Hamilelikte regl

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
4 aylık hamilelikte cinsiyet bile belli oluyor, öyle göğüs acısı falan belirti aramanıza gerek yok ki. Gidin bi adetim gecikti deyin zaten kesin hcg de isterler, en kötü karnım ağrıyor adet zamanı deyin ultrasonla bakarlar her türlü öğrenebilirsiniz kendinizi yiyeceğinize
İşte sorun şu ki hep de Regl oldum aylardır 4.yü oluyorum gecikme de yok boşuna endişeleniyor olabilirim😁

Bir ara tlc de hamile olduğumu bilmiyordum gibi bir program vardı orada regl olup doğum esnasinda hamile olduğunu öğrenen kadinlar vardı hatta bana çok korkutucu geliyordu. O yüzden bence de olabilir belki gerçekten çok nadir bir durumdur bu yüzden doğrusu olunmaz diye bilinip nadiren olunuyordur ama gerçekten nadiren. Çünkü tıpta imkansız görülen fakat nadiren olan doktorların bile şaşırdığı şeyler var 🤷‍♀️
Evet biliyorum o programı izlemiştim ama benim izlediğimde düzensiz regl olduğu için farketmemiş olan bi kadın vardı ben biyolojik olarak da mümkün olmadığı için regl değildir diye söyledim

Evet biliyorum o programı izlemiştim ama benim izlediğimde düzensiz regl olduğu için farketmemiş olan bi kadın vardı ben biyolojik olarak da mümkün olmadığı için regl değildir diye söyledim
Evet dediğiniz doğru normalde biyolojik olarak mümkün değil ama biri ısrarla oldum diyorsa ben inanıyorum 😅😅 neden onun başına gelmesin ki diye düşünüyorum 🤣 ama konu sahibinin kesinlikle hamile olduğunu düşünmedim

Zaten boşuna endişeleniyorsun 😃 ben de ella içtim. Sivilcelenme, sinir bozukluğu, şişkinlik, adet miktarının azalması, adet gecikmeleri 2 aydır yaşıyorum.
Allah razı olsuuuun sizden🙏🙏 vallahi içim rahatladı zaten test alıp yapcam da hormonlar yüksek doğru çıkar mı bilemedim ondan yapamadım bence de öyle zaten de ilk defa kullanınca insan panikliyor

Evet dediğiniz doğru normalde biyolojik olarak mümkün değil ama biri ısrarla oldum diyorsa ben inanıyorum 😅😅 neden onun başına gelmesin ki diye düşünüyorum 🤣 ama konu sahibinin kesinlikle hamile olduğunu düşünmedim
Ben de konu sahibi özelinde ısrar ediyorum çünkü düzenli olarak regl olmuş aylarca insanlarda başka sebepten kanama olabilir ama regl demek doğru değil bebeğin olduğu rahim duvarı yıkılamaz çünkü başka sebepleri olabilir

Yok yok anladım gecikme olmadığını, siz yine de deyin de hani ultrasonda bebek görmeyince rahatlarsınız anlamında dedim 😅
Görünen hamile değilim zaten 😁test yapmayı düşünüyorım ama o da hormonlardan yanlış çıkar mı diye kafama takılıyor.hep bu hamileyken regl gördüm diye ortaya atan ama öyle olmayanlardan farklı kanama yaşayanlardan kafa karışıyor işte bi de dediğim gibi o ilacın etkilerini yaşadığım için panikledim hiç kullanmadığımdan olabilir mi acaba diye

Bu yazıyı sonradan bilgi edinmek isteyen arkadaşlar için: hamilelikte regl olunmuyor arkadaşlar nadir durumlar olabilir ama genelde olunmuyor.Hamilelikte kanama farklı nedenlerle oluyor doktorunuzla görüşmeniz gerekir kanamanız çoksa düşük riski olabilir.düzenli regl oluyorsanız hamile değilsiniz.buraya bakan olursa içi rahatlasın.

adet bitiminden altı gün sonra beta hcg 36.80 çıktı benim,cumartesi tekrar kan vericem ,gebelik durumu olabilir de olmayabilirde .benim annemde bana hamileyken farketmemiş adet gördüğü için .

Adet bitiminden altı gün sonra dr gittim tahliller istedi orda beta hcg 36.80 çıktı cumartesi tekrar kan vericem ,belim kasıklarım çok ağrıyor yumurtlamama da iki gün kaldı takvime göre.ya ben düşük yaşadım ondan çıktı değer ,hamilede değilsem yumurtlama dönemi bu kadar hisseden var mı

adet bitiminden altı gün sonra beta hcg 36.80 çıktı benim,cumartesi tekrar kan vericem ,gebelik durumu olabilir de olmayabilirde .benim annemde bana hamileyken farketmemiş adet gördüğü için .
Niye olmayabilir, pozitif bu değer? Günüyle uyumsuz diye mi olmayabilir dedi doktor

Aynen öyle günüyle uyumsuz diye ihtimal vermedi hatta neden şimdi hcg eklemiş kafa karıştırmış diye sağlık ocağındaki doktora kızdı :)

Düzenli regl mı görmüş anneniz ?Hamile olanlar regl görmüyormuş deniyor böyle birşeyler geliyor sonra kafa karıştırıyor. amma çok hamileyken regl olan varmış yani nadir diyorlardı ama

Üstüne görme lekelenme vs kanamalar yaşayanlar hamileyken regl oldum diyor sanırım karışıklık burdan çıkıyor

İnşallah forumda kadın doğumcu biri vardır da konuyu görür açıklık getirir. bunca şeyin içinde ne doğru ne yanlış insanın kafası karışıyor o regl görenler gerçekten regl mi görüyor yoksa başka şey mi diye insanları huzursuz ediyor çünkü aslı olduğu belli olmayan iddialar

Lütfen yorumlara dikkat edin arkadaşlar hamilelik kanamasını karıştırıp regl oldum yada yakınım oldu diye yazmayın. forumda gördüm bir arkadaşın psikolojisi bu tip yorumları okuyup şüphelenmekten perişan olmuş hamile olmadığı halde regl olsa bile bu tip yorumları görüp şüpheden kurtulamamış psikolojisi bozulmuş o yüzden lütfen dikkat edelim.Hamilelikte regl olunmuyormuş konu kapansın burda. kimseye psikolojik işkence yaşatmayalım boş yere

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X