Hangi Protez? - mentor, arion, nagor , natrelle, PIP

Bende ameliyat oldum ilk mentor taktırdım fakat çok sert bir protez bu yüzden çıkarttırdım ARİON marka taktırdım hem görünüş hemde yumuşaklık bakımından çok fark var herkese tavsiye ederim doktorunuza iki protezide göstermesini isteyebilir demolarını elinize alarak bile farkını görebilirsiniz dr.ersin ülküre teşekkürlerimi sunuyorum

:KK20:

ben de mentor kullanıldı ama nagor ve özellikle arionun daha yumuşak ve daha çabuk şekil alabildiğini duydum.. hatta arion protezin daha çabuk yumuşadığını ve daha çabuk şekil aldığını kendim de gördüm..
Merhaba arkadaşlar.mentor marka silikon taktıran 2 arkadaşım var,ikiside hiç memnun değil.arion taktıran 5 6 tanıdığım var.onlar ise çok memnun.ben henüz ameliyat olmadığım için pek yorum yapamıyacağım ama arion marka ii diyolar.yumuşakmış,çabuk şekil alıyormuş.bende aralıkta göğüs büyütme ameliyatı olucam ve kullanıcağım markanında arion olmasını istiyorum.haydi hayırlısı:KK39:
katılıyorum kararından vazgecme taktır bencede bende taktırdım cok mumnunum

Benim protez markam NAGOR tam göğüs kıvamında yumuşaklığı var. Protezi hissetmek söz konusu bile değil. :))

Benim gibi Nagor takılanlarda da durum aynı güzellikte. Mentor çevremden gelen hoşnutsuzluklar sebebiyle benimde beğenmediğim bir marka. Yakın bir arkadaşım bu yaz Mentor protezlerini Arion ile değiştirecek. Nagor'u kullanan çok doktor var. Kalitesini kendimden biliyorum. Arion ise yeni duymaya başladığım çok çok çok yumuşak bir protez imiş. İlerleyen zamanda başka neler duyarız, bir göğüse göre ne kadar uygun kıvamı vardır bilmiyorum ama benim ameliyat olacaklara tavsiye edeceğim protez markaları doktorları tercih ediyorsa eğer Nagor veya Arion.
Hekiminizde eger varsa iki protezinde demosunu isteyin bence kendi el kıvamınızla anlaya bilirsiniz farkı nagorda iyi marka güzelde fakat ARION la kıyaslamada ARION u secmenızı tavsıye ederim

Birine Nagor Diğerinede Mentor Takdırdıysan Aradaki farki Biliyosun Demektir :KK9: Bu Kıyaslama ANCAK Böyle Yapılır Gizem Haklı Üstelik NAGORUN Sitesi Bile Yok Giriyorum Çıkmıyor Bile NasıL Bir Marka Hiç Bir Bilgi Yok getiren Firma Nedir ne değildir Tıklayamıyosun Bile Ne Olduğu Belirsiz ..
Bu konuda görüşünü kınıyorum çünkü bahsedilen protezler dünyanın en önde gelen protezleridir senin burada takıldığın konu ise sıradan bir internet sitesinin olup olmadığı

Burada yazılan tüm protezler kalite bakımından üst düzeydeler bu yüzden hekimlerimiz kullanmakta

Mentor markasının bu kadar yaygın olmasının tek bir sebebi var türkiyeye giren ilk protez olamasıdır..haa buda en iyi protez anlamına gelmıyor lütfen bu konuda yenilikci olmayıda unutmayalım sonuçta nagor olsun arion olsun verdıklerı garantıler bıle bu protezlerın kalitesini gösterir

***Şunuda bilelim türkiyeye giren ilk protez mentor olabilir fakat dünyada İlk üretilen protez de ARION marka protezmiş.o yüzden ki hiçbir zaman internet sitesi bile belli belirsizmiş şu ve bu markanın demeyelim her protezin ilk bi hekimimizden demosunu isteyip kendinizde orada yumuşaklık testini yapınız görünüşüde ortada olur zaten

