Hangi Topiğe Girsem Muhabbet Almış Yürümüş, Sohbete Fransızım Diyenler Burayaaa :)))

Çok özel olmazsa neden bu zamana kdar evlenmedin de şimdi evlenmek istiyosun?

2 yıllık bitirdim, açıktan devam etmeye calıştım da olmadı.. yemedi çalışıyorum canım, sen?

1: Ben bankacılık yaptığım ve her gece geç saatlerde eve geldiğim, üstelik te yalnız yaşadığımdan dolayı haftasonu evle ilgili yapılması gerkenleri yapmaktan kendime vakit bulamadığım için,
2: Kafama göre bir hayat arkadaşı bulamadığım için...
Erkekler güçlü ve kendi ayakları üzerinde duran kadınlardan pek hoşlanmazlar. Ben de genel olarak bu yapıdayım, yapımı kabullenecek ve saygı duyacak doğru erkeği bulmam 35 yılımı aldı, bulduğum erkeği de evlenmek için 4 yıldır bekliyorum :)))

Rakamların bir önemi yok ablacım. Kendini kaç yaşında hissediyorsan o yaştasındır.

Teşekkür ediyorum haklısın, hem biz kadınlar erken yaşta olgunlaştığımız için , bizim aramızdaki farkları kapatmamız , erkeklerin kendi aralarındaki farkı kapatmalarından daha kısa sürüyor

Haklısınız ama istediğim bölümün puanı yüksek ve geçen sene bi yerlere o yüzden girmedim bu sene tekrar denemek istedim olmazsada 3. seneye kalmak istemiyorum...

1 yaş var annemle aranızda o zaman. Annem çok küçük evlenmiş ama gerçi bi yandanda genç annemin olması güzel :)
Hayırlısı tabiki böyle şeyler.

Haklısın güzelim , Allah nasip ederde benim çocuklarım olursa , senin yaşlarına geldiklerinde beni yanlarına istemicekler arkadaşlarından falan gizlicekler diye korkuyorum
Ama herşeyde vardır bir hayır, ben de genç evlenecektim az kalmıştı ama kısmette yokmuş olmadı, belki de hayırlısı böyleydi

Pekala, Noktaaa diyorum Eniştemiz seni hala niyeeeeee bekletiyooor.
Psikolojik danışmanlık istiyorum ama olmazsa bankacılık yazmayı düşünüyorum.

Kazanırsın inşaalah. İstemediğin bi bölüm yazma sakkkıın.

Dediğiniz gibi bu işler kısmet işi mesela bende çok genç evlenmeyi doğru bulmuyorum tamam çocuğunla arkadaş gibi oluyorsun ama evlilik yürütmeyi,sorumluluk almayı bilmiyorsun.
Evlenmeyi düşünüyormusunuz peki var mı bir planınız ?

Çok doğru düşünüyorsun. Bu dediklerini yapabilmek için önce kendi hayatınla ilgili sorumlulukları kendin halledebilir hale gelmen gerekli , ki evlilik sorumlulukları çok daha fazla hayat tecrübesi gerektiriyor.
Ben evet düşünüyorum allah kısmet ederse artık , net bir tarihimiz henüz yok ama bu yıl nişanım türkiye'ye geldiğinde evlenicez inşallah :)

Ne güzel bi damadımız var o zaman sizin için en güzeli olsun inş

Kızlar bakıyorum kayboldunuz , gelince ses verin olur mu :)
ben 18-20 arası KK ile tanışma sebebim olan rejim/spor işleriyle uğraşıyor olucam, ama 20 den sonra buradayım beklerim efendim

inşallah hepimiz için...
Sizlerin de ( tüm bekarların ) dilerim karşınıza doğru insanlar doğru zamanlarda çıkarlar ve o mutluluğu yakalar bir ömür devam ettirirsiniz :)

Amin canım.TAbi evlenmek sadece bir meziyet değil önemli olan o evliliği bir ömür devam ettirebilmek.Ne çok boşanma oluyor günümüzde.Allah herkese hayırlısını versin.

