Doğuma Hazırlık hastanede içilecek komposto..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

shrylz

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
810
628
45
arkadaşlar bir süre önce bu forumda bazı arkadaşlar hastanede doğumdan sonra hem bağırsakları çalıştıran hem de sütü arttıran kayısı kompostosu tarifi vermişlerdi. aradım ama tarifi bulamadım carşamba doğumum var tarifi bilenler veya başka önerisi olanlar bana yardımcı olabilirler mi? şimdiden teşekkürler...:CüvCüv:

banada bol bol içirmişlerdi annemler sağolsunlar.kuru kayısı,kuru incir, kuru üzüm ve vişne vardı içinde.ama kayısı bende bi hayli gaz yapmıştı ama çok da güzel süt oluyor.

kuru kayısıyı suda haslıyosun blendırdan gecirip içine istediğin kadar şeker atıp biraz daha kaynatıosun.soğuk içiosun.ben yaptım.hem benim hem bebeğimin hiç bir tuvalet sorunu olmadı.ama günde bir bardak dedi hemşire..tavsiye ederim..

arkadaşlar bir süre önce bu forumda bazı arkadaşlar hastanede doğumdan sonra hem bağırsakları çalıştıran hem de sütü arttıran kayısı kompostosu tarifi vermişlerdi. aradım ama tarifi bulamadım carşamba doğumum var tarifi bilenler veya başka önerisi olanlar bana yardımcı olabilirler mi? şimdiden teşekkürler...:CüvCüv:

canım bana komposto değl de bol bol kayısı suyu içirdiler hazır satılan içim dışım kayısı oldu :)))

QUOTE=celen35;5878078]kuru kayısıyı suda haslıyosun blendırdan gecirip içine istediğin kadar şeker atıp biraz daha kaynatıosun.soğuk içiosun.ben yaptım.hem benim hem bebeğimin hiç bir tuvalet sorunu olmadı.ama günde bir bardak dedi hemşire..tavsiye ederim..[/QUOTE]

çok teşekkür ederim canım, 25 martta doğumum normal kaysı hoşafı kaynatacaktım yarın... bu tarifi daha önce okumuştum aradım ama bulamadım hatırlayamadım da... yarın pişirip hastanede içeceğim. tekrar teşekkürler.
:1rolleyes:

arkadaslar ben daha dogum yapmadım daha var allahın ıznıyle ama kabızlık sorunum var oda bende sancı yapıyor bu tarıfı yapıp ıcsem faydası olurmu?

ben de hamişim bol bol su meyve suyu özellikle kayısı içiyorum bir de şeftalı kayısı kavun karpuz yiyorum bolca meyve tüketirsen heralde çözersin sorunu bende kabızlık olmadı hiç.

X