Hastalıktan sürünüyoruz

Covid biz geçirdik, oksürük hapşırık tıkanıklık olmadı. Bende bir tek koku duyum gitti.
Bende o da yok, sadece inanılmaz ama gerçekten inanılmaz bir sırt ağrısı ve inatçı ateş var. Az önce fark ettim burnum biraz tıkanıyor gibi. Çok yavaş ilerliyor o yüzden geçmesi de uzun sürecek sanırım. İki günde bir yeni semptomlar ekleniyor sanki

Bende o da yok, sadece inanılmaz ama gerçekten inanılmaz bir sırt ağrısı ve inatçı ateş var. Az önce fark ettim burnum biraz tıkanıyor gibi. Çok yavaş ilerliyor o yüzden geçmesi de uzun sürecek sanırım. İki günde bir yeni semptomlar ekleniyor sanki
Covid olma ihtimali yüksek, benim olmadı ama ağrı özellikle kemik ağrısı yapıyormuş. Sağlıklı beslenmeye dikkat edin, atlatırsınız.

Hamileyken düdüklü patlamıştı evde o yüzden dediğiniz gibi yapacağım. İdrarında değişiklik fark etmedim ama baktıracağım yarın. Bizlerde hiç mide bulantısı olmadı ama belki yetişkinde farklıdır
Valla ben duduklu mu kutusundan dahi cikarmiyorum louder öyle boyle bir korkum yok yani :)
İbufort’un pediatrik olanı var mı bilmiyorum 6 yaş altı çocuklarda kullanılmaz. Doktorunuz mu verdi bu ilacı? Çok geçmiş olsun.
6 yas alti kullanilmaz uyarisi antibiyotiklerin cogunda vardır zaten, ama anlayamadigim ust solunum yolu ilaci bildigim kadariyla o, yani belirti yokken ibufort verilmis olmasi bana ilginc geldi.
Bizde de kızım daha 8-9 aylıktı bensiz duramıyordu. Eşime izin vermediler anne durabilir yanında dediler. Bende çoğul gebelik vardı. Mecburen her gece 1 saat yol gidip geliyoduk. İmkanı olan yatsın vallahi yoksa çok zor.
Rota hastane yatisi olmadan gececek gibi bir hastalik degil zaten, bizim yatisimizin gec olma sebebi doktor beyin bir turlu rota olduguna ikna olmamasindan kaynaklandi. Ustune sikayet edip bebegim de artik bilinc kaybi baslayinca binbir ozurle yatirmisti pasa bey. Sonra da gecelerce basinda bekledi ozur dilercesine, hala cok kizginim kendisine.
Covid biz geçirdik, oksürük hapşırık tıkanıklık olmadı. Bende bir tek koku duyum gitti.
Sizin gecirdiginiz varyantla alakalidir o bellevie, ben ilk pandemi varken geçirmiştim gebeyken, daha henuz asilar yokken, tat koku duyumu kaybetmistim ama oksurmekten cigerlerim sökülecek hale gelmisti artik.

Louder Louder

Ishal baslarsa hemen probiyotik takviyesi kullanin, bu arada doktorundan bebek icin cinko yazmasini iste, cok iyi bi bagisiklik destekleyicisidir. Bu arada evdeki yetiskinlerde cinko kullansin, hepinizin ihtiyaci var.

Ayrica bebis meyve yiyorsa mutlaka meyve yedir, hem seker ihtiyacini karsilar hem vitamin desteği olur.

Ates icin ilik su dusunu da mutlaka uygulayin.

Eşim ve bende aynı şekilde hastalandık bir süre önce,küçük oğlum sadece kusma ile hafif atlattı.
Bizim 2 hafta sürdü,ilerledikçe ateş yükselmesi,öksürük, balgam ve pis bir tat oldu,ekstra gözüm şişmeye başladı ve bir günde kapandı benim.
Ağrı kesici hariç birşey vermediler 2 haftada atlattık sonra büyük oğlumda aniden ateş başladı ve git gide düşmemeye başladı(çok yüksek değil ama düzenli olarak her gün çıkıyordu)2-3 kere doktora götürdük ama o kadar ağır atlattı ki,en son cuma günü kontrole götürdüm hafif ciğerlerinde bronşit başlangıcı var denildi pazartesi zatürreye dönmüş diye apar topar hastaneye yatırdılar.
Ne atlattık veya ortalıkta nasıl birşey dolanıyor bilmiyorum ama bizi sıralı halde çok kötü sarstı.Özellikle çocukta ateş ve hırıltı başlarsa ertelemeyin derim,çok hızlı ilerliyor onlarda. Çok geçmiş olsun.

