hamileyken regl olan var mı?

...nazli...

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2008
57
12
hamile olduğu ay regl olan var mı? regl normal mi geçiyor kısa mı sürüyor bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
canım o üstüne görme olayı dedigin yerlesme kanamasıdir bebek rahime yerlesince tuplerden gecerken kanama oluyor genelde lekelenme seklndedir.bazen iki ay olabiliyor.fazlasi ve yogun kanama riskli olabilir.ama cok az lekelenme dahi olsa mutlaka doktor kontrolunde olmalidir kanama sekli ve nedeni kisiden kisiye degisir.

sanırım hamile olduğu halde ilk ay adet olanlar olduğunu duymadınız hiç..
benim demek istediğim hamilelik boyunca regl olan değil ilk ay üstüne görme denilen şey

Ben ilk ay üç gün rötarlı ve iki gün kısa süren bir regl oldum.
Tahminime göre gebeliğimden sonra oldu bu iş, ben de sabırla doğumu bekliyorum, eğer benim hesabım doğruysa sizin dediğiniz gibi
üstüne görmüşümdür :)
Doğum yapar yapmaz burdan haber vereceğim size...

Ama ben üste gördüğümü düşünüyorum, çünkü regllerim hiçbir zaman gecikmezdi, ve hiçbir zaman yedi günden az sürmezdi...
Olabiliyormuş ilk ay böyle bir şey...
Şüpheniz varsa birazcık daha bekleyip bir beta-hcg testi yaptırın ve hayırlı habere ulaşın inşallah :)
Sevgiler...

Ben hamileliğimin ilk ayında regl oldum. Öyle basit lekelenme falan değil basbayağı normal regl idi. Zaten o yüzden hamile olduğumu 7. haftada öğrendim o da mide bulantılarımdan şüphelenmem sayesinde =))

ne mutlu gebesiniz allah kucağınıza almayıda nasip etsin sağlıkla ve mutlulukla inşallah bende çok düzenli regl olurum bu ay 4 gün öne geldi reglim acaba yerleşme kanamasımı diye ümitlendim ama hala devam ediyor ve herzamanki reglimden farkı yok gibi:26:keşke bende hamile olsam

ay insallah canim hepimiz bebislerimizi bekliyoz bol bol dua edelim ne kadar oldu ki evleneli

Tatlım ben bıldıgın adet oldum kızıma hamıleyken hanı lekelenme azıcık geldı alan degıl
tam 7 gın surdu ve bıldıgın cocuk bezı kullandım 5 6 haftalık dıye dr agıttık nerdeyse 12 hatalıktı mınık kızım
kese kalp atsı yerıne elı kolu olan bı bebıs gorduk

teşekkür ederim cevabınız için..

arkadaslar biri anlatsa inanmam ama birebir yasamis biri olarak söyleyebilirim ki gebeliktede adet gördügü icin 5 .ayinda karni sismeye baslayinca hamile oldugunu ogrenen bi tanidigim var

arkadaslar biri anlatsa inanmam ama birebir yasamis biri olarak söyleyebilirim ki gebeliktede adet gördügü icin 5 .ayinda karni sismeye baslayinca hamile oldugunu ogrenen bi tanidigim var

ilk ay olanları duyduda bu kadarını bende duymamıştım iyiymi kötümü bilemedim :) herhalde daha önceden bilmeyi tercih ederiz :) ama olsundaa inşallahhhh :)))

Allah isteyen herkeze versin insallah canim.Her serde bi hayir vardir derler bu tanidigim icin oyle oldu biraz cunku 3 cocugu vardi ve asla bi bebek daha dusunmezken hamile kalip aldiramiycak duruma gelene Kadar adet görmüsallahin isi iste yoksa kesinlikle aldirirdim diyo baska hic bir belirtide olmamis ne bulanti ne bisey karni sisiyo eee tecrubelide acabami diye doktora bi gidiyosok

kesinliklee herşeyde bir hayır vardırr, ben bu ay bekliyodum ama adet oldum ama yinede bi umut oluyo
çünki ağzımda enteresan bi tat oluyo acaba diyo insan
artık önümüzdeki maçlara bakıcaz napalım:)

Aynen.. Benim de eski iş arkadaşımın başına gelmişti..
Başta göbek belli değildi ama sürekli midesi kötü.. "hamile olabilir misin" derdik ama bu her ay adet oluyordu..
Sonunda doktora gitti mide için, ülseri de vardı., acaba ondan mı diyordu.
Ertesi gün bir geldi, "ben 4,5 aylık hamileymişim" demez mi..
5 aylık olunca o göbek birden nereden çıktıysa artık.. "bu velet nasıl saklanmış 5 ay" diye takılırdık..
Aynı şekilde, dayımın gelini de ilk 3 ay adet olmuştu.. O da, adet sancısı sanıp doktora gidince öğrenmişti..

bende ilk ay 5-6 gün önce adet olmuş gibi belim ağrıdı ve off dedim yine olmadı sonra koyu kırmızıya yakın lekeler geldi üzüldüm 3 gün sürdü sonra kesildi 1 hafta bekledim devamı gelmedi acaba dedim test aldım pozitif çıkınca iş çıkışı doğruca hastaneye gittim hamişmişim ama öğrendikten 1 hafta sonra yine aynı oldu doktorum düşük tehlikesi dedi 10 gün rapor verdi her neyse o ayı atlattım ama 2. ve 3 ayda da aynı sorunla karşılaştım ve ilk 4 ayı dolduruncaya kadar tam bir işkence çektim Allahıma şükrler olsun şimdi iyiyiz 6 aylık olduk sayılır isteyen herkeze nasip etsin allahım işallahhhhh

Hadi ya baya sikintili olmus ama simdi iyisin insallah
Bebegini saglikla kucagina alirsin insallah

teşekkür ederim cevabınız için..

Arkadaşım sana mutlaka doktora gitmeni tavsiye ederim. Halk arasında üstüne görme diye bilinen, birinci ve ikinci aylarda yaygınca yaşanan bu adet tarihlerinde görülen kanama, yerleşme kanaması olsa bile düşük tehdidi olarak geçer. hamilelikte isterse 1. ay adet günü olsun hiçbir kanama normal sayılmaz.Kendini lütfen bu şekilde avutma ve doktora gitmekten engelleme.O kanama bebeğin kesesine her anlamda zarar vermektedir. hem kesenin bozulmasına hem de rahim içinde anormallik oluşmasına neden olur.İsterse bebek kanamadan sonra ultrasonda hoplasın, zıplasın.

ben hamileliğimin 11. ayını bitiriyorum kısmetse. bu dediğini tam 2. ayımdaki adet günümde yaşadım. en son adet tarihim 28 şubat 2013 idi ve 28 Nisan'da çok ağır bir kanamam oldu. hiç bir ağrım yoktu. aynı düşünce ile doktora gitmek istemedim. dedim ki düşük olsa ağrı olur. eşim zorla acile götürdü.Doktor içeride kuvvetli bir kanama bölgesi olduğunu, keseye zarar verebileceğini, dinlenmem gerektiğini söyleyip hastanede tuttu beni. Progesteron iğnesi yaptırdı üç gün. sonra da progynex denilen fitili verdi. ben 20 gündür neredeyse evde hiç kıpırdamadan dinleniyorum. başta hiç ağrım yoktu ama daha sonraki hafta ağır kramplar girmeye başladı.

Lütfen durumunu takip et..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…