hayaller huzur mutluluk, hayatlar üzüntü hüzün

bugüne kadar beni üzdükleri yetmiyormuş gibi evimize hiç bir zaman gelmiyorlar ve sürekli bizim onlara gitmemizi istiyorlar
Be güzel işte gelmesinler evine
Sen de işimiz var de, bahane bul, kocamla başbaşa kalmak istiyorum de, bahane mi YÖK?

Be güzel işte gelmesinler evine
Sen de işimiz var de, bahane bul, kocamla başbaşa kalmak istiyorum de, bahane mi YÖK?
tamam gelmesinler ama bizede eşimede hergün arayıp gelmiyonuz deyip bizi kavgayada sürüklemesinler çünkü hiçmi hiç gitmek istemiyorum ama bu kez eşimle bi kavga sebebi daha çıkıyor

Biraz politik davranmalisin evlilik kurtarilabilir mi bi bakmalısın önce.. Ama biraz sabretmelisin hemen olmaz bu işler. .

Kocana annesi telde pek sıkı fikir anlaşıldı.. öncelikle ona laf verecek bütün durumlardan kaçının evde çok iyi bir portföy çizmen lazım kocana ki anlatacak birşey bulamasın..

2. Hiç gitmek istemiyorum demekle olmuyor o iş bizim insanımıza göre değil istisnalar kaideyi Hiçbir zaman bozmaz.. Bir erkeğe gitmek istemiyorum görüşmek istemiyorum şeklinde ve eleştirdiğiniz de ailesini tabi ki tepki verir ve kötü niyetli olan siz olursunuz. Zaten calisiyormusunuz haftada bir gün katlanin çok zor olmasa gerek misafir gibi gidip gelirsiniz surat asmadan tabi ki eşinize kendinizin de isteyerek gittiğinizi düşünmesi gerek bu önemli çünkü. . Zamanla duruma göre ayarlarsın gitme durumunu..

3. Elti işini bi kenara bırak ve sakin birşeye fikir dahi verme . Sen kendi işine bak Hiçbir zamanda kıyaslama kendinle herkes farklı sonuçta..

4. evde sürekli ailesinin yaptıklarını dillendirme sikayet etme evde başka konulariniz olsun sen oyalanacak planlar programlar yap boş muhabbet olayına girmenize musade etme..

Yani politik olup iyi niyetli olduğunu önce bir göster en önemlisi eşine bakalım değişen birşey olacak mı.. yani anlıyorlar mi iyilikten bi dene bakalım genellikle ise yarıyor.. kocan biraz seviyorsa muhakkak farkedecektir ve sen sonrasında adamakıllı oturur konuşursunuz eşiniz onyargilardan ve anne doldurusundan arınmış olacak çünkü ...

canım çokkkk teşekkür ederim gerçekten bana çok iyi arkadaşş oldunuz fikirlerinizle yalnız olmadığımı gösteriyorsunuz..

evet eşim ve annesi sürekli görüşmesede (aramızda 20 km falan var) telefonla annesi hergün arıyor ben eminimki benide konuşuyorlar çünkü annesi bir arada oldugumuzda şöle böle yapmışssınız vs diyor yani belli ediyor herşeyi. bunu defalarca dile getirdim artık sen evlisin benim arkamdan konuşma annenle hergün konuşma dedim karışmasın bize dedim ama dinleyen yok..

gitmek istemiyorum çünkü öncesinde anlattığım sebepler var ilk paylaşımımda okumuşssunuzdur soğudum artık onlardan ve bana karşı ikiyüzlü olduğunu düşünüyorum özellikle annesinin yani evine gidince iyi ama arkamı döndüğümde asla hakkımda iyi fikir sahibi olmadığını hissediyorum ki kesinlikle bi terbiyesizliğim tartışmışlığım saygısızlığım yoktur.

eltimle kendimi tabiki kıyaslamıyorum zaten burda eltim değil sorun yine eşimin annesinin ayrımcılık yapması. örnek olarak daha önce söylediğim gibi neredeyse 2 yıllık evliyim 1-2 kez gelmiştir evimize ama eltimle ilgili doğum günü, arkadaşının düğünü, gezmelere gitmeler pikniklere falan herşeyine gidiliyor. ayrıca düğün alışverişim bile benim istediğim yerden istediğim markalar olmamıştı ama eltim 1 ay sonra evlenecek gittiler marka yerden mobilya aldılar gelinliğini aynı şekilde özel diktiriyorlar yani bunlar hep ayrımcılık işte. zaten kaynımı bile eşimden çok tutuyorlar ama bunları asla eşim anlamıyor ben anlatsamda....