Valla ben duduklu mu kutusundan dahi cikarmiyorum louder öyle boyle bir korkum yok yani :)

6 yas alti kullanilmaz uyarisi antibiyotiklerin cogunda vardır zaten, ama anlayamadigim ust solunum yolu ilaci bildigim kadariyla o, yani belirti yokken ibufort verilmis olmasi bana ilginc geldi.

Rota hastane yatisi olmadan gececek gibi bir hastalik degil zaten, bizim yatisimizin gec olma sebebi doktor beyin bir turlu rota olduguna ikna olmamasindan kaynaklandi. Ustune sikayet edip bebegim de artik bilinc kaybi baslayinca binbir ozurle yatirmisti pasa bey. Sonra da gecelerce basinda bekledi ozur dilercesine, hala cok kizginim kendisine.

Sizin gecirdiginiz varyantla alakalidir o bellevie, ben ilk pandemi varken geçirmiştim gebeyken, daha henuz asilar yokken, tat koku duyumu kaybetmistim ama oksurmekten cigerlerim sökülecek hale gelmisti artik.

Louder Louder

Ishal baslarsa hemen probiyotik takviyesi kullanin, bu arada doktorundan bebek icin cinko yazmasini iste, cok iyi bi bagisiklik destekleyicisidir. Bu arada evdeki yetiskinlerde cinko kullansin, hepinizin ihtiyaci var.

Ayrica bebis meyve yiyorsa mutlaka meyve yedir, hem seker ihtiyacini karsilar hem vitamin desteği olur.

Ates icin ilik su dusunu da mutlaka uygulayin.
Evet biz 2022’de yazın geçirdik, eşimle ben aşılıydık hem de sinovac biontek ne varsa olmuştuk. Tabi virüs de varyant geçirmişti.

Evet biz 2022’de yazın geçirdik, eşimle ben aşılıydık hem de sinovac biontek ne varsa olmuştuk. Tabi virüs de varyant gegeçirmişti.
Ben ustteki mesajimi yazarken louder sirt agrisi yasadigini yazmis, bu da beni ister istemez covid'e yoneltti. Yani sen haklisin anladigim kadariyla.

Benim covid gecirirken en onemli sorunum sirt agrisiydi, hatta tam yerini tarif edeyim, kaburgalarin bel oyuntusuna indigi yerden yukari dogru cok sert bi agriydi.

Bizde geçirdik geçen hafta antibiyotiğe gerek duymadılar reflörün toz erittik portakal suyuyla iyi geldi bulantı şurubunu aç karına. Probiyotik yani. Yoğurt muz. Ayak altına limon suyu sürdüm ateşliyken şurub vermek istemedim. Ama, siz emzirdiğini z için çok güçsüzleşirsiniz serum taktırın derim. Ada çayı ğargara boğaza👌birde üstünüzü örtüp bir güzel ter atın sıcak duş . Çok faydası olur.

Çok geçmiş olsun, endişelerinizde haklısınız.
En azından siz kendiniz kan ve beta örneği verin, durumun ne olduğunu görün.
Diğer viral hastalıklar mühim değil ama beta önemli.

Merhabalar tatil dönüşü önce oğlumda inatçı ateş bir turlu düşmeyen dönüşümlü ilaçlara başladık gözlerine kadar vurmuştu yavrumun ondan bile sarı sarı çapak geliyordu sonrasında ise eşimde başladı bende hafif bir halsizlik oldu acillere gittiğimizde klasik ateş düşürücü verdiler büyük ihtimal virus ama hafif bir doz antibiyotik verilmesini de uygun gördü doktor virus kaynaklı olsa da hafif antibiyotik başlayınca o gün ateşlenenmedi belki sizin durumda antibiyotik ile daha stabil hale gelebilir ben de antibiyotik tedavisini çok gerekmedikçe seven bir insan değilim ama o gün antibiyotik ile farkı görünce doktor antibiyotik dozunu 2ye çıkardı ve çocuk rahatladı ve ne yazık ki artık testi kolay kolay yapmadıklarını söylediler ve gerek olmadığını (yani malumun ilanı zaten virus oldugu asikar dercesine )

