Hata bende mi?

kurklukadin

Samimiyetsiz samimiyetler…
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2012
1.483
1.624
Herkese merhabalar.Uzun zamandır buraya girmiyordum.
Ben dört senelik evliyim bir tane de evladım var çok şükür.Eşimle çok severek evlendik,hala da seviyorum ama evliliğimizin ilk aylarında görümcelerim yüzünden başlayan huzursuzluk bizi ziyadesiyle yıprattı.Ablasının bana hakaretleri ve kız kardeşinin söylediği yalanlar vs.Çok uzatıp sizi sıkmak istemiyorum ama ben bu süreçte eşimi çok yordum,ablalarıyla aramı düzeltmek için (eşimin hatrı için) çok şey yaptım inanın ama karşı taraf maalesef kinci insanlar.Sonradan anlayacaktım aslında bu benimle ilgili olan bir şey değil.Kendileriyle alakalı bir durum.
Şimdi her şeyin üstüne sünger çektim,yüz yüze gelince saygımı asla bozmuyorum ve elimden geldiğince muhabbet ediyorum görümcelerimle ama telefonda aramak,bayram kutlamak,özel gün kutlamak asla yok (zamanında çok yaptım)
Eşim ailesine karşı bir şey söylemez ama beni de ezdirmiyor artık (zamanında çok yaptı maalesef)
Geçtiğimiz gün ablası eşimi aramış ve kızının doğum gününe davet etmiş gelin demiş.Eşim bana söyleyince seni davet etmişler,bana söylenen bir şey yok gidebilirsin sen dedim.Eşim de çok hassas davrandığımı söylüyor ama bu durum çok canımı sıkıyor artık çünkü bize gelecekleri zaman bile eşimi ararlar,beni yok sayarlar yani.Daha anlatamadığım çok şey var ama sizce eşimin dediği gibi fazla mı alınganlık yapıyorum?

Şöyle açıklayayım bu durumu:Ben çok çaba sarfettim,aradım evime davet ettim.Sonra bir gün kayınvalidem bana görümcelerini aramıyorsun,evine davet etmiyorsun dedi.Annelerine yalan yanlış şeyler anlatmışlar,ben kendimi ifade ettim ama o günden sonra da onları aramadım.Görümcem herkesin içinde bir sürü hakaret etti bana,buna rağmen elimden geleni yaptım.Özellikle eşimi arıyor,yok sayıyorlar beni.

Bizimkilerde beni aramaz. İlk zamanlar bende alınganlık yaptım niye alamıyorlar diye ama umurumda değil artık bende aramıyorum evime de çağırıyorum gelene kapım açık

Reactions: Gao
Bizimkilerde beni aramaz. İlk zamanlar bende alınganlık yaptım niye alamıyorlar diye ama umurumda değil artık bende aramıyorum evime de çağırıyorum gelene kapım açık
Başlarda sorun etmiyordum aslında ama özellikle yapılıyor,biz kardeşimizi sayarız kafasındalar.

Başta bi kırılıyor insan, sonra bunun daha iyi olduğunu görüyorsunuz. Daha iyi. Bir şey isteyemesinler, muhabbetiniz zoraki zaten, az olsun. Siz de gitmemiş olursunuz. Sevilmemek üzücü, biliyorum. Ama sevmeyiversinler zaten böyle insanlar.

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için

Insan ya küs yada barisik olur. Ya en düsük seviyede iletisimi devam ettirirsiniz. Mesela böyle özel günlerde, yada hic gitmeyin. Ama iletisim kurmadiktan sonra da benimle iletisime gecmiyorlar diye alinmakta anormal.
Aslında mesele şu,elimden geldiğince aramızı düzeltmeye çalıştım ama asla görmediler.Aslında ufak bir çaba görsem belki de çok farklı olacak,bu yüzden üzülüyorum belki de.Teşekkür ederim yorumunuz için

Başlarda sorun etmiyordum aslında ama özellikle yapılıyor,biz kardeşimizi sayarız kafasındalar.
eşin bunu farkında değil mi? Benim eşimde hergun annesi bizde olsun isterdi,ablaları şehir dışında geldilermi yemeğe çağır,pikniğe gidelim sürekli ailesiyle vakit geçirelim isterdi.aynı senin tarif ettiğin gibi benim görumcelerimde.Şuan eşimde ailesinin,benim nasıl olduğumun farkında ve ben ne yapmak istersem benim dediğime uyar umurumuzda değiller,bayramda bile kv gideriz,esimin annesi sonuçta gidip görecek gelmek istersen birlikte gidelim der zorlamaz. Hiç takmıyorum sende takma

Sen zaten görümcen için gitmiyorsun ki eşin orada yalnız kalmasın diye gidiyorsun tabi gidersen

Teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…