Hamileyken terkedildim

Tamam dedi. Birakti. Ben de gittim yattim. Sonra geldi.
O da yatti.
Gece on kere kalkiyorim malum. Sabaha karsi kalktim. Bu yanasiyor. Sariliyor.
Ittirsem kendimi yorucam belki tartiscaz.
Ben dondum o hala sariliyor.
Ama diyorum ki. Hic ozlememisim. Hic istemiyorum.
Sadece aci cekmis onu anladim.
Biraz adam olur insallah diye umutlandirdi. Yine de cok umutlanmiyrum. Cunku her seferinde umudumu suya dusurdu malum.
Neyse bi sure sonra benden pas alamayinca birakti sarilmayi. Dondu yatti. Ay cok uzuldum :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sabah kalktim erkenden. Kahvalti hazirladim. Ona da kendime ne yaptiysam hazirladim. Kotuluk olmasinndedim.
O uyuyor. Kaldirmadim.
Malum demir hapi vitamin almam lazim. Ben yedim. Film izledim.
O da uyandi.
Bunlar bana mi dedi. Tepsiyi gostererek.
Evet dedim.
Herneyse tv de program var cocuklarla ilgili. Izleyip guluyor.
Bana bir ikisey sordu tek kelimelik cevaplar verdim.
Neyse giyindi. Egitime gidiyorum dedi.
Tamam dedim.
Aksama arkadasinin hanimi dogum yapmisti. 1 ay oldu. Onlara gideceklermis. Gelirsrn haber verirsim dedi. Bakariz dedim. "Bakariz" onun lafidir. Genelde hayir anlaminda kullaniyor.
Bu dogum yapan kizi da cok severim. Hem abimin hem esimin adini vermisti tesadufen ogluna. Kizi da oglani da goresim var. Ama esimle ayni arabada bile olmak istemiyorum. Sonra o kalabalik ortamda mutluluk oyunu oynamaya enerjim yok.
Zaten bugun gelinimiz ceyizlerini getirecek evine..
kizi arayip bunu sebep gosterip gelemiycegimi soyliycem.
Esime de bildirsem mi bilmiyorum.
Simdi kiza soyledigim sebep gercek sebep de benim ki bisey uydurursa olmayan evlilik imajimiz sarsilcak :)
Tabiki boyle bisey istemiyorum. Ama napsam bilmiyorum. Esimle telefinda bile konusasim yok. Belki mesaj atarim. Bilmiyorum. Napsam

Sabah kalktim erkenden. Kahvalti hazirladim. Ona da kendime ne yaptiysam hazirladim. Kotuluk olmasinndedim.
O uyuyor. Kaldirmadim.
O da uyandi.
Evet dedim.
Tamam dedim.
Aksama arkadasinin hanimi dogum yapmisti. 1 ay oldu. Onlara gideceklermis. Gelirsrn haber verirsim dedi. Bakariz dedim. "Bakariz" onun lafidir. Genelde hayir anlaminda kullaniyor.
Bu dogum yapan kizi da cok severim. Hem abimin hem esimin adini vermisti tesadufen ogluna. Kizi da oglani da goresim var. Ama esimle ayni arabada bile olmak istemiyorum. Sonra o kalabalik ortamda mutluluk oyunu oynamaya enerjim yok.
Simdi kiza soyledigim sebep gercek sebep de benim ki bisey uydurursa olmayan evlilik imajimiz sarsilcak :)
Tabiki boyle bisey istemiyorum. Ama napsam bilmiyorum. Esimle telefinda bile konusasim yok. Belki mesaj atarim. Bilmiyorum. Napsam

Bak artık yanaşmaya başlamış,özür de dilemiş anlıyor kuru kuru özürle kalp kırıklıkları geçmiyor ama daha fazla uzatıp hayatı zehr etme..ona aöyle bir daha boşanırım seni bırakırım dersen hemen bırak de,hatta söyleme bile git de..akıllanmıltır umarım.ama bu adamla berabersin artık arabaya da binenilirsin:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

