Pilav Tarifleri Hamsili pilav..(3.Takim Sponsorlugunda)

Cok tesekkür ederim nevosum:KK19:
gördügün gibi,katilirim katilmam derken birde baktimki konu aciyorum:KK9:

evet evet rekor kirildi..rekoru kiran olarak kazen bir güzellik yapar belki,isteyenin bir yüzü, vermeyen zenci hesabi
:KK60::KK60::KK60:

Alışkanlık yaptı dayanamıyorsun:KK23::KK52:
Bakalım umarım herşey gönlünce olur:KK16:

Bu çok güzel:KK23::KK23::KK52::KK52:
Hemşom önümüzdeki kategoriyi düşün hemen bulalım ne olacak sen plan yapmaya başla:KK51::KK52::KK52::KK52:
Bu gidisle öyle olacak heralde..kategori acilmadan ben konuyu acarim
:KK60::KK60::KK60:
Kadrolu iscimi olsam ne yapsam,bulasiklari neyim yikarim hic olmazsa
:KK60::KK60:

Merhabalar..ben geldim yine:KK9:

Aslinda gecen yarismada son demistim ama bu kategori beni cok cekti kendine ve kendimi hamsi alirken buldum:KK17:

Sponsor olarak cuma zayiflama yarismasindaki takimim olan 3.takimi sectim..Onlarin yeri bambaska bende cünkü:KK16:

Sunu belirtmek istiyorum..bu pilavi ilk defa denedim ve ilk defa yedik..
Bundan sonra daha sik yapacagim sanirim,cok begendik cünkü:KK56:

HAMSILI PILAV
Eki Görüntüle 950160

Malzemeler

1 su bardagi pilavlik pirinc
1 kg hamsi
3 adet kuru sogan
yarim demet maydanoz
1 corba kasigi tereyagi
yarim cay bardagi sivi yag
1 yemek kasigi kus üzümü
tuz,karabiber,pul biber(ben toz kullandim)

istege göre dolmalik fistik ve yenibahar kullanilabilir..ben bulamadigim icin kullanmadim...
Eki Görüntüle 950142
Yapilisi

hamsilerimizi temizleyelim..kilciklarinida cikaralim..
Ben temizledikten sonra foto cekeyim dedim..makinemin aküsü bitince,dolana kadarda zaman kaybetmek istemedigimden tepsiye dizdim..ilk halinin fotosu o yüzden yok:26:

Temizledigimiz hamsileri tuzlayip kenara alalim..

Eki Görüntüle 950143 pilavimiz icin sogan ve sivi yagi tencereye alalim

Eki Görüntüle 950144 soganlar biraz pistikten sonra tereyagini ekleyelim

Eki Görüntüle 950145 tereyagi eridikten sonra önceden yikadigimiz pirinclerimizi ekleyip 2-3 dk kavuralim
Eki Görüntüle 950146 kavrulan pirinclere maydanoz ve baharatlarida ekleyip 1-2 dk daha kavuralim ve üzerini 1 parmak gececek sekilde sicak su ekleyip kisik ateste suyu az bisey kalana kadar pisirelim..cok az suyu kalan pirincimizin icine kus üzümlerinide atip altini kapatalim ve dinlenmeye birakalim...
Eki Görüntüle 950149 pilavimiz dinlenirken temizledigimiz hamsilerimizi parlak yüzleri alta gelecek sekilde 1 yemek kasigi yagla yagladigimiz borcama dizelim
Eki Görüntüle 950152 Dizdigimiz hamsilerin icine pilavimizi koyup,kenara sarkan kisimlari üzerine kapatalim
Eki Görüntüle 950154 kalan hamsileride bosluk kalmaycak sekilde ,parlak yerleri üste gelecek sekilde dizelim ve 200 derecede önceden isitilmis firinda ,firinin isisina göre 30-45 dk arasi pisirelim..
firindan cikardiktan sonra 5-10 dk dinlendirim ,bir tabaga ters cevirip servis yapalim..Yaninda sogan piayzi ve karisik salata ve domates vardi ...limonuda unutmyalaim tabi...:KK56:

Afiyet olsun:KK16:

Eki Görüntüle 950155 Eki Görüntüle 950157 Eki Görüntüle 950161

Ellerine emeğine yüreğine sağlık canım kaptancımmm:KK16::KK16: müthiş görünüyor :KK56:ilk denemen böyleyse maşallah sana:nazar::nazar:

Ayrıca 3, takım sponsorluğunda yarışmaya katıldığın için çok çok tşk ederim kendi adıma:KK16::KK16::29

3. takımda olduğum için senin gibi sevecen nazik marifetli azimli bir kaptanımız olduğun içinn çok çok şanslıyımmm senin yerinde bizim yüreğimizde çok farklı bundan emin olabilirsin tüm takım olarak seni çok seviyoruz:KK16::KK16:

yarışmada başarılar dilerimm bitanemmmm:KK9::KK54::KK54:

