hanımlar gönüller bir olsun

Esmaların Hesaplanması

Eğer üç esma kullanılıyorsa, mesela "Ya Vedudül Kaviül Cami" zikri kullanılacaksa, (Vedud =20) + (Kavi = 116) + (Cami = 113) = 249 eder. Mesela isteyen kimsenin adedi 47, istenenin de 245 ise bunlar da eklenir ve zikir sayısı 541 olur.
Burada senın ve sevgisini istediğin kisinin isminin ebced degeri ekleniyor.

Sayılarda önemli olan, zikrin sayısıdır. Yani söylenecek olan sözün tutarıdır. Burada söylenecek söz, ‘Ya Vedudül Kaviül Cami' şeklinde belirlenmiştir.Buna isteyen ve istenenin isimlerinin adetleri eklenmiştir fakat hala bir şeyler eksiktir. "Ya" ve iki kere tekrarlanan "Ül" sözleri hesaplanmamıştır.

"Ya" ve "Ül" sözlerinin tutarları da adede eklenir. Ya, 11 ve Ül, 31 değerindedirler. Ül iki kere geçtiği için 62 olur. 62 + 11 = 73 Bu sayı da 541'e eklenir ve zikir sayısı 614 olur.Yani bu zikir günde 614 adet çekilecek ve zikre 6+1+4 = 11 gün devam edilecek.

249 esmaların toplamı. Sen 249a kendi ismimin ebced degerini ve sevgisini istediğin kisinin isminin ebced degerini toplayıp ekleyeceksin. Sonra bulduğun sayıya da 73 ekleyeceksın. Sonra toplam sayının basamaklarını toplayıp kaç gun okuman gerektıgını bulacaksın

Kızlar hayırlı cumalar. Cok bos kaldı konu. Ben yenı mahkemeye geçtiğim icin cok yogunum yılbaşından Berı. Bır hafta daha buradayım sonra rahatlıyorum ınsallah. Dıyorum kı Pazartesi gunu yenı bır lısteye başlayalım dua edelım. Ne dersınız neye başlayalım? Sırayla dua ederız her bırımıze. Yarın son esmamızı okuyoruz, haftasonu ıcın yazmayacağım pazartesı başlayalım dıyorum.

Kimler burada? Lısteye girmek ısteyenler yazsın :)
Ben de varım 4 gündür bakamadım toplu okuyacagım bizde devir yaptık yoğunduk :) Sen hangi adliyedesin ben Gebze.

Beni de listeye ekleyebilirsiniz.

Fikir : Arkadaşlar regl günlerinde de okunabilecek salavat, kelime-i tevhid, esmalar vb hergün belli bir sayıda okunabilir ve o gün okunan tüm zikirler belirlenen bir kişinin muradının olması için niyetlenir.

Aramızda bebek isteyen arkadaşlar için aşağıdaki esma olabilir listede. Ayrıca diğer esmalarla ilgili fikir edinmek isteyen arkadaşlar için başka bir başlıkta paylaştığım mesajımı da inceleyebilirsiniz>>>> Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

12- El-Halık: Yaratan, yoktan var eden anlamındadır. Kısırlık tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda herhangibir konuda vesile yaratmak için esma ile kombine edilebilinir. Örneğin, rızk yaratmak için, Rezzak esması ile kombine edilebilinir. Ya Halık-ul ya Rezzak gibi..

Canim ihlas sayisi cok uzun surer..
Birde esma okursak regl falan olunca sıkinti olmaz..
Hergun bir kisiye el kayyum esmasini cekebiliriz.kisi sayisi kac olursa olsun herkes o gun sirasi gelwn kisi icin 156 tane okur.
Hem listeye eklenmek isteyenler oldugunda karisiklik olmaz kimseyi beklememiste oluruz.gun bitiminde siradaki kisiye geceriz

Ben de varım 4 gündür bakamadım toplu okuyacagım bizde devir yaptık yoğunduk :) Sen hangi adliyedesin ben Gebze.
Hosgeldın canım:) haftasonu ıcın esma yazmadık. Oazartesınden itibaren başlıyoruz yenı bır lısteye. Ben caglayandayım bu Arada :KK43:

Kızlar bu önümüzdeki bir hafta icinde kelime i tevhid okuyalım mı? 70 bin kelime i tevhid okuyanın her dileği kabul olurmuş. 10 kisiyiz kisi bası 7 bin tane oluyor. 7 günde okursak her gün bin tane okuyacağız. @yasmin5846 arkadasımız dua istemişti isterseniz ondan başlayalım? Hem adet olma durumunda da okumaya devam edebiliyoruz

Ya latifteki gibi okudukca eklesek daha mi kisa surer acaba?
Kisa surede bitecek bisey olsadaha mi iyi olur acaba..sure uzun olunca enerji disuyo sanki

Ya latifteki gibi okudukca eklesek daha mi kisa surer acaba?
Kisa surede bitecek bisey olsadaha mi iyi olur acaba..sure uzun olunca enerji disuyo sanki

Tamam canım öyle yapalım o zaman. Internette bir haftada 70bin yazıyordu ama herhalde o azami süre olarak yazılmıs. Evet ne kadar kısa sürede bitirirsek o kadar iyi. 70 bin kelime i tevhid okuyalım o zaman son karar bu.

X