hayata bakış...

kedi dili

EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK!
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
830
7
aslında ben bunu bir kitapta okudım ve sizinle paylaşmak istedimkaydirigubbakcemile5: bir pröfösör ders vermek için öğrencilerin karşisına geçmiş,elindeki 3 kutuları masaya koymuş,ve ders başlamış,pröf. eline büyük cam kavanoz almış ve bir kutudan büyük taşlarla onu doldurmuş,bunu yaptıktan sonra gençlere sormuş ''bu kavanoz dolu mu?'' ---EVET diye cevabını almış. sonra pröf.yine bir kutu aldı ve içinde bulunan daha ufak taşları o kavanoza koydu ve çalkaladı,ufak taşlar büyük taşların aralarına girdiler elbette,pröf.yine gençlerden bir cevap almak istemiş ''bu kavanoz dolu mu?''--ve yine ---EVET DOLU dediler gençler.... o zaman pröf.son kum dolusu kutuyu aldı eline ve onuda kavanoza boşaltı,ve çalkaladı,kum elbette tüm kalan boşlukları doldurmuş,peki şimdi soyleyin ''dolumu bu?''aynı cevabı yine aldı....Şimdı dedi pröf.ben isterimki siz bu kavanoz olarak değil HAYAT olarak görmenizi istiyorum, büyük taşlar: sizin aile,eş,çocuklar,sağılık--yane her şey nesiz gerçekten hayat çekilmez ve anlamsız olur, şu ufak taşlar sizin:işiniz,ev,araba, ve en son kum:her ıvır-zıvır sorunlar ve problrmler,yane ufak sorunlar.Benim anlatmak size istediği şu eğer siz kavanozunu baştan kumla doldurursunuz daha önemli(büyük taşlar ve ufak taşlar)şeyler için hiç yeri kalmaz..herzaman büyük taşlar için dikatini ve önemini verin sadece onlar değerli,ve hayata anlam verirler,diğer herşey kum....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…