hayaller huzur mutluluk, hayatlar üzüntü hüzün

humahatun

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2016
64
23
merhabalar
burdaki bir çok insan gibi benimde sorunum var ve bu sorunlar evlendikten sonra arttı.. evliliği bekarken ne de güzel hayal etmiştim oysa.. mutlu olmak huzurlu olmak sevdiğinle hep beraber olmanın sevinci vs derken hiç ummadığım şeylerle karşılaştım ve hala da devam ediyorum. burada yazma amacım herkesle paylaşamadığım şeyleri buraya yazıp rahatlamak ve belki bana yardımcı olabilecek arkadaşlarımdan destek olmak..
kısaca;
bende eşimde 29 yaşındayız ekimde 2 sene olacak evleneli. tanışalı da 3 sene olacak toplamda 1 senede tanışıp evlendik diyelim..
ilk tanışmamız tabiki güzeldi kaçak buluşmalar tatlı sözler bildiğiniz flört dönemim gayet iyiydi. biz küçük bir ilçede oturuyoruz bu yüzden adımız çıkmadan nişanlandık eşim istedi bi an önce adı koyulsun diye. bu süreçte başladı sıkıntılar. eşim çok istemesine rağmen ailesi bi türlü gelemedi (türlü işleri bahane ederek). tamam dedik bekledik bi sonraki haftaya bi sonraki haftaya diyerek 2-3 ayda zorla geldiler tabi bu esnada ben ve eşim ozamanki nişanlım tartışıyoruz gelicez diyipte neden gelemiyorlar diye. önce görmeye geldiler falan biz gittik herşey güzel daha doğrusu ben öyle sanmışım. 1 ay sonra falan nişan takılmaya karar verildi onuda eşim ve ben belirledik ailesi yok gibi davrandılar yani. nişan alışverişine kayınvalidem gelmedi kardeşine git demiş teyzemiz geldi anlayacağınız sağolsun yinede. orda zaten ben uyuz oldum gelmek istememesine ama hala bişeylerin farkında değilmişim.neyse nişan alışverişimizi yaptık bu arada kesinlikle takı falan sormadılar ne istediğimi hiçbirşekilde. ben eşime en azından 6 bilezik ve set istediğimi de iletmiştim malesef kaale almadılar arkadaşlar. neyse nişanda 1 tane bilezik (13 ayar) ve bi nişan yüzüğü takıldı. nişan öyle büyük olmadı söz tarzında küçük bişeydi. küçükte olsa takı yapıldı ben eşime demiştim nişanda takılanlar gelinde kalıyor diye arkadaslar burda kesnlikle paragöz olduğumu düşünmeyin ben o takıları eşim alsa ailesi alır ve bize bi faydası olmaz diye istedim nitekimde öyle oldu takı paramızla çeyiz aldık. ama o akşam eşimle belkide ilk büyük kavgamızı yaptık. takı bizim adetimizde sözde yapılmaz o yapılır dedi ben yapılmaz bizim taraf kimse takı yapmaz bilinmiyor çünkü dedim o yapılır dedi inat etti ve o takıyı yaptırdı. neyse yine bi şekilde düzeldi aramız daha sonra. nişanlılık sırasında yine farklı sebeplerle ben 2 kez yüzük attım peşimi bırakmadı hem üzdü hem peşimden geldi. öylede dengesiz birisidir. neyse..
nişanlı olduğumuz günlerden 2015 yazında dayısı ile ilgili çookk büyük kavgamız oldu tamda tatile gidecekken abimler yengemler falan plan yapmıştık. berbat etti tatilimi bunuda yuttum..
aslında kendini göstermiş bana ama ben anlayamamışım.
tabi bu arada gereksiz kıskançlıklarından çıkan kavgaları ( kendi kuzenlerinden kıskanma dahil) farklı bi çok konuda kavga kavga kavga.. bitmek bilmeyen tartışmalar çok sık oluyordu. ,
ailesi deseniz hiçbi kavgamızı bilmiyordu sadece yüzük attığımda söylemiş benide ailesine kötülemiş (o lise mezunu ben ünv) kendini üstün görüyor bilmem ne diyerek ki asla öyle bi düşüncem olmadı olsa evlenmeyi kabul etmezdim ve annesi olacak kişi annemi arayıp biz sizin kızı istemiyoruz dedi oğlumun peşini bıraksın zaten biz onu istmemiştik dedi eşimden habersiz... ben orda kahroldum meğer kadın ondan uzak duruyormus 10 dk geçmeden eşim aradı tekrar annemi siz anneme bakmayın ben onu seviyorum benden habersiz aramışlar falan diye ama bunlar o an aynı evdeler nasıl habersiz oluyor anlamıyorum? insan bu laftan sonra kuş tutsada sevemiyor arkadaşlar benim ailesine karşı hiç bir saygısızlığım laf etmişliğim olmadı ama bu olaydan sonra soğudum onlardan.
ve nişanlılık dönemi dahil hiçbi zaman ailesi aileme ziyarete gitmediler ki hala da gitmiyorlar nasıl dünürler anlamıyorum. ki annemler onlara 10 kez gittilerse onlar en fazla 3-4 kez gitmişlerdir.
öyle böyle derken evlendik. ilk haftamızda kavga ettik arkadaslar birde sunu söylemek istiyorum yeni evlenenler bilirler cinsellik ilk başlarda biraz zorlu oluyor psikolojik etkilerde olunca iyice zorlaşıyor. ilk haftamızda kavga ettik evet hemde benim pahalı diyebileceğimiz telefonumu kapıya çarparak parçaladı.. buraya yazması gerçekten çok kolaymış ama aklıma gelince gerçekten ne kadar üzücü olduğunu anlıyorum daha iyi. biz anlayacağınız hep bir tartışma zıtlaşma inatlaşma kavga halindeydik .
onu uzaktan görenler ne kadar sakin sessiz biri iyi biri der evet dışarı karşı iyilik meleğidir ama malesef aynı evde yaşamadan anlaşılmıyormuş
onu size anlatmam gerekirde; inat, dediğim dedik, asla sözünden vazgeçmeyen dik, sürekli kendini haklı çıkaran bunun için evirip çevirip sizi suçlu çıkaran, en sıkıştığı konularda ALLAH peygamber kitap diyen(bunu sadece kendini haklı çıkarmak için) yapıyor, asla af dilemeyen, gönül almayan, sürpriz nedr bilmeyen, eğlenmeyei mutlu etmeyi hiçmi hiç anlamayan bilmeyen, karşımdakinin mutlu olması için ne yapmalıyım diye 1 kere bile düşünmeyen, hatta düşünme yeteneğini bile kullanmayan birazda salak olan yada salağa yatan özellikle ailesi ile ilgii, asırı ve gereksiz kıskanç, egoist, vs aklıma gelenler suanda bunlar.