Bu konuda görüşünü kınıyorum çünkü bahsedilen protezler dünyanın en önde gelen protezleridir senin burada takıldığın konu ise sıradan bir internet sitesinin olup olmadığı

Burada yazılan tüm protezler kalite bakımından üst düzeydeler bu yüzden hekimlerimiz kullanmakta

Mentor markasının bu kadar yaygın olmasının tek bir sebebi var türkiyeye giren ilk protez olamasıdır..haa buda en iyi protez anlamına gelmıyor lütfen bu konuda yenilikci olmayıda unutmayalım sonuçta nagor olsun arion olsun verdıklerı garantıler bıle bu protezlerın kalitesini gösterir

***Şunuda bilelim türkiyeye giren ilk protez mentor olabilir fakat dünyada İlk üretilen protez de ARION marka protezmiş.o yüzden ki hiçbir zaman internet sitesi bile belli belirsizmiş şu ve bu markanın demeyelim her protezin ilk bi hekimimizden demosunu isteyip kendinizde orada yumuşaklık testini yapınız görünüşüde ortada olur zaten
Arion marka dediğiniz protezler fda onaylımıdır acaba. Ben yıllardır bu konuyu araştırıyorum haliyle bu zmn zarfında çok fazla dr la da görüştüm bütün görüştüğüm drlar sadece mentor dan bahsetti sadece bir tanesi mentor ve adını şu an hatırlayamadığım bir protez markası söyledi bu ikisini kullanıyorum diye. Ben rahat bi 6 dr la görüşmüşümdür yıllar içinde bir tanesinin bile arion dan bahsetmemiş olması ilginç. Ki sizin ameliyat olduysanız çektiğiniz acılar kavuştuğunuz hayalleriniz yada ne bileyim işte o süreçle ilgili düşüncelerinizi paylaşmak yerine marka paylaşmanız daha da ilginç ben ameliyat günümü va aldım burda arkadaşlar soruyor ne olacak nasıl olacak şimdi dikkat ettim yorumlarıma kaç cc olacak damlamı yuvarlakmı olacak vs vs hepsini yazmışım ama dr um kullanacağı markayı söylediği halde tek bir yorumda yazmamışım aklımdan uçup gitmiş amacım markayı zengin etmek değil hayallerime kavuşmak olunca bir tek yorumda belirtmemişim ismini

Arion marka dediğiniz protezler fda onaylımıdır acaba. Ben yıllardır bu konuyu araştırıyorum haliyle bu zmn zarfında çok fazla dr la da görüştüm bütün görüştüğüm drlar sadece mentor dan bahsetti sadece bir tanesi mentor ve adını şu an hatırlayamadığım bir protez markası söyledi bu ikisini kullanıyorum diye. Ben rahat bi 6 dr la görüşmüşümdür yıllar içinde bir tanesinin bile arion dan bahsetmemiş olması ilginç. Ki sizin ameliyat olduysanız çektiğiniz acılar kavuştuğunuz hayalleriniz yada ne bileyim işte o süreçle ilgili düşüncelerinizi paylaşmak yerine marka paylaşmanız daha da ilginç ben ameliyat günümü va aldım burda arkadaşlar soruyor ne olacak nasıl olacak şimdi dikkat ettim yorumlarıma kaç cc olacak damlamı yuvarlakmı olacak vs vs hepsini yazmışım ama dr um kullanacağı markayı söylediği halde tek bir yorumda yazmamışım aklımdan uçup gitmiş amacım markayı zengin etmek değil hayallerime kavuşmak olunca bir tek yorumda belirtmemişim ismini
Övdüğüm herhangi bir marka yok düşünce özgürlüğü var sonuçta burada herkes kendince bir marka söylüyor bende kendi begendiğim markayi soyluyorum sacma olan tarafı neresi?

