ne bu kayınvalidelerin istediği arkadaşım ya.. ben çocuğuma asla böyle yapmayacağım.. inşallah..
ben de bütün gücümü toparlayıp derdimi bir topik te anlatayım birazdan..

off off... ne bu kayınvalidelerin istediği arkadaşım ya.. ben çocuğuma asla böyle yapmayacağım.. inşallah..
ben de bütün gücümü toparlayıp derdimi bir topik te anlatayım birazdan..

anlat canım anlat.icine atarsan hasta olursun.hepımız asagı yukarı aynı dertlerden muzdarıbız.senı en ıyı bız anlarız...

kuzucum rabbim sabırlar versin sana canım evin içinde ki huzursuzluğun ne kötü olduğunu tahmin edebiliyorum hemde başkaları yüzünden
diğer arkadaşlarında dediği gibi iş eşinde bitiyor canım onun sizin ayrı bir eviniz olduğunu ve ve aile olduğunuzun farkına varması gerekiyor
bende eşimin ailesiyle çok sorun yaşadım daha doğrusu 1 senedir bir problemimiz yok zannediyordum ama geçen bayramda öyle şeyler yaptılar ki artık hayatımdan sildim onları ve eşimde o gün bugündür onların lafını açmıyor bana
ve şunu söyleyeyim bende eşim le kavga etmemek için hiçbirşey söylemiyordum ailesinden her duyduğum lafı yiyordum ve cevap vermiyordum eşim şimdi kızıyor bana keşke hiçbi lafın altında kalmasaydın diye

canımcım banada kapalıyım diye yapmadıkları kalmadı 3 görümcem var ve 3 üde açık beniö için hiç problem değil ama arkamdan milleti kandırmak için başını kapatıyor bile dediler

bu ne bçim bir dünya oldu yahu insan ibadetini sadece kendisi için yapar canı ister tamamen kapanır canı ister çırılçıplak soyunur.. magazin programlarında mini etekli kadınlara aa ne güzel elbise deyip bizim gelin kaapanmadı gtti derler ardından.. anlaşılmaz bir dünya anlaşılmaz gerçekten.. ne olacak ki mezara gttiklerinde sual sorulurken ne sevab işledin diye bizim gelini kapattık ama gözümüzü terbiyesizliklere kapatamadık mı diyecekler..
bence insan güzel ahlaklı olsunda başı açıkmış kapalıymış bunlar sadece fuzuli konuşma olur.. çok ykın arkadaşlarım vardı kapalı.. çok iyi geçinirdim.. bn açığım onlar için bir sorun olmazdım.. olmamalyımda.. her düşünce yanyana yaşayabilmeli birbirine zarar vermediği sürece.. ben senin ibadetine zarar vermiyorsam bırak açıksam açık kalayım kapalıysam kapalı..ne oluyor ki böyle.. bize birşeyleri sevdirecekseler de böyle olmayacağı kesin.. belki güzel örnekler olsa ilerde kapanırsın kızım inşallah snein için dualar ediyorum dense belki insanın içine kapanma arzusu gelir.. ama ne zaman kapanacan niye kapanmıyon diyince insanın ordan kaçası gelir.. bak işte ne güzel gelininz dinin şartlarını uyguluyor kapalı örnek alacağınıza arkasını açıyorsunuz ayıp valla..

çok mu konuştum gene (
bana kimse bu konuda karışmıyor en azından

Simayyy,
Umudumu yitirdiğim an herşey bitmiş olur.Ben ne için ,kimin için uğraşıyorum.Elbette eşimde birgün bunlardan kendisininde rahatsız olduğunu kendi kendine itiraf edip ne yapması gerektiğini düşünecek...

eee nasıl geçti akşamın..
bugun baya endişeliydin yukarı çıkmak istemiyordun ??

:dance: halamın kızı ve eşi bizdeydiler :))
Daha az önce gittiler.Ve eşim akşamdan buyana mesaj üstüne mesaj yazdı durdu.Hep aynı muhabbet sanırım bana çok pis diş biliyor :a015:

jnaz ,
Yat kalk eşin yanında olduğu için dua et Allah'a.Görüşmeme kararı aldığın halde hala yanında.Bide beni düşün...

