Hangi korunma yolu?

Ben "takvimim" diye bir aplikasyon kullanıyorum.. adet bilgilerimi ona girince her ay doğurgan dönemin, düşük risk dönem vs diye gösteriyor. Ona göre takip ediyorum. Tavsiye ederim..Google Play store da ücretsiz indiriliyor.
Bence siz de korunun. Ben korunmayı sadece eşime asla bırakmam. Kendim de emin olmam lazım. Bana doktorum aylık iğne önermişti. Her gün hap içemem dedim aylık veya 3 aylık yaptır dedi. Ben aylık igneyi seçtim. Reçete ile hastaneye gidiyorum acilde 5 dakikada yapılıyor. Ayda 1 aynı gün oluyorsun. Zaten o günü de artık hiç unutmuyorsun. Çok ama çok rahat bir yöntem. Tavsiye ederim. Sigara icmiyorsunuz değil mi? Çünkü hormon ilaçları sigara içenlere önerilmiyor.

Ayyy evet cidden bu yöntemi sevdim. Yok hayatımda hiç içmedim

Ayyy evet cidden bu yöntemi sevdim. Yok hayatımda hiç içmedim
Sigara içmiyorsanız hiç sorun yok.İlk 2 ay 15 günde 1 adet kanaması gibi bir kanama gelebilir. Paniklemeyin 1 veya 2 ay vücudun ilaca alışma döneminde oluyor. Sonra geçiyor. 2 yıldır ilk iki ayı saymazsak hiç iki kere adet olmadım. Hap, aylık iğne, üç aylık iğne gibi seçenekler var. Hepsi hormon ilacı uygulanışı farklı sadece. Kendinize uygun olanı bir araştırın kafanıza yatarsa bir şans verin. Eğer endişesi az koruyuculuğu çok yüksek (yüzde 99 koruyor) bir yöntem arıyorsanız tavsiye ederim

Doğum kontrol hapi kullanıyorum bende. Unuttugun takdirde asil alınması gereken zamandan 12 saate kadar alıp korunmayı sağlayabiliyorsun. Ki zaten bi müddet sonra alisiyorsun da, unutma pek olmuyor. Ilk çocuktan sonra bakır spirale geçmeyi düşünüyorum, hormonlu metotları çok taraftarı dehikj
değilim aslında ama spirali henüz dogum yapmamis kadinlara tavsiye etmiyorlar.

Evet ilk doğumdan sonra takılıyor genelde. Hormonsuz aşırı kanama yapıyormuş bugün çevremde spiral kullandığını bildiğim iki kadınla konuştum ikisi de çıkarmak zorunda kalmış kanamadan dolayı . Önümüzdeki hafta doktoruma gideceğim

Çookk teşekkür ederim cevaplarınız için önümüzdeki hafta doktoruma gideceğim. Beni spiral için ikna etmezse aylık iğne ya da dk hapı için konuşacağım

Benim de çevreden duyduğum spiral taktirdigi halde hamile kalan kadinlar Dogumdan sonra spirali deneyip uzun vadede sterilizasyonu düşünüyorum da, bakalim hayırlısı

Ilk hamilelik oncesi hap,
Dogum sonrasi prezervatif (emzirme doneminde doktor hapi onermemisti),
2. Dogum sonrasi tupleri baglatma

3 yontemle de hamile kalmadim
Bence kitabina uygun kullanilirsa çok risk yok hic birinde. Kesinlikle cocuk istenmiyorsa bir tarafin kalici çözüm yaptırması en doğrusu olur. Obur turlu yuzde 1 risk varsa da yani o da artik kabul edilir. Kafayi yiyecek kadar takmamak lazim diye düşünüyorum.