Merhaba arkadaşlar,
Evde annem eşim ben ve 17 aylık oğlum varız. Önce annemde vücut ağrısı hafif ateş oldu. Evde serum yaptırdık biraz toparladı. Sonra oğlumun ateşi inatçı şekilde yükseldi ve fena kusma atakları oldu. Ertesi gün de benim çok inatçı ateşim başladı 40.2’yi gördüm. Eşim içinin titrediğini ve vücut ağrısının olduğunu söylüyor. Ben dayak yemiş gibi ağrı çekiyorum. Bütün gece bebeğim emiyor, ateşten halüsinasyonlar görerek onunla geceyi bitiriyorum. Emzirdiğim için ilaç da kullanamıyorum.
Doktorumuz (oğlumun doktoru) covid ya da influenza diyor. Hastaneye gidip test vs yaptırıp kendinizi yormayın çocuğu da yıpratmayın dedi. Ateş düşürücü ağrı kesicilerle sabırla geçmesini beklememizi önerdi. Benim endişem antibiyotik gerektiren bir durum olup olmadığı. Gidip maaile testleri yaptırsam mı, beklesem geçer mi? Antibiyotik almamız gerekiyorsa ve almıyorsak bir şey olur mu? Hoca hastaneye gitmemizi pek önermedi. Ne yapayım bilmiyorum. İlaçsız (daha doğrusu izinli tek ilaç P….l) ile ateşim düşmüyor. Acı ve şaşkınlık içindeyim ne yapacağımı şaşırdım. Neden konu açtım onu bile tam anlamadım zaten kafam gidik ama belki bir öneri olur dedim ne bileyim. İşlerimi yapamıyorum sürünüyorum sadece. Ve en kötüsü oğlum sürekli ağlama halinde olduğu için ekran izliyor kendimi çok suçlu ve kötü hissediyorum ama şu tuşlara dokunan parmaklarım bile acıyor…
İnfluenza olabilir, bence test yaptirin neticede ilaci var bunun. 1 hafta cekeceginize 3 gunde rahatlamaya baslarsiniz. Eger test yaptiramazsaniz da bol c vitamini, portakal suyu falan tavsiye edebilirim. Cok gecmis olsun 🙏🏻

Eşimle ben de aynısını yaşadık.

Evde covid testi vardı yaptık pozitif çıktı. Acil şifa diliyorum.

Uyumuştuk eşim seslendi kalktım. Adam yere düşmüş ayağa kalkamıyor. Felç mi oldum diye ağlıyor. Bacaklarında his varmış ama inanılmaz bir ağrısı var yarım saat sürdü ayağa kalkması. Ambulans mı çağırsam acaba. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Uyumuştuk eşim seslendi kalktım. Adam yere düşmüş ayağa kalkamıyor. Felç mi oldum diye ağlıyor. Bacaklarında his varmış ama inanılmaz bir ağrısı var yarım saat sürdü ayağa kalkması. Ambulans mı çağırsam acaba. Ne yapacağımı bilmiyorum.
Acile gidin beklemenin anlami yok. Gecen hafta ogullarimdan biri pfapa oldu. hayattan sogudum duzelene kadar . Gecmis olsun

Çok çok geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda atlatırsınız. Biz de eşimle kış sonu yakalandık bu illete. 3 hafta süründürdü sonrasında da uzun süren halsizlik, nefes nefese kalma yaşadık. Covid çok daha önceden olmuştuk ama bu yaşadığımız covid gibi de değildi. En azından covidde hastalığın zirve yaptığı noktadan sonra düzelmeye başlamıştık. Bu lanette yavaş yavaş ağırlaştık yavaş yavaş iyileştik. Verilen ilaçları hatırlamıyorum şu an ama biz her fırsatta duş aldık. Bol bol tavuk suyu çorba, ilik sulu çorba tükettik. Bol sıvı tükettik. Valla bize çorba getiren de olmadı zaten evde sürünüyorduk dışardan söyledik hiç öyle kaynatmalı işlere giremedik. Allah acıdı herhalde halimize gayet de iyi geldi hepsi. Size de acil şifalar diliyorum.

Acile gidin beklemenin anlami yok. Gecen hafta ogullarimdan biri pfapa oldu. hayattan sogudum duzelene kadar . Gecmis olsun
Ayağa kalkamıyor ambulans çağırsam bebeğimizi annemle bırakıp gidemeyiz annem de çok hasta onunla baş edemez, sabahı bekleyeceğiz onu da alıp gideceğiz ambulansla :KK43:

Geçen hafta oğlum covit oldu arkasindan biz patladik. Doktorun çocuğu yipratmayalim demiş olması saçma geldi. Biz teşhis koymasak gereksiz yere antibiyotikle falan ugrascaktik(antibiyotiği gece goturdugumuz acil doktoru verdi sadece boğazına bakıp 😒) 1 gece hastanede yattı oğlum sonra hemen toparladı. 1 gün sonra bende ve eşimde başladı. İkimizde de aşırı halsizlik ve sırt ağrısı ve ses kısıklığı ortakti benim burnum aşırı aktı onun tam tersi tıkandı. Ateş arada bir çıktı. Oğlum da ateş hep vardı. Covite benziyor sizinki de. Hastanede hemşire de dedi zaten aşırı patlamış vakalar ama sadece özel hastaneler test yapıyor sanırım..geçmiş olsun çok

Geçmişler olsun inşallah.
Allahım acil şifalar versin inşallah kardeşim.

X