Yarın ablamlara gitmem gerekli bir konuda yardım istedi fakat eşim problem çıkaracak diye kızı arayıp gün içerisinde gelebilirsem gelirim dedim.
Eğer gitmeye kalksam kıyamet kopacak.Benim aileme 1 haftadan beri gidilmiyor , aranıp sorulmuyor ama seninkilere geldimi hiç bi sorun yok diyeceğinden gidemiyorum:çok üzgünüm:

merhaba kuzu arkadaşım.konunu baştan sona büyük bir dikkatle okudum.sana yazmamın nedeni benim de senin gibi benzer şikayetlerimin olması.kadınlar kulübünü bulana dek bu sorunları bi tek ben yaşıyorum zannediyordum ama demekki herkesin başına gelebiliyor.düne kadar nedir bu başıma gelenler derken forumdaki yazılanları okudukça halime şükür bile ediyorum inan ki!sen de öyle yapmalısın ki biraz olsun için ferahlasın.gerçekten de neler varmış diyor insan...benim sorunumun seninkiyle benzer tarafları eşimin ailesinin sözüyle hareket etmesi onları görünce beni unutması ve önemsememesi ve benim onlarla ilgili bi sıkıntımı onunla paylaşamamam.daha ağzımı bile açmadan hemen bağırıp çağırmaya başlıyor ve büyük bir kavgadan sonra ben saatlerce ağlıyordum.neyse ki eşimin ailesi bizden çok uzakta ayda yılda bir gelirler bayramdan bayrama biz gideriz ama onların her gelişleri ve bizim her gidişimiz olaylı olmuştur.ben bir buçuk yıllık evliyim ama sırf eşimin ailesi ve eşimin bu tutumu yüzünden defalarca boşanmayı düşündüm ben.evlendikten iki ay sonra hamile kaldım ben ama hamileliğim onların yüzünden öyle kötü ve stres dolu geçti ki o günleri hatırlamak bile istemiyorum.zaten olanları anlatmam sayfalar sürer.ama bir tane örnek vereyim de nasıl bir aile olduklarını anla artık.hamileliğimin son haftasına girdim.görümcem almanyadan gelecek tatil için.benim evimde oğlunun sünnet yemeğini vermeyi planlıyor ama benim fikrimi bile sorma ihtiyacı duymuyor.hamile olduğumu düşünmek şöyle dursun bana sormuyor bile sen ne dersin benim böyle böyle bir fikrim var diye.ha bire oradan talimat veriyor keçi kesilsin pirinç alın fasulye alın vs.diye.kayınpederde geldi durmadan evime hanımefendinin siparişlerini taşıyor.hamileliğimi sekiz kilo ile bitirecekken sinirimden iki kilo verdim son haftada.bende olay çıkmasın diye yemek günü temizlikçi ayarladım ve onlar yemeği diğer eltimin evinde verdiler.akşam bir gittim ki ne göreyim her yer insan çoluk çocuk nerdeyse elli kişi var evde.neticede ben evimde yemeği verdirtmedim diye benim doğumumu da lohusalığımıda zehir ettiler.eşimi asla affetmiyorum bu yüzden...
neyse..gelelim benim sana tavsiyeme.yani kendi sorunumu nasıl çözdüğüme.arkadaşlar ellerinden geldiğince fikirler vermişler şöyle yap böyle yap diye ama ben inanmıyorum bunları yaparak bişeylerin çözülebileceğine.çözülse ve eşin bazı şeyleri anlayıp aile olmanın önemini idrak etse bile bunun olması yıllar sürer ki sen o kadar katlanır mısın onu bilemem.babamın annemi anlaması 25 senede oldu mesela.şimdi şimdi anlıyor babaannemin nasıl birisi olduğunu.bazı erkekler konuşarak bazı şeyleri anlayamıyorlar canım ne yazık ki.ben çok denedim ama eşim asla dinlemedi beni hep bağırdı çağırdı ve kavga ettik.ben dedim ki demek sen bu dilden anlayamacaksın peki o halde ben de senin anladığın dilden konuşurum dedim ve topladım çantamı valizimi eşime bir mesaj attım ben gidiyorum diye inanırmısın iş yerinden eve beş dakikada geliverdi on beş dakikalık yolu.o güne kadar blöf yaptığımı düşünüp bana gidersen git diyordu ama baktı ki papuç pahalı baktı ki ben son derece ciddiyim aklı gidecekti nerdeyse.ne sözler verdi ne diller döktü gitmemem için.istemezsen anneme evimize gelme derim bile dedi inan ki.şimdi eskiye oranla çok çok fark var artık daha anlayışlı bana karşı.artık istemediğim bir şeye hayır diyebiliyorum.artık ailesi ile ilgili sıkıntımı ona anlatabiliyorum.sen daha üç aylık evlisin daha yolun çok başındasın çok erken.ben bir yıl sabrettikten sonra çektim restimi.bence sen yine eşinle konuşma çabalarına devam et yine derdini sıkıntını anlatmaya çalış o dinlemezse dinlemesin.ama dediğim gibi bazı erkeklerin anladığı dil farklı oluyor.bıçak kemiğe dayanınca çekersin restini seni kaybedeceğini anlayınca bak nasıl da kuzu kuzu gelecek doğru yola.allah kolaylık versin canım benim.lütfen üzülme burada çok daha kötü durumda olanlar var.kendini hep böyle teselli et.aynı şeyleri ben de yaşadığım için biliyorum neler hissetiğini ve ne kadar zor olduğunu.insan yaşama hevesini bile kaybediyor bazen.