evet ailesinin yaptıklarını genelde dillendiririm eşimin anlayacağını düşünerek ama birde söylediğin gibi deneyeceğim canım bakalım işe yarayacakmı. ama bende söylemezsem eşim nasıl anlayacak yada nasıl farkedecek olayları

tavsiyelerini dikkate alacağım sevgilerr

Günaydınnnn

Sen söylemezsen görecek adamın kendisinin görmesine izin vermiyorsun sen söyleyince savunma yapacak gayri ihtiyari unutma onlar ailesi ....

Çaktırmadan görmesini saglayacaksin igneleyerek değil de normal konuşurken araya katacaksin ... Genellikle buna bile gerek kalmıyor kendilerinin dikkatini daha çok çekiyor sen birşey ima etmeyince..
Eltinle mevzuyu anladım tatlım ama o kayinvalidenin suçu boşver zaten hiccc canın sıkılmasın ne kadar hazırlık imkan tanırlarsa ne kadar yakınlık varsa arada beklenti her zaman daha fazla olur ve sıkıntı da daha çok olur sen sadece sabret ağzını sıkı tut bekle kocanla arada kayinvalidene gitmeyi unutma bu arada ...

Hadi kolay gelsin bakalım

Çocuk olmadan boşan olmayınca olmuyor. Kendi iyi olsa silesi zaten seni sevmemiş ki kendide pek iyi değil dediğine göre neden katlanacaksın sana ne katkısı var bu evliliğin?

teşekkür ederim gerçekten çok doğru şeyler söylüyorsun zihnimi açıyorsun iyiki yazmışım buraya derdimi ve fikirlerinizi dikkatle okuyorum. bakalım bir de böyle deniyim söylediğin gibi yapmaya çalışacağım.

Çocuk olmadan boşan olmayınca olmuyor. Kendi iyi olsa silesi zaten seni sevmemiş ki kendide pek iyi değil dediğine göre neden katlanacaksın sana ne katkısı var bu evliliğin?

son çarem o olucak çocuk düşünmüyorum henüz çünkü evliliğim oturmadı daha eğer düzelirse herşey ozaman düşüneceğim yksa malesef ayrılık olur sonu

Peki önceliğiniz nedir? Sizi tam olarak rahatsız eden ilk şey nedir? Neyin çözümü sizin için önemli ya da neyin varlığı?

Peki önceliğiniz nedir? Sizi tam olarak rahatsız eden ilk şey nedir? Neyin çözümü sizin için önemli ya da neyin varlığı?

benim için ilk önceliğim eşimin beni anlaması, bencilliğini kendini haklı göstermesini bırakması, eğlenmeyi bilmesi, her şeye karşılık vermemesi (sözleriyle), yani ilk önceliğim onun sorunlarının gitmesi annesi falan 2.sırada tabiki... ben onsuzken kafam rahat oluyor tabiki duygusal boşluğu hissediyorum ama bu beni üzen tavır davranışları olunca malesef duygu muygu kalmıyor... evliliğimin sürmesi tamamen eşime bağlı inanın söylüyorum ama bana sende öyle sende böylesin diyerek karşılık veriyor ve bu tartışma hakaretlere dönüyor yine üzülen ben oluyorum...

Yani eşiniz eleştiriye açık bir insan değil, peki siz nasılsınız bu konuda? Siz de ona aynı şekilde mi yaklaşıyorsunuz yoksa hata kabul konusunda bahanelere mi sığınırsınız? Bahsettiğiniz konu zor bir konu, ömür boyu kocaman bir çocukla ömür geçirirmiş gibi insanı yorar. Çevremde bunu yaşayıp sabredip eşini değiştirebilen(kısmen) insanlar var ama uzun sürebiliyor ve bence bu biraz artı eksi meselesi. Eşinizin artısı eksisinden çoksa tahammül edip uğraşılabilir her insanın eksileri olabileceğinden ötürü ama tersiyse bence kendinize yazık etmeyin

kesinlike çok doğru asla eleştiri kabul etmez sen mükemmelmisin der! eksiğimi arama kendine bak der ben ona ne söylersem aynısını söyler işte çocuk aklı sanki. ben bişey yaptığımda yada birini kırdığımda vicdanımla yüzleşirim ve kendi kendmide sorgularım hatam varsa özür dilerim gönül almaya çalışırım ama onda hiçbiri yok.... nasıl değiştirebilirim ne yapmalıyım bilmiyorum inanın yada değişirmi? o da var. şuan eksisi daha çok ama düzelip düzelemeyeceğini bilmiyorumç. çok sevdiğini söylüyor beni ama ben artık ona bile inanmıyorum çünkü beni üzüyor çok kolay olarak kalbimi kırabiliyor beni hiç dinlemiyor...