arkadaşlar çok unuttuğum şeyler olabilir ama zamanla hepsine değinmek isterim daha kaynı konusu var daha doğruısu elti konusu henüz nişanlılar ama ne kadar ayrımcılık yapıyuor ailesi o konuya suan giremedim ama merak eden olursa herseyi yazmak paylaşmak istiyorum umarım bana destek olursunuz.

son olarak tüm olumsuzluklara rağmen hala evliyim çok dua ediyorum düzelmemiz için yada ayrılmamız hayırlıysa ayrılalım diye ama şuan bilmiyorum başıma neler geleceğini. vereceğinizi cevaplara şimdiden teşekkür ederim konumu takip ediyor olacağım görüşmek üzere...

Son düzenleme:
Adamın ne mal olduğunu anlayıp buna rağmen evlenmissiniz. Ailesinin sizi istemediği barizmiş anlamadım diyorsunuz anlasanız da anlamazlıktan gelirdiniz muhtemelen.

Dua edin tabi ama sabır duası edin bu adam düzelmeyecek çünkü.Ya sabredeceksiniz ya ayrılacaksınız. Çocuk yapmayın derim

şöyleki, ailesi sizi istemiyor neden evlendiniz diyenler olacak. örnek vermek isterim. eşimin kuzeni çinli bir kızla evlenmek istedi. teyze hiç istemedi. çocuk resti çekince sesini çıkarmadı. Neyse aradan zaman geçti. şimdi kadın gelinini çok seviyor. belki bu yüzden bir gün sever diye bile bile lades dedii.

İnş hakkında hayırlı olur.

Şimdiye kadar 2 senelik evliliğinizde mutlu olduğunuz günlerden çok kavga etmiş, acı çekmişsiniz öyle gözüküyor... Böyle bi insanın değişeceğini sanmam. Tabiki yuva yıkmak kolay değil ama bile isteye de kendinize acı çektirmeyin derim. İnşallah hayırlısı ne ise o olur sizin için.

