Gebeliğe Hazırlık Hashimoto Tiroid ve İleri Yaşta Hamile Kalmaya Çalışanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Gluten 1 derken yani arpa yulaf çavdar falan tüketmemelimiyiz?

Gluten 1 derken yani arpa yulaf çavdar falan tüketmemelimiyiz?

Gluten evet (Gluten`in yanindaki 1 yanlislikla yazilmis pardon:). Glutensiz beslenmesi lazim tiroid sorunu olanlar ya da minimuma indirmeli. Zaten gluten`i en cok tukettigimiz seyler ekmek ve pastane urunleri. Arpa, bugday, yulaf vb. Hergun bir bardak kefir de oneriyor Yesim Hanim bu arada.

Selam Yulaf, doğal olarakgluten içeren bir tahıl değil. AMA, tarla veya fabrikalarda diğer tahıllardan glutenbulaşması söz konusu olduğu için, şu an marketten satın alınan standart biryulaf, saf sertifikalı olmadığı süreceglutensiz DEĞİLdir.

Ewt yulaf tartismaya acik. Yemeyiverelim gitsin

Merhaba arkadaşlar, ilgilenenler için bir yazı

Unfortunately for the thyroid, it has a common doppelganger that puts it at risk for rogue autoimmune attacks. You guessed it – gluten. What’s more, 50% of people with gluten sensitivity experience molecular mimicry with casein (a protein found in dairy). This is known as cross-reactivity, where you react not only to your original trigger, but also to another trigger that resembles the first one.
Remove. Remove the bad, getting rid of factors that negatively affect the gut, including inflammatory foods such as gluten, dairy, corn, soy, eggs, and sugar, infections from parasites, yeast, or bacteria, and irritants such as alcohol, caffeine, and drugs.

Tesekkurler

Merhaba bebeğimiz oldumu

Merhabalar yeşim hanıma bende gitmek istiyorum, hem finromiyalji için hem egzama var hem troit bozukluğu ,ama ücreti çok diyorlar , lazer harici muayene 1000 tlymiş, doğru mu bu , faydasını gördünüz mü lazer oldunuz mu sizde

Merhaba, Yoook muayene 1000 tl falan degil. Gercekten Yesim Hanim asla paraci biri degil. Ben lazer ile birlikte tek ucret odedigim icin yanlia yonlendirmeyeyim. Siz su an hemen muayenehanesini arayip hem durumunuzu anlatin hem de muayene ucretini igrenin. Ben lazer oldum. Cok memnunum. Hem.cok basit hem de ilac dozum 2. Keredie dusuyor. Hic vakit kaybetmeyin. Insallah siz de fayda gorursunuz.

Malesef kurtaj oldum gelismediler
Kizlar kurtajdan sonra doktorum bana bagisiklik sistemimde problem olmasindan suphelendigini soyledi. Yani vucut bebegi mikrop gibi algilayip atiyomus kaba tabirle.hashimotodaki antikorlar iste. Doktor bana lenfosit asisindan bahsetti. 3 ay esimden kan alip bana vericeklermis. Ins 4. Ay hamile kalip gebeligin ilk 2 ayi bu asiya devam edilicekmis. Ayni zamanda bu doktora ben 1 yil once cocuk istegiyle gitmistim ve bana kortizon ilaci vermisti ama ben sonra gebelik fikrinden vazgectigim icin kullanmamistim. Sanirim yine kullanicam. Ayrica multivitamin kan sulandirici falan verilecek yine. Bu doktor ve tedavisinden umutluyum acikcasi. Amh degerim gecen yil 0.9 du. Yasim 33 olcak. Instadan doktorun bi hastasiyla tanistim ve bu tedavi o hastada tup bebekle ise yaramis. Ayrica doktor yine hakli cikti. 24 agustostan beri koronayim 3 test yaptirdim hep pozitifim. Bana direk temas eden kisi eşim ve esimin 3 testi de negatif. Ayrica 2 tane zararsiz nodulum var ve doktorum tiroit degerlerime bakarak ilaclari kendi ayarliyor. Endokrinologa gitmemi istemiyor. Kendisi harvard universitesinde ureme endokrinolojisi egitimi almis en az 1 yil. Doktor kabul ederse fitoterapistle gluten diyetine de basliycam. Bir an once negatife dönüp tedaviye baslamak istiyorum ins.

Aslında regl sancısı gibi hissetmek sorun değil ama ben asıl aletler yerleşirken acıyor mu diye korkuyorum. Çünkü jinekolojik muayenede bile kasılan biriyim maalesef

.merhaba öncelikle hayırlı olsun sağlıkla kucağına al bebeğini :) benim tsh t3 T4 normal anti tpo yüksek bu hamilelige engel mi düzenli troid ilacı kullanıyorum. Aynı zamanda pko var yumurtlama tedavisi görüyorum şuan

Merhaba, Durumunuz nasil merak ettim bebek durumunu. Biz de hala ugrasiyoruz

Merhaba, Surec nasil gidiyor merak ettim. Biz de hala deniyoruz. Degerlerim sapitti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…