kesnlikle katılıyorum.. bende bir yılın dolmasına yakın çektim restimi ve annemin evine eşyalarımı toparlayıp gittim.. gitmemin sebebi her tartışmada gitmek istiyorum ben dediğim için gideceğime inanmıyordu yine öyle gidemeyecek sanmıştı ve bende kararttım gözümü dedim ki ben gidince bitecekse bitsin ozaman dedim.. çünkü ozaman biz zaten hiç olmamışız ki.. gittim diye siliniyorsam bir kalemde.. demekki hiç yazılmamışım o kalbe dedim ve çektim gittim.. gidince aynen beni kaybetmenin acısını yaşadı ve korktu beni anladı dinledi..bana sözler verdi.. barıştık..
benim konu çok teferrruatlı olduğundan burada konuyu dağıtmamak için yazmıyorum daha sonra konu açacağım belki halinize şükredersiniz diye..

şimdi arkadaşa send e çek git yada restçek diyemiyoruz. çünkü arkadaş çok yeni eli 3 aylık ve o önce her yolu denemk istiyor.. belki daha kolay çözebilirim diye..
bizde elimizden geldiğince neler yapabileceğini konuşarak neler yaptırabileceğini söylemeye çalıştık.. ama sen de ben gibi ona iyi örnek olmuş oldun canım.. çünkü sende benim gibi en sonunda resti çekmek zorunda kalanlardansın..vereliniortak

jnaz ,
Yat kalk eşin yanında olduğu için dua et Allah'a.Görüşmeme kararı aldığın halde hala yanında.Bide beni düşün...