Yanlız bana diyorsun fakat burada bir markaya takılan mentor markasını öven ve ileri süren sizsiniz doktor ismi verebilir misin ve şunuda geçtim fda i varmı dıyorsun bence sen firmacısın burada gelmiş kendi protezini yaygınlaştırıyorsun sonuçta sen bir hekim degılsın ki gelip burada fda sı varmı yokmu dıye sorgulayamazsın ki bunu sadece 6 hekime sorup geldim diyorsun sizinle bu konuyu tartışacak degılım ben düşüncemi sadece belirttim sizse gelip bir firmacı veya bir hekim gibi ürünün tanıtımını ve fda sını sorguluyorsunuz... benim görüşüm budur mentor markalı protez kötü demedim demem de dünya markası bir protez fakat kenarları sert bir protez nagor ve arion hatta natrella dahi mentordan daha yumuşak bir protez bana göre tabi konuyu kapatıyorum uzatmayalım lütfen firmacı arkadaş tanıtımını başkalarına yap...

Yanlız bana diyorsun fakat burada bir markaya takılan mentor markasını öven ve ileri süren sizsiniz doktor ismi verebilir misin ve şunuda geçtim fda i varmı dıyorsun bence sen firmacısın burada gelmiş kendi protezini yaygınlaştırıyorsun sonuçta sen bir hekim degılsın ki gelip burada fda sı varmı yokmu dıye sorgulayamazsın ki bunu sadece 6 hekime sorup geldim diyorsun sizinle bu konuyu tartışacak degılım ben düşüncemi sadece belirttim sizse gelip bir firmacı veya bir hekim gibi ürünün tanıtımını ve fda sını sorguluyorsunuz... benim görüşüm budur mentor markalı protez kötü demedim demem de dünya markası bir protez fakat kenarları sert bir protez nagor ve arion hatta natrella dahi mentordan daha yumuşak bir protez bana göre tabi konuyu kapatıyorum uzatmayalım lütfen firmacı arkadaş tanıtımını başkalarına yap...
Arkadaşım ağır saçmalıyorsun ben firmacı değil mali müşavirim çnce bunu söyleyim
Sonrasında ben 5 seneye yakındır ki mesajlarımı aratırsan görürsün geçmişe dönük bu ameliyatı olmayı düşünen ve bununla ilgili burda olan arkadaşlardan bilgi alan biriyim. Biraz yoğunluk biraz maddi imkanlar ameliyatım 1 nisana kısmet olacak. Bu süreçte elbette sadece netten aratmadım dr larla da görüştüm ve hemen yazayım dr isimlerini ankara hastanesinde dr adını bilmiyorum ilk görüştüğüm kişilerdendi çünkü mentor markasını söylemişlerdi daha sonra mehmet nebil bozdoğan la görüştüm kendisi mentor ve cidden hatırlamadığım bir marka ismi vermişti yıl 2012 yada 2013 tü o nedenle hatırlamıyorum daha sonra hacettepe de figan hnmla görüştüm oda mentor demişti şu an ameliyat için günümü aldım haldun kamburoğlundan ve kendisi de mentor dedi ve sen hani beni firmacı olmakla suçluyorsun ya ben burda kime hangi gün hangi şekilde kaç cc ile ameliyat olacağımı herkese söyledim ama senin mesajını görünceye dek marka ismi bile vermedim. Fda konusunda günümüzde gıda desteği vs bilmem ne alırken bile fda onaylı mı diyoruz ben sana içimizde yıllarca taşıyacağımız protezin fda onayı var mı deyince mi zoruna gitti.ben 6 senelik üyeyim daha hiçbirşeyin reklamını yapmadım. Ne geçici hesap aldım ne reklam yaptım ne de senin gibi yeni üyeyim az araştır tekrar görüşelim bence. Komik duruma düşüyorsunuz bu şekilde

