Gebeliğe Hazırlık Hashimoto Tiroid ve İleri Yaşta Hamile Kalmaya Çalışanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
9dr gezdim :))

Haklısın, ben de çok iyi denen profesörlere gittim ve bana da beni tahmin ettiğim şeyleri kimse söylemedi. Bazen bilmemek daha iyi olabilir. Örnek bahsettiğin türdeki kistler. Çünkü bildiğinde kafaya takıyorsun. Hadi sen aklı başında birisisin bir de hakikaten psikolojik olarak takıntısı olanlar var. Onlar bunu dünyanın sonu olarak algılıyorlar. Bazen bu nedenle doktorlar söylemiyor olabilirler diye düşünüyorum. Doğrusu ne ben de bilmiyorum :)

Hiç ümidini kaybetme tiroit hastasiyim hemde150 mg euthyrox kullanıyorum ve hemen hamile kalan ve tedavisiz 3. Bebegime hamileyim rabbim en kısa zamanda sanada nasip eder inşallah

Tam benim konummuş burası. Yaşım 39, alti yildir Hashimoto hastasiyim, adetlerim muhtemelen bu hastaliktan dolayi ozellikle son 1-2 yildir duzensizlesti. Bazen 22 dunde, bazen 24 gunde bazen 28 gunde bir oluyorum.

2. bebek istiyoruz. Henuz denemedik, deneyecegiz. Ovulasyon kiti aldim baska turlu yumurtlamayi belirlemem mumkun degil. Ilk hamileligim cok kolay olmustu. yasim gencti, adetlerim son derece duzenliydi ve en onemlisi troidlerimde hicbir sorun yoktu.

Gecmis olsun. Bdigim kadari ile tiroid hashimoto ile adet duzensizligi arasinda bir bag yok. Azalan over rezervi ile ilgili olabilir.

Amh, fsh, e2, tsh, t3 , t4 , antitpo, tpg kac acaba?

Gecmis olsun. Bdigim kadari ile tiroid hashimoto ile adet duzensizligi arasinda bir bag yok. Azalan over rezervi ile ilgili olabilir.

Amh, fsh, e2, tsh, t3 , t4 , antitpo, tpg kac acaba?

Tesekkur ederim. TSH ve Serbst T4 degerlerim Cuma gunu cikacak. Yazarim buradan. Diger parametreleri hic olcturmedim. Doktorum da istemedi. Sadece T3, T4 ve TSH olcturuyorum senede bir o d ilacin dozu iyi mi diye. Simdi de bebek dusundugumuz icin kendiligimden baktirmak istedim.

Bu arada gecmisi pek okuyamadım da siz de cocuk mu istiyorsunuz durumuz neydi?
Evet, bu konu altında genelde hashimotosu olan ve çocuk isteyen arkadaşlar olarak birleştik.
Over rezervlerinizi FSH, AMH ile bir kontrol ettirip bulnduğunuz şehirde iyi bir doktora görünmeniz iyi olabilir.

Seninde gönlünce olsun :) En kısa zamanda sağlıklı bebişlerimizi kucağımıza alalım. Pozitif olalım.

Kisiyi en iyi bilen ve en iyi tanıyan,en yakını sadece kendisidir..tedavinde başarılar dilerim inşallah herşey çok güzel gelisir..umut en iyi ilac..bu ay laparaskopi için mr çektirdim regl sonrası sonuca göre gün alıp laparaskopi olucaktim..içim diyordu ki bu ay açık taraftan yumurtlicaksin..Dr gittim ve yumurta sağda..hemen atladım aşılama diye..bu sabah çatlama ignemi oldum yarın akşam asilamam olucak..ben laparaskopi öncesi aşılama istoyordum hep fakat kapalı taraftan yumurtlamistim son aylarda şimdi bunun olması bana o kadar iyi geldi ki..içimde kalmicak denedim diyebilicem..kendinizle konuşun iç sesinizi dinleyin..hayırlısı benim içinde herkes için de..

Bu arada ayrıntıyı da yazayım laparaskopiye gidicem için aşılama planda yoktu yumurta geliştirici vs kullanmadım..Dr kontrolünde yumurtam 9.gunde 16cmdi ve sadece çatlama iğnesi verdi 11.gunun sabahı iğneyi oldum..benim sol kapalı ve hidrosalpenks dendiği için Dr yumurta geliştiricilere kacinmisti hep üstelik 3 reglde de yumurta solda gelisince..dış gebelik riskini düşünerek..çünkü yumurta gelişeceği taraf ilacın etkisini daha çok alırmış ve zaten kapalı olan tüpte çoğul gelişirse kiste donusme ihtimali yüksek..

Merhaba kizlar burası tam benlik 35 yaşındayım 7 senedir hasimato hipotroid hastasıyım bir kızım var 12 yaşında ikinci için bu ay 6, ay olucak çalışıyoruz ama nasip olmadı doktor kontrolüne gidiyorum FSH lh vb hormonlar iyi TSH 0,478 tabi hergun 100 mg ilaç içiyorum bı ay arı sütü polen karışımı OMEGA 3 hayıt suyu aslan pençesi ve civan pencemi aldım spora yaziliyorum bu ay bir umut işte benimki rabbim belki kısmet eder sürekli dua ediyorum hayırlısı diye rabbim herkese nasip etsin inşallah

Ne gibi tedaviye başladın?
benim tsh yuksekti başlarda 8 ay troid ilacı kullandım(2017de) tromozol diye cok faydasını gördüm 8 ayda normal değere geldi değerlerim sonra esimde sperm zayıflıgı ve sperm azlıgı oldugunu ogrendik ondan sonra kendimizi ekonomik olarak 1 sene toparlayalım dedik tedaviye baslama icin.. şimdi ocakta başladık tedaviye..önce 1kere aşılama deneyelim dedi doktorumuz sonra olmazsa tüpe denicez dedi tekrar tahlillerim yapıldı hsg cekildim bikere klomen kullandım şimdi adet gunumu bekliyorum bakalım neler yaşayacağım bu süreçte. doktorumda cok iyi kendisine güveniyorum.. umutluyum bakalım nolcak...

Çok sevindiiim Insallah tutar.

Allah bağışlasın kızınızı..bende kullandım polen,hayıt cayi,aslan pençesi,omega3 geçen yıl birçok yönden faydasını gördüm tavsiye ederim..spor ve beslenme gerçekten ilacın yaoamadigi etkiyi yapıyor deneyerek gördüm kendimde..bol şans dilerim sana...

Bol şans dilerim umut en güzel ilac..en kısa surede iyi sonuçlarla bilgilendir bizi..sen böyle olumlu oldugun sürece herşey çok iyi ilerlicek emin ol..

Dilerim herkes evladına kavuşur :) En kısa zamanda kolaylıkla olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…