canım tabiki bende bir anda silmedim
bayram günü evimde misafirim olduğu halde görümcemler kapıma gelip olay çıkardılar eşim ne olur gidin bir derdiniz varsa sonra konuşuruz dediği halde kendilerini yerlere atıp çığlıklar attılar. benden önce eşime yapılan bir hakaretti bu . ve sebepte ne biliyor musun ? neden abim bayramda beni ziyarete gelmiş neden rahat bırakmamışlar bizi büyükler mi küçükleri ziyaret edermiş küçükler mi büyükleri( bu arada hamileyim ve ailem başka bir şehirde oturuyor sırf ben yorulmayayım ve kendimi yalnız hissetmeyeyim diye gelmişlerdi) ve bas bas bağırıyorlar bugün bu evden çıkamazsınız hiç bir yere gidemezsiniz diye . benim yaşadığım şoku tahmin bile edemezsin eşimin tek dediği de bu kız size iyilikten başka ne yaptı oldu. hadi o günü geçtik annemlerin yanına gidip bir kaç gün kaldık döndüğümüzde kapımıza asılan poşet içinde benim şimdiye kadar onlara almış olduğum hediyeler ve kendi el emeklerim hadi onlarıda geçtim babamın arabistandan sırf görümceme getirdiği hediye Kur'an-ı kerim bile vardı. bunlarla yetindiler mi hayır facebooklar da bile hakkımda olur olmaz şeyler yazdılar iletilerine. ve hala benim hakkımda söyledikleri yalanları duyuyorum hatta evime aldığım ihtiyaç tan kaynaklanan eşyaların bile lafını ediyorlar kardeşlerinin parasını harcıyormuşum hiç mi Allah korkusu olmaz insan da
ben bu insanları hayatımdan çıkarmak istemekte haksızmıyım canım ve eşim hangi yüzle bana gelip te illa ailem diyebilir. ki ben eşime söyledim madem öyle ben gidiyorum sende ailenle kal diye
şimdi kendisi görüşüyor ailesiyle ve ablalarına o kadar hakaret ettiği halde şimdi canciğer kuzu sarmasılar ve olan yine bana oldu hiçbirşey söylemediğim halde suçlu ben oldum.
bana yaptıklarını Allaha havale ediyorum ve rabbim bu dünyada da bana çektirdiklerinin aynısını onlara yaşatsın diyorum. ve biliyormusun rabbim büyük şimdi evli olan görümcem eşinden boşanıyor kayınvaldesiyle problemlerinden dolayı ki eşimede tlf açıp seni bizden soğutuyor onun sözüne bakıyorsun diyen kadın bu
ama ahım öyle büyükki canım hamileliğim en güzel dönemlerini zehir ettiler bana ve onlar yüzünden uyuyamıyorum bile sürekli rüyalarımdalar

Son düzenleme:
kayinvalide ile altli ustlu oturmak cok buyuk bir hata...genelde geline yakinlari bu konularda akil verir ''kizim sorun cikar, esinin ailesiyle anlasamazsiniz altli ustlu oturmayin'' falan diye ama size boyle akil veren de olmamis sanirim...nisanlilik sozluluk evrelerinde kayinvalideler iyi rolu yapar sonradan cadiliklarini gosterirler maalesef...allahtan benimki iyi ve ayri ulkelerde yasiyoruz...

Dün kırdım zincirlerii,
Pazar günü kayınvalidemden telefon gelene kadar konuşmama olayımız devam ediyordu.Kayınvalidem akşam yemeğine çağırmış.
Eşimde bana gelerek ,
-akşama yemek yapma yukarıdayız, dedi.
Bende
-hayır, diye cevap verdim.
Bana neden diye sorduğunda işim 5 dakika içine bitiyor.Sana açıklamasını yapacağım dedim.neyse işim bitti ve salondayım.Neden gitmediğimi mi öğrenmek istiyorsun? diyerek sizlerle paylaştığım ,beni rahatsız eden tümm olan şeyleri anlattım.Hatta en son olaydan bahsettim.Bilmiyorum burada bahsettim mi?Kayınpederim geçen pazar beni aileme şikayet etmiş.Ve eşime sordum senin haberin varmı ve ne hakla beni aileme şikayet ediyorlar.Oğullarına talimat verdikleri yetmiyormuş gibi birde benim aileme yapmam yada yapmamam gerekenleri söylüyorlar ve onlarıda benim üzerimde baskı kurmaya teşvik ediyor.Annemin sesini duymak için arıyorum annem bana bir cephe durumu (bu evlendiğimden buyana hep aynı) ve şikayeti sadece evden çıkmak istediğim olayını duydum ve annemin daha fazla konuşmasına izin vermeden telefonu kapattım.Gerisini tahmin edebiliyordum.Mantıklarını anlayamadım.Kesin bu ailede bir sorun varrrr!
Bu şekil davranmaları beni yola getirmek harici herşeyi yapabilecek kapasiteye getiriyor..Eşim bunun için birşey diyemedi neyse ben tüm sıkkıntılarımı dile getirdim.Ve eşim evden çıkma olayı için ölüm çıkar diyor akannehirHayatımda bu kadar ters bir adam görmedim .Bir laf söyledi pot kırmak denmez gaf ta denmez.ne kadar yanlış düşündüğünü göstermek için aynı cümleyi ona defalarca söyledim.
Ben senin ailenle iyi olduğumda mı benle iyi olacaksın?????
Adam bana diyorki aileme saygı duymayan, sevmeyen benide sevmez. Sen ailemle iyi ol bakalım ondan sonra benlede iyi olursun diyor.kafamçokkarıştı.(Kafayı yiyeceğim...)
Ya diyorum niye saçmalıyorsun .Neyse söyleyeceğimi söyledim ve konuşmayı
bitirdim.Ortam inanılmaz gergin kayınvalidem arıyor çıkmıyormusunuz diye.Ben daha çok sinir oluyorum.Aradan yarım saat geçti geçmedi eşim yeşil ışık yakıyor :jeyyar:
Bana hala onlara karşı ılımlı olmam gerektiğini söylüyor hep aynı şeyler ,bende az önce söyleyeceğimi söyledim.Sen benim ve ailenin ayrımını yapamadığın onların sözüyle hareket etmekten vazgeçmediğin sürece bu böyle gider dedim.Sonra sağdan soldan örnek vermeye başladım(çok yakınlarımızdan) ki eşim bu olaya çok sinir olur.Gaza gelsin diye aslında biraz yaptımkaydirigubbakcemile3 Neyse 2. kez konuştuk ve eşim yukarıda yemek yememizi daha sonrada ablamlara gideriz teflifinde bulundu.Napayım?? Üzülmesin eşim ...Çıktık yemeğimizi yedik muhabbet ediliyor ben mutfakta çay servisi için hazırlık yapıyorum ve kayınvalidem yine bombayı patlattıdelikafadulden.Bizim çocuk yapmamızı bekliyorlarmış :bbo: şaka gibi. Mutfaktan kafamı çıkardım ve eşimle göz göze geldik ve bende pis bir gülümseme daha az önce eşime sana çocuk yapmayacağım diyordum. Yani kayınvalidem ilerdeki günlerde çocuk yapmamız içinde eşime baskı yaparsa hiç şaşırmam...