Sizin için söylemiyorum ama lafım annelere çocuk yetiştirirken çok dikkat etmeliyiz.erkek çocuklarımızı o begenmedigimiz erkekler gibi yetiştiriyoruz.kiz çocuklarımızı da küçüklükten beri evlilik gelinlik hayaliyle belli yaşa gelince illa evlenmek lazımmış gibi bilinçaltında olunca o yaşlarda önümüze çıkanla evlilik düşünüyoruz.Nişanlilik döneminde bir çok şeyin farkına varsakta gelinlik modelleri,davetiyeler,şunlar bunlar derken çocukluktan beri hayal ettiğimiz şeylere bakarken nisanlilarin yanlışlarını gozardi ediyoruz.Evliligi bizlere o kadar güzel anlatıyorlar ki sanki kendi evimizde kabarık paraltili elbiselerle kuş sütüyle beslenecegiz :) evlenince sorunlar büyüyor tabi sonuç hep hayal kırıklığı

Biraz politik olsan annesine git bakalım her hafta sonu kadının yüzüne de gül biraz sen inatlaştıkca oda her konuda sana inatlaşıyor .Eltin konusunda ise milletin tavuğu sana kaz gibi görünmüş olabilir.Ne yazıkki her konuda kadınlar fedakarlık yapmak zorunda kalıyor.Biraz egosunu okşa altan altan dedigini yaptırmaya bak ailesinide kötülemeyi bırak.Eşin sana aileni kötulese savunmaya gecersin hemen demi

çok haklısın işte bide basiretimizmi bağlanıyordur nedir bilmiyorum bazı şeyleri göremiyoruz evlenmeden önce

bende öyle olmaya karar verdim ne kadar zor olsada çünkü annesini görmek dahi istemiyorum bana yaptıklarınından dolayı. özellikle biz zaten onu istemiyorduk deme ollayını anlatmışştım ilk postumda, o olaydan sonra kşm sevebilirki kaynanasını? bide eşimle sürekli arkamdan konuşuyorlar ben hissediyorum kadın herşeyimizi biliyor.
eltim konusundada hiçbişeyi abartmadım arkadaşım gercekten öyle ben evlenirken 1 mağazadan tüm eşyaları aldım herşeyi (beyaz eşya tv mobilyalar halı perde düşünün) ama o geline herşeyi marka aldılar keza gidip gelme olayınıda anlatmıştım ya bilmiyorum bunlar işte soğutuyor ben kesinlikle fesatlık peşinde değilim yanlış anlaşılmasın ama evlat gelin ayrımı yapmakta çok ayıp ve yanlıştır benim gözümde...
formdada kayınvalidesinden çeken baya arkadaşlar varmış ya yeni görüyorum inanın ama şaşırmıyorum özellikle nişanlandıktan sonra veya evlendikten sonra gerçekten bu anneler oğullarını yere göğe sığdıramıyorlarmış nedense???

Üzmeyin kendinizi bu kadar bu hayatta bir tek ölüme çare yok. Siz ciddiyetinizi koruyun ve bunu ona hissettirin; kesinlikle evlilik terapistine gitmeniz gerektiğini aksi halde artık mutlu olmadığınızı ve kendinizde bu evliliği sürdürecek gücü bulamadığınızı belirtin. Ama bunu suçlar gibi değil aksine çözüm aradığınız bir sorun gibi anlatın. Bu durumdan çok sıkıldığınızı ve hakikaten hayat neşenizin kalmadığını, evlilik hayatları birleştiren bir olguymuş ve hayatlar birleşmiyorsa bitebilecek bir ortaklıkmış gibi sakince anlatın. Sizin niyetinizi iyice anlamalı, amacınızın suçlamak, kavga çıkarmak olmadığını bilmeli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…