Doğuma Hazırlık Hastane Çantalarımızı hazırlamaya başlasak mı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

edolina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
2.029
15
Güzel Aralık anneleri:CüvCüv:
Her geçen gün doğumlarımıza daha da yaklaşıyoruz.Şimdiden hazırlamasak da doğum çantamıza koyacağımız eşyaları yavaş yavaş almamız gerektiğini düşünüyorum.Bu başlıkta eksiklerimizi ve kafamızda oluşan soru işaretlerini paylaşalım diyorum.Çünkü benim kafam bu konuda çok karışık.

Zeren'cim listeni çok beğendim,aynen buraya kopyalıyorum.Umarım kızmazsına.s.

Anne adayı için:

2-3 takım gecelik veya pijama ( bebeği emzireceği için önden düğmeli olanlar tercih edilmelidir.)
Sabahlık
Çorap
Terlik
Bol miktarda iç çamaşırı
Kişisel temizlik ürünleri( diş fırçası, diş macunu, sabun, havlu, tarak, deodorant, kolonya vs.)
Küçük el aynası
Bol miktarda hijyenik ped
En az iki adet emzirme südyeni
Meme uçlarını koruma amaçlı hazır satılan kompresler
Meme ucuna sürmek için krem
Meme ucu temizleyici mendiller
Kirli çamaşır torbası
Bir paket peçete ya da rulo havlu
Nevresim takımı

Dilerseniz bebeğinizin ilk ağlamalarını dinlemek için ses kayıt cihazı götürebilirsiniz. Doğum sonrası kendinizi daha iyi hissetmek için birkaç makyaj malzemesi de götürebilirsiniz. Bebeğinizi ilk kucağınıza aldığınızda, hissettiğiniz duyguları yazmak için dilerseniz hatıra defteri ve kalem de alabilirsiniz yanınıza.Daha sonra adım adım çocuğunuzun gelişimini bu deftere not edebilirsiniz. Hastahaneden çıkarken giymek için kıyafet de bavulunuza koymanız gerekenlerden. Yanınıza alacağınız bu kıyafetin doğum öncesi kıyafetinizden bir beden büyük olmasına dikkat edin.

Bebeğiniz için:

En küçük boy çocuk bezi (1 paket)
Alerji testi yapılmış ıslak mendil
Zıbın (3 adet)
Uzun kollu , bacaklı tulum veya pijama(3 adet)
Başlık(2 adet)
Patik (2 adet)
Çorap(2 adet)
Eldiven
Yelek veya hırka
Bebek battaniyesi
Yumuşak küçük havlu
Bebek mendili ( bol miktarda)
Önlük
Bebek şampuanı
Kirli çamaşır torbası
Emzik ve koruyucu kutu
Biberon
Pişik kremi
Bebek yatağı için çarşaf takımı

Hastahaneden çıkarken bebeğinizi taşımak için portbebe ve bebek bakım çantası da unutulmamalı. Ayrıca hastane çıkışında giydirmek için özel bebek kıyafetini de dilerseniz yanınıza alabilirsiniz.

Bugün,kardeşi yeni doğum yapmış biriyle konuştum bu konuyu.Bana yetişkin bezlerinden almamı söyledi.Çok kan gelebileceği için normal pedler yeterli olmayabiliyormuş.Kardeşi doğum sonrası yetişkin bezi kullandığı için gecelikleri hiç kirlenmemiş.Ben mantıklı buldum.Kesinlikle kullanacağım.Yani isteyen listede anne adayı için olan bölüme yetişkin bezini ekleyebilir.

canım eger özel hastanede doğum yapacaksan hasta bezine ihtiyacın kalmayabilir. hatta listedeki bazı şeyleri de hastane temin ediyor olabilir.. bence en iyisi doğum yapılacak hastaneden bilgi almak ve hatta varsa onların ihtiyac listesini kullanmak..

Ama böyle bir liste koydugun iyi olmuş.. şahsen yoksa biri beni dürtmese kalkıp çanta hazırlayacağım yok yani.. teşekkür ederizkaydirigubbakcemile5

Doğru söylüyorsun Fas'cım.Ben zaten şu hastaneye gidip bi görüşmek istiyorum.Gerçekten neler veriyorlar doğum yapanlara öğrenmek lazım.İyi akıl ettin.

Ben henüz kendimle ilgili hiçbir şeyi almadım.Geceliğin modeli bile kafamda soru işareti.Bir de ne almaya kalksam hediye gelir mi diye düşünüyorum.Bu yüzden yavaş yavaş alıp kenara koyacağım ki soru işaretlerim silinsin.

Bu arada bebek sabunu,şampuanı,pişik kremi ve bebek yağını chicco'dan aldım.

valla ben hediyeleri hiç düşünmeden neyi canım istediyse aldım.. he hediye gelenler de olmadı değil tabii. temizlik ürünlerini ben de chicco aldım. inşallah memnun kalırız bakalım

bu arada gecelik takımları için de netten bikaç model begendim haftasonu dagiye gidip bakıcam.. ööle netten görmekle olmuyo, ellemem lazım illa.. pimpirikli hatunum ben:)

fikir olur belki bak birkaç model koyiyim..

http://www.derinmor.com/dagi_3_lu_takim__kd250__08DTB9106.htm#

http://www.derinmor.com/dagi_gecelik__kd10__08DTB9102.htm#

http://www.derinmor.com/dagi_gecelik__kd10__08DTB9204.htm#

Çok güzelmiş modeller.Malum kışın ortasında doğum yapacağız.Dolayısıyla uzun kollu seçmemiz gerekiyor gecelikleri.Hiç alıcı gözüyle bakmamıştım.Ama dediğin gibi dokunmadan,görmeden alamam ben de giyim eşyalarını.

