Hangi korunma yolu?

Demek size iyi gelmemiş bn bakır kullanıyorum 5 gün en fazla 6-7
Evet ben zaten biraz uzun süre regl oluyordum 7 gün falan.. Doktorum üzerine bikaç gn eklenebilir demişti takarken öyle de oldu.. Bazen 10 bazen 12 gün oluyor ve yoruyor.. Benim için uygun değilmiş bir 6 ay daha deneyeceğim düzelmezse değiştireceğim..

(Mune hanımcım ben kafayı yemeden bikaç cevap alsam da konum sonra taşınsa? Günlerdir araştırmaktan kafayı yiyeceğim çünkü)

Kızlar saatlerce araştırıyorum. Her korunma yöntemine baktım ama hangisi? Hormonlu spiral mi normal bakır mı? Aylık iğne mı? Prezervatife güvenmiyorum içimde hep bi korku olur onla kendimi biliyorum. Hap kullananam unuturum.

Hormonlu spiral aklıma yatıyor ama "sürekli premens.sendrom ile dolaşıyorum" diyen de çok var. Özellikle hormonlu spiral kullanan var mı? Kadın doğum doktorum hormonsuz takarız demişti ama günlerce adet görmek istemiyorum

Kadın hast.bölümüne açtım ama tek cevap yok 😔
Ben aylık iğne kullanıyorum. 2 yıldır çok memnunum. Biraz kilo aldırdı bende. Ama benim yaşım 40a yakın. Ondan metabolizmam yavaşlamış da olabilir. Uremeyi geçici baskıladığı için çok güvenli bir yöntem. Yüzde 99 koruyor. Yumurtlama olmadığı için hamile kalma ihtimali yüzde 1. Bir de ne olur ne olmaz diye doğurgan dönemimde eşimle birlikte olmuyorum. İgnede ayda 1 kere ol rahat et. 3 aylık iğne formu da var. Onlar adeti tümden kestiği için ben tercih etmedim. İlave olarak şunu diyeyim ilk 2 ay vücudum ilaca alışana kadar ayda 2 kere adet oldum..şu an ayda sadece 1 kere oluyorum 1 haftayı hiç geçmiyor. 2 ay sonra adet düzeni dengeye geliyor. Zaten prospektüsünde de yazıyor.

Son düzenleme:
ilişki başından itibaren prezervatif ve prezervatif takılı olsa daha eş dışarı boşalacak. bu şekilde hamile kalma ihtimali yok. en etkili korunma yöntemi hap da kullansanız, iğne de yaptırsanız bu yöntemlere ek erkeğin dışarı boşalmasıdır. hamile kalmama formülü:

prezervatif+ dışarı boşalma
hap+dışarı boşalma
spiral+dışarı boşalma
.
.
bu böyle gider. aksi halde ihtimaller hep vardır. 14 yıldır bu şekilde korunuyorum. 2 gebeliğim de tamamen planlı. doğurgan bir yapım da olmasına rağmen en en en etkili yöntemin bu olduğunu düşünüyorum. hormon, iğne vs bünyeme girmeden çok da güzel korunuyorum.

Yaşınız 35 miş. Bence bu yaştan sonra vücuda dışarıdan herhangi bir şekilde hormon almak riskli diye düşünüyorum. En sağlıklı yöntem prezervatif. 16 yıldır böyle korunuyoruz, bir sorun da yaşamadık. Yırtılma, içerde kalma falan hiç yaşamadım. Ama tabi bilinen en iyi 2 markanın dışında prezervatif hiç kullanmadık.

ilişki başından itibaren prezervatif ve prezervatif takılı olsa daha eş dışarı boşalacak. bu şekilde hamile kalma ihtimali yok. en etkili korunma yöntemi hap da kullansanız, iğne de yaptırsanız bu yöntemlere ek erkeğin dışarı boşalmasıdır. hamile kalmama formülü:

prezervatif+ dışarı boşalma
hap+dışarı boşalma
spiral+dışarı boşalma
.
.
bu böyle gider. aksi halde ihtimaller hep vardır. 14 yıldır bu şekilde korunuyorum. 2 gebeliğim de tamamen planlı. doğurgan bir yapım da olmasına rağmen en en en etkili yöntemin bu olduğunu düşünüyorum. hormon, iğne vs bünyeme girmeden çok da güzel korunuyorum.

Ama bu -geri cekilme- herkesin tercih edecegi bir yontem olmaz sanki. Benim olmaz mesela. O yuzden evlenmeden once cok kati bir sekilde iki yontemle korunuyordum. Evlendikten sonra da kati olmayan bir sekilde iki yontemle korunuyorum, hic hamile kalmadim. Ama agirlikli olarak ben korundugum icin daha rahat hissediyorum nedense 😬

Kilo aldırıyor, libido düşürüyor gibi şeyler söylüyorlar doğru mu ya? Tabi herkeste etkisi farklı oluyordur.
İki sorunu da yaşamadim hatta aksine 10 aydır kullanıyorum ve yaklaşık 10 kilo verdim..ideal kiloma düstüm. Regl düzensizliği, sivilce problemi ve hızla kilo artışı sebebiyle doktora gitmiştim pcos dendi. Bana çok iyi geldi. Ama başlarken psikolojik olarak çok yıpratan bir ilaç denmişti. Ben onu da yaşamadim. Gözünüz korkmasın yine de herkeste farklı olabilir tabi..

