Pilav Tarifleri Hamsili pilav..(3.Takim Sponsorlugunda)

Kaptanim asigim sana kiz sen ne mahertlisin boyle ya baligi sevmeyen benim bile istahimi kabarttin ellerine kollarina saglik canim benim

Ellerine emeğine yüreğine sağlık canım kaptancımmm:KK16::KK16: müthiş görünüyor :KK56:ilk denemen böyleyse maşallah sana:nazar::nazar:

Ayrıca 3, takım sponsorluğunda yarışmaya katıldığın için çok çok tşk ederim kendi adıma:KK16::KK16::29

3. takımda olduğum için senin gibi sevecen nazik marifetli azimli bir kaptanımız olduğun içinn çok çok şanslıyımmm senin yerinde bizim yüreğimizde çok farklı bundan emin olabilirsin tüm takım olarak seni çok seviyoruz:KK16::KK16:

yarışmada başarılar dilerimm bitanemmmm:KK9::KK54::KK54:

Ablamin soylediklerinin altina bende imzami atarim canim sen cok ozel bi insansin bizim icin inan buna muck muck muck

Kaptanim asigim sana kiz sen ne mahertlisin boyle ya baligi sevmeyen benim bile istahimi kabarttin ellerine kollarina saglik canim benim
Oyy canimsin valla:KK17:
:KK16::KK19:

Canim elimden geldigince biseyler yapiyorum,begendiyseniz ne mutlu bana:KK16::KK54:

Balik sevilmezmi canimsin,sen gel bana,ben sevdiririm:KK56:

Merhabalar..ben geldim yine:KK9:

Aslinda gecen yarismada son demistim ama bu kategori beni cok cekti kendine ve kendimi hamsi alirken buldum:KK17:

Sponsor olarak cuma zayiflama yarismasindaki takimim olan 3.takimi sectim..Onlarin yeri bambaska bende cünkü:KK16:

Sunu belirtmek istiyorum..bu pilavi ilk defa denedim ve ilk defa yedik..
Bundan sonra daha sik yapacagim sanirim,cok begendik cünkü:KK56:

HAMSILI PILAV
Eki Görüntüle 950160

Malzemeler

1 su bardagi pilavlik pirinc
1 kg hamsi
3 adet kuru sogan
yarim demet maydanoz
1 corba kasigi tereyagi
yarim cay bardagi sivi yag
1 yemek kasigi kus üzümü
tuz,karabiber,pul biber(ben toz kullandim)

istege göre dolmalik fistik ve yenibahar kullanilabilir..ben bulamadigim icin kullanmadim...
Eki Görüntüle 950142
Yapilisi

hamsilerimizi temizleyelim..kilciklarinida cikaralim..
Ben temizledikten sonra foto cekeyim dedim..makinemin aküsü bitince,dolana kadarda zaman kaybetmek istemedigimden tepsiye dizdim..ilk halinin fotosu o yüzden yok:26:

Temizledigimiz hamsileri tuzlayip kenara alalim..

Eki Görüntüle 950143 pilavimiz icin sogan ve sivi yagi tencereye alalim

Eki Görüntüle 950144 soganlar biraz pistikten sonra tereyagini ekleyelim

Eki Görüntüle 950145 tereyagi eridikten sonra önceden yikadigimiz pirinclerimizi ekleyip 2-3 dk kavuralim
Eki Görüntüle 950146 kavrulan pirinclere maydanoz ve baharatlarida ekleyip 1-2 dk daha kavuralim ve üzerini 1 parmak gececek sekilde sicak su ekleyip kisik ateste suyu az bisey kalana kadar pisirelim..cok az suyu kalan pirincimizin icine kus üzümlerinide atip altini kapatalim ve dinlenmeye birakalim...
Eki Görüntüle 950149 pilavimiz dinlenirken temizledigimiz hamsilerimizi parlak yüzleri alta gelecek sekilde 1 yemek kasigi yagla yagladigimiz borcama dizelim
Eki Görüntüle 950152 Dizdigimiz hamsilerin icine pilavimizi koyup,kenara sarkan kisimlari üzerine kapatalim
Eki Görüntüle 950154 kalan hamsileride bosluk kalmaycak sekilde ,parlak yerleri üste gelecek sekilde dizelim ve 200 derecede önceden isitilmis firinda ,firinin isisina göre 30-45 dk arasi pisirelim..
firindan cikardiktan sonra 5-10 dk dinlendirim ,bir tabaga ters cevirip servis yapalim..Yaninda sogan piayzi ve karisik salata ve domates vardi ...limonuda unutmyalaim tabi...:KK56:

Afiyet olsun:KK16:

Eki Görüntüle 950155 Eki Görüntüle 950157 Eki Görüntüle 950161

süper gozukuor cnm ellerıne sgalık denemelıyım en yakın zamanda(ben yıyemesemde ):KK52::KK52:

X