Doğuma Hazırlık Hastane Oda Süslemesi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
canım herkes yaptıracak diye bir kaide yok.. zaten özel hastaneler kapı süsü takıyorlar..
benim takıldığım nokta sadece şu: sıkıntıyı sen çekiyorsun eğer yaptırmak gönlünde varsa, maddi olarak da durumun müsaitse eşlerin bu heveslere gereksiz masraf gözü ile bakmaması gerektiği..
ben gönlümce konseptimi belirledim.. özel süslerimi yaptırdım.. hastaneye bırakmicam bu süsleme işini ürünleri kendim yaptırdım.. sadece tek dikkat ettiğim nokta bu masrafı yapıyorsam daha sonra kullanabilmek üzere ürünler seçmekti..
gelen misafirlere de lohusa şerbeti ve bebek çikolatası ikram edeceğim.. hediye konusunu mevlite bıraktım açıkçası..

bir de doğum fotoğrafçısı tuttum.. doğuma da girecek sonrasında da yenidoğan fotoğrafları çekecek allah nasip ederse..
kısacası yüz kere yaşamıyoruz.. gönlünüzden ne geçerse durumunuz çerçevesinde yapın, aklınızda kalmasın hiçbir şey...

canım nerden sipariş verdin fiyatları ne kadar acaba?hayırlı olsun iyi yapmıssın bencede

canım nerden sipariş verdin fiyatları ne kadar acaba?hayırlı olsun iyi yapmıssın bencede

İlkini gittigidiyor'dan sipariş verdim. Kapı çelengi N11'dan, çikolata da Hacı Şerif'in internet sitesinden. Toplam bana maliyeti hepsinin 190 liraya geldi.

80 Tane Lavantalı Hatıra-128 lira
Çelenk-24,90 lira
Çikolata- 360 gr madlen - 33,93 lira

ben de çikolata siparişi için yer arıyordum.. liva.dan vereyim diyordum ama pahalı gelmişti.. çok sağol vala paylaşımın çok hora geçti..

ben de çikolata siparişi için yer arıyordum.. liva.dan vereyim diyordum ama pahalı gelmişti.. çok sağol vala paylaşımın çok hora geçti..

Rica ederim. Ben de hem kaliteli hem uygun fiyatlı bulacağım diye kılı kırk yardım resmen. Yalnız resmini gönderdiğimi yaptırabilmen için müşteri hizmetlerini araman gerekiyor, aklında olsun. Yoksa sitedeki görsel farklı böyle leylekli,bebekli bir şeydi. Onu çok beğenmediğim için değiştirirler ümidiyle aradım, pek bir ilgiliydiler. Çok hoşuma gitti.

cok tesekkürler canım insallah bende almayı düsünüyorum

Bence zaten insanlar ici degil kendimiz icin yaptiralim yaptiracaksak da. Ben mesela bi kapi susu mutlaka bi de odanin icinde bi kac hoşluk yapabilirim o da tamamen benim gozum gonlum acilsin diye.. zaten onlari alip eve goturuyosun odaya asiyosun ziyan olmuyor..

Ama ben gercekten abartiya karsiyim. Gelenlere sus esyalari dagitmak da bos geliyor bana. Sadece bebek mevludunde bebek sekeri yaptiricam o kadar.

Bazilari o kadar abartiyor ki ne gerek var diyorum ama herkesin kendi tercihi tabii.

Bence sen kendin icin ufak tefek susle odayi moral olur gozun gonlun acilir :)

Bende kendim yapıyorum susleri mi tacımı terligim i yaptım bile hastaneye gelenler içinde içine lavanta koyulan minik bebek patik leri yaptım keçeden balon aldım tül aldım kapı süsü aldım bakalım inşallah hepimizin gönlüne göre olur hersey

Ellerinize sağlık. Keşke benim de vaktim olsaydı da yapabilseydim böyle şeyleri. Çok hoş. Fotoğraf da gönderin ama merak ederiz.

Son trend bebek odası suslemesi.Ne kadar gereksiz bir durum.Herkes birbirinden özenip yaptırıyor.Gereksiz bit harcama ve pahalı bir harcama.
Birde her gün yeni komiklikler çıkarıyorlar.
Ahmetin annesi Mehmetin babası gibi etiketler,Ahmetin annesi yazan ihtişamlı bir taç.Komedi resmen.Gelen ziyaretçilere bir çeşit değil en az iki çeşit hediye.
Bu kadar komik olmamak lazım herkes doğuruyor,ve bir gün herkes boşa harcanan bu paralara ihtiyaç duyabiliyor

Ahahha evet o tip şeyler gerçekten komik. Bence de fazlaya kaçmamak lazım. Ancak yine de çok heves eden insanlar var neticede çok da yüklenmemek lazım. Herkesin görüşü kendine göre makul en nihayetinde. Ufak tefek hoşlukların kimseye bir zararı yok gibime geliyor (Sizin bahsettiğiniz abartı durumlara kaçmadan). Bir insanın bence evlilikten de öte en önemli günü olarak kabul ettiğimde, hatırlamak isteyeceği güzellikler olabileceğini unutmamak gerektiğini düşünüyorum. Neticede yaklaşık 10 ay stres, endişe ve kimi zaman korku durumundan ötürü hamilelik kolay bir süreç değil. Kimi insanlar için moral durumunu yükseltiyor gördüğüm kadarıyla. Belki de lohusalık döneminde faydası olur onlara kim bilir. Tabii herkes doğuruyor ancak dar gelirli de yüksek gelirli de eşe dosta, tanıdıklarına muhakkak bir şey dağıtır. Bazı kalıp davranışlar toplumun altyapısında var bunları reddetmemek gerek.

Canim Terligini nerden aldin bende kendim yapmak istiyorum.o beyaz terlikleri bulamiyorum seninki nasil bir terlik nekadara aldin

tayinciyiz ailelerimiz gelecek sadece doguma insallah.uygun zaman olursada arkadslardan birkac kisi belki.abartiya kacmadan acikcasi kendi psikolojm icn istiyorum.odaya balon ve cicek.kapi susu birde ve bunlari kendi evimdede kullanirm.hastaneye kutu madlen cikolata kolonya falan alirim .gecelik icn kirlenme kanama durumunu dusunerek koyu renkli orta halli bisey alcm.kapaliyim ama yabnci gelmeyecegi icn acarim sacimi takarm tacimi.emzirmeyle ugrascam yatcam falan basortuyle ugrasamam yatakta.ama yine uygun basortum olacak birkac foto oyle cekinirm.mevlut icnde hwdiywyi abartmicm cikolata sekwr mantikli gelio yemelwri icn.cnku yakin ailemz disinda o susleri kimse kullanmiyor deger vermiyor.ama kutuda miknatisli susler var ailelermz ve kendmze hatira olsn diye alcam.fotografci ayarlamadk esimle fotografa merakliyiz profsyonel makinede var esim cekiyor fotolarimi simdiden basladik hamileyken ara ara fiziksel degisimi gormk icn:)hepinize hayirli dogumlar benm daha hepsi plan asamasinda suan hissedecegm an i bekliyorum kizimn:)

Ben direk hastanede bırakacağım için uyduruk bir terlik aldım. Böyle üzeri puantiyeli Artık eve saklıyorum cicilerimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…