Hayat bana hep zor yanını gösterdi

bu çektıklerının ardından kaç yıl geçti?
nasılda kıskanıyolardır okudu ışe girdi artık lafımıza sokamıyoruz dıye...
sakın maaşından onlara yardım alan etme ettırme..
o görumcende çekecek bekle gör

eşin sana karşı değişti mi??

şimdi sana muhtaç... ettiği haksızlıkların zulmün lafını ediyor mu? hani sen çalışıyorsun ben çalışamayacak hale gelince sen bize bakarsın derken sesi titriyor mu vicdanı ne durumdaymış ki yaşadıklarını görmezden gelip sana bunu rahatlıkla söyleyebiliyor?

birde kurban olduğum Allah varya öyle bir döndürüp dolaştırıp muhtaç ediyor ki görümceni tanımam bilmem iyiyse iyiliği kendine ama anlattıklarına bakılırsa dur bakalım daha onun başına neler gelecek???

sabrına hayran kaldım eli öpülecek kadınsın vesselam :KK34:

bütün bunları yaşadığımda 21-22 yaşındaydım
5yıl geçti üstünden ama inanın hiç hiç unutamadım yaşadığım her kare hafızama kazınmış sanki

eşin sana karşı değişti mi??

şimdi sana muhtaç... ettiği haksızlıkların zulmün lafını ediyor mu? hani sen çalışıyorsun ben çalışamayacak hale gelince sen bize bakarsın derken sesi titriyor mu vicdanı ne durumdaymış ki yaşadıklarını görmezden gelip sana bunu rahatlıkla söyleyebiliyor?

birde kurban olduğum Allah varya öyle bir döndürüp dolaştırıp muhtaç ediyor ki görümceni tanımam bilmem iyiyse iyiliği kendine ama anlattıklarına bakılırsa dur bakalım daha onun başına neler gelecek???

sabrına hayran kaldım eli öpülecek kadınsın vesselam :KK34:

estagfrllah... Rabbim verdi o sabrı inan onlarla yaşadığım günlerde bir tek rabbim vardı yanımda başka kimsem yoktu. Herkesle bağlantımı kesmiş onlara hizmetçi olmuştum.
eşimin sesi falan titremiyor o da ailesi gibi yüzsüz işte

Sana helal olsun ki azmedip çalışmaya başlamışsın.Biraz olsun o pisliklerden uzak kalırsın.
Bi dizinin senaryosunu okur gibi oldum.

Ne diyeceğimi bilemedim çok şaşkınım şu an.Çok üzüldüm.Rabbim yardımcın olsun.
Allah onların cezasını versin!

katılıyorum arkadaşıma,yatacak yerleri yok bu insanların..okurken bile hırslandım kinlendim..mevlam çektiklerinizin karşılığını elbet bigün verecektir..

Son düzenleme:
estagfrllah... Rabbim verdi o sabrı inan onlarla yaşadığım günlerde bir tek rabbim vardı yanımda başka kimsem yoktu. Herkesle bağlantımı kesmiş onlara hizmetçi olmuştum.
eşimin sesi falan titremiyor o da ailesi gibi yüzsüz işte

demekkiii daha var çekeceği... ya ben kimseye beddua etmedim etmem de ama Allah biliyor ya sana muhtaç etsin hepsini sana da dönüp baktırmasın ...

strese girdim burda yaa :KK52:

katılıyorum arkadaşıma,yatacak yerleri yok bu insanların..okurken bile hırslandım kinlendim..mevlam çektiklerinizin karşılığını elbet bigün verecektir..

Allah onları ıslah etsin. Allahtan benim eşimden başka oğulları yokta bir günahsızın daha başı yanmayacak

bide 5 sene öncesinden bahsediyorsunuz,30 sene öncesi deil..hala böyle yaratıklar yaşıyor mu ülkemde ya..

