Hayallerinin şehri mi sevmediğin yer mi ?

Bence eş ailesi Malatya'ya dönsün siz bir bakıcı bulun 1 yıl sonrası kreş,aynı ev içerisinde 1 yıl yaşanmaz bir de aile dediğiniz kayın,kayınbaba hepsi birden mi geldi sadece Kv mi
Kayınbabam da gelecekti rahmetli oldu şimdi kayınvalidem ve görümcem geliyor hatta bu yaz kaynımın oğlunu da getirdiler çalışsın etsin diye yaz tatiline 🫣

Kendi ellerinizle kendinize eziyet ediyorsunuz. Kocanız ve ailesi gayet mutlu ama siz mutsuzsunuz ve bu evliliği neden çektiğinizi anlamamız için mantıklı bir neden bile sunamazsınız. Çocuğum için katlanıyorum demeyin, anne mutsuz ise çocuğun da çok mutlu olduğunu düşünmem ben
Çok haklısınız benim annem babam ayrı ikisi de ayrı insanlarla evli ve aialeleri var ben de yalnızlıktan korkuyorum sanırım ve boşanmaktan,çocukken çok yaşadım aynısını kızımın yaşamasını istemiyorum

Böyle adamlar yorulmaz hatta o mekik dokumalar adamın boşanma talebi ile son bulur ve konu sahibi her şeye katlandığı ile kalır.

Normalde zaten boşan yazardım :) Ben böyle bir adami max. 3 ay çekerim ama konusahibi çocuk baktırma hevesine adamları zaten evine almış. Ev üstüne evi kurmuş.
Karnim doysun pastam dursun demiş, şimdide sil baştan istiyor.

Ben Ankara aşığıyım. Kimse için Ankara’yı bırakmam. Ama kaynana ile de böyle yaşamam. Hepsini koyarım kapının önüne.
Yanlış anlamazsanız evli olup böyle keskin konuşabiliyorsanız helal olsun ben başaramıyorum ama bekarsanız işler evlenince çok karışıyor tek bir düz çizgide ilerlemiyor 😦

Normalde zaten boşan yazardım :) Ben böyle bir adami max. 3 ay çekerim ama konusahibi çocuk baktırma hevesine adamları zaten evine almış. Ev üstüne evi kurmuş.
Karnim doysun pastam dursun demiş, şimdide sil baştan istiyor.
Evet bir de üstüne maddi gelir olarak ben geçindiriyorum diyebiliriz evi ayy böyle yazınca kendimi keriz gibi hissettim 🥲

Bursa’yı yanlışlıkla yazmışım maalesef asıl sorun zaten koca maalesef onu kaldırmayınca diğerleriyle uğraşıyorum 😄
Kocanla bu konuyu ciddi ciddi konuş. Yok mok derse kızını al ailenin yanına git. Veya başka şehre tatile gidin. En az 1 hafta kalın, belki adam öyle akıllanır.

Çok haklısınız benim annem babam ayrı ikisi de ayrı insanlarla evli ve aialeleri var ben de yalnızlıktan korkuyorum sanırım ve boşanmaktan,çocukken çok yaşadım aynısını kızımın yaşamasını istemiyorum
Ee ama annen baban ayrılınca yalnız kalmamış, tekrar evlenmişler. Üstelik çocuğun var. Tekrar evlenmesen bile çocuğun olduğu için yalnız olmazsın.

