Doğuma Hazırlık Hastane Oda Süslemesi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
O parayı harcamam, harcasam da bebeğime harcarım yani. Çok absürd o kadar para vermek milleti eylemek için. Bence de kendi imkanlarımızla yaptıklarımız en güzeli. Öyle bile tutuyor zaten de ama hiç değilse kendimiz için mütevazi bir şeyler yapıyoruz.

aynen öyle ama bir de şu var, insanlar artık eve kimse gelmesin istiyor, hastanede ağırlayım herkesi, hediyesini takısını versin gitsin mantığında... işte zaten o sebeple bu kadar ayrıntıya, yok efendim ikramlıklar dekorasyon vs olayına giriliyor ama hiç gerek yok haklısınız

ay bir an üzüldüm vallahi şaka yaptığını anlamadım:=))))... zaten ben de veremem o kadar parayı, sıkıcam bütçemizi,makul bir süsleme yapıcam o kadar, ikramlıkları da evden ayarlayıp, borcam içine süslü peçetelerle falan yapmayı düşünüyorum, hastenenin standı var, oraya dizicem, 2 balon 3 kurdele, 4 tül, ala sana oda süslemesi:=))) aslında demek istediğim şu idi, süsleme olayının sonu yok, hergün yeni birşeyler çıkaıyorlar.... bir dolu para veriyorsun ve orada kalıyor... ancak kapı süsünü evde bebeğin kapısına asabiliyorsun, 1 se ne sonra tozundan sıkılıp atıyosun onu da, terliği tacı bilmem nesi de aynen öyle.... bana kalsa hiç süs püs işine girmem, bir fotoğrafçı tutarım, en azından anısı kalır, hani profesyonel bir şekilde çekim falan....
aynen en mantıklısı :KK70:

aynen öyle ama bir de şu var, insanlar artık eve kimse gelmesin istiyor, hastanede ağırlayım herkesi, hediyesini takısını versin gitsin mantığında... işte zaten o sebeple bu kadar ayrıntıya, yok efendim ikramlıklar dekorasyon vs olayına giriliyor ama hiç gerek yok haklısınız

Bence her türlü gene mevlüt bilmemne gelen giden oluyor. Ben kızım için Allah kısmet ederse güzel bir mevlüt yapacağım evde. O zaman işte her ayrıntıyı gidip kendim satın alarak yine yapacağım. Hiç değilse mevlüt bir bebek için hem güzel bir olay hem de her zaman hatırlanacak bir anı. Hastane sonuçta hastane yani, ne kadar az kişi ziyarete gelse o kadar iyi bebecik için. Düşünsenize daha bir saat önce karnınızdaydı yani. Ben sadece aile yakınlarım için hazırlık yaptım, bir kaç da arkadaş belki ya gelir ya çekinir gelmez.

1500 mu yok yaa ne kadar çok para ben hastaneye doğum için vereceğim o kadar bi de sus için bir o kadar daha mı ☺☺ben kendim yaptım bişeyler kimse için değil gelen olur mu olmaz mı bilmiyorum çok çevresi olan insanlar değiliz aslinda ben oglusuma hatıra olsun diye yapıyorum resimleri çekip saklayacagim Allah izin verirse mevlit kadar gelen giden olursa onlara da vermeyi düşünüyorum

butikbebeden hoşgeldin bebeğim yazılı strofor, balon ve üçgen bayraklı yazılı olanlardan aldım.
kapı süsünü kardeşim yaptıracak. hastanede asıp eve getirip odasının kapısına da asacağız.
hediyeliklerimizi büyük oranda hazırladım. gümüşe benzer süslü kaplarda lokum, nazar boncuklu magnet ve çubuklu bebek süsünü puantiyeli karton poşetlerle vereceğiz. etiketlerini bilgisayardan kendim hazırladım. renkli printer yada matbaada basıp, lokumluklara, çubuklu bebek süsü ile poşetlerin üstüne yapıştıracağız. sadece magnet ve kapı süsünü yaptıracağız. geri kalanını malzemeleri alıp evde hazırlayacağız.
kırmızı çiçekli iki adet taç aldım. biri sıkı tutan taçlardan bunlar bazen bende başağrısı yaptığı için diğeri de havai kızlarının tacı gibi kafanın üstünde duranlardan..
lohusa terliği aldım. ama hastanede kullanmak pek istemiyorum. sanırım hastanede wc için ayrı terlik alacağım.
kurabiye standı alacağım. birgün öncesinde kardeşim ıslak kek, bende kurabiye ve börek yapacağım. çikolata, renkli şekerlerden alacağım ( renkli badem şekerleri bimde uygun varmış) güzel kaplarda ikram edilecek.
hastanede meyve suyu ikram edeceğiz ama evde lohusa şerbeti ikramı olacak.
bunun dışında odada tül tarzı süsleme yapmayacağız.

Bu hastane odasi susleme olayini cok fazla abartiyorlar son yillarda. tabiiki suslenir sonucta guzel bi an yasiyosun, insanin gozu gonlu aciliyo..

Bende ufak bi susleme dusundum, bi kapi susu bi de iceride biraz balon vs.. o da tamamen benim gozum gonlum acilsin diye. Alip odasina goturucem zaten ziyan olmayacak diye dusundum. Bi butige sorayim dedim hastanenin orda. Bana 250 tl demez mi dandik bi kapi susu, balon ve tullerle suslemeye. Yuh dedim ya! Gittim disardan aldim hepsini toplam 40 tl.

Bi de gelen misafirlere bir degil iki uc tane hediye, lohusa serbeti falan ikram edilmesi bana gereksiz geliyo ya.. ben orda dogurmusum ozel bi an yasiyorum milleti hic dusunemem valla. Alacagi hediyeyi iki gun saklayip cope atacak muhtemelen niye bosuna masraf yapayim o kadar..

Zaten ben hastanede ziyareti de yanlis buluyorum bizde gelinmez zaten aile disinda. Orda ikide bi bebegi emzirmen gerekecek, ustun basin acilacak, belki gaz cikarman gerekecek cunku sezaryende gerekiyo diye biliyorum. Bi de kucucuk hastane odasinda gelen giden olacak o durumda.

Ben bi mevlid yapicam herkes bi anda gelsin yavrum icin de dualar okunsun. Onda da insanlara yemek ikrami disi da sadece magnet dagiticam o kadar.

Gercekten son yillarda bazi anneler cok abartiyor. 1 yas dogum gununde neler yapiliyor valla aklim almiyor. Ne anlasin bebek ondan. Hadi anlayacak yasta olur da yaparsin. O harcanan paralarla cok daha yararli seyler yapilabilir bence.

Herkesin kendi bilecegi is tabiiki ama bana gore tuketim cilginligindan baska bisey degil..

X