Hangi Protez? - mentor, arion, nagor , natrelle, PIP

Ben olmadan önce çok araştırdım Nagor taktırdım geçen sene cidden çok memnun kaldım doktorum bir kaç öneri verdi başta ama sonucunda buna karar verdik

Kızlar merhaba 1,5 ay önce karin germe ameliyatı oldum şimdi sira meme toparlama da iki çocukla nasıl böyle oldu vucudum anlam veremiyorum. Bugün muayene oldum doktor bile memelerimi gorunce uzun bi hmmmm çekti ( inanılmaz sarkık 90 yaşında gibiyim. Doktorum dokun yok toparlarsak çok küçük olacak silikon koymak istemiyorsan toparlariz begenmezsen bir iki yıl sonra silikon taktirirsin dedi ama ben olmuşken tam bu işi bitireyim istiyorum. 2 sezeryan bir karın germe...artık ameliyata doydum. Aslında aklımda silikon hiç yoktu ama çok küçük kalacak dedi doktor kafam karıştı Allah aşkına bana bir akıl verin. Silikonsuz olmuyor mu taktirsam kac beden ne marka taktirayim. Bu konuda cok bilgisizim kac saattir burayi okuyorum yinede tam aydinlanamadim.

Eğer kocaman VE sarkık olsalardı muhtemelen proteze gerek kalmayacaktı. Ama içi boşalmış VE sarkık ise, yani sönmüş bir balon gibiyse tabi ki proteze gerek var. Protez memeye gereken doluluğu VE hacmi sağlayacak. Dr un haklı şimdi protezsiz bir dikleştirme yapsa, bomboş VE küçük olacaklar. Küçük bir sönmüş balon olacak ama protezle beraber gereken diriliği ve yüksekliği sağlayacak. Dr una güven

Aynen sarkık içi bomboş sönmüş balon gibi. Silikon şart anlaşılan. Teşekkür ederim canım cevabin için. Mentor marka tavsiye edilmiş hep bende onu isteyim tabi doktor kararı bana birakirsa... Devlet hastanesindeyim ve açıkçası doktorum cok aciklayici konusmuyor. Ama el mahkum ona ameliyat olacagim inş herşey yolunda gider birde ben öyle aman aman büyük istemiyorum zaten emzirmelerden önce büyük dolgundu. Ben ona doydum şimdi yuvarlak ve daha küçük istiyorum. Bu forumda anladigim kadariyla mentor 300 cc pütürlü yuvarlak isteyecem. İnş doğru olan budur

Ama hala silikon neye göre kas altina neye göre ustune dikiliyor hangisi daha avantajlı anlayamadim ve ortaya alta yukariya yerleştiriliyor muhabbeti olmuş onu hiç anlamadım

Tubuler göğüs ameliyatı oldum göğsümün üst kısımları boş alt kısımları hafif doluydu.325cc mentor yuvarlak kas altı takıldı 165 boy 65 kiloyum 10 gün oldu.ilk günler füze gibi olsa da şuan gayet kıvamındalar.Tabi çok ince kemikli dar omuzlu iseniz size 300cc daha uygun olabilir.Gerçi bu cc miktarına en güzel doktorlar karar verir.Ben doğal duran birşey istemiştim doktorum böyle yaptı.Allah ondan razı olsun.350 yapsa büyük 275 yapsa küçük olurdu.Ameliyattan önce en önemli konu bu kızlar.Buarada mentor sert diyorlardı benimkiler yumuşadılar hafif.Bence sert olması iyi birşey zaten zamanla kendilerini salacaklar.inşallah herkesin çok güzel cicileri olur.

