hayalimdeki kadına dönüşmek...

valla bende sosyoloji ve tarih arasında kaldım. bence cocuk gelişimi değil sosyoloji seç cünkü genel kültürüne ve dunya görüşüne çok şey katar. tabi meslek edinme kaygın varsa cocuk gelişimi olmalı

bu arada sosyoloji dedim ama sanırım adalet okuyup hukuğa geçeceğim. hep hayalimdi hukuk

bu arada sosyoloji dedim ama sanırım adalet okuyup hukuğa geçeceğim. hep hayalimdi hukuk
Benimde hayalim hukuktu ancak adalet bitirsen bile 1. Sınıftan başlıyorsun ve o bölümü okumak isteyen o kadar çok kişi var ki. Ygs ye girip hukuk kazanmak daha kolay sanki..

Bu arada iyi aksamlar... çok yoğun bir günün ardından buradayım. Akşam yemeğimi yiyip kısa internet dizisi olan aynen aynen i izleyip geldim. Dizi baya komik ve gerçekçi.. bir arkadaşım arayıp dışarı çıkalım dedi ve ben ilk defa birine hayır dedim, sanırım gelişme göstermeye başladım bu akşam uzanıp güzel bir film izleyip, evde daha önce aldığım maskeyi uygulamak istiyorum. Ayrıca bu gece yeni ay var yeni ay için dileklerimi yazıp yarın denize atacağım.. başka ritüeller varsa onları da araştımak istiyorum. Yarın Sabah da spor salonunda soluğu alırım.. bu günlük bu kadar sanırım üniversite konusunda da sosyoloji okumaya karar verdim. Genel kültürüm için daha iyi olur diyorum ayrıca psikolojiye de ilgim olduğundan bana bu bölüm daha yakın geldi.

Selamlar.. güzel zinde bir günden merhaba. Sabah 9 da uyanarak 1 bardak kefir içtim. Sonrasında doğru spor salonuna.. 1 saatlik pilatesten sonra da market alışverişi...
Bu arada kendime çok tatlı bir defter aldım. Eylül ayını çok severim nede olsa doğduğum ay o nedenle de yeni başlangıçlar yapmak, koşuşturmayı sevmek ve kendime zaman ayırmaya bayılırım.defteri de o nedenle aldım. Yarın tam anlamıyla yeni bir ben için hazırlanıyorum. En sevdiğim ay huzur ayı Eylül hepimize mucizeler sunsun... duş aldım saçlarımda havlu ile yazıyorum. Şimdilik bu kadar akşam nöbet için hazırlanmam gerekiyor. Gecenin sessizliğinde düşünecek ve yorumlanacak çok şey var. Gece tekrar gelirim. Şimdilik hoşçakalın.

yeni aydan kasıt Muharrem ayına gire
mesleğiniz nedir nöbetler genelde yorucu olur

Merhaba yine 2 gün yazamadım. Bu sabah nöbetten geldim 12 gibi uyanıp arkadaşlarım için uzun zamandan sonra mutfağa girdim. Yemek yapmayı, paylaşmayı ikramı çok severim. Yorgun olmama rağmen bu misafirlik beni hiç yormadı hatta çok iyi geldi bile diyebilirim. Akşam yedi de ise pilatese gittim 1 saatlik sporun ardından yine maya ve limon maskemi yaptım. ( maya sivilce kurutur diyorlar ama hala çenemde ki büyük sivilce geçmedi.)
Ne okuyacağıma karar da verdim; yaşlı bakımı okuyacağım sonrasında DGS ile diyetisyenlik düşünüyorum. Sağlıklı beslenmeyi, genç kalmayı hedef edindiğim için bu benim için daha uygun bir bölüm olur diye düşündüm.
İngilizce ve diğer konular için henüz birşeyler yapamadım. Yarın gidip birazcık araştırma yapacağım.
Yarın 11 de sporum var sonrasında ise bu konulara vakit ayırır belki sahile inip kitap okurum.
Görüşmek üzere hoşçakalın...

Merhabalar... şu an sahilde dalgaların müziği eşliğinde yazıyorum. Burada olup bu huzura ermenizi isterdim. Öyle bir huzur ki sizde negatif hiç birsey barındırmıyor isteseniz de düşünemiyorsunuz yani konumuza dönecek olursak 2 gündür düzenli sporuma gidiyorum beslenme konusun da birazcık kaçamak yapsamda dengelemeye calisiyorum. Bugün güzel sıcak bir banyo yaptım. Vücudumu fırçalayıp, bol bol nemlendirdim. Sonra arkadasla bir kahve içip sahile attim kendimi. Amacım bir iki satır birseyler okuyup zihnimi boşaltmakti ama dalgaların sesi o kadar huzur verici ki bir türlü kitap okumaya konsantre olamıyorum. Bakalim günü nasıl kapatacağım. Görüşmek üzere...

ne kadar güzel şeyler yapıyorsun kendine dair:)

Elimden geldiğince birseyler yapıyorum diyelim. Çünkü artık biliyorum ki bizim bizden başka kimsemiz yok.! Bu hayatta en çok kendini sevip kendine deger vereceksin yoksa kimsenin sana değer verdiği falan yok!
ne kadar güzel şeyler yapıyorsun kendine dair:)