Valla önerim yok fikir almaya geldim :)) doğum kontrol hapı kullanıyorum memnun olduğum nokta regl dönemini acilde geçiriyordum 1 senedir gram ağrım olmadı şükür. Ama isteksizlik de yaptı bende keza :KK43:

Ama bu -geri cekilme- herkesin tercih edecegi bir yontem olmaz sanki. Benim olmaz mesela. O yuzden evlenmeden once cok kati bir sekilde iki yontemle korunuyordum. Evlendikten sonra da kati olmayan bir sekilde iki yontemle korunuyorum, hic hamile kalmadim. Ama agirlikli olarak ben korundugum icin daha rahat hissediyorum nedense 😬
sonuçta diğer türlü kadın vücuduna hormon almak zorunda kalıyor. bu daha bencilce geliyor bana.

Ya işte yırtıldı mı kaçtı mı düşüncesi kafamı rahat ettirmez pek
Laale Laale ciğime hak veriyorum :)
bende karşıyım kadının bişeyler yapmasına

2 kızım var 19 yıldır evliyim 2 kızım arası 9,5 yaş var
öncesi sonrası bu arada hep prezervatif ile korunduk hala da öyle

bu zamana kadar maşallah diyim ne yırtıldı ne bişey
kaliteli ürünlerden kullanırsanız bişey olmaz
tabii hiçbir korunma yüzde yüz değil

Ben aylık iğne kullanıyorum. 2 yıldır çok memnunum. Biraz kilo aldırdı bende. Ama benim yaşım 40a yakın. Ondan metabolizmam yavaşlamış da olabilir. Uremeyi geçici baskıladığı için çok güvenli bir yöntem. Yüzde 99 koruyor. Yumurtlama olmadığı için hamile kalma ihtimali yüzde 1. Bir de ne olur ne olmaz diye doğurgan dönemimde eşimle birlikte olmuyorum. İgnede ayda 1 kere ol rahat et. 3 aylık iğne formu da var. Onlar adeti tümden kestiği için ben tercih etmedim. İlave olarak şunu diyeyim ilk 2 ay vücudum ilaca alışana kadar ayda 2 kere adet oldum..şu an ayda sadece 1 kere oluyorum 1 haftayı hiç geçmiyor. 2 ay sonra adet düzeni dengeye geliyor. Zaten prospektüsünde de yazıyor.

Ben ilk korunmasız ilişkimde gebe kaldım. Yumurtlama ve doğurganlık zamanı adetin birinci gününden başlayarak saydığımızda 12-15.günler değil mı?tam ortaları yani. Ben adetim biter bitmez olan ilişkide gebe kaldım. Sanırım doğurganlık dönemimi bilemicem 😕

İki sorunu da yaşamadim hatta aksine 10 aydır kullanıyorum ve yaklaşık 10 kilo verdim..ideal kiloma düstüm. Regl düzensizliği, sivilce problemi ve hızla kilo artışı sebebiyle doktora gitmiştim pcos dendi. Bana çok iyi geldi. Ama başlarken psikolojik olarak çok yıpratan bir ilaç denmişti. Ben onu da yaşamadim. Gözünüz korkmasın yine de herkeste farklı olabilir tabi..
Ay teşekkür ederim yorum içinn.

Valla önerim yok fikir almaya geldim :)) doğum kontrol hapı kullanıyorum memnun olduğum nokta regl dönemini acilde geçiriyordum 1 senedir gram ağrım olmadı şükür. Ama isteksizlik de yaptı bende keza :KK43:
En korktuğum şey bu işte :KK53: Libidom olmadan asla:KK70:

Kilo aldırıyor, libido düşürüyor gibi şeyler söylüyorlar doğru mu ya? Tabi herkeste etkisi farklı oluyordur.
Doktorunuz size uygun olana karar verecek, birçok doğum kontrol hapı var. Benim cildim güzelleşti, parladım adeta, sivilce çıkmıyor vücudumda. Psikolojik ve libido olarak da iyiyim.

Soruya gelecek olursak doğum kontol hapı ( her gün alarmla dakikası dakikasına alıyorum ) ve prezervatifle korunuyoruz. Çift taraflı korumayla tüm riski sıfırlıyoruz. Spiraller konusunda ve aylık iğneler konusunda bir fikrim yok.

Bu konuda en sağlıklısı bir kadın doğum doktoruyla görüşüp, onun size bir yöntem önermesi olur. Ben doğum kontrol hapı kullanıyorum, ilk 2-3 ay zorlandım ama alışınca çok rahat. Fakat doğum kontrol haplarının farklı çeşitleri var, bir doktora danışmadan kullanmayınız

En iyisi doğum kontrol hapı. Bi yandan da hormonların düzenlenir. Kist felan varsa erir gider

Bu konuda en sağlıklısı bir kadın doğum doktoruyla görüşüp, onun size bir yöntem önermesi olur. Ben doğum kontrol hapı kullanıyorum, ilk 2-3 ay zorlandım ama alışınca çok rahat. Fakat doğum kontrol haplarının farklı çeşitleri var, bir doktora danışmadan kullanmayınız

Ben sağlıkçıyım. Hatta en son tüp bebek merkezinde hemşirelik yaptım o kadar yakınım yani güya 🙈 Doktorum da benim birlikte çalıştığım kişi. Ama işte gel gör ki bizim hastalarımız bu konunun çok çok dışında kişiler oldukları için çok fazla bi bilgim yok maalesef 🙈 Doktorum 40 kontrolümde bi ara gel bakır spiral takalım dedi, hormonsuz. Ama her çeşit hakkında o kadar kötü yorumlar var ki. Hangisine karar vereyim şaşırdım. Doktorumu gidip en kısa sürede ziyaret edeceğim 🌹💕

X