Sevgili arkadaşlar benim bi kararsızlık durumum var yaklaşık 5 yıllık evliyim evlenip Malatyaya gelin gittim evimi barkımı orada kurdum babamın ailesi de orada fakat ben Malatya’yı oldu bitti hiç sevemedim ve eşim de ailesine çok düşkün olduğundan hiç yapamadık bir yıllık evliyken sorunlar yaşadık eşim annesinden ailesinin evinden çıkmak istemedi sonrasında ben öğretmenliğe atandım ve ankaraya geldik eşim ilk geldiğimiz yıl beni yaklaşık 8 kez bırakıp Malatya’ya gitti ailesi in ben de çalıştım durdum sonrasında bi kızım oldu o süre zarfında onun ailesi geldi bize destek oldular kızım yaklaşık 10 aylık yaklaşık 6 aydır da çalışmaya devam ediyorum eşimin ailesi neredeyse bir yıldır sürekli bizdekiler , yine bir tayin durumum var ve Malatya ya şimdi dostlar sorum şu olacak ben zaten oradan kaçmak için ne hayallerle Ankara’ya geldim fakat hüsrana uğradım eşim kesinlikle ailesinden kopamadı burada da çalıştığımdan evimin de yuvamın da tadına varamıyorum sizce Malatyaya tayinimi isteyeyim kaderime razı mı olayım yoksa bebek büyüdü sayılır bir yıl daha dayanıp kızımı kreşe verip bu şehirde yoluma devam mı edeyim ne önerirsiniz bu arada eşimin ailesiyle de bir problemim yok bana yardımcı oluyorlar ama aynı evde yaşıyor gibiyiz
Ayy kocanizi bosamayi dusunmuyorsaniz bence Malatya çünkü durmadan sizde kalmalarındansa herkes evinde kalsın derdim.ben.

Orada da rahat rahat evinde oturamazsın ki. Çünkü çocuğa bakılıyormuş. Sadece gece cekirdek aile olursunuz, gündüz geniş aile olursunuz.

Gecede gelir bunlar. Görümce, yeğen, bir Sari cizmeli ağa eksik. Sülalece bebek bakiyorlar. Ne zor bebekmiş. Uluslararası misyon gibi olmuş:)

Yanlış anlamazsanız evli olup böyle keskin konuşabiliyorsanız helal olsun ben başaramıyorum ama bekarsanız işler evlenince çok karışıyor tek bir düz çizgide ilerlemiyor 😦
İkinci kez evlendim ben. İlkini aldatma nedeni ile bıraktım. Yeniden evlendim. Benim de annem babam ayrı ama yalnız kalma korkum yok. Hayatımı kimse olmasa bile dolduracak pek çok şey bulurum. Evladım olursa onun da hayatını güzelleştirmek için uğraşırım. Sizi yalnız bırakan anne babanızın suçu yüzünden bu aileye katlanmak zorunda değilsiniz

Sevgili arkadaşlar benim bi kararsızlık durumum var yaklaşık 5 yıllık evliyim evlenip Malatyaya gelin gittim evimi barkımı orada kurdum babamın ailesi de orada fakat ben Malatya’yı oldu bitti hiç sevemedim ve eşim de ailesine çok düşkün olduğundan hiç yapamadık bir yıllık evliyken sorunlar yaşadık eşim annesinden ailesinin evinden çıkmak istemedi sonrasında ben öğretmenliğe atandım ve ankaraya geldik eşim ilk geldiğimiz yıl beni yaklaşık 8 kez bırakıp Malatya’ya gitti ailesi in ben de çalıştım durdum sonrasında bi kızım oldu o süre zarfında onun ailesi geldi bize destek oldular kızım yaklaşık 10 aylık yaklaşık 6 aydır da çalışmaya devam ediyorum eşimin ailesi neredeyse bir yıldır sürekli bizdekiler , yine bir tayin durumum var ve Malatya ya şimdi dostlar sorum şu olacak ben zaten oradan kaçmak için ne hayallerle Ankara’ya geldim fakat hüsrana uğradım eşim kesinlikle ailesinden kopamadı burada da çalıştığımdan evimin de yuvamın da tadına varamıyorum sizce Malatyaya tayinimi isteyeyim kaderime razı mı olayım yoksa bebek büyüdü sayılır bir yıl daha dayanıp kızımı kreşe verip bu şehirde yoluma devam mı edeyim ne önerirsiniz bu arada eşimin ailesiyle de bir problemim yok bana yardımcı oluyorlar ama aynı evde yaşıyor gibiyiz
Gitme bırak git gelden o yorulsun vazgeçsin

X