Konuyu kapatalım deyip 2. Kez cevap yazmış olmanızda ayrı manidar. Ve tekrar söylüyorum beni firmacı diye itham etmeden profilime bir zahmet girip baksaydınız da sizden başka hiçbir yerde marka ismi vermediğimi görseydiniz. Neyse ztn benide ancak sizin gibi bir markayı överek daha yeni üye olmuş biri itham edebilirdi burda oda oldu size sadece gülüyorum

Arkadaslar kavga etmeyin doktorlar alisilagelmis yontemleri devam ettirmek ister neden bilmedigi bir malzeme ile risk alsin ki böyle dusunun

Merhaba Arkadaşlar,
Son sayfaları okudum, ameliyat oncesinde de mentöre sert diye yorumlar yapıldıgını okumustum..

Benim doktorumda sadece bu markayı kullanıyordu, ben baska doktorlada görüşmedim..

Bu konuyu kendisine sorduğumda, bunu değerlendirmek icin iki gögüse farklı markalar takılması lazım dedi..

Mentörün ilk protez üreticilerinden olduğunu neden insanların tercih etmeyeceği bir şey üretmek isteyeceklerini söyledi..

Kenarları sert denmiş fakat benim elime kenarları hiç gelmiyor..

Bunu dışında benim en cok ikna olduğum an, sertlik konusunun kişiden kişiye ve büyüklüğe göre değişeceğini anlattı zaman oldu. Ornegin dar bi alana kapasitesinden büyük bir protez yerleştirildiğinde asırı gerginlik olacağından sert olabilecegi ya da kisinin derisinin esnekliginin de bu durumu etkileyecegi gibi..

Ben kendisine güvendiğin icin ikna oldum.. 3. Günüm ve protezlerim şuan aşırı sert ama yumuşayacağını düşünüyorum cünkü normal bi boyuttalar, takilmadan once derimde esnemisti..

Mentor cohesive 1 kas altı 350 cc kullananlar varsa yumusama süreci ve tavsiyelerini paylaşırlarsa cok sevinirim :)

Sevgilerrr,

ciaobella88 ciaobella88 büyüklüğe göre de protezin daha sert ya da yumuşak geleceğini düşünmüştüm ama kimse bahsetmemişti bundan sizden duyduğuma sevindim:)
bende damla olduğu için cohesive 3, zayıf olmama rağmen protezin kenarlarını hiç hissetmiyorum şükür. şu an 3. ayım yumuşama var ama henüz istediğim kıvamda değil tabi ki, acaba damla taktıranlar kaçıncı ayında yumuşama oturdu acaba?

Meme Büyütme Ameliyatında Kullanılan Protezler

Meme Büyütme Ameliyatında Kullanılan Protezleri Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Eser Aydoğdu Kadınlar Kulübü Tv için anlattı.
Kadınlar Kulübü'nün sevgili forum üyeleri sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye video izleme desteklerinizi bekliyoruz. Diğer videolar için tıklanıyız!

Merhaba arkadaşlar bende geçen yıl meme büyütme operasyonu olmak istedim. Doğumlardan önce göğüslerimin hacmi yeterli idi emzirme ve sonrasında yavaş yavaş hacimlerini kaybetmeye başladı ve sarktı, silikon taktırıp içleri doldurulmasını istedim . Bunun için bir kaç doktora gittim ve Benim göğüslerime benzeyen tipte hastalara silikon uygulamaları gördüm. Fakat hiç biri içime sinmedi, silikon dolgunluk sağlıyor fakat meme uçları yeteri kadar kalkmıyor bunun için ekstra ikinci bir müdahalenin şart olduğunu söylediler .bazı doktorlarda bikinili fotoğraf gösterdi meme uçlarının yeri belli olmuyordu. Uzun dönemde de memenin silikon üzerinden kayıp tekrar sarkması söz konusu oluyormuş. Son gittiğim doktor ise silikonsuz meme dikleştirme operasyonundan bahsetti. Çok az kişinin yaptığı bu ameliyatın özelliği gençliğinizde göğüs hacminiz yeterli ve dikliğindem memnun iseniz zamanı tersine çevirip göğüsü tekrar şekillendirip tıpkı silikon benzeri bir görünüm elde etmenin mümkün olabileceğini söyledi .bana yaptığı ameliyatları gösterdiğinde inanamadım. Tıpkı silikonlu gibi ama silikonsuz yapılmış bir ameliyat . Sonunda aradığım ameliyatı bulmuştum ve geçen yıl ameliyatımı oldum . Çok memnunum . Göğüslerim şimdi gençliğimdeki hacminde ve dikliğinde.Sütyen takmadan tişört giymek büyük mutluluk.