Ben yatıyorum canım.Yarın devam ederiz.Diğer hamişlerin de güzel fikirlerini alırız.İyi geceler.

valla ben de yatıcam.. sana da iyi geceler canım..

kızlar yanımızda tek parça uzun gecelik bulundurmakta fayda var, sezeryan olacaklar için özellikle, sonda falan takılması gerekirse 2 parçalı pijamalar pek kullanışlı olmaz

evet zeaya ben de katılıyorum.
annecim gelirken bana güzel bir pijama takım almıştı.
sezeryan da olsa normal doğumda olsa tek par.a gecelik giymek gerekiyormuş.
cünkü sürekli kontrol oluyormuş malum...
biz de gecelik sabahlık takım aldık..
ben çantamı hazırladım...

bi hasta bezi kaldı.
o da özle hastane diye ordan verirler diye düşündük...

doğuma hazırız inş:lepi:

merhaba arkadaslar ben coktan hazirladim cantami :)hersey hazir oglusumu bekliyoruz :)
Ama su tek parca gecelik konusunda katilmiyorum sizlere ben sezeryanla dogum yaptim bu ikinci cocugum oldugu icin tecrubeliyim :)pjama tavsiye ederim ...onden dugmeli olsun usrt kismi ki rahat emzirebilelim bebegimizi yerimseniben
tek parca gecelik normal dogum yapacak olanlar icin ideal ...
sonda takma ve cikarma isleminde zaten giyinik olmuyorsunuz arkadaslar bunu belirteyim ...pjama en iyisi sezeryanla dogum yapacaklar icin tabii yanininda yedekte olsun yerimseniben

ha bu arada hani adettir ya kizlar kirmizi bir sac bandiniz veya kurdela yanininda olsun ...:)

benim de bir arkadaşım geceliği tavsiye edtti. sezeryan olursa sonda için normal olursa da tuvalette filan hijyen açısından gecelik daha mantıklı oluyor dedi.. ama ben uzun gecelik sevmiyom, kısa gecelikle de üşür müyüz acaba?

canım üzerine uzun kalın bir sabahlık alırsın,

birde benim bildiğim (şimdiye kadar hep öyle denk geldi) hastaneler çok sıcak oluyor, üşümeyiz herhalde.

canım neden kızayıma.s.
valla kızlar hazırlamak şart tabi hastaneyede danışmak doğru birşeya.s

slm cici anneler ben bişeyi merak ettim gecelik sabahlık takımını kaça aldınız ya bence çok pahalı netteki fiyatlar ben biraz cimriyimdir belki leke olacak ilaç kan falan çikmiycak bide büyük alıcaz sonra kullanamıycaz çok para vermek istemiyorum nerde ne kadara buluruz benim marka takıntım falan yoktur bilgi verebilirsen sevinirim

canım üzerine uzun kalın bir sabahlık alırsın,

birde benim bildiğim (şimdiye kadar hep öyle denk geldi) hastaneler çok sıcak oluyor, üşümeyiz herhalde.

ben de uzun gecelik aldım daha rahat olur diye..
sonuçta fantazi bişey bakmıyoruz ki..
üzerine de bi sabahlık..
ooh tamamdır...kaydirigubbakcemile2

bende uzun istiyorum çünkü yatıp kalkarken şuram açıldı buram gözüktü gibi kaygılarımız olmasın zaten onuda düüncek durumda olmayız güzel olalım derken frikik vermeyelim zaten kışında alttan çorap giyince kısada çok abest durur altta patik üstte şal kısa gecelik kötü olur bence

canım arkadasım bnde gecen ay aldım logusa takımını vede cok uygun aldım emınonunden 50 ytl aldım nette cok abartılı fıyatlar.pıjama ve sabahlık aldım o fıyata

canım arkadasım bnde gecen ay aldım logusa takımını vede cok uygun aldım emınonunden 50 ytl aldım nette cok abartılı fıyatlar.pıjama ve sabahlık aldım o fıyata

çok güzel canım yaa bende öyle bi şey arıyorum fotosunu koyabilirsen çok sevinirim iyi günlerde kullan inş bebişlerimizle beraber

Hastahaneden çıkarken giymek için kıyafet de bavulunuza koymanız gerekenlerden. Yanınıza alacağınız bu kıyafetin doğum öncesi kıyafetinizden bir beden büyük olmasına dikkat edin.

Ben bunu anlamadım :uhm: Karnımızın şişi inmiş oluyor, neden büyük beden götürücez :uhm:

Ben bunu anlamadım :uhm: Karnımızın şişi inmiş oluyor, neden büyük beden götürücez :uhm:

hadi daha dar olmasın ben de anlarım ama niye daha büyük kıyafet alıcaz yanımıza..

gerçi karnımızın şişi iner diye güvenmemek lazım..
ben kontrole gittiğim deyanımda koca göbekli bi kadın vardı.
eyvah dedim sabah akşam doğuracak bu.
doktor benimle bir aldı kadını odaya..
meğer sezeryan olmuş,dikişlerine baktırmaya gelmiş.
aynı hamile gibiydi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…