Merhabalar. Bir kac gündür yazamıyorum gece nöbeti, ev isleri derken buraları ihmal ettim. Ve hala nobetteyim uykusuzluk seni yoran, depresif hale getiren en önemli etmenlerden birisi ama mesleğim icabi bu duruma çözüm bulamıyorum. Elimden geldiğince bu durumun zararlarını en aza indirmeye calisiyorum diyelim.
Sporuma aksatmadan gittim ama farklı bir spor dalıyla da ilgilenmek istiyorum çünkü rutine bağlandığın şeylerin seni geliştiremeeyecegineinan inananlardanım. Bakalim belki alternatif bir spor dalı bulurum. Sağlıklı beslenme konusun da bu hafta malesef sınıfta kaldim arada deli gibi tatlı krizlerim tuttu ve ben çikolata yedim cokkk üzgünüm.
Cilt bakımı için çok birsey yapamadim çünkü çenemde sivilce ordusu istilası var. Ergenligimde olmayan sivilceler son 10 yıldır özellikle malum dönemlerde cana bölgemde çıkıyor. Artık bunun için önlem almam gerekiyor sanırım iyi bir jinekolog ve cildiye uzmanı bulmam gerekecek.!
Kişisel gelişim konusunda ise video eğitim sitesindeki videoları çok sevdim özellikle iş yerimdeki boş zamanlarımı bu şekilde değerlendireceğim.
Şimdilik bu şekilde gidiyor. Zaman zaman yorgun olup hiç bisey yapmak istemesemde kendimi motive ederek birseyler yapmak istiyorum. Çünkü kendimi yalnızlığın ve pişmanlığın kollarına bırakmak istemiyorum. Kendimin en iyi versiyonunu yaratmak için elimden geleni yapacagim. Ve şunu da anladim ki çevre insanı gerçekten çok etkiliyor. Elimden geldiğince vizyon sahibi ve kaliteli insanlarla görüşmeyi tercih edecegim.
Şimdilik bu kadar görüşmek üzere.. iş beni bekler

20 gunde bir veya en kotu ayda bır cılt bakımı yaptırmaya ne dersin.

20 gunde bir veya en kotu ayda bır cılt bakımı yaptırmaya ne dersin.
Çok isterim tabiki ve araştırıyorum da. Maalesef yaşadığım yer küçük olunca iyi bir yer bulmak çok güç. Komşu illerden birinde iyi bir doktor buldum haftaya oraya gitmeyi planlıyorum

Merhabalar... yine iki günlük bir ara ile yazıyorum. Bugün ve dün inanılmaz gergindim çok içim sıkıldı birşeyler yapmak istemedim. Anlamsız bir öfke ve yalnızlık hissi vardı içimde. o nedenle dün spor yapmadım açtım bir film ( The intern) izledim. Film o kadar güzeldi ki bir ara bitmesin diye ara verip tekrar izledim. Filmin ana karakterleri 70 yaşında hala çalışma isteği duyan ve özel zevkleri olan bir adam ve çok Çalışkan idealist bir kadın. Açıkçası film bana ne olursa olsun hayallerimin peşinden gitmemi ve her daim yapacak birşeylerin olduğunu hatırlattı, muhakkak tavsiye ederim. Film dışında maalesef kitap okuyamadım yada herhangi yararlı bir aktivite yapamadım dün. Dediğim gibi kötüydüm. Bugün bu durumu atlatmak için kendimi dışarı attım. Yaşadığım yer küçük olduğu için en yakın ile gittim. Çarşı Pazar gezdim. Kendime çay ve yemek ısmarladım.( Harika bir manzara eşliğinde) ufak çaplı alışveriş yaptım. Eve geldiğimde gerginliğimden eser kalmamıştı. Hemen o motivasyonla ütümü yapıp güzel bir cilt maskesi ve krem uyguladım. Şimdide bir iki satır birşey okurum. Bu arada araba alma niyetim var ancak aktif sürücü değilim. Bugün özel bir sürücü kursu ile görüştüm 1 saatlik kurs için 150 tl istedi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Araba kullanmayı çok istiyorum ancak özel ders fiyatları çok fazla gerçekten.

Yaşam bazen öyle boğuyor ki insanı birşeyleri yapmak anlamsız geliyor. Mücadele ettikçe dahada zor oluyor sanki birşeyler. Çevre baskısı, yalnızlık, iş stresi, geçim derdi derken insan mücadeleden kaçmak istiyor yani iki gündür böyle hissediyorum. Çevremdeki tüm arkadaşlarım ya evli yada erkek arkadaşı var. Maalesef günümüz insanında öncelik hep kendinde olduğu için bu durum seni dahada yalnızlığa itiyor. Bazen inanılmaz yalnız ve çaresiz hissediyorsun ve herşey sana anlamsız geliyor. Neden diyorsun bu kadar çok uğraşıyorum. Ne için.? Hayat amacını yitirmek en kötüsü belki de... buraya tekrar bir şeylere tutunmak bir amaç edinmek için yazıyorum. Sizden de destek bekliyorum. Yeniden amaçları, hayalleri olan mutlu bir kadın olmak istiyorum. Kendime hoş gelmek...

nerede yaşıyorsunuz

Elimden geldiğince birseyler yapıyorum diyelim. Çünkü artık biliyorum ki bizim bizden başka kimsemiz yok.! Bu hayatta en çok kendini sevip kendine deger vereceksin yoksa kimsenin sana değer verdiği falan yok!

Çok doğru söylüyorsunuz. Bende atalet gibi bir sorun var maalesef bunu yenmek lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…