1. Merhaba ben göğüs büyütme ameliyatı için Hasan Fındık ve Zekeriya Kul ile görüştüm. Hasan Fındık kas altı, yuvarlak (ama damla da olabilir), 300 ve 400 cc arasında (ameliyatta deneyerek) karar vereceğini söyledi (ama vücuduma göre mutlaka c kup olmalıymış- boy:171 kilo:54) ve mentor marka silikon kullanıyor. Özellikle cc konusunun herkeste değişkenlik göstereceğini ve önceden kesin karar verilmeyeceğini çünkü kas kalınlığının vs büyük bir etkisi olduğunu söyledi. Ayrıca 2 göğüs arasında ufak bi boyut farkı olduğunu ve bu yüzden gerekirse farklı cc kullanacağını söyledi. Zekeriya Bey ise 335 ve 355 cc Motiva çipli silikon (yüksek profil) kullanacağını söyledi (dual plan ve meme altı kesisi) ayrıca ameliyat sırasında deneyerek cc boyutuna karar verilmeyeceğini, bunun meme altının ölçüsüyle bulunabileceğini (atıyorum 350 cc silikon 11 cm tabanlıdır) çünkü her boyut için kesinin boyutu ve yerinin değiştiğini, milimetrik farkın bile kesinin üstte ya da altta kalmasına sebep olabileceğini söyledi, ayrıca hijyenik açıdan da bunun olmaması çok mantıklı. Açıkçası ben motiva marka silikon dışında her konuda Zekeriya beyde karar kıldım diyebbilirim. Tek aklımı kurcalayan şey motiva markası. Aslında ayakta damla yatarken yuvarlak olması ve yapısı yumuşaklığı harika ama fda onayı konusunda kafam karışık. Sizce ne yapmalıyım?

Fiyat ne verdiler acaba

ben de tubuler memeyim. hangi doktora oldunuz acaba? bir de fotoğraf görebilmek mümkün mü?

bana da 7 ekimde Nebil Bozdoğan tarafından mentor marka silikon takılacak olumlu yorumları okudukça rahatladım hatta şimdi iyi ki mentor kullanılacak diyorum

Yapımız çok benziyor. Ben de 169 a 53 kiloyum.
Hiç doktorla görüşmedim, araştırma aşamasındayım :)
Merak ettim ne seçeceğini benzer olduğumuz için:) doktorlardan görüş alırsan mutlaka paylaş lütfen.

Ben Zekeriya Kul'a ameliyat oldum. 375-355 cc motiva full profil implant takıldı. Şuan daha 3 hafta oldu, yumuşamadı henüz ama memnunum. Doğru seçim yaptığımı düşünüyorum :) Bence sen de göğüs çapı ölçümü yapıp ccye öyle karar veren bir doktora ameliyat ol, göz kararı cc aralığı belirleyip ameliyatta deneyerek doğru ccyi bulmaya çalışan doktorların sağlıklı tercih olduğunu düşünmüyorum. Yurtdışındaki hastalar göğüs çapı nedir, nasıl ölçülür, implantların çapı ile bunun uyması gerektiğini vs. gayet iyi bilip buna göre kendi bile cc seçimi yapabilirken Türkiye'de böyle olmamasının sebebi doktorların bile bu konuda bilgili olmaması (bence)

Bak ben yorum yazana kadar ameliyat olmussun bile :) hayirli olsun, gecmis olsun :)
Cc olarak memnun musun peki? Su acidan soruyorum onceden 2 gogus arasinda boyut farki var demistin ya, simdi esitlendi mi goruntude?

Ben de zekeriya kul ve Hasan fındık'a muayene oldum. İki doktora daha. Üçü mentor kullanırken Zekeriya bey motiva kullanıyor. Hepsi arasında en çok içime sinen Zekeriya bey ama motivayı hiç bilmiyorum. Sizin durumunuz nasıl? Yumuşama oldu mu?

Merhaba, gayet iyi durumum, yumuşama oldu evet ama daha 2 ay yeni olduğu için tamamen yumuşamadı tabii. Benim de aklımı tek karıştıran şey motiva güvenilir midir sorusu olmuştu, ama yurtdışında çok kullanılan bi marka olduğunu öğrenince bi de doktorun bilgisine güvenine Zekeriya beye ameliyat oldum, çünkü bana göre doktorun teknik bilgisi ve malını satmaya çalışan esnaf gibi (deneriz, yaparız ederiz tarzında) konuşmaması çok önemli

merhaba ,bende bu cuma ameliyat olacağım..doktor 2 seçenek sundu: natrella ve mentor olmak üzere ..seçimi bana bıraktı. ben natrellayı tercih ettim. umarım doğru tercih olmuştur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…