Hangi korunma yolu?

Spiral tabiki..çok güvenli

Devlet hastanelerinde hormonlu spral takılıyor bakır spral de aslında salgıladığı bir madde ile koruyor ....hormonlu spralle bir sıkıntı yaşamadım sadece hamile kaldım...

Ben de %100 biliyordum valla Şimdi yine araştırdım herhangi bir bilgi bulamadım ama siz bağlatacaksanız daha detaylı bilgi verirler, unutmazsanız bana da yazın merak ettim :)
Yüzde yüz koruyor denildi bana eskiden farklı metotlar olduğu için açılma oluyor artık tüp bağlatma da bu sıkıntılar ortadan kalktı

Yüzde yüz koruyor denildi bana eskiden farklı metotlar olduğu için açılma oluyor artık tüp bağlatma da bu sıkıntılar ortadan kalktı
Öyleymiş nane limon. Dün doktorum bana da %100 dedi. İnan %1 hata payı bile olsa, onu riske atamam. Hep yaşım geç, hem de 2 sene üst üste hamilelik beni çok yordu.
Ben de %100 biliyordum valla Şimdi yine araştırdım herhangi bir bilgi bulamadım ama siz bağlatacaksanız daha detaylı bilgi verirler, unutmazsanız bana da yazın merak ettim :)
Orange dün sezeryan için gün almaya gittim. Doktor “tüp bağlatma %100 koruyor” dedi. Yan etkisi de yokmuş. 3 hafta sonra sezeryanım olacak. İşlem sonrası da tecrübelerimi paylaşırım.

Aa değişik ya benim gördüğüm o form farklı bir konuyla ilgili miydi acaba

Tekrar herkese merhaba. Spiral taktırdıktan Bir hafta sonra kontrole gittim her şey yolunda dedi doktor. 1-2 ay içerisinde tekrar gel bakalım demişti. Neyse işte gidemedim bu arada eşimde korunuyor ama güvenmiyorum çok. Kasıklarımda ara ara ağrı oluyor bir haftadır da sol göğsümün bir yeri sızlıyor sürekli ara kanama sırasında oldu ama kanama bitti hala acı devam ediyor. İstenmeyen gebelik travmasını hala atamadım üstümden hamile falan değilimdir değil mi? Acaba spiral kaymış mıdır düşmüş müdür kafamda deli sorular. Pazartesi doktora gidene kadar içim içimi yiyecekti bende sizlere sormak istedim.

Merhaba, nexplanon taktırmaya niyetlendim ben de. Forumda mesajınızı görünce yazmak istedim. Çevremde kullanan yok malesef. Herhangi bir olumsuzluk ya da yan etkiyle karşılaştınız mı? Çocuğunuz var mı? Kaç yaşındasınız? Adet düzensizliği gibi bir sorununuz oldu mu? İz kaldı mı? Cevap verirseniz çok sevinirim.

Hormonsuz kullanıyorum 10 yıllık adetlerim düzene oturdu. 6-7 gün adetli kalıyorum 1.ve 2. Gün az 3-4 yoğun diğer günlerde de az kanama oluyor bu kişiden kişiye değişir. Doktorunuz vücudunuza en uygun olanı önerir.

Merhaba, iz kalmiyor hayir zaten siringayla enjekte ediliyor asi gibi dusunun iz kalacak bir durum yok. 30 yasindayim, cocugum yok. Sorun yasamadim, adet duzensizligi yapmadi ama miktar olarak kanamam cok azaldi.

Teşekkür ederim cevabınız için. Kullanan o kadar nadir ki sizi görünce hemen sormak istedim. Başağrısı anksiyete vs yaşadınız mı peki?

Merhaba, iz kalmiyor hayir zaten siringayla enjekte ediliyor asi gibi dusunun iz kalacak bir durum yok. 30 yasindayim, cocugum yok. Sorun yasamadim, adet duzensizligi yapmadi ama miktar olarak kanamam cok azaldi.

Teşekkür ederim cevabınız için. Kullanan o kadar nadir ki sizi görünce hemen sormak istedim. Başağrısı anksiyete vs yaşadınız mı peki?
Alıntı yapmazsanız mesajınız gözden kaçabilir

Hayir yasamadim ama bu konuda referans olmayabilirim. Baska bir durumdan oturu antidepresan kullaniyorum hali hazirda. Ben uzun vadeli bir metod oldugu icin cok memnunum kafam cok rahat, cocuk hic dusunmuyoruz biz cunku, spirali doktorum onermedi dogum yapmadigim icin, deri alti implanti onerdi onun yerine.

Alıntı yapmazsanız mesajınız gözden kaçabilir

Tesekkur ederim, Lupetta

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…