Amin canım.TAbi evlenmek sadece bir meziyet değil önemli olan o evliliği bir ömür devam ettirebilmek.Ne çok boşanma oluyor günümüzde.Allah herkese hayırlısını versin.

Amin herkese.
Doğru söylüyorsun günümüzde boşanmalar çoğaldı, keşke olmasa di mi hiçkimse boşanıcam diye evlenmiyo sonuçta.
Ama ben boşanmaya çok da soğuk bakmıyorum. Bir ömür devam ettirebileceğin mutlu bir evlilik yapıp yapmayacağını önceden bilmek imkansız. Her ne kadar evleneceğin kişiyi tanıdığını sansan da ; birincisi insanlar zamanla değişir - değişmeyen tek şey değişimdir - bir bakmışsın evlendikten bir süre sonra senin tanıdığın insan gitmiş, yerine bambaşka ve uyuşamadığın biri gelmiş. Ya da tam tersi sen değişmişsin, isteklerin beklentilerin değişmiş, karşındaki bunları veremiyor ne yapıcaksın kendini reddedip isteklerinden vazgeçip oturacak mısın aman evliliğim bitmesin diye. veya evlendiğin adamın her halini çekip gidicek misin bir ömür ?
Dediğim gibi herşey insanlar için. Mutlu olamıyorsan mutlu da edemiyorsun demektir. İki tarafın da mutsuz olduğu bir evliliği sürdürmek de çok anlamlı değil, dünyaya bir kere geliyoruz.
Benim üniversite yıllarında yurttan bir arkadaşım 7 yıl biriyle çıktı, birlikte büyüdüler diyebilirim. Sonra evlendiler ve 1,5 yıl evli kaldılar. Kız hemşireydi, çocuk şarküterilerde ,migros gibi yerlerde falan çalışıyordu, evlendikten sonra değişti, işsiz güçsüz gezmeye başladı ( çocuğun ailesine bile yalan söylüyorlardı çalışıyor diye, halbuki bütün gün bilgisayar başında vakit geçiriyordu ), kız gece gündüz nöbet tutup evini geçindirmeye çalışırken bir de öğrendi ki çocuk bunu aldatıyor, bir oldu iki oldu derken çocuk habire başka başka yerlerden birilerini bulup kızı aldatıyor, arkadşımın nöbetçi olduğu gecelerde eve kadın getiriyor, kullandıkları doğum kontrol hapını buzdolabına falan koyup unutuyor o derece yani. Arkadaşım bu ne diye sorunca "senin için aldım " diyor, kutu açılmış ama diyince "merak ettim nasıl bişeymiş diye baktım" diyor, oysa kutunun içinden iki tane eksik !! türlü yalanlar yanii
Sonunda kız dayanamadı ve kocasının en son görüştüğü kadın için " karar ver o kadını mı seçiceksin beni mi diye sordu ve bu sorunun cevabını iki ay bekledi...
( ki o kadın da evli ve üç çocuklu, kocası da bu ilişkiyi öğrenmiş, karımdan boşanmam diyor, kadın da ben kocamdan boşanmam diyor ) ama bizimkinin kocası halaa o kadından vazgeçmiyor, en sonunda arkadaşım evden ayrıldı, biz birlikte bir ev tuttuk çalıştığı hastanenin yakınlarında ve uzun ve sancılı bir süreç sonunda boşandı...
Şimdi başkasıyla evli, mutlu ve çocuklu :) çok şükür...
Niye anlattım bu kadar uzun, bir insanla 7 yıl çıkıp tanımaz mısın diye akla bir soru geliyor, evet tanımayabiliyorsun, ya da tanıdığın insan başka bir insana dönüşebiliyor...

Tabii ki temennim bunlar kimsenin başına gelmesin, herkes doğru insanı bulsun ve mutlu olsun...

Bu saat oldu gelen giden yok
ama benim şimdi skype vaktim geldi gitmem lazım
Nişanlımı kamerada göreyim geleyim...

Hani kızlarr bütün enerjinizi gündüz mü harcadınız geceye hiç kalmadı mı (
Öyle olsun madem herkese iyi geceler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…