Merhaba arkadaşlar bende geçen yıl meme büyütme operasyonu olmak istedim. Doğumlardan önce göğüslerimin hacmi yeterli idi emzirme ve sonrasında yavaş yavaş hacimlerini kaybetmeye başladı ve sarktı, silikon taktırıp içleri doldurulmasını istedim . Bunun için bir kaç doktora gittim ve Benim göğüslerime benzeyen tipte hastalara silikon uygulamaları gördüm. Fakat hiç biri içime sinmedi, silikon dolgunluk sağlıyor fakat meme uçları yeteri kadar kalkmıyor bunun için ekstra ikinci bir müdahalenin şart olduğunu söylediler .bazı doktorlarda bikinili fotoğraf gösterdi meme uçlarının yeri belli olmuyordu. Uzun dönemde de memenin silikon üzerinden kayıp tekrar sarkması söz konusu oluyormuş. Son gittiğim doktor ise silikonsuz meme dikleştirme operasyonundan bahsetti. Çok az kişinin yaptığı bu ameliyatın özelliği gençliğinizde göğüs hacminiz yeterli ve dikliğindem memnun iseniz zamanı tersine çevirip göğüsü tekrar şekillendirip tıpkı silikon benzeri bir görünüm elde etmenin mümkün olabileceğini söyledi .bana yaptığı ameliyatları gösterdiğinde inanamadım. Tıpkı silikonlu gibi ama silikonsuz yapılmış bir ameliyat . Sonunda aradığım ameliyatı bulmuştum ve geçen yıl ameliyatımı oldum . Çok memnunum . Göğüslerim şimdi gençliğimdeki hacminde ve dikliğinde.Sütyen takmadan tişört giymek büyük mutluluk.
Geçmiş olsun...
Silikonsuz meme dikleştirmeden pek memnun kalan yok çevremde ve Forumda. Çünkü bir sene sonrasında yine üst lobu boş,alt kısımda doku olan bir görüntü oluyor. Bir sene sonrasında ufakta olsa protez takviyesi yaptıran arkadaş çok yani. Sizin sonucunuzu çok merak ettim açıkcası. Foto eklermisiniz,görmek isterim nasıl olmuş. Gerçekten hacmi ve dikligi yeterli duruma gelmişmi bakalım .

Geçmiş olsun...
Silikonsuz meme dikleştirmeden pek memnun kalan yok çevremde ve Forumda. Çünkü bir sene sonrasında yine üst lobu boş,alt kısımda doku olan bir görüntü oluyor. Bir sene sonrasında ufakta olsa protez takviyesi yaptıran arkadaş çok yani. Sizin sonucunuzu çok merak ettim açıkcası. Foto eklermisiniz,görmek isterim nasıl olmuş. Gerçekten hacmi ve dikligi yeterli duruma gelmişmi bakalım .
Sizin bildiğiniz yöntem vücudun başka bir yerinden alınan yağın göğüsü şekillendirmede kullanılması.bu tabi ki bir süre sonra sarkacaktır çünkü asmıyosunuz ki göğsü biyere,ortada aslında bir ameliyat yok. Sadece şekillendirme var. Ama arkadaşın bahsettiği çok çok farklı bir ameliyat, ben de oldum
Fotoğraf göstermek isterim; benim 2 yıl oldu ama işte göğüs fotoğrafı yani nasıl paylaşılır ki

X