Allah onları ıslah etsin. Allahtan benim eşimden başka oğulları yokta bir günahsızın daha başı yanmayacak

anlam veremiyorum bu insanların bu dengesizliklerine ya insan düşünür benimde kızım var benimde ilerde elim ayağım tutmayacak şuna analık yapalım ki bize evlatlık yapsın der insanda vicdansızlık yapmaz........
çektiğinin beterini çekerler gülüm Rabbim büyük..

eşinin rahatsızlığı ne geçici mi yoksa kalıcı bişey mi??

anlam veremiyorum bu insanların bu dengesizliklerine ya insan düşünür benimde kızım var benimde ilerde elim ayağım tutmayacak şuna analık yapalım ki bize evlatlık yapsın der insanda vicdansızlık yapmaz........
çektiğinin beterini çekerler gülüm Rabbim büyük..

eşinin rahatsızlığı ne geçici mi yoksa kalıcı bişey mi??

bel fıtığı, bel kaymasın, belinde kireçlenme, eklem romatizması...
yavaş yavaş beli büküldü artık sen bana bakar mısın demeye başladı

Allah böyle pislikleri bizleri sınamak ve şükredip şükretmediğimizi görmek için yaratıyo.
Ne büyük sınav değil mi?
İnşallah bi mucize olur da bunlardan kurtulursun canım.Allah senin annenin ve yavrunun yüzünü hep güldürür inşallah.

görümcelerim çekmiyor
o kadar çirkefler ki kocalarının tarafıyla knlı bıçaklı ikiside
her gün analarına geliyorlar, kocaları tam ağızlarına göre
galiba onların hesabı ahirete kaldı(gerçi o daha çetin yaa)

Depremle ve gerdek gecesi ile ilgili kısımları tekrar tekrar ve gözümde canlandırarak okudum, ağladım da ağladım..
Bu nasıl bir hayat, bunlar nasıl insan?
Okulunu bitirmen, bir iş bulmayı başarman ve herşeyden önce eşinin neyseki sonunda vicdana gelip bu kadarına izin vermiş olmasına çok sevindim.

Fakat anlayamadığım şey şu.. Eğer sen kesin kararını vermişsen, k.baban nasıl elinde silah evi basabiliyor. O sırada eşin nerede? Polis neden çağırmadınız?
Eğer ayrılma kararı alırsan birgün yeniden, o zaman adımlarını sağlam at. Önce bir bilene danış, uzaklaştırma kararı aldır, koruma iste. Dava aç önceden. Daha bilinçli hareket. Bu zamanda kim kime silah zoruyla birşey yaptırabilir, eşkiya mı bu adamlar?

bel fıtığı, bel kaymasın, belinde kireçlenme, eklem romatizması...
yavaş yavaş beli büküldü artık sen bana bakar mısın demeye başladı

beter olsun dıcem ama o yatalak olsa yıne sen bakarsın

onlar sadece ıyı gunde oğullarının yanındadır emınım sen bakarsın maalesef

Depremle ve gerdek gecesi ile ilgili kısımları tekrar tekrar ve gözümde canlandırarak okudum, ağladım da ağladım..
Okulunu bitirmen, bir iş bulmayı başarman ve herşeyden önce eşinin neyseki sonunda vicdana gelip bu kadarına izin vermiş olmasına çok sevindim.

Fakat anlayamadığım şey şu.. Eğer sen kesin kararını vermişsen, k.baban nasıl elinde silah evi basabiliyor. O sırada eşin nerede? Polis neden çağırmadınız?
Eğer ayrılma kararı alırsan birgün yeniden, o zaman adımlarını sağlam at. Önce bir bilene danış, uzaklaştırma kararı aldır, koruma iste. Dava aç önceden. Daha bilinçli hareket. Bu zamanda kim kime silah zoruyla birşey yaptırabilir, eşkiya mı bu adamlar?

ne yazıkki kadının tam anlamıyla korunabildiği bir ülkede yaşamıyoruz
duyuyoruzz özellikle son günlerde çok popüler oldu eski eş cinayetleri
bana bir şey olur diye değil bana bir şey olursa yavrum arada kalır diye korkuyorum

ağzına sağlık aynını yazasım var benimde eşkiya gibi ev basmak nerde kald. bide şu gerdekle deprem valla en az on kez okumuşumdur kalbib sızladı yaa.

X