Ama en tadarruflusu tupleri baglatmak, 7 yil oldu tek kuruş para cikmadi, hormon yok, hapi unuttum yok, prezervatif kaydi mi derdi yok, herkesler bağlasın

Valla ilk değil ikinci çocuğum olsa direkt sezeryan olur bağlatırdım ama sonra çocuk istemeyeceğimin garantisi yok ve tüp bebekle uğraşmak tabi ki istemem

Ama her yöntemi inceleyip "yeteeğr" diyip bi bıçak altına yatmayı düşünmedim de değil çünkü hepsi dediğiniz gibi %1 risk. Kafayı yiyecek kadar taktığım kısım o değil. Sadece araştırırken korunmak güzel bir yol olmaması beni sinir etti hepsi mı kötü olur

Ama iste demek ki asla cocuk olmaz demiyorsunuz. Dolayisiyla rahatlayin.
Prezervatif ile korunduhumda da hapla korundugumda da hic sorun yasamadim. Sadece dikkatli olmak gerekiyor. Onu hayatim boyunca yapmak istemedigim icin de tupleri baglattim.

Kazayla hamile kalma hikayelerini cok dinlememek lazim, yuzde 99 karsiliginda da hoc kazasız olma durumu var cunku. Bir cok aktif cinsel hayati olan kadin tek yontemle idare ediyor.

Herkese merhaba. Henüz üye oldum ve başımdan geçen deneyimi paylaşmak istedim. 12 yıllık evliyim iki evladım var ve yıllardır eşim korunuyor bir sorun yaşamadık ta ki geçen aya kadar. Geçen ay tam da hayatımın dibini gördüğüm felaket zamanlardan sonra o ay sadece 1 defa adetimin 20. Gününde ve korunarak ilişkim olmasına rağmen hamile kaldım. Travma yaşadım diyebilirim Allah kimseye yaşatmasın istemediği gebeliği (36 yaşımdayım) öğrendiğim günden beri ağlıyorum çünkü kürtaj benim için bir seçenek değildi. Rabbime şükürler olsun 7. Haftada gebeliğin sağlıksız ilerlediğini öğrendim. 5. Haftadan beri kırmızı kahverengi hep kanamam vardı ama bekledik tabi sabırla. Bugün kürtaj oldum, bebek gitmişti ama diğer şeyler kalmıştı. Neyse çok uzattım konuya geleyim aslında doktora rahmimi alın dedim ben bu travmayı bir daha yaşayamam ama tabi ki kabul etmedi mirena spiral önerdi. Eşime söylemeden kürtaj esnasında taktırdım çünkü eşimin korunmaya devam etmesini istiyorum. Doğum kontrol hapı migrenim olduğu için riskliydi bu yüzden tercih etmedim. Bir de bakır spirale göre bunun kayma çıkma olasılığı daha azmış. Tabi her şey Allah ın takdiri ne yaparsak yapalım olacaksa olur ancak önce tedbir sonra tevekkül. Doktorum 5-6 ay süre ver bakalım sevecek misin dedi. Duruma göre en kötü iğne + prezervatife dönerim.

Çok geçmiş olsun prezevatifle mı gebe kaldınız?

Arkadaşlar bundan 1 ay önce iliskiye girdik geri çekilme yapmıştık sonra emin olamayıp ertes aldim. Adetim 5 gün gecikmisti ama her zamanki gibi olmuştu. şimdi yine yaptık ama bu sefer prezervatif kullandık yine korktuk prezervatifi cikartip muslugun altina taktik saglam mi diye saglam su sızdırmiyor. Ama simdi adetim 10 gun gecikti acaba hamiellik olur mu

Ben 2. Doğumumdan sonra tüplerimi bağlatacağım. Zaten yaşımda (43) var. Bugün doktor eşininde izni lazım dedi. İkna olur diye düşünüyorum. İnsan bedenine yaptıracağı işleme bile kendi başına karar veremiyor

Geçen kendi servisimizde yer olmadığı için infertilite servisinde yatış yaptık, doktora bir şey soracağım sırada bunları gördüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…