$images.jpg

çok iştah açıcı ve enfes görünüyor kaptanjım :KK23:
ellerine sağlık.
bende şansımı denemek istedim dün yaptım pilavımı resimlerimi çektim detaylı ama bir fırsat bulup ekleyemdim . akşam eve gelir gelmez ilk iş bilgisayar başına oturdum saatlerdir konuyu açıp resim eklemekle uğraşıyorum. Hep böyle zormudur bana mı naz yaptı bilemedim ama resimlerim çok eksik oldu hata veriyor sürekli....
neyse gönderdim artık inşallah bir aksilik olmaz yayınlanır :KK16:

Ellerine emeğine yüreğine sağlık canım kaptancımmm:KK16::KK16: müthiş görünüyor :KK56:ilk denemen böyleyse maşallah sana:nazar::nazar:

Ayrıca 3, takım sponsorluğunda yarışmaya katıldığın için çok çok tşk ederim kendi adıma:KK16::KK16::29

3. takımda olduğum için senin gibi sevecen nazik marifetli azimli bir kaptanımız olduğun içinn çok çok şanslıyımmm senin yerinde bizim yüreğimizde çok farklı bundan emin olabilirsin tüm takım olarak seni çok seviyoruz:KK16::KK16:

:KK54: arkadaşıma katılıyorum. Gerçekten 3. takım sponsorluğunda katılmak çok ince bir detay ve çok hoş. Bende kendimi çok şanslı görüyorum ...

ellerine sağlık.
bende şansımı denemek istedim dün yaptım pilavımı resimlerimi çektim detaylı ama bir fırsat bulup ekleyemdim . akşam eve gelir gelmez ilk iş bilgisayar başına oturdum saatlerdir konuyu açıp resim eklemekle uğraşıyorum. Hep böyle zormudur bana mı naz yaptı bilemedim ama resimlerim çok eksik oldu hata veriyor sürekli....

Sendemi katıldın tatlımmmm merakla bekliyorummm ohhh 3, takım yarışmaları ele geçirdiiii:21::21::21:

Sendemi katıldın tatlımmmm merakla bekliyorummm ohhh 3, takım yarışmaları ele geçirdiiii:21::21::21:

evet kuzucum yada inşallah (oldu mu emin değilim).. çok amatörce bir katılım oldu resim eklemeyi yazı biçimlendirmeyi falan çözmekle uğraştım .. tarifi ekleme süresinde 2 pilav daha yapardım yaniii :KK9:

evet kuzucum yada inşallah (oldu mu emin değilim).. çok amatörce bir katılım oldu resim eklemeyi yazı biçimlendirmeyi falan çözmekle uğraştım .. tarifi ekleme süresinde 2 pilav daha yapardım yaniii :KK9:

olsun ilk denemende olur böyle aksilikler alışmış olursuun canım benim:KK16:

Banucugum ne güzel bir yorum bu böyle canim:KK17:

bende sizi cok seviyorum vede sizi tanidigim icin bende cok sansliyim:KK16::KK19:..

Cokkk kocamannn tesekkür ediyorum:KK19::KK19::KK19:

ellerine sağlık.

Canim aslinda katilmayacaktim ama nasil oldu anlamadim..kendimi burda buldum:KK9:

seninde ellerine saglik canimsin..ilk katilimlarda cok zorlaniyorsun ama benim gibi bir kac katilimdan sonra hemen hallediyorsun resim isini:KK9:

Canim site büyük gelen resimleri kabul etmiyor..ben makineyle cektigim icin resimlerimi önce paintten kücültüyorum,sonra ekliyorum..ceple cekenler kücüktmeye gerek olmadigini yazmislardi..sendemi makineyle cektin resimlerini:26:

Canim eminimki hic süphem yokki harika olmustur senin pilavinda:KK56:
merakla bekliyorum:KK54:

:KK54: arkadaşıma katılıyorum. Gerçekten 3. takım sponsorluğunda katılmak çok ince bir detay ve çok hoş. Bende kendimi çok şanslı görüyorum ...
Canimsin ayni sansi bende kendimde görüyorum..sizin gibi kalbi temiz insanlarla tanisma firsatim oldu:KK16::KK19:
Evet canim diyeti birakip buraya tasinirsak sasirma
:KK1::KK1:
Canim keske özelden sorsaydin bana..bütün gün müsaittim,her detayi anlatirdim:26:

Ilk tarifimi ekledigimde pasta yapmistim..150 küsür fotograf cekmistim,bunlarin hepsini kücültüp ekleyip konuyu acana kadar pc de 2 defa kapanmisti..yani saclarim einstein gibi olmustu sinirden ama katilmistim yine:KK9:

X