O uyuyor. Kaldirmadim.
O da uyandi.
Evet dedim.
Tamam dedim.

merhaba arkadaşım

baştan beri konunu takip ediyorum 8 yıllık evliyim bir çocuğum var ve hamileyim. bazı şeylerde seni haksız gördüm bazılarında da eşini . ikinizde çok fevri davranıyorsunuz. evet eşinin hataları var , senin aile bağların ona normal gelmiyor olabilir. ama seninde hataların var. aranızdaki küskünlükleri bu kadar uzatmayın bir yuva kolay kurulmuyor . eşin sinirli asabi birine benziyor zaten fazla tanımadan evlenmişsiniz ki ben eşimle evlenmeden 6 yıl sevgiliydik ona rağmen aynı eve girince tanıyorsun çogu yönünü. bir birinizi tanımaya anlamaya çalışın. karnındaki yavruna yazık. eşin bir adım atmış belli ki pişman bir adımda sen at oturun konuşun çözüm arayın. Allah herşeyin hayırlısını versin..

bence biz de vermeyelim inatla baska turlu yazmaya devam ediyor.. baska bir can cıkıntısı var sanılsam. cidden üzülüyor insan bu tarz insanların varlığına. ne yazarsa yazsın cvp vermicem ben de cok saygısız maalesef :KK20::KK20:

Haklısın arkadaşım

hakkınızda hayırlısı olsun
inşaallah herşey düzelir
ama ben sizde bazı şeylerin bittigini hissettim
bu şekilde çok daha zor olur

gercekten yazdıklarımın ispatısınız.. bu kadar saygısızlık olmaz. benim bile sinirlerim hopluyor tarzınızla knu sahibini bilemiyorumm.. gercekten bir ıyılık yapın bu tarz çirkin ve alaycı şekilde yazacaksanız hem konu sahibine hem bize saygısızlık etmeyin. gıybet demişsiniz ya gıybet gibi önemli olan baska seyler de var biliyorsunuzdur.. azıcık saygı lütfen

bu forumda isteyen istedigi yorumu kuralların dışına çıkmamak kaydıyla istedigi şekilde yazabiliyor zannediyordum, ayrıca bir de senin onayının gerektigini bilmiyordum. senin sinirlerinin hoplaması senin problemin, senin keyfine göre yorum yazmak zorunda degilim. senin gönlünü hoş tutmak zorunda mıyım ben, sen bana nasıl olur da ''şöyle şöyle yazma, böyle yaz, saygısızlık yapma'' gibi direktifler veriyorsun? bir de üstüne başlıktan falan kovuyorsun. nerden geliyor bu özgüven anlamadım ki?

ayrıca bana durduk yere ''saygısız, çirkin, alaycı'' demişsin. düşüncem ne ise, oldugu gibi, lafı dolandırmadan, hakaret etmeden yazdım. sizinkinden farklı bir düşünce belirttim diye hemen saygısız demeye başladın. saygıymış.. keşke bazı insanlar anlamını bilmedikleri kelimeleri cümle içinde kullanmaya kalkmasalar.

üslubum hoşuna gitmiyorsa da bana bulaşmazsın olur biter :KK20::KK20:

bu forumda isteyen istedigi yorumu kuralların dışına çıkmamak kaydıyla istedigi şekilde yazabiliyor zannediyordum, ayrıca bir de senin onayının gerektigini bilmiyordum. senin sinirlerinin hoplaması senin problemin, senin keyfine göre yorum yazmak zorunda degilim. senin gönlünü hoş tutmak zorunda mıyım ben, sen bana nasıl olur da ''şöyle şöyle yazma, böyle yaz, saygısızlık yapma'' gibi direktifler veriyorsun? bir de üstüne başlıktan falan kovuyorsun. nerden geliyor bu özgüven anlamadım ki?

ayrıca bana durduk yere ''saygısız, çirkin, alaycı'' demişsin. düşüncem ne ise, oldugu gibi, lafı dolandırmadan, hakaret etmeden yazdım. sizinkinden farklı bir düşünce belirttim diye hemen saygısız demeye başladın. saygıymış.. keşke bazı insanlar anlamını bilmedikleri kelimeleri cümle içinde kullanmaya kalkmasalar.

üslubum hoşuna gitmiyorsa da bana bulaşmazsın olur biter :KK20::KK20:

sadece gülüyorum :KK14: dikkat ederseniz benimle aynı fikirde olan bir sürü insan var size karşı. Ayrıca konu sahibini elieştiriorsunuz özeleştiri yapın kendinize de bak ın diye aynı eksikliği siz de yaşıyorsunuz, dışarıdan görünen tablonuz aynen böyle. neyse..

Son düzenleme:
O uyuyor. Kaldirmadim.
O da uyandi.
Evet dedim.
Tamam dedim.

Mihri çok sevindim son gelişmelere. hatasını anlamış demek ki.. cok uzatmamaya çalış diyeceğim ama insanın içi soğuyunca zor toparlanıyor maalesef biliorum. ama olsun yapıcı olmaya çalış sen, sadece çok uzatma ama gerçekten kırıldıgının ve seni kaybedebileceğinin farkına varsın. adam gibi konuş bence. konusmadan ortak bir noktada buluşmak çok zor :KK43: dilerim kırgınlıgın cabuk gecer bebegin etkilenmez. ama lütfen kendi hatalarını da bulmaya çalış, çalış ki tetiklemesin bu tarz olayları. evlilik tamamen idare işi ben bunu anladım. bazen sen idare ederken bazen idare edilmelisin.. kocan bunu anlamalı bence. hep alttan alan taraf olmamaya dikkat et derim ben. cünkü bu öküzcükler :-)1:) diğer türlüsünü anlayamıorlar maalesef, değer biçemiyorler. dilerim çabucak atlatır ve bir daha buna benzer şeyler yaşamazsınız. bazen büyük kavgalar, aynı zararsız depremler gibi o fayların yerine oturmasını sağlıyor, yani gerekli olabiliyor. dilerim bu da sizin için öyle olur.. güçlü durmaı sakın unutma :)

bence de eğer boşanmayı düşünmüyorsan, o zaman yavaş yavaş yeşil ışık yakma vakti geldi,,, ama en azından ne kadar kırıldığını anlat eşine, ama bunu kırmadan ağlamadan, bağırmadan yap,, eğer kendinde öyle bir güç göremiyorsan da ne zaman kendini hazır hissediyorsan duygularını paylaş eşinle,,,,

hayırlısı olsun umarım mutlu bir aile olursunuz ,,,

Güzel gelişmeler olmuş, sevindim.
Özür dilemeyi bilmeyen adam güzelce dilemiş bence.
Kuru kuru değil, çocuğumuz olacak bizim, birbirimizi hala seviyoruz değil mi demiş.
Bunlar güzel sözler. Karşılığında hemen gülme elbette.
Soğuk halini sürdür ama doğru yolda olduğunu da hissettir ki iyi hali artarak devam etsin..

Kocanı hırçınlaştıran, yoldan çıkaran biraz da senin hatalarındı biliyorsun.
Onu iyileştiren de senin tavırların olacak. Ailene karşı dolu dolu bir sevgi duymaz ama tahammülsüz de olmayabilir.
Bunları sağlamak elinde. Boşanma konusundaki kararlılığını düzelme anlamında göstermeni dilerim..

Canim benim kac gundur seni takip ediyorum her boslugumda bakiyorum acaba bi degisiklik olmus mu diye hatta dun tam okurken sarjim bitti nasil sinirlendim anlatamam :KK70: ben seni tanimadan cok sevdim cok tatli cok guzel bi kadin olduguna eminim. Bence mutlulugu hak ediyosun. En son gelismeleri okudum. Bence esin pisman . Sen ona bi adim atmayinca iyice pisman oldu. Acikcasi baslarda seni sevmedigini dusunmustum ama son gelismelerden sonra seni sevdigini dusunuyorum. Karar senin tabi ama bence biraz daha dene . Bi olayin sicagi sicagina karar verme. Bekle. Cunku belki bu sefer hatasini anladi ve bidaha eskisi gibi olmicak. Belki cocugunu mutlu huzurlu bi evde esin yanindayken buyutebilceksin. Zaten kardesinin dugunu sirasinda anlarsin bunu. Seninle gelcekmi yaninda durcak mi onlara guler yuz gosterip onlarida mutlu etcek mi ? Zaten sende dugun sonrasi bosanmayi dusunuyodun. Bide bence adam akilli al karsina konus. Sesini yukseltmeden onu tahrik edici konusmadan.. hislerini, kirildigin yerleri,ondan beklediklerini.. onun napmak istedigini sor. Acik acikta deki ben boyle bi hayat istemiyorum. Cocugumu huzursuz bi evde buyutmek istemiyorum. Eger boyle devam ederse bosanalim. O sana bu sirada bagirirsa once sinirlenme. Duzgun duzgun konusalim bak ben hamileyim seninde cocugun karnimdaki de ve herseyi anlat. Ama sakince dedigim gibi. Bi olc tart onu. Sen onu herkesten daha iyi tanirsin napmak istedigini ne anlatmak istedigini bakisindan bile anlarsin. Eger yapcak bisey olmazsa o zaman kararini uygularsin :)

Son gelismelerine baktım, seninkinden böyle tepkiler beklemiyordum. Cok sevindim, biraz düzelme var sanki. Umarım kalıcı olur da bu halde daha fazla üzülmezsin.

Bak artık yanaşmaya başlamış,özür de dilemiş anlıyor kuru kuru özürle kalp kırıklıkları geçmiyor ama daha fazla uzatıp hayatı zehr etme..ona aöyle bir daha boşanırım seni bırakırım dersen hemen bırak de,hatta söyleme bile git de..akıllanmıltır umarım.ama bu adamla berabersin artık arabaya da binenilirsin:)

merhaba arkadaşım

baştan beri konunu takip ediyorum 8 yıllık evliyim bir çocuğum var ve hamileyim. bazı şeylerde seni haksız gördüm bazılarında da eşini . ikinizde çok fevri davranıyorsunuz. evet eşinin hataları var , senin aile bağların ona normal gelmiyor olabilir. ama seninde hataların var. aranızdaki küskünlükleri bu kadar uzatmayın bir yuva kolay kurulmuyor . eşin sinirli asabi birine benziyor zaten fazla tanımadan evlenmişsiniz ki ben eşimle evlenmeden 6 yıl sevgiliydik ona rağmen aynı eve girince tanıyorsun çogu yönünü. bir birinizi tanımaya anlamaya çalışın. karnındaki yavruna yazık. eşin bir adım atmış belli ki pişman bir adımda sen at oturun konuşun çözüm arayın. Allah herşeyin hayırlısını versin..

Mihri çok sevindim son gelişmelere. hatasını anlamış demek ki.. cok uzatmamaya çalış diyeceğim ama insanın içi soğuyunca zor toparlanıyor maalesef biliorum. ama olsun yapıcı olmaya çalış sen, sadece çok uzatma ama gerçekten kırıldıgının ve seni kaybedebileceğinin farkına varsın. adam gibi konuş bence. konusmadan ortak bir noktada buluşmak çok zor :KK43: dilerim kırgınlıgın cabuk gecer bebegin etkilenmez. ama lütfen kendi hatalarını da bulmaya çalış, çalış ki tetiklemesin bu tarz olayları. evlilik tamamen idare işi ben bunu anladım. bazen sen idare ederken bazen idare edilmelisin.. kocan bunu anlamalı bence. hep alttan alan taraf olmamaya dikkat et derim ben. cünkü bu öküzcükler :-)1:) diğer türlüsünü anlayamıorlar maalesef, değer biçemiyorler. dilerim çabucak atlatır ve bir daha buna benzer şeyler yaşamazsınız. bazen büyük kavgalar, aynı zararsız depremler gibi o fayların yerine oturmasını sağlıyor, yani gerekli olabiliyor. dilerim bu da sizin için öyle olur.. güçlü durmaı sakın unutma :)

bence de eğer boşanmayı düşünmüyorsan, o zaman yavaş yavaş yeşil ışık yakma vakti geldi,,, ama en azından ne kadar kırıldığını anlat eşine, ama bunu kırmadan ağlamadan, bağırmadan yap,, eğer kendinde öyle bir güç göremiyorsan da ne zaman kendini hazır hissediyorsan duygularını paylaş eşinle,,,,

hayırlısı olsun umarım mutlu bir aile olursunuz ,,,

Güzel gelişmeler olmuş, sevindim.
Özür dilemeyi bilmeyen adam güzelce dilemiş bence.
Kuru kuru değil, çocuğumuz olacak bizim, birbirimizi hala seviyoruz değil mi demiş.
Bunlar güzel sözler. Karşılığında hemen gülme elbette.
Soğuk halini sürdür ama doğru yolda olduğunu da hissettir ki iyi hali artarak devam etsin..

Kocanı hırçınlaştıran, yoldan çıkaran biraz da senin hatalarındı biliyorsun.
Onu iyileştiren de senin tavırların olacak. Ailene karşı dolu dolu bir sevgi duymaz ama tahammülsüz de olmayabilir.
Bunları sağlamak elinde. Boşanma konusundaki kararlılığını düzelme anlamında göstermeni dilerim..

Canim benim kac gundur seni takip ediyorum her boslugumda bakiyorum acaba bi degisiklik olmus mu diye hatta dun tam okurken sarjim bitti nasil sinirlendim anlatamam :KK70: ben seni tanimadan cok sevdim cok tatli cok guzel bi kadin olduguna eminim. Bence mutlulugu hak ediyosun. En son gelismeleri okudum. Bence esin pisman . Sen ona bi adim atmayinca iyice pisman oldu. Acikcasi baslarda seni sevmedigini dusunmustum ama son gelismelerden sonra seni sevdigini dusunuyorum. Karar senin tabi ama bence biraz daha dene . Bi olayin sicagi sicagina karar verme. Bekle. Cunku belki bu sefer hatasini anladi ve bidaha eskisi gibi olmicak. Belki cocugunu mutlu huzurlu bi evde esin yanindayken buyutebilceksin. Zaten kardesinin dugunu sirasinda anlarsin bunu. Seninle gelcekmi yaninda durcak mi onlara guler yuz gosterip onlarida mutlu etcek mi ? Zaten sende dugun sonrasi bosanmayi dusunuyodun. Bide bence adam akilli al karsina konus. Sesini yukseltmeden onu tahrik edici konusmadan.. hislerini, kirildigin yerleri,ondan beklediklerini.. onun napmak istedigini sor. Acik acikta deki ben boyle bi hayat istemiyorum. Cocugumu huzursuz bi evde buyutmek istemiyorum. Eger boyle devam ederse bosanalim. O sana bu sirada bagirirsa once sinirlenme. Duzgun duzgun konusalim bak ben hamileyim seninde cocugun karnimdaki de ve herseyi anlat. Ama sakince dedigim gibi. Bi olc tart onu. Sen onu herkesten daha iyi tanirsin napmak istedigini ne anlatmak istedigini bakisindan bile anlarsin. Eger yapcak bisey olmazsa o zaman kararini uygularsin :)

Son gelismelerine baktım, seninkinden böyle tepkiler beklemiyordum. Cok sevindim, biraz düzelme var sanki. Umarım kalıcı olur da bu halde daha fazla üzülmezsin.

hakkınızda hayırlısı olsun
inşaallah herşey düzelir
ama ben sizde bazı şeylerin bittigini hissettim
bu şekilde çok daha zor olur

Kizlar desteginiz icin gercekten cok tesekkurler.

Bugun abimin evindeydik aksama kadar. Teyzemler geldi. Kiz tarafi geldi. 10 kisi evin mefrusati tabagi canagini yerlestirdiler. Bana pek bisey yaptirmadilar.
Gelinimizin evinden ceyizleri almaya giderken esim aradi.
Ben hep tatil istiyodum ya (sunu da soyliyim maddi bir sorun olsa zaten istemem)
Bizimki 1 yil sonra kafasina carketti. Ariyor beni iste su tura rezervasyon yaptircam. Dedim ben suan turla gezemem. Sonra bakariz. Dedim (Bu lafa da gicik oluyordum ben de kullaniyorum artik)
Mesaj atmis. Suraya rezervasyon yapiyorum o zaman diyo. Cevap yazamadim. Sonra eve gidip geldim bi ara. Telefonum evde kaldi.
Abimlerdeyiz. Abime telefonu unuttugumu soyledim. Telefonunu cikardi. Esine mesaj at dedi.
Aldim telefonunu. Yazicam.
Icimden gelmiyor ya dedim.

Teyzemin kizini aldim. Bize geldim.
Ona sakayla karisik enistene kusum dedim. Kucuk zaten liseye gidiyor kuzenim.
Az once aradi bisey lazim mi ne aliyim diye. Yok dedim.
Acmisin diye sordum. (Acim dese napardim bilmiyorim cok yorgunum)
Yok dedi.
Neyse baban da 2 kere aradi. Kizim o adim atar. Sen biraz ilimli ol. Hep geride cekilme. Dedi.
Neyse simdi kuzenimle cranium oynuyorum. Durum budur canlar.
Ben de sizin gibi neler olacak hayatimda beklemedeyim resmen.

Haberler güzel, ben kocandan beklemezdim adım atmasını ama çaba gösteriyor olması güzel. Umarım her şey yoluna girer.

Haberler güzel, ben kocandan beklemezdim adım atmasını ama çaba gösteriyor olması güzel. Umarım her şey yoluna girer.

Insallah canim.

Kuzenime sicak davraniyor suan. Benim en cok istedigim sey sevdiklerimi sevmese bile saygi duymasi yaninda somurtmamasi. Genelde aile ve akrabalarimin yaninda gorunumu sessiz ilgisiz donuktu. Hic dayanamiyordum ama bisey de diyemiyordun ki.
Insallah degismistir ya da degisiyirdur.

İnsanlara eğitime gitti dersiniz olur biter.

Yerinizde olsam evin anahtarını değiştiririm. Geri dönmek istediğinde onun yaptığı gibi şartlar sunarım. Kabul ederse ne ala.

Aman arkadaşım tavsiye olarak yazılmış ama evliyken evi terkeden eşiniz bile olsa evin anahtarını degistirmeyiniz. Eşinizin evden bişey alacağı tutar da kapiyi acamazsa karakola gidip kendi evime giremiyorum şeklinde tutanak tutturma durumu doğar.
Siz ne kadar evi terkeden oydu şöyle oldu böyle gitti diye anlatsanizda nafile olur.

Ben anlamadiklarimi yazayim,
1. Adam ozur dilemis, sanirim baristiniz
2. Kusura bakmayin da sizde bu aile olduktan sonra bu koca size daha cok cektirir. Aranizi yapiyorlar hala daha ya, kocan denen o dengesize hala akil vriyor, bilmem ne. Babanizin isi degil bu, hata yapiyor. Alacakti sizi evine, gorusmeyecektibiz siz de. Malesef hata yapiyorsunuz.
3. Sogudum falan deyip de ayni evde kalmaniz bence ters, hala yuzuk takmaniz da zaten donmeyw meyilli oldugunuzu gosteriyor. Anlasiliyordu onceki mesajlarinizdan zaten. Sizde de bir sorun var, ne istediginiz ne beklediginiz konusunda siz de bilmiyorsunuz, esinize dogru sinyalleri veremiyorsunuz.

Sonuca bakarsaniz, esiniz trip yapti, evi terketti, sonra da geldi, ve baristiniz, ustelik bu sizin cabalarinizla du, sizin ya da ailenizin. Artik ailelerinizi bi kenara koyup yetiskin gibi sorunLariniz cozmeyi ogrenin. Hem sizi hem esinizi evlilik olgunlugunda gormedim ben.

X