hmmm :)) sanki olumlu gelişmeler var ve biraz zafer ışığı ile mutlu olmuş gibisin :))

bak gördünmü küçücük rest bile nelere kadir..
sabah ablamlara gitmek istemezse diye huzursuzlanıyordun.. akşam eli mahkum gelmiş kaydirigubbakcemile3

bu erkekler çocuk ya hakkaten çocuk :)).. evet ayırdımı farkedip.. senin sözlerini dinlemeye başlayacak galiba..

sende şu pazarlığı yap.. sen benim istediklerimi yapıyormusun da ben senin istediğini yapayım de.. sen bana daha iyi bir ev tut buradan biraz uzak olsun.. bende ailenle çok iyi olayım de.. :)) zaten uzaklaşssanız kocan gerçekleri göreceğinden herşey çözülür kaydirigubbakcemile2

ay çok mutlu oldum azcık yolunda giden bir haber okuyunca.. sanki benim sorunlarım çözülüyormuş gibi hissettim .

kıyameti koparıp o evden o sokaktan taşınman gerek
eşin ancak o zaman annesinin baskısından kurtulur
kıyameti kopar diyorum çünkü ne eşin ne annesi iyi sözden anlayacağa benzemiyor

arkadaşlar kanal türkü izleyin evlilikten bahsediyor.kusura bakmayın konuyla ilgili olmadı ama bizim sıkıntılardan bahsediyorlar izlememizde yarar var diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
ay çok mutlu oldum azcık yolunda giden bir haber okuyunca.. sanki benim sorunlarım çözülüyormuş gibi hissettim .

Beni dinlediğiniz ,çözümler bulmaya çalıştığınız için teşekkür ederim .
Ama eşim ev konusunda kararlı ölüm çıkar diyor.Bilmiyorumda ,kendini kesinlikle en kısa zamanda toparlaması lazım.Eşim ile günü birlik mutluluklar yaşamak istemiyorum.Bence sevinmek için çok erken bir kaç gün içinde belli olur...

evet tabiki tam sonuç için belki bikaç gün değil bi kaç ay da geçebilir..
hani sen ablam çağırıyor.. eşim ne diyecek gibisinden üzülmüştün :)) ben o hususta sevindim sonuçta eşin baktı sen ciddi ve sertsin o konuda en azından sana tavr yapamadı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…