Öncelikle merhaba, siz boşanma sebebinin sadece aldatma,kumar,kötü alışkanlıklardan ötürü olmayacağının bence örneğisiniz çok üzgünüm... Siz eşinizle mutlu değilsiniz ve maalesef bunu göz göre göre yapmışsınız bu yüzden hatalısınız. Şimdi evlendikten sonra elbette tahammül eder ve evliliğin oturmasını bekleyebilirsiniz ama bu bir ömre bedel olmamalı. Sizin yerinizde olsam eşimi karşıma alırım çözüm yolları ararım, terapist gibi, baktınız düzelmiyor bitirin. Bir ömrünüz var, harcamayın

Herkesi çok takmışsın kafaya, onun anne babası senin annen baban falan derken karman çorman olmuş.
Kıskançlık huyunu bile bile evlendin, adam 2 yılda değişmediyse hiç değişmez bi daha.

Sizinki gerçekten bile bile lades olmuş gerçekten hiç kendinizi düşünmediniz mi ne olur bu iş nereye gider diye ...

Aileniz nasıl izin verdi o lafları duyduktan sonra istenmeyen gelin olacağınızı bile bile size nasıl kıydı anneniz acaba ...

Hepsi olmuş bitmiş artık yapacağınız iki şey var ... Eğer az da olsa kıymet bilen birileri ise önce kendimi kanitlardim onlara karşı hiç de düşündüğümüz birisi gibi çıkmadı dedirtir içten içe utandirirdim... (En sevdiğim yöntem herzaman ise yarar )
Yada benim o kadar gücüm yok çok kinciyim asla yapamam diyorsanız pekte yapabilecek birşey yok en azından çocuk düşünmeyin. . Bu şartlarda biraz zor görünüyor düzelmesi hayırlısı inşallah

merhaba,

hayır nişanlıyken kesinlikle bu kadar olacağını anlamamıştım anlasam evlenmek istermiydim? yazmıştım ya evlenince çıkıyormuş asıl kişiliği. düzelirmi bilmiyorum ama ben çok yoruldum tartışmaktan hergün. çocuk o çok istiyor ama ben istemiyorum cesaret edemiyorum çünkü ona güvenemiyorum bu sorumluluğu alabilirmi bilmiyorum ve bir kavga sebebimizde o olur diye korkuyorum. çok teşekkür ederim.

sakın ama sakın çocugun iyi geleceğini düşünme.
aksine çocuk iyi olan evlilikleri bile söndürüyor.
elini ayağını bağlıyor.
evliliğine devam edecekmisin etmeyecekmisin o na karar ver

benim eşimde bana öyle söylüyor onlar istemesede ben istedim ve seni aldım diyor ama bu kadar kavgalardan sonra ben beni sevdiğini artık düşünmüyorum beni çok üzüyor ve evlendikten sonra hep ailesinide savunur oldu ne yazıkkı...

çok teşekkür ederim beni çok iyi anlamışssınız ama ayrılmaya da cesaret edemiyorum işte bu yüzden ne yapıcagımıda bilemiyorum..

merhaba,
çok teşekkür ederim çok haklısınız... bende kendisine öyle söylüyorum sen bu şekilde devam ettiğin sürece böyle gitmez diyorum ve başlıyoruz tartışmaya ve en son defollarla bitiyor hatta bitmiyor ben aileme kaçmakta buldum kaç defa çareyi bu kez yine peşimi bırakmıyor ve ben aileme gidince tamam sen haklıydın diyebiliyor onun dışında asla kendi hatalarını görmez...

Herkesi çok takmışsın kafaya, onun anne babası senin annen baban falan derken karman çorman olmuş.
Kıskançlık huyunu bile bile evlendin, adam 2 yılda değişmediyse hiç değişmez bi daha.

aslında karışık değil onun ailesi ile sorunlarımı yazmıştım karışık dediğiniz aileler birbirine gidip gelmiyor kısmı olmuş olabilir. yinede takmamaya çalışıyorum ama bu kez de onun ailesi baskı yapıyor bugune kadar yaptıklarını bilmiyorlarmış gibi.

Neyin baskısını yapıyorlar?

fikirleriniz için teşekkür ederim.
ailem bana bıraktı istemezsen olmasın dediler kesinlikle bana baskı yapmadılar bende sevmiştim ve evlenene kadar gözüm körmüş resmen herşeyi net göremememişim ve annesiyle geçinmicektim sadece eşim olacaktı öyle düşünmüştüm ama malesef fiziken uızak olsa bile telefonla hergün baskısına devam ediyor. bi anne oğluyla telefonda dakikalarca ne konuşabilir hergün? tabiki beni konuşuyorlar çünkü bende şahit oldum hergün evde yemek yapıyomuyum? maaş ne kadar alıyorum nerelere gidiyorum